andrychow.pl


18 października "Bieg po Serce Zbója spod Złotej Górki" oraz turniej piłkarski

Artykuły / Lokalne wydarzenia
Data: Poniedziałek , 05 Października 2015 - 18:48


Kolejny "Bieg po serce Zbója" odbędzie się w centrum Andrychowa - 18 października w godz. 12.00-16.00. W ten dzień na stadionie piłkarskim drużyny AKS Beskid Andrychów o godz. 10:00 (wstęp wolny) odbędzie się również Turniej piłkarski "Zostań piłkarzem". W biegu wystartować może każdy. Wystarczy pokonać jedną z wyznaczonych tras dowolną techniką: spacerem, biegiem, na rolkach, hulajnodze, wózku lub pod rękę z bliską Ci osobą. Po każdym pokonanym okrążeniu uczestnik otrzymuje na karcie zawodnika stempel symbolizujący Serce Zbója spod Złotej Górki. Dla uczestników z największą ilością SERC czekają atrakcyjne nagrody! Szczegóły w rozwinięciu wiadomości.Równolegle na stadionie odbędzie się turniej piłkarski organizowany przez AKS Beskid, w którym udział wezmą ośmioletnie dzieci z rocznika 2007. Rozgrywki odbywać będą się jednocześnie na dwóch mniejszych boiskach. Dodatkowo odbędą się 2 konkurencje, które wyłonią z uczestników najlepiej dryblującego oraz żonglującego piłkarza.

Drużyny biorące udział w turnieju:
1. Aks Beskid Andrychów
2. Zagłębie Sosnowiec
3. Rekord Bielsko Biała
4. Tarnovia Tarnów
5. Clepardia Kraków
6. Skawa Wadowice
7. LKS Cukrownik Chybie
8. Akademia piłkarska Mam Talent
9. Akademia piłkarska AS Progres
10. Akademia piłkarska Football Project

Obydwie imprezy mają charakter charytatywny, podczas których będą zbierane datki, a dochód organizatorzy przekażą Jasiowi z Andrychowa oraz Antosi z Sułkowic.


Jaś choruje na mózgowe porażenie dziecięce - postać czterokończynowa. Chłopczyk przeszedł już dwa zabiegi operacyjne. Jest w trakcie stałej rehabilitacji. W maju tego roku pojawiła się szansa na całkowite pozbycie się spastykiz organizmu dziecka. Dzięki Rizotomii, która odbędzie się w Szczecinie (operacja na rdzeniu kręgowym) jest szansa na normalne życie Jasia. Po zabiegu wymagana będzie intensywna rehabilitacja, która będzie bardzo kosztowna.

Antosia z Sułkowic choruje na złośliwy nowotwór mózgu (glejak). Przeszła skomplikowaną operację polegającą na wycięciu części guza. Po zabiegu zmaga się z niedowładem połowicznym oraz zaburzeniem mowy. Dziewczynkę czeka kosztowna i bardzo intensywna rehabilitacja ruchowa oraz neurologopedyczna.

Dla uczestników organizatorzy przygotowali dodatkowe atrakcje tj. występy zespołów muzycznych, warsztaty plastyczne dla dzieci, konkursy z nagrodami, Zumba oraz stoisko z pomiarami składu ciała i konsultacjami dietetyczno-treningowymi zespołu Dorian Fitnes Club.

Zwracamy się również z apelem do wszystkich ludzi dobrej woli, aby w odruchu serca zechcieli przekazać choćby najdrobniejsze kwoty na podane konto:

Fundacja "Promyczek"
Ul. Starowiejska 17 A
34-120 Andrychów
55 1240 4197 1111 0010 6485 6983
Bank Pekao

Info: Wydział Turystyki Sportu i Kultury UM Andrychów


Ten artykuł jest od andrychow.pl
http://www.nowiny.andrychow.pl/

Adres WWW tego artykułu to:
http://www.nowiny.andrychow.pl/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=8376

Fatal error: Call to a member function Execute() on a non-object in /includes/pnSession.php on line 393