andrychow.pl


Akcja profilaktyczna "Bezpiecznie ruszamy na wakacje"

Artykuły / Policja
Data: Środa , 01 Lipca 2015 - 18:26


1 lipca 2015 r. w godzinach południowych na terenie Gminy Andrychów Ośrodek Wspierania Rodziny w Andrychowie wraz z Komendą Powiatową Policji w Wadowicach przeprowadził akcję profilaktyczną "Bezpiecznie wyruszamy na wakacje". Kierowcy otrzymywali materiały edukacyjno-profilaktyczne związane z problematyką bezpieczeństwa na drodze, promujące pozytywne zachowania kierowców, ale też informujące o wpływie alkoholu na kierujących pojazdami. Działania przeprowadzono w ramach kampanii profilaktyczno-edukacyjnych w których Gmina Andrychów uczestniczy już od wielu lat. Funkcjonariusze Policji w uzasadnionych przypadku sprawdzali również trzeźwość kierowców.

Podczas akcji kierowcy mieli możliwość zapoznania się z tzw. alkogoglami - specjalnie zaprojektowanymi okularami symulującymi zaburzenia widzenia oraz pomiaru odległości od przedmiotów znajdujących się na drodze. Kierowcy "na trzeźwo" mogli zobaczyć różnicę pomiędzy widocznością bez i z symulowaną obecnością 0,8 lub 2 promile alkoholu we krwi. Trudność z poruszaniem się i oceną odległości doskonale uzmysławia jak niebezpieczny jest na drodze użytkownik, który prowadzi pod wpływem alkoholu.

Tradycyjnie - podczas akcji promowano również bezpieczeństwo przewożenia dzieci. Czas wakacji jest czasem szczególnym. To chwile radości, wytchnienia i wypoczynku. Nie zapominajmy, że nie ma wakacji od... rozumu! Bądźmy odpowiedzialni! Nie siadajmy do samochodu z pijanym kierowcą! Reagujmy, gdy widzimy pijanych ludzi wsiadających za kierownicę!

Poniżej fotoreportaż z dzisiejszej akcji profilaktycznej Ośrodka Wspierania Rodziny.JSTen artykuł jest od andrychow.pl
http://www.nowiny.andrychow.pl/

Adres WWW tego artykułu to:
http://www.nowiny.andrychow.pl/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=8284

Fatal error: Call to a member function Execute() on a non-object in /includes/pnSession.php on line 393