andrychow.pl


Mały Alanek walczy o zdrowie i życie. Impreza z nadzieją w tle...

Artykuły / Ważne sprawy
Data: Środa , 15 Października 2014 - 10:06


Często, przychodząc na imprezę charytatywną zapominamy z jakiej okazji jest organizowana. Powielane informacje o cudzych nieszczęściach - powszednieją, schodzą na dalszy plan. Nieszczęście, choroba, niespodziewane koleje losu - nie są medialne... W cieniu namiotu Fundacji Promyczek, podczas II Biegu Po Serce Zbója spotykamy małego Alanka z rodzicami. Płacze na rękach mamy. Dzielny, mały, bezbronny człowiek nie wie, że to dla niego na Plac Mickiewicza i w centrum Andrychowa spotkali się wolontariusze i ludzie dobrej woli. Mama w rozmowie z nami przytacza wiele skomplikowanych medycznych terminów, informuje o operacjach wplatając w swoją wypowiedź specyficzne słownictwo lekarskie. Są też słowa bardziej zrozumiałe - koszty konsultacji, zabiegów, koszty elementów, które trzeba codziennie wymieniać opiekując się maluchem. Rodzice walczą - wspierani przez darowizny ludzi dobrego serca. 12. października podczas II Biegu Po Serce Zbója pomagaliśmy 2-letniemu Alankowi z Inwałdu, podopiecznemu Fundacji "Promyczek" Centrum Wspierania Rozwoju Małego Dziecka, który urodził się z malformacją limfatyczną okolicy szyi i dna jamy ustnej. W 2 tygodniu życia chłopczykowi założono rurkę tracheostomijną, którą ma do dzisiaj ponieważ w trakcie zabiegu została uszkodzona tchawica. Miesięczny koszt filtrów i wymiany rurek to ok 1000 zł. Alan może być zupełnie zdrowy jednak musi przejść trzy poważne zabiegi, które można wykonać tylko za granicą. Koszty tych zabiegów to 18 tyś euro. Tyle kosztuje zdrowie i normalne życie tego chłopca.

Na Stronie społecznościowej Alanka Jasińskiego znajdziecie więcej informacji o nim i jego chorobie, oraz o tym jak można pomóc.

Na stronie znajdujemy informację, że na leczenie Alanka można też przekazać dowolną darowiznę na konto:

Dolnośląska Fundacja Rozwoju Ochrony Zdrowia, Bank Pekao S.A. I Oddz. Wrocław
45 1240 1994 1111 0000 2495 6839
(z dopiskiem: Darowizna na cele ochrony zdrowia "Krokodylek")

Z fundacją rodzice rozliczają się fakturami, więc macie pewność, że środki są wydane na leczenie Alanka - czytamy.

Wszystkim przybyłym - wspierającym małego Alanka w walce z chorobą - Serdecznie dziękujemy w imieniu jego i jego rodziców.

Tak Andrychów pomagał Alankowi! Zobaczcie!
JSTen artykuł jest od andrychow.pl
http://www.nowiny.andrychow.pl/

Adres WWW tego artykułu to:
http://www.nowiny.andrychow.pl/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=7977

Fatal error: Call to a member function Execute() on a non-object in /includes/pnSession.php on line 393