andrychow.pl


Ośmioletni skialpinista w akcji!

Artykuły / Lokalne wydarzenia
Data: Sobota , 16 Maja 2015 - 14:12


Miło nam podzielić się z Wami kolejnym ciekawym materiałem turystycznym. Otrzymaliśmy artykuł z wyprawy skiturowej oraz linki do klimatycznych albumów foto oraz filmu. Artykuł i materiały nadesłał nam Rafał Zieliński. Już sam tytuł przesłanego materiału - "Ośmioletni skialpinista w akcji" - skłania do obejrzenia i lektury nadesłanego materiału! Zapraszamy!

09. maja 2015 plany zmodyfikowała pogoda. Chcieliśmy pokonać piękną trasę dookoła Świnicy. Szlak ten przemierzali już na nartach pionierzy obecnego narciarstwa skiturowego z początków XX wieku. Niestety, prognozy były niekorzystne. Zostaliśmy zmuszeni do zmian. Wybraliśmy szybką, pewną turę na Salatin w Tatrach Zachodnich. Trasę tą opisał już miesiąc temu na Andrychow.Pl mój kompan - Marcin Kubień, uzupełniając materiał pięknymi zdjęciami. Wtedy pogoda była piękna i było bardzo dużo śniegu. Nas pogoda nie rozpieszczała. Śniegu ubyło około 1,5 metra. Na szczęście obyło się bez deszczu.

W wyprawie wyjątkowo nie uczestniczył Marcin, z powodu nawału zleceń w pracy. Jego miejsce zastąpił skialpinista, podróżnik, fotograf Przemek Piegza z Wadowic, wraz z ośmioletnim synem Alexem. To prawdopodobnie jeden z najmłodszych skialpinistów w Polsce! Byłem pełen podziwu dla Jego wyczynu, zważywszy, że tura na Salatin, a szczególnie końcowa część (podejście jak i zjazd), nie należy do łatwych technicznie i kondycyjnie. Zapraszam serdecznie do obejrzenia zdjęć oraz krótkiego filmiku.

Kilka porad i informacji:

Ten region Tatr Zachodnich (Słowacja) jest bardzo przychylny dla turystów i narciarzy. Latem oferuje bogatą sieć szlaków turystycznych dla rodzin z dziećmi, oraz osób bardziej wymagających. Można tu sobie też świetnie pojeździć na rowerze. Zimą zaś, region oferuje bardzo dobrze przygotowane trasy narciarskie, usytuowane w pięknej tatrzańskiej scenerii i rewelacyjne tereny do uprawiania narciarstwa turowego.

Okoliczne miejscowości (np Zuberec, Zverovka) oferują wiele noclegów o zróżnicowanym standardzie już od poniżej 10 Euro. Odległość z okolic Andrychowa to ok. 125km. Czas przejazdu 2,5 - 3godz. Bardzo dobrym miejscem do rozpoczęcia wycieczek w góry jest parking przy stacji narciarskiej Rohace - Spalena dolina (tatrawest.sk). Parking w okresie zimowym jest bezpłatny, potem koszt wynosi 3 Euro.
Do zobaczenia w górach. Pozdrawiam czytelników Andrychow.Pl

Polecamy obejrzeć film: Tutaj oraz całą galerię foto: tutaj

Rafał Zieliński
Ten artykuł jest od andrychow.pl
http://www.nowiny.andrychow.pl/

Adres WWW tego artykułu to:
http://www.nowiny.andrychow.pl/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=8229

Fatal error: Call to a member function Execute() on a non-object in /includes/pnSession.php on line 393