andrychow.pl


Bajkolandia 2015! Wejście Smoka z centrum! Megagaleria foto!

Artykuły / Lokalne wydarzenia
Data: Niedziela , 31 Maja 2015 - 23:36


Tegoroczna Bajkolandia za nami! W Andrychowie zakończył się dwudniowy cykl imprez, przebiegający pod hasłem "Duch Gór - Zbójowanie na wesoło" Fotoreportaż z koncertu Arki Noego znajdziecie w innym artykule, a teraz - zapraszamy Was do obejrzenia mnóstwa fotek! Tegoroczny Przeddzień Dziecka :) udał się znakomicie! Najważniejsze, że dopisała pogoda i w spokoju organizatorzy mogli zrealizować bardzo bogaty program imprez.

Przed południem, już od godziny 11.00 rozpoczęła się projekcja bajek w Kinie Studyjnym Świadomego Widza. W godzinach południowych z centrum miasta przed Pałac Bobrowskich wyruszył barwny korowód z aktorami Teatru Klinika Lalek z Wrocławia. Ogromny, jak na andrychowskie warunki Smok - przemaszerował z Placu Mickiewicza na Plac Zamkowy. Zanim zabawa rozpoczęła się na całego - wszyscy uczestnicy przeszli przez wielkie wrota - tuż po przekazaniu klucza do bram Bajkolandii przez burmistrza Andrychowa Tomasza Żaka - dzieciom: młodej Pani Burmistrz i jej zastępcom.

Barwna, niezwykle liczna grupa uczestników korowodu przeszła na dziedziniec Pałacu Bobrowskich, gdzie aktorzy teatru zaproponowali dzieciom barwny, plenerowy spektakl - "Księga gór"

Trzeba przyznać, że pracownicy Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie, wraz z animatorami i wolontariuszami wielu organizacji i stowarzyszeń - spisali się na medal! W parku miejskim dzieci mogły uczestniczyć w zabawach i aktywnie spędzić czas. Dla dzieci przygotowano sektory plastyczno-animacyjne: "Czapka Ducha Gór", "Zbójnickie proporce", "Ciupaga Zbója spod Złotej Górki" i "Zbójnickie maziaje". Tuż obok zorganizowano sektory animacyjne - ceramiczny, malowania twarzy, decoupage, rękodzieła ludowego, animacji i zabaw harcerskich, literackich inspiracji, "Kącik integracyjny", "Średniowieczna warownia", sektor Izby Regionalnej, "Przejażdżki na kucyku", "Świat języków obcych"

Na tarasie Pałacu Bobrowskich swoim talentem popisywał się multiinstrumentalista - Jacenty Ignatowicz. Pomiędzy jego występami dzieci uczestniczyły w disco z Janosikiem (pokazy taneczne, gry i zabawy dla dzieci). Przeprowadzono blok muzyczno-konkursowy: zwijanie kłębka wełny na czas, segregowanie fasoli pod względem koloru, ozdabianie na czas chusty góralskiej, rozbijanie ciupażką orzeszka włoskiego. Tuż obok odbywała się niemal taśmowa produkcja drewnianych figurek.

Na scenie przed Pałacem Bobrowskich wystąpiły dzieci uczestniczące w grupach działających w CKiW.

Zwieńczeniem dnia był niezwykły koncert instrumentalistów i solistów Kapeli "Beskidek" z Domu Kultury Włókniarzy z Bielska-Białej. Maluchy i ich starsze koleżanki pokazały prawdziwe serce góralskiej muzyki! To jednak nie wszystko! Utalentowane instrumentalistki z zespołu zaprezentowały się w świetnych programach solowych, grając na skrzypcach. Trzeba przyznać - niektóre z prezentowanych utworów zagrane były na bardzo wysokim poziomie! Nam szczególnie wpadł w ucho i serce - motyw: Taniec Eleny - muzyka z filmu "Bandyta" w zachwycającym wykonaniu i aranżacji! Jesteśmy pod wrażeniem i szczerze gratulujemy opiekunce artystycznej zespołu pasji w rozwijaniu zdolności jej podopiecznych!

Wkrótce - jedna z solistek będzie uczestniczyć w znanym programie "Mam Talent"!

Dziękujemy pracownikom Centrum Kultury za zorganizowanie tak atrakcyjnego dnia - Święta Dzieci. Sami zobaczcie - jak wiele pracy włożono w tym roku w realizację i organizację imprezy!

Tak się bawi Andrychów!

JS


Ten artykuł jest od andrychow.pl
http://www.nowiny.andrychow.pl/

Adres WWW tego artykułu to:
http://www.nowiny.andrychow.pl/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=8248

Fatal error: Call to a member function Execute() on a non-object in /includes/pnSession.php on line 393