andrychow.pl


OWR zaprasza na bardzo ciekawe warsztaty dla rodziców!

Artykuły / Lokalne wydarzenia
Data: Wtorek , 22 Września 2015 - 11:45


Ośrodek Wspierania Rodziny w Andrychowie zaprasza na kolejne warsztaty przeznaczone dla rodziców. Tym razem w cyklu pięciu wykładów rodzice dowiedzą się odpowiedzi na pytania i poruszane tematy: Moje dziecko mówi mi TAK, Trudne sytuacje - trudne emocje, Dobrze że jestem, czyli jak budować w dzieciach dobre, stabilne i wspierające je poczucie własnej wartości, Żeby im się tak chciało, jak im się nie chce, czyli motywacja, Autentyczność w rodzinie. Szczegóły i terminy warsztatów dostępne są w rozwinięciu wiadomościTematyka warsztatów w kolejności realizacji:

1. Moje dziecko mówi mi TAK.

Tematem będzie komunikacja z dzieckiem. Dlaczego dzieci nie chcą robić, a co je prosimy. Jakie popełniamy błędy, podczas rozmowy z dziećmi. Jak mówić aby dzieci, nas słyszały oraz słuchały, jak zmieniać NIE na TAK.

2. Trudne sytuacje- trudne emocje.

Tematem będą trudne emocje dzieci, oraz jak sobie z nimi radzić. Skąd u naszych dzieci, tak wielkie emocje. Skąd się biorą agresywne zachowania dzieci, jak sobie z nimi poradzić. Co robić z dziećmi, które histeryzują, lub bardzo się wstydzą. Jak wspierać dzieci, w trudnych emocjach, jak nauczyć dzieci radzenia sobie z emocjami np. złością. Jak rodzic może poradzić sobie z trudnymi emocjami w nim.

3. Dobrze że jestem, czyli jak budować w dzieciach dobre, stabilne i wspierające je poczucie własnej wartości.

Tematem będzie budowanie poczucia własnej wartości u dzieci. Czym jest poczucie własnej wartości, i wiara w siebie. Konkretne narzędzia, aby na co dzień wspierać samoocenę dziecka, budować w nim przekonanie o swojej wartości i znaczeniu w życiu. Czy umiemy dostrzec, kiedy poczucie własnej wartości u naszego dziecka kuleje. Poruszymy problemy dzieci wstydliwych, agresywnych, zamkniętych w sobie itp.

4. Żeby im się tak chciało, jak im się nie chce, czyli motywacja.

Tematem będzie motywacja, czyli jak obudzić motywację wewnętrzną w dzieciach. Czy można wychować dziecko bez kar i nagród?? Jeśli nie kary i nagrody to co w zamian.

5. Autentyczność w rodzinie.

Tematem będzie rodzicielskie NIE, oraz kwestia stawiania granic. Pokazywać granice, czy stawiać granice? Czy nie stawiamy dzieciom za dużo granic, a może za mało. Dlaczego niektórzy boją się pokazać gdzie jest ich granica? Jak dobrze stawiać granice? Czy jako rodzic jestem autentyczny czy konsekwentny? Co to znaczy być dobrym rodzicem.

Info: Ośrodek Wspierania Rodziny w Andrychowie


Ten artykuł jest od andrychow.pl
http://www.nowiny.andrychow.pl/

Adres WWW tego artykułu to:
http://www.nowiny.andrychow.pl/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=8363

Fatal error: Call to a member function Execute() on a non-object in /includes/pnSession.php on line 393