andrychow.pl


Jak zostać Pippi?

Artykuły / Lokalne wydarzenia
Data: Środa , 08 Lipca 2015 - 16:10


Odpowiedź na to pytanie poznają uczestnicy warsztatów cyrkowych, muzycznych i teatralnych prowadzonych przez artystów realizujących projekt "Pippi Pończoszanka". Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku 6-12 lat. Odbędą się w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie w najbliższą niedzielę 12 lipca o godz. 15.00. Około godz. 17.30 nastąpi parada - przejście uczestników i artystów z MDK na Plac Mickiewicza, gdzie na zaimprowizowanej scenie odbędzie się wesoły finał warsztatów. Organizatorzy zapraszają na Plac Mickiewicza wszystkie dzieci, również te, które nie będą uczestniczyły w warsztatach. Na warsztaty można zapisać się w MDK przy ul. Szewskiej 7, tel. 33 8753105. Szczegółowe informacje o projekcie: tel. 602 287 238.

Uczestnicy zajęć warsztatowych otrzymają zaproszenia na spektakl "Pippi Pończoszanka" i koncert zespołu Bura Kura, który odbędzie się w poniedziałek 13 lipca o godz. 18.00 w namiocie cyrkowym ustawionym na boisku między ul. Starowiejską i ul. Włókniarzy (obok targowiska).

"Pippi Pończoszanka" w gronie piratów-akrobatów przemierza całą Polskę. Do kolejnych miejscowości przyjeżdża namiot cyrkowy, w którym spotkamy rudą dziewczynkę z ogromną fantazją i mnóstwem pomysłów. Pippi nie siedzi prosto przy stole, śpi z nogami na poduszce i nie lubi, jak każe jej się coś robić. Jest samodzielna, odważna i silna, ale bardzo tęskni za swoimi rodzicami. Twórcy cyrkowo-muzycznego przedstawienia podejmują temat miejsca dziecka w społeczeństwie, upominają się o jego prawo do indywidualności i o możliwość decydowania o sobie. Jednocześnie chcą przypomnieć dorosłym, jak ważną rolę pełnią oni w procesie kształtowania tożsamości swoich dzieci.

"Pippi Pończoszanka" to projekt artystyczny organizowany już po raz trzeci przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie i Teatr Pinokio w Łodzi w ramach programu "Lato w teatrze", finansowanego z budżetu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Sponsorzy prezentacji w Andrychowie: ABS Bank Spółdzielczy, TOMI Haft Komputerowy
Partner: DW PODHALANIN - Wadowice


Foto: Marta AnkiersztejnFoto: Marta AnkiersztejnFoto: Marta AnkiersztejnFoto: Marta Ankiersztejn
Informację / foto nadesłał:
Zbigniew Przybyłowicz, Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie


Ten artykuł jest od andrychow.pl
http://www.nowiny.andrychow.pl/

Adres WWW tego artykułu to:
http://www.nowiny.andrychow.pl/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=8293

Fatal error: Call to a member function Execute() on a non-object in /includes/pnSession.php on line 393