andrychow.pl


Wakacyjny Maraton Przygód w MDK - zakończony

Artykuły / Lokalne wydarzenia
Data: Środa , 02 Września 2015 - 15:41


Przez dwa tygodnie sierpnia Miejski Dom Kultury zaproponował dzieciom Wakacyjny Maraton Przygód! Instruktorzy i animatorzy Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie postarali się o to, by dzieci aktywnie spędzały czas. Był czas na sport, zabawę i przy okazji naukę. Tak, tak! - bezpiecznego zachowania w górach i nad wodą uczył ratownik medyczny, który w ramach wolontariatu przedstawił zasady bezpiecznego spędzania czasu. Dzieci dowiedziały się również co i do czego służy w apteczce medycznej. Poznały również podstawowe zasady reagowania w przypadkach szczególnych. Kolejne dni mijały bardzo szybko! Była wycieczka do Beskidzkiego Centrum Zabawki Drewnianej warsztaty własnoręcznej dekoracji drewnianych koników, które dzieci otrzymały później na pamiątkę.

Dzieci uczestniczyły również w warsztatach przybliżających wiedzę o Hiszpanii, która pewnie teraz będzie im się przez jakiś czas kojarzyła z La Tomatiną, Corridą, Flamenco i lizakami chupa chups!

Kolejny dzień przebiegał pod znakiem Radia Andrychów oraz Nowin Andrychowskich. Grupa miała możliwość wystąpić na żywo na antenie Radia Andrychów. Dzieci chętnie opowiadały o swoich wakacyjnych wyjazdach, a także o warsztatach w Domu Kultury. Znająca się już dobrze grupa dzieci uczestniczących we wspólnych wakacyjnych spotkaniach przeżyła też swój nocny maraton filmowy! Zaopatrzone w śpiwory i poduszki spędziły noc na oglądaniu filmów w Kinie Świadomego Widza. Kilkanaście godzin później maluchy odbyły wirtualny lot na Hawaje! i realne warsztaty wykonywania naszyjników hawajskich z bibuły.

Celem drugiej wycieczki była jedna z największych atrakcji w Polsce - obiekt wpisany na Światową Listę UNESCO - Kopalnia Soli w Wieliczce. Nie zabrakło zwiedzania i poznawania tajników kopalni. Grupa odwiedziła też Skarbnika, od którego otrzymała Dyplomy "Znawcy i Przyjaciela Solilandii".

Po realnej - kolejna wirtualna podróż, która odbyła się do Ameryki Południowej. Celem była Brazylia i ciekawostki o kraju roztańczonego Rio de Janerio. Pod koniec dnia dzieci obejrzały animowany film "Rio 2".

Ostatni dzień wakacyjnego maratonu należał do wycieczki Milówka - Koniaków - Trójstyk. Dzieci odwiedziły "Leśny Gród" - niesamowite miejsce w którym można odpocząć oraz odwiedzić bardzo przyjazne zwierzęta w Mini Zoo. Grupa odwiedziła również słynący z koronek Koniaków. To właśnie tam znajduje się "Chata na Szańcach" - Galeria Sztuki Regionalnej dokumentująca działalność regionu. Dzieci mogły spróbować gry na trombitach. Po obejrzeniu galerii grupa odwiedziła słynną Karczmę "Kopyrtołka" zajadając się regionalnymi smakołykami. Uwieńczeniem dnia była podróż do Jaworzynki, a dokładniej do unikalnego miejsca, w którym łączą się trzy państwa - Polska Czechy i Słowacja.

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii!Info: Kultura Andrychów


Ten artykuł jest od andrychow.pl
http://www.nowiny.andrychow.pl/

Adres WWW tego artykułu to:
http://www.nowiny.andrychow.pl/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=8345

Fatal error: Call to a member function Execute() on a non-object in /includes/pnSession.php on line 393