andrychow.pl


Świetna inicjatywa - Lato w teatrze: Pippi Pończoszanka

Artykuły / Lokalne wydarzenia
Data: Poniedziałek , 13 Lipca 2015 - 22:19


Ależ miłą, wakacyjną niespodziankę miały dzieci z Gminy Andrychów! Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie w dniach 12-13 lipca zaprosiło na spektakl w namiocie cyrkowym "Pippi Pończoszanka" oraz koncert, paradę i warsztaty cyrkowe. Projekt zorganizował Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie oraz Teatr Pinokio w Łodzi w ramach programu "Lato w teatrze", finansowanego z budżetu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Działania skierowane były do dzieci i młodzieży ale też - ich opiekunów.

W niedzielne popołudnie MDK i Park Miejski wypełnił się śmiechem! a dzieci uczyły się jak zostać Pippi. Warsztaty prowadzone były przez artystów, którzy kolejnego dnia wystąpili w spektaklu w prawdziwym namiocie cyrkowym!

Któż z nas w swojej młodości nie przeżywał przygód Pippi - sławnej bohaterki powieści Astrid Lindgren?

Jak przystało na prawdziwą Pippi dzieci zobaczyły ją w gronie piratów-akrobatów, małpki, policjantów i złodziei, przeżywali jej szkolne przygody i walki z najsilniejszymi atletami na świecie. Artyści świetnie się spisali, wciągając młodych widzów w świat Pippi. Było dużo śmiechu, radości i fantazji. Spektakl pobudza wyobraźnię. Społeczeństwo narzuca dorosłym i dzieciom określone reguły zachowań, nie pozwalając na zbyt samodzielne, indywidualne myślenie. Spektakl zadaje wiele pytań nam, dorosłym, przemycanych między sentencjami wypowiadanymi przez wesołą, rudą bohaterkę.

O tym czy spektakl się podobał - najlepiej świadczą uważne miny młodych obserwatorów przygód Pippi. Świetna inicjatywa! Mamy nadzieję, że obejrzenie spektaklu i udział w warsztatach skłonią młodych ludzi do lektury powieści, która przed laty była w obowiązkowym zestawie bajek ich rodziców i dziadków.

Zapraszamy na fotoreportaż!
JS
Ten artykuł jest od andrychow.pl
http://www.nowiny.andrychow.pl/

Adres WWW tego artykułu to:
http://www.nowiny.andrychow.pl/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=8299

Fatal error: Call to a member function Execute() on a non-object in /includes/pnSession.php on line 393