andrychow.pl


Warsztaty siatkówki plażowej z Grzegorzem Fijałkiem

Artykuły / Lokalne wydarzenia
Data: Wtorek , 18 Sierpnia 2015 - 08:53


13. sierpnia 2015 r. na Basenie Kąpielowym w Andrychowie odbyły się siatkarskie warsztaty dla dzieci z Grzegorzem Fijałkiem. Była to czwarta w tym sezonie edycja spotkań Grzegorza Fijałka z młodzieżą i dziećmi. Projekt "Siatkówka plażowa sportem rodzinnym - Warsztaty siatkarskie z Grzegorzem Fijałkiem", czyli Grzegorz Fijałek Camp odbyły się już w Chorzowie w Parku Śląskim (13 lipca), Łodzi (16 lipca) oraz 8-9 sierpnia w Gdańsku. Kilka dni po zajęciach nad morzem, warsztaty zorganizowano w Andrychowie. Celem projektu jest popularyzacja siatkówki plażowej oraz zwiększenie aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży, poprzez zabawę i trening z najlepszymi sportowcami w kraju.

Organizatorzy dążą do tego, aby treningi stały się pozytywnym bodźcem do regularnego uprawiania sportu, poprawy stanu zdrowia oraz utrzymania dobrej kondycji fizycznej wśród uczestników zajęć. Każda osoba biorąca udział w warsztatach zobaczyła i poczuła jak wygląda profesjonalny trening siatkarski, poznała nowe, zróżnicowane formy ćwiczeń rozwijając swoje możliwości ruchowe.

Projekt skierowany był do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych, w wieku od 6 do 15 lat. Dla uczestników zajęć przygotowano pamiątkowe koszulki sportowe oraz certyfikaty. Organizatorzy pokryli koszt wstępu uczestnikom, którzy zgłosili się do udziału w zajęciach.

Grzegorz Fijałek Camp - czyli warsztaty siatkówki plażowej dla dzieci i młodzieży są współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu. W tym roku przygotowano pięć turniejów w całej Polsce. 4 edycja odbyła się w Andrychowie - rodzinnym mieście Grzegorza Fijałka. Finał imprez odbędzie się w Olsztynie przed Pucharem Świata - 25. sierpnia. Pomysł zrodził się 2 lata temu. Wspólnie z Grzegorzem Fijałkiem organizatorzy akcji zrobili amatorskie warsztaty w Andrychowie i Cieszynie, które cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem dzieci. W roku ubiegłym zrobiono to w 3 miastach. Pomysł przedstawiono w Ministerstwie Sportu, które uznało, że jest to nisza, którą warto wypełnić, ponieważ warsztaty prowadzi np. Marcin Gortat w koszykówce, Marcin Możdżonek w siatkówce halowej, Artur Siódmiak w piłce ręcznej, więc dlaczego nie wykorzystać możliwości i umiejętności i talentu Grześka Fijałka do prowadzenia warsztatów z najmłodszymi w siatkówce plażowej. W andrychowskiej edycji uczestniczyła grupa 60. dzieci i młodzieży.

W przyszłym tygodniu zrealizowany będzie finałowy turniej "Beskidzkiej Plaży" - cyklu czterech turniejów. Rozpoczynaliśmy w Kętach na przełomie maja i czerwca, później był Cieszyn, Bielsko, Biała i kończymy na Placu Mickiewicza w Andrychowie tak, jak to było w latach ubiegłych - mówią Organizatorzy - "Stowarzyszenie Animacji Kultury i Sportu Anima Pro Active".


JS


Ten artykuł jest od andrychow.pl
http://www.nowiny.andrychow.pl/

Adres WWW tego artykułu to:
http://www.nowiny.andrychow.pl/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=8334

Fatal error: Call to a member function Execute() on a non-object in /includes/pnSession.php on line 393