andrychow.pl


BUŁGARIA w KPP 12. czerwca 2015 godz. 19:00

Artykuły / Lokalne wydarzenia
Data: Środa , 10 Czerwca 2015 - 23:54


Klub Kulinarnego Podróżnika w Wieprzu zaprasza. Bułgaria to jeden z ciekawszych krajów Bałkanów, gdzie ludzie mówią w języku zbliżonym do Polskiego (a jeżeli ktoś zna cyrylicę to jest w stanie także wszystko przeczytać) Kraj który przegrał 3 wojny w XX wieku i stracił dostęp do drugiego morza zamieszkują uśmiechnięci ludzie, którzy gotują wyśmienite jedzenie, posiadają różnorakie atrakcje turystyczne od sennych monastyrów gdzieś daleko na prowincji, przez potężne góry aż do zabytków antycznej Grecji i kurortów nad ciepłym morzem.

Bułgarię wspominać można z sentymentem gdyż jako dziecko w okresie PRL to tam właśnie udałem się z rodzicami i siostrą w skodzie 120L na wczasy zakładowe z firmy taty. Było ciepło i egzotycznie a w tamtych czasach nie udało się pojechać dalej poza kraje tzw. "demokracji ludowej".

Po latach powróciłem do tego kraju z rodziną, by spać po krzakach i nacieszyć się winnicami gdzie antyczni filozofowie raczyli się winkiem i baraniną. Potem było szkolenia które wysłała mnie Unia Europejska. Pamiętam wyśmienite jedzenie, bogaty lokalny folklor i przemiłych ludzi.

Wracając do KKP. Spotkanie odbędzie się w Sali KKP w centrum Wieprza nad Gminną Biblioteką Publiczną w Wieprzu 219. Zapraszamy! Prezentację poprowadzi zasłużony klubowicz MAREK MAŁYSA. Z nim to podróżowaliśmy po południu Europy już kilka razy. Jego opowieść będzie inna niż zwykle. Wiązać się będzie z organizacją obozu wakacyjnego dla młodzieży. Na pewno nie zabraknie u prelegenta ciekawostek i poczucia humoru.

Do jedzenia dostaniemy GJUWECZ coś bardzo smacznego i bułgarskiego. Co więcej ja nie będę gotował gdyż mam obowiązkowe szkolenie w stolicy. Mamy jednak wolontariuszy co ugotują to pyszne danie i myślę że to dobry moment by więcej takich ludzi o dobrych sercach zaangażować przy garach raz w miesiącu!

Po spotkaniu uzupełniamy listy uczestników na 2 wyjazdy:

ZAPO - zachodnio-pomorskie objazd po parkach narodowych i spływy kajakowe, spanie na campingach 29.07 - 2.08 koszt 250 zł

SZIGLIGET święto wina 26-27.09 koszt w zależności czy śpicie w namiocie czy w domku 120 - 150 zł

Pozdrawiam
Seweryn Gałysz


Ten artykuł jest od andrychow.pl
http://www.nowiny.andrychow.pl/

Adres WWW tego artykułu to:
http://www.nowiny.andrychow.pl/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=8257

Fatal error: Call to a member function Execute() on a non-object in /includes/pnSession.php on line 393