andrychow.pl


Prośba do kibiców Beskidu! Wykręć fundacji numer! Zbieramy komórki dla Przemka

Artykuły / Sport
Data: Sobota , 18 Kwietnia 2015 - 10:20


Stare, nieużywane telefony mogą pomóc 25-letniemu Przemkowi. Zbiórka sprzętu odbędzie się podczas trzecioligowego meczu Soły Oświęcim z Beskidem Andrychów w środę 29 kwietnia na terenie stadionu im. Braci Kisielińskich o godzinie 16.30. Przemek jest podopiecznym Fundacji Bliżej Szczęścia. Dwa tygodnie po swoich 18. urodzinach, napotkał na swojej drodze przeszkodę, nie mógł wstać z łóżka o własnych siłach. Diagnoza okazała się wyrokiem dla Przemka, stwardnienie rozsiane. - Wtedy zrozumiałem, że moje codzienne funkcjonowanie będzie zależało od innych - opowiada Przemek. - Zmieniłem podejście do życia, zacząłem doceniać każdą chwilę.

Przemek jest zagorzałym fanem piłki nożnej i uśmiechniętym, pełnym energii mężczyzną. Swoim poczuciem humoru zaraża wszystkich dookoła. Pomimo swojej choroby chętnie angażuje się w akcje charytatywne wspierające innych.- Jeżeli stary, nieużywany telefon komórkowy leży u kogoś w półce? Można z niego zrobić użytek - zaprasza do akcji Krzysztof Brysz, wolontariusz Fundacji Bliżej Szczęścia. - W ostatnią środę kwietnia na stadionie KS Soły Oświęcim można go zostawić w specjalnie oznakowanym kartonie, przeznaczonym do zbiórki.

Zgromadzone telefony fundacja przekaże do recyklingu, za uzyskane pieniędze powstanie winda krzesełkowa, która ułatwi Przemkowi poruszanie się po schodach. Potrzebne jest 30 tysięcy złotych.

Fundacja "Bliżej Szczęścia" zbiera wszystkie telefony, bez względu na stan techniczny i poziom ich zużycia. Nawet te rozbite, czy uszkodzone mogą zostać poddane recyklingowi i wesprzeć szczytny cel.

Akcji fundacji patronują piłkarze Soły Oświęcim.

Info: Jolanta Wodniak, Fakty Oświęcim


Ten artykuł jest od andrychow.pl
http://www.nowiny.andrychow.pl/

Adres WWW tego artykułu to:
http://www.nowiny.andrychow.pl/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=8193

Fatal error: Call to a member function Execute() on a non-object in /includes/pnSession.php on line 393