andrychow.pl


Monitoring wychwycił, a policjanci zatrzymali.

Artykuły / Policja
Data: Wtorek , 08 Września 2015 - 23:11


W nocy z 5/6 września 2015 w Andrychowie policjanci zatrzymali 17-letniego mieszkańca gm. Andrychów podejrzanego o posiadanie marihuany. W ręce funkcjonariuszy wpadł również mężczyzna, który narkotyki nastolatkowi sprzedał. Do zdarzenia doszło około godziny 1:40 gdy operator miejskiego monitoringu na jednej z kamer dostrzegł dwóch nastolatków spożywających alkohol na przystanku autobusowym.

O powyższym fakcie niezwłocznie powiadomił Policję. We wskazane miejsce natychmiast udał się jeden z patroli, który przy jednym z mężczyzn ujawnił butelkę wódki, natomiast podczas kontroli drugiego 17-letniego mieszkańca gm. Andrychów funkcjonariusze znaleźli narkotyki w postaci skręta marihuany. Wobec 16-latka za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym został skierowany wniosek do Sądu Rodzinnego i Nieletnich pod kątem zaistnienia demoralizacji nieletniego, natomiast 17-latek został zatrzymany i trafił do andrychowskiego komisariatu Policji.

W trakcie prowadzonego postępowania policjanci ustalili, że marihuanę nastolatkowi sprzedał 21 - letni mieszkaniec gminy Kęty, u którego podczas przeszukania mieszkania funkcjonariusze ujawnili kolejne narkotyki. Aktualnie policjanci sprawdzają czy 21- latek trudnił się rozprowadzaniem narkotyków na większą skalę.

Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat, natomiast za rozprowadzanie nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Info: KPP Wadowice


Ten artykuł jest od andrychow.pl
http://www.nowiny.andrychow.pl/

Adres WWW tego artykułu to:
http://www.nowiny.andrychow.pl/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=8351

Fatal error: Call to a member function Execute() on a non-object in /includes/pnSession.php on line 393