andrychow.pl


Biwak z lekturą - innowacja edukacyjna

Artykuły / Lokalne wydarzenia
Data: Środa , 29 Kwietnia 2015 - 08:27


Świetny pomysł! Ciekawe działania integracyjno-edukacyjne przeprowadzono w Świetlicy CKiW w Rzykach! Miło czyta się o takich przypadkach aktywności nauczycieli, pedagogów i opiekunów naszych milusińskich, zwłaszcza, że działania dla uczniów szkół podstawowych współtworzone są z młodzieżą szkół średnich. Zapraszamy do lektury materiału nadesłanego do redakcji Andrychow.pl! Z 17 na 18 kwietnia w Świetlicy CKiW w Rzykach miał miejsce niezwykły biwak... biwak z lekturą "Akademia Pana Kleksa". Nauczycielka Ewelina Prus-Bizoń oraz Kierownik Świetlicy w Rzykach - Krystyna Pietras zorganizowały dla uczniów klasy 4a SP w Rzykach oraz zaprzyjaźnionych świetlicowiczów NOCKĘ W AKADEMII PANA KLEKSA. Uczniowie omawiając lekturę Jana Brzechwy otrzymali od Pana Kleksa specjalne listy z zaproszeniem do udziału w Nocce. Nie mogli na nie nie odpowiedzieć, więc Pan Kleks otrzymał mnóstwo listów. Zobaczcie fotoreportaż!

Punktualnie o 17.00 w piątek 17 kwietnia uczestnicy biwaku stawili się w Świetlicy, by wziąć udział w lekcji kleksografii, kaligrafii, bańkologii, dźwiękologii, geografii, lekcji leczenia chorych sprzętów i zagadek matematyczno-logicznych. Uczniowie otrzymali specjalne indeksy, w których odnotowywane były ich sukcesy w Akademii, a klucze do krainy bajek wręczył im sam Pan Ambroży Kleks! Dla uczestników biwaku zorganizowano także warsztaty komiksowe poprowadzone przez absolwentkę Lo Andrychów - Liwię Dzierżawę. www.liwiasart.blogspot.com

W piątkową noc zespoły uczniowskie utworzyły furtki do bajek i odegrały scenki dramowe, odrabiając tym samym lekcję zatytułowaną "Wyprawa do krainy bajek". Podczas biwaku w Akademii odbyła się także praca z lekturą i adaptacją filmową Krzysztofa Gradowskiego z 1984 roku. W sobotę uczniowie wzięli udział w: grze zespołowej "W poszukiwaniu guzika szpaka Mateusza", turneju szybkości i sprawności oraz zajęciach plastycznych połączonych z grą "Złapanie 10 motyli".

Późną nocą na akordeonie koncertował Konrad Hałat - uczeń klasy 4, a w sobotni poranek wszyscy śpiewali hity z filmu: "Witajcie w naszej bajce", "Na wyspach Bergamutach". Podczas trwania Akademii działała także magiczna kuchnia Pana Kleksa, która gościła wszystkich uczniów biwakowymi specjałami!

Całe wydarzenie nie mogłoby się odbyć, gdyby nie współpraca pomiędzy ZSS w Rzykach i Świetlicą CKiW w Rzykach oraz udział wolontariuszy z Liceum Ogólnokształcącego im. M. Skłodowskiej-Curie w Andrychowie. Innowację edukacyjną wsparli uczniowie klas pierwszych liceum: Paulina Pawłowska, Basia Cinal, Agnieszka Żurek, Jasiek Gółba, Dariusz Piętka, Magdalena Stawowy oraz Maria Cibor.

Biwak zakończył się w sobotę a najaktywniejsze zespoły uczniów, które zebrały największą ilość piegów otrzymały oprócz pamiątkowych dyplomów zdrowe ananasy :) Szykuje się już następna wyprawa biwakowa, tym razem z lekturą Z. Niziurskiego pt. "Sposób na Alcybiadesa".Informację i foto nadesłałą Ewelina Prus-Bizoń
Ten artykuł jest od andrychow.pl
http://www.nowiny.andrychow.pl/

Adres WWW tego artykułu to:
http://www.nowiny.andrychow.pl/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=8208

Fatal error: Call to a member function Execute() on a non-object in /includes/pnSession.php on line 393