andrychow.pl


Dni otwarte w szkołach ZDZ-tu

Artykuły / Lokalne wydarzenia
Data: Wtorek , 12 Maja 2015 - 21:32


W Andrychowie już się odbyły. Teraz pora na kolejne miasta - 20 maja w Kętach, a 22 maja w Wadowicach Zespół Szkół w Andrychowie, Wadowicach i Kętach zaprasza wszystkich gimnazjalistów, nauczycieli i rodziców na Dni otwarte w szkołach ZDZ. Bogata oferta szkoły będzie prezentowana w godzinach od 10.00 do 14.00, ale istnieje również możliwość odwiedzenia szkoły w te dni w godzinach popołudniowych po wcześniejszym zgłoszeniu takiej informacji w sekretariacie.


W programie dni otwartych przewidziano:

- zapoznanie się z ofertą szkoły
- zwiedzanie zakładu produkcyjnego sprzętu pszczelarskiego Łysoń
- zapoznanie się z propozycją utworzenia klasy dualnej ZDZ-tu z Zakładem "Łysoń" (zwiedzanie w Kętach)
- lekcja pokazowa w zawodzie fryzjer oraz kosmetyczka
- degustacje kulinarne
- pokaz druku 3D
- pokaz musztry wojskowej
- prezentację bezzałogowego statku latającego DRON
- dla każdego drobne upominki

Te wyjątkowe dla szkoły dni, to swego rodzaju podsumowanie rocznego cyklu pracy. Szkoły ZDZ nie tylko uczą, ale też wychowują, rozwijają pasje i zainteresowania.

Od kilku lat uczniowie uczący się w nich fryzjerstwa odnoszą sukcesy na regionalnych i ogólnopolskich konkursach, a szkoła została uznana za jedną z najlepszych szkół w Polsce. W roku 2014 na Mistrzostwach Polski we Fryzjerstwie uczniowie szkoły zdobyli aż 10 medali, w Międzynarodowym Konkursie Fryzjerskim w Warszawie młodzież wygrała współzawodnictwo z uczniami szkół z Moskwy i Warszawy, a w tym roku uczennica Klaudia Wójcik została Mistrzem Polski we Fryzjerstwie i ma propozycje reprezentowania Polski w Mistrzostwach Europy w Paryżu i Mistrzostwach Świata w Seulu!

Mistrzostwa polski w Poznaniu - 2015

Bardzo ciekawy program posiada klasa Logistyczna-mundurowa. W programie oprócz musztry, strzelania na profesjonalnych strzelnicach, sztuki walki, survivalu, wspinaczki wysokogórskiej są również takie atrakcje jak skoki spadochronowe, które młodzież wykonała na lotnisku Aeroklubu w Bielsku-Białej.

Skoki spadochronowe: Kliknij - Kliknij - Kliknij

Szkoły posiadają bardzo dobrze wyposażone pracownie przedmiotowe, poligon budowlany gdzie odbywają zajęcia praktyczne uczniowie klas budowlanych. Jest też doskonale wyposażona pracownia fryzjerska.

W szkołach funkcjonują również klasy wielozawodowe, kształcące we wszystkich kierunkach zawodowych z praktyką u pracodawcy. Młodzież wyjeżdża na praktyki zagraniczne - do Anglii, Hiszpanii, Niemiec, Włoch.

W nadchodzącym roku szkolnym otwarły się kolejne, nowe możliwości - Liceum Ogólnokształcące - kosmetyczne, Liceum Plastyczne, Technikum Artystycznego Kreowania i Stylizacji Ubioru! Liceum ogólnokształcące - kosmetyczne daje wykształcenie ogólnokształcące, przygotowanie do matury i wykształcenie kosmetyczne, oraz kwalifikacja z programu Policealnego Studium Kosmetycznego potwierdzone zewnętrznym egzaminem zawodowym. Po reformie szkolnictwa zawodowego i wprowadzenia do systemu KKZ-tów szkoła dysponuje właśnie taką możliwością, ponieważ prowadzi już taką szkołę policealną. Szkoła szczyci się również piękną pracownią kosmetyczną wyposażoną w nowoczesny sprzęt i kosmetyki, oraz tym, że posiada nowoczesny "kombajn" kosmetyczny z siedemnastoma funkcjami. Warto przyjść zobaczyć !

Organizatorzy dni otartych proszą o potwierdzenie przybycia poprzez wysyłanie informacji o liczbie uczestników na adres mailowy szkoły s-kety@zdz.katowice.pl, s-wadow@zdz.katowice.pl lub telefonicznie: Kety- 346358853, Wadowice - 338731474


Informacje opracowano na podstawie materiałów nadesłanych przez szkołę


Ten artykuł jest od andrychow.pl
http://www.nowiny.andrychow.pl/

Adres WWW tego artykułu to:
http://www.nowiny.andrychow.pl/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=8221

Fatal error: Call to a member function Execute() on a non-object in /includes/pnSession.php on line 393