andrychow.pl


"Andrychów" w Szczyrku na Tygodniu Kultury Beskidzkiej

Artykuły / Lokalne wydarzenia
Data: Sobota , 01 Sierpnia 2015 - 19:44


Cztery duże koncerty w tydzień. Zespół Pieśni i Tańca "Andrychów" po występach w Oświęcimiu, Wiśle oraz Makowie Podhalańskim, w dniu dzisiejszym występuje o godz. 21.00 w Szczyrku. Największe wrażenie na zespole z Andrychowa zrobił dotychczas Amfiteatr w Wiśle. Piękna nowoczesna scena i wspaniale reagująca publiczność, która wyraźnie dała do zrozumienia, że występy andrychowian bardzo się podobają! Podobnie było w Makowie Podhalańskim, gdzie wśród publiczności można było często usłyszeć, że występ zespołu był najlepszym w tym dniu. Takie opinie dają radość i ochotę do dalszej pracy. Wypada podkreślić duży wkład kierujących Zespołem - Urszuli Wiśniowskiej (choreografia) oraz Olkowi Majkutowi (kierownik muzyczny) a także kierownictwu CKiW w Andrychowie, którym zespół zawdzięcza rozwój. W Szczyrku na ostatnim koncercie TKB "Andrychów" wystąpi jako ostatni. To swego rodzaju wyróżnienie dla zespołu zamykającego olbrzymie przedsięwzięcie jakim jest Tydzień Kultury Beskidzkiej.

LZPIT Andrychów podczas koncertów zaprezentował tańce i piosenki Małopolski Zachodniej. W programie znalazły się krakowiaki, mazurki, polka, chodzony, Szot Madziar i inne.

Zespół spotkał wiele grup, które przyjechały z okolicznych miejscowości ale również z odległych miejsc kuli ziemskiej. Zamieniliśmy parę słów z Zespołem KALAGAR z Indii, mieliśmy okazje spotkać się z Zespołem Whakaari Rotoura z Rotoury z Nowej Zelandii. Poznaliśmy się na facebooku, dlatego będziemy mieć dalej kontakt, mimo wielu tysięcy dzielących nas kilometrów. A może nawet kiedyś pojedziemy do Indii?

Zapraszamy do naszego zespołu, szczególnie młodzież i mężczyzn, ale tak naprawdę znajdzie się miejsce dla każdego, kto kocha kulturę regionalną. To dla nas pasja i wielka przygoda. Jestesmy jedną wielką artystyczną rodziną.

Kontakt z nami można nawiązać poprzez facebook: https://www.facebook.com/LudowyZespolPiesniITancaAndrychow

- informuje nas opiekun i manager społeczny Zespołu - Zofia Wanat, zapraszając na kolejne koncerty i występy zespołu.

Tancerze i tancerki zespołu występują obecnie w nowych strojach zakupionych w roku 2014 przez CKiW przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego. Stroje zakupiono z projektu "Kultywowanie miejscowych tradycji, obrzędów i zwyczajów poprzez działalność i zakup strojów dla Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca "Andrychów" w ramach działania 413 "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju" objętego PROW na lata 2007-2013. Zobaczcie w czytaj więcej jak pięknie prezentowali się na ubiegłorocznych Dniach Andrychowa!JS


Ten artykuł jest od andrychow.pl
http://www.nowiny.andrychow.pl/

Adres WWW tego artykułu to:
http://www.nowiny.andrychow.pl/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=8317

Fatal error: Call to a member function Execute() on a non-object in /includes/pnSession.php on line 393