andrychow.pl


Całkiem niedawno, całkiem niedaleko... ożyła historia

Artykuły / ZHP - Hufiec Andrychów
Data: Wtorek , 28 Października 2014 - 19:24


Młodzi chłopcy z rozwianą czupryną i kaszkietami lekko nasuniętymi na głowy. Młode dziewczyny w warkoczach, lokach, z czerwonymi ustami i w kolorowych sukienkach. Całkiem niedawno, całkiem niedaleko... w Andrychowie pojawili się młodzi ludzie z Szarych Szeregów. W 75. Rocznicę Powstania Szarych Szeregów harcerze z Hufca ZHP Andrychów spotkali się, by wspomnieć tych, którym przyszło żyć w trudnych czasach. Był to niezwykły biwak, pełen historii, zadumy, ale także dobrej zabawy. Był to szczególny czas dla harcerzy z andrychowskiego hufca, który nosi imię "Szarych Szeregów".

W piątek wieczorem odbył się kominek, czyli tajemnicze i pełne zadumy spotkanie przy ogniu. Młodzi skauci słuchali historii młodych bohaterów z Szarych Szeregów i śpiewali wojenne piosenki, Nie zabrakło także chwili na zadumę i przemyślenia. W sobotę rano skauci z naszego miasta, ucharakteryzowani i ubrani w staromodnym stylu, rozpoczęli szaro-szeregowe szkolenie. Rzucanie prowizorycznym granatem, musztra, zwiad, mały sabotaż, nauka wojennych tańców i wiele innych ciekawych zajęć pozwoliło im przygotować się do popołudniowej gry terenowej. Po pysznym obiedzie dzieci i ich opiekunowie udali się do miasta, by w wyznaczonych miejscach wykonać trudne zadania. Dostarczanie meldunków, rysowanie znaku Polski Walczącej, tworzenie pieczątek, strzelanie do celu, to tylko niektóre z wyzwań, jakie czekały na harcerzy.

Wszyscy wczuli się w atmosferę, nawet najmłodsi, którzy poznali historię Szarych Szeregów, z powagą wykonywali zadania i słuchali opowieści. To był naprawdę pouczający i refleksyjny weekend, podczas którego nie brakowało również świetnej zabawy, atmosfery pełnej przyjaźni i ideałów harcerskich.

Całkiem niedawno, całkiem niedaleko... ożyła historia.

Sonia KurekTen artykuł jest od andrychow.pl
http://www.nowiny.andrychow.pl/

Adres WWW tego artykułu to:
http://www.nowiny.andrychow.pl/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=7992

Fatal error: Call to a member function Execute() on a non-object in /includes/pnSession.php on line 393