andrychow.pl


Pies, puchar, cheerleaderki i mnóstwo świetnej zabawy na I Snow Volley! Megagaleria Foto!

Artykuły / Piłka siatkowa
Data: Poniedziałek , 16 Marca 2015 - 01:09


Mijający weekend miłośnicy siatkówki zapamiętają na długo! W dniach 14-15 marca 2015 r. na parkingu obok Oberży w Czarnym Groniu obejrzeliśmy niecodzienne zawody Snow Volley, jakich jeszcze tutaj nie było! Bezprecedensowa impreza sportowa - turniej piłki siatkowej na śniegu, w leśnej i górskiej scenerii okolic Czarnego Gronia odbyła się u nas po raz pierwszy. Organizatorzy przygotowali specjalne boisko do siatkówki! Do turnieju przystąpiło kilkanaście par. Wielką atrakcją drugiego dnia zmagań były warszawskie cheerleaderki oraz... puchar wraz ze złotym medalem siatkarskich mistrzostw świata! Każdy, kto tylko chciał mógł sobie zrobić z nim pamiątkowe zdjęcie.

Wydarzenie w przyszłości ma szansę stać się turniejem cyklicznym, być może nawet o randze mistrzostw Polski. Wszyscy, którzy zgłosili swój udział stali się po trochu prekursorami tej niezwykłej odmiany siatkówki. Myślicie, że łatwo jest grać na śniegu? Ten w Czarnym Groniu dał się nieźle we znaki startującym zawodnikom! Kto tylko miał okazję przejść się po tym nietypowym boisku dobrze wie, jak ciężko (prawdopodobnie jeszcze trudniej niż na piasku) poruszać się na takiej nawierzchni. Zawodnikom i zawodniczkom nie przeszkodziło to w dobrej zabawie i rozegraniu zawodów, które zwłaszcza w fazie półfinałowej i finałowej były bardzo dynamiczne, widowiskowe i zacięte.

Zawody były według organizatorów pierwszym w Polsce - oficjalnym turniejem siatkówki na śniegu. Pierwszy dzień nie sprzyjał organizatorom, publiczności i zawodnikom. Niebo co jakiś czas "częstowało" nawierzchnię i trybuny marznącą mżawką. Drugi dzień był zdecydowanie lepszy. Na niebie pojawiło się wyczekiwane z utęsknieniem słońce. Co jeszcze wydarzyło się w niedzielne południe? Na boisku pojawił się nietypowy, czworonożny zawodnik :) a gorącą atmosferę podkręciły profesjonalne cheerleaderki!

Na uczestników turnieju i kibiców czekała gorąca atmosfera, mnóstwo uśmiechu, ruchu, dobrej zabawy i gadżetów od sponsorów turnieju - zresztą - sami zobaczie! Nagrody dla najlepszych siatkarzy wręczał przedstawiciel PZPS oraz Wiceprezes Zarządu Czarnego Gronia - Elżbieta Wisiorek wraz z Burmistrzem Andrychowa - Tomaszem Żakiem.

Zobaczcie jak było!


JS


Ten artykuł jest od andrychow.pl
http://www.nowiny.andrychow.pl/

Adres WWW tego artykułu to:
http://www.nowiny.andrychow.pl/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=8147

Fatal error: Call to a member function Execute() on a non-object in /includes/pnSession.php on line 393