andrychow.pl


Klaudia Wójcik - brązową medalistką Mistrzostw Europy w Paryżu

Artykuły / Lokalne wydarzenia
Data: Wtorek , 22 Września 2015 - 11:59


Wczoraj na OMC Mistrzostwach Europy w Paryżu 2015 Klaudia Wójcik, uczennica klasy III Technikum Usług Fryzjerskich, ZDZ Katowice zdobyła brązowy medal! "Brązowy medal drużynowy jest dla mnie uwieńczeniem mojej 4 letniej ciężkiej pracy. Jest to nagroda za nie przespane noce, setki godzin spędzonych na treningach, za tysiące przejechanych kilometrów. Podczas gdzie moi rówieśnicy imprezowali... jestem ogromnie wzruszona. Jako młody człowiek mam zaszczyt reprezentować Polskę. Chciałam podziękować moim rodzicom za ogromne zaangażowanie w moją osobę, za cały ogromny wkład finansowy za wsparcie psychicznie, a przede wszystkim moim trenerom - Andrzejowi Matrackiemu, Pawłowi Matrackiemu, Lucjanowi Szajbelowi oraz całej kadrze narodowej. Również bardzo dziękuję mojej szkole oraz wszystkim sponsorom." - tak dzisiaj Klaudia skomentowała swój sukces
Andrzej Matracki czterokrotny mistrza świata we fryzjerstwie. Na uwagę zasługuje fakt, iż podczas mistrzostw na Golden Globe Night dnia 3 maja 2014 r. Andrzej Matracki otrzymał prestiżową nagrodę Education Award OMC 2014. Jest ona przyznawana za szczególny wkład oraz zaangażowanie w edukację w branży fryzjerskiej na całym świecie

Klaudia Wójcik rozpoczęła swoją edukację w klasie Technikum Usług Fryzjerskich Pani Haliny Pinkas, Ambasadora Fryzjerstwa Polskiego. Nie bez znaczenia, a nawet główną rolę w jej edukacji odegrała mama, Pani Barbara Wójcik właścicielka Studium Fryzjerskiego w Wadowicach, również nauczycielka przedmiotów zawodowych w naszej szkole. Sukces zawdzięcza wielkiej pracy i wielkiemu uporowi. Ostatnie wakacje spędziła w Olsztynie, gdzie pod okiem mistrzów fryzjerskich przygotowywała się do wyjazdu na Mistrzostwa Europy.

Klaudia już wcześniej osiągała najwyższe sukcesy na konkursach regionalnych, ale również międzynarodowych. Zdobyła Puchar Śląska w 2015 r. Miejsca na podium w Sieradzu, Skoczowie, Bielsku.

W ostatnich Mistrzostwach Polski we fryzjerstwie w Poznaniu 2015 r. zdobyła:

1 miejsce w kategorii Fryzura Klasyczna Męska
1 miejsce Fryzura Kreatywna Męska
2 miejsce Fryzura Modna Męska
oraz 1 Miejsce - tytuł Mistrza Polski we Fryzjerstwie Męskim

Została zakwalifikowana również do Kadry Narodowej na Mistrzostwa Świata do Seulu, ale to bardzo daleka droga, głownie finansowa, a może jest ktoś kto wesprze Klaudię i pomoże jej pojechać i zdobyć Świat?

Życzymy jej jeszcze wielu takich sukcesów! Brawo Klaudia!

Zofia Wanat - Dyrektor Zespołu Szkól im AK w Andrychowie, ZDZ Katowice Technikum Usług Fryzjerskich w Wadowicach.


Ten artykuł jest od andrychow.pl
http://www.nowiny.andrychow.pl/

Adres WWW tego artykułu to:
http://www.nowiny.andrychow.pl/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=8364

Fatal error: Call to a member function Execute() on a non-object in /includes/pnSession.php on line 393