andrychow.pl


Za parkowanie można już płacić komórką

Artykuły / Lokalne wydarzenia
Data: Wtorek , 08 Września 2015 - 23:06


W Andrychowie można już płacić za parkowanie telefonem komórkowym, korzystając z darmowej aplikacji SkyCash i usługi mobiParking. Rozwiązanie działa w kilkudziesięciu miastach na terenie całej Polski i pozwala na płacenie wyłącznie za realny czas parkowania oraz zdalne przedłużanie postoju. Aplikacja SkyCash z usługą mobiParking pozwala płacić za parkowanie przy użyciu telefonu komórkowego. Jej użytkownicy nie muszą borykać się z takimi utrapieniami, jak odliczanie drobnych, szukanie parkometru czy konieczność wracania do pojazdu tylko po to, żeby włożyć za szybę bilet parkingowy. Dużym udogodnieniem jest też możliwość zdalnego przedłużania parkowania. Dzięki temu kierowcy nie muszą przewidywać czasu postoju i wracać do samochodu w celu dokonania dodatkowej płatności. Poza Andrychowem rozwiązanie jest dostępne w kilkudziesięciu innych miastach, m.in. w Krakowie, Warszawie, Poznaniu, Olsztynie i Gorlicach.

Płacenie za parkowanie przy użyciu SkyCash jest bardzo proste. Wystarczy uruchomić aplikację w telefonie i wejść do zakładki mobiParking. Do wyboru są trzy metody parkowania: na określony czas, za wybraną kwotę oraz w systemie Start-Stop, z możliwością zatrzymania naliczania opłaty w dowolnym momencie. Kolejne kroki to wybór z listy lub wpisanie numeru rejestracyjnego pojazdu, określenie strefy parkowania i zatwierdzenie płatności. Konto, z którego jest pobierana należność można zasilić na wiele sposobów, np. przelewem bankowym lub natychmiastowo, za pomocą podłączonej do SkyCash karty płatniczej.

Przed rozpoczęciem korzystania z usługi należy oznaczyć pojazd bezpłatnym identyfikatorem, którego wzór do wydruku można znaleźć na stronie internetowej SkyCash. Jest on dostępny także w formie naklejki na szybę, którą można otrzymać w punkcie obsługi Strefy Płatnego Parkowania. Równie dobrze sprawdzi się zwykła kartka z odręcznie napisanym słowem mobiParking.

Posiadacze smartfonów z systemami Android, iOS (iPhone) i Windows Phone mogą pobrać SkyCash za darmo w dedykowanych sklepach z aplikacjami. Można też wpisać przeglądarce internetowej adres m.skycash.com lub wysłać pustą wiadomość SMS na numer 510 510 205 (opłata zgodna z cennikiem operatora telekomunikacyjnego).

Aplikacja mobilna to nie jedyny sposób na płacenie komórką za parkowanie. Kierowcy mogą korzystać także z komend SMS, numerów specjalnych oraz kodów IVR. Ich lista, wraz z instrukcją obsługi, znajduje się na stronie internetowej SkyCash.

SkyCash

SkyCash to największy w Polsce system płatności i usług mobilnych dla telefonów komórkowych, pozwalający m.in. w szybki i wygodny sposób kupować bilety komunikacji miejskiej i opłacać parkowanie w ponad 30 miastach w Polsce. Od grudnia 2014 r. SkyCash obsługuje sprzedaż mobilną biletów PKP Intercity, wprowadzając nową jakość w zakresie wygody, intuicyjności i szybkości transakcji. SkyCash pozwala także na zakup biletów do kina, wypłatę gotówki w bankomacie bez użycia karty oraz natychmiastowe przelewy pomiędzy użytkownikami i płatności za domowe rachunki. Wszystkie transakcje są zabezpieczone na poziomie bankowości mobilnej i kart płatniczych. W ramach systemu działa też profesjonalna, adresowana do firm usługa mobiParking Flota, która zapewnia wygodne monitorowanie i rozliczanie służbowych transakcji. Zamiast gromadzenia dziesiątek kwitów parkingowych firmy mogą rozliczać wydatki na podstawie jednego, zbiorczego dokumentu finansowego. W 2014 roku, podczas Gali Mobility Trends, SkyCash otrzymał nagrodę Złoty Bell w konsumenckiej kategorii "Aplikacja roku 2013". Usługa mobiParking została uhonorowana nagrodą Lokalizator Roku 2014, przyznaną w kategorii aplikacji dla kierowców, w ramach konferencji Navigation Trends for Drivers.

Więcej informacji:
www.skycash.com
www.facebook.com/skycash

Informacja prasowa


Ten artykuł jest od andrychow.pl
http://www.nowiny.andrychow.pl/

Adres WWW tego artykułu to:
http://www.nowiny.andrychow.pl/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=8350

Fatal error: Call to a member function Execute() on a non-object in /includes/pnSession.php on line 393