andrychow.pl


OWR nagrodził dzieci i młodzież z wyobraźnią

Artykuły / Lokalne wydarzenia
Data: Czwartek , 25 Czerwca 2015 - 17:20


Patronat nad konkursem sprawował Burmistrz Andrychowa oraz Starosta Powiatu Wadowickiego.

24 czerwca w Urzędzie Miejskim spotkali się laureaci Powiatowego Konkursu Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży "moja kraina marzeń - niebo z moich stron". Konkurs od 8 lat zaskakuje ciekawym spojrzeniem na otaczający nas świat - zarówno ten zewnętrzny, jak i wewnętrzny. Młodzi ludzie dzielą się poprzez prace plastyczne swoją wizją konkursowego tematu. Konkurs charakteryzuje bardzo Wysoki poziom prac młodych artystów! Tym razem dzieci zagłębiły się myślami i talentem w naszej najbliższej rzeczywistości. Organizatorzy właśnie tak postanowili wyróżnić nasze rodzinne strony, a jednocześnie - naszą najbliższą krainę marzeń. W pracach przewijały się barwy andrychowskich ulic, domy i kamieniczki, panoramy widziane z sąsiednich wzgórz, ale też szczegóły krajobrazu - przydrożne kapliczki i krzyże, miejsce szczególnie bliskie i rozpoznawalne. Z prac młodych artystów niemal czuć było zapach pól, łąk, piękno Beskidów. Pomysłodawczynią konkursu - krainy marzeń jest Sylwia Kolber - instruktorka i animatorka zajęć plastycznych Ogniska Pracy Pozaszkolnej OWR. Na konkurs napłynęły 322 prace nie tylko z powiatu wadowickiego, ale też z sąsiednich gmin i powiatów. Jury w składzie: Marta Kajzer - Dyrektor OWR, Marta Wołek-Bury - historyk sztuki i Sylwia Kolber - nauczyciel plastyki Ogniska Pracy Pozaszkolnej wybrało 38 wyróżniających się prac.

Zebranych - dzieci wraz z rodzicami i opiekunami, oraz nauczycieli i dyrektorów szkół przybyłych na rozdanie nagród powitała Marta Kajzer, dyrektor OWR. Uczestnicy konkursu oprócz nagród otrzymali niezwykłą pamiątkę, Dyplom, który był jednocześnie folderem prac, które znalazły się na pokonkursowej wystawie.

Burmistrz pogratulował wszystkim uczestnikom olbrzymiej wyobraźni i talentu, podkreślając fakt, że już sam udział w konkursie oraz zastanowienie się nad tematem - wymagające zwrócenia uwagi na otaczający nas świat rozwija w młodych ludziach zmysł obserwacji oraz uwrażliwia je na obecne wokół piękno. Cieszę się, że chcecie się dzielić z innymi własną wyobraźnią - dodał.

Warto uczestniczyć w tego rodzaju konkursach. Oprócz nagród - dla prac najzdolniejszych laureatów przewidziano szczególne miejsce ekspozycji. Zostaną wyeksponowane na banerze, który stanie na rogatkach Andrychowa od strony Wadowic - witając mieszkańców i przyjeżdżających gości.

Podczas uroczystego rozdania nagród swój talent wokalny zaprezentowała Sandra Wolanin - wychowanka OPP OWR, której akompaniował nauczyciel muzyki andrychowskiego LO oraz OPP OWR - Marek Bakalarski.

Wszyscy, którzy chcieliby obejrzeć wystawę mogą to nadal zrobić! Wystawa została przygotowana w przewiązce Urzędu Miejskiego w Andrychowie.


Zapraszamy również na obszerny fotoreportaż dostępny na stronie Ośrodka Wspierania Rodziny - www.owr.andrychow.pl

JSTen artykuł jest od andrychow.pl
http://www.nowiny.andrychow.pl/

Adres WWW tego artykułu to:
http://www.nowiny.andrychow.pl/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=8273

Fatal error: Call to a member function Execute() on a non-object in /includes/pnSession.php on line 393