andrychow.pl


Wielki namiot w centrum miasta? To nie cyrk, to teatr!

Artykuły / Super temat
Data: Środa , 08 Lipca 2015 - 16:50


Na Placu Mickiewicza stanęła niecodzienna budowla. UBU TOUR to program Narodowego Starego Teatru w Krakowie, który w roku jubileuszy 250-lecia Teatru Publicznego w Polsce postanowił wzorem teatrów wędrujących ruszyć ze swojej siedziby ze spektaklem KRÓL UBU i zagrać go w namiocie poza Krakowem. "Przyświeca nam myśl, żeby teatr narodowy wyszedł poza swoje macierzyste sceny i zbliżył się do ideału bycia i grania wszędzie" - twierdzą organizatorzy przedsięwzięcia.

Spektakl "KRÓL UBU" Alfreda Jarry w reżyserii Jana Klaty - dyrektora Narodowego Starego Teatru - ze Zbigniewem W. Kaletą i Pauliną Puślednik w rolach Ubu i Ubicy w znakomity sposób wpisuje się w nowatorską formę dramatu a poprzez zastosowanie niezwykle brawurowej formuły przenosi treść tekstu w przestrzeń poważnej i wielowątkowej debaty o polskiej transformacji po roku 1989. KRÓL UBU Jana Klaty jest ostrą diagnozą polskich zmian i narodowych charakterów. To spektakl, który jest lustrem stawianym każdemu z nas. Warto w niego popatrzeć.

Obowiązują bezpłatne zaproszenia, które można odebrać w MDK w Andrychowie, ul. Szewska 7, tel.: (33) 875 31 05 lub 512 442 918

Info: www.kultura.andrychow.euFoto: JS


Ten artykuł jest od andrychow.pl
http://www.nowiny.andrychow.pl/

Adres WWW tego artykułu to:
http://www.nowiny.andrychow.pl/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=8294

Fatal error: Call to a member function Execute() on a non-object in /includes/pnSession.php on line 393