andrychow.pl


Kolejne zatrzymania w Andrychowie

Artykuły / Policja
Data: Czwartek , 03 Lipca 2014 - 14:00


Policjanci ze specjalnej grupy zajmującej się wyjaśnieniem konfliktów do jakich dochodziło na początku czerwca br. w Andrychowie zatrzymali kolejne osoby podejrzewane o udział w zdarzeniu. Przypomnijmy - prowadzone w tej sprawie postępowania dotyczą m.in. dwóch zdarzeń z 6 czerwca br. Wówczas to policjanci zostali powiadomieni o napaści na kobietę przechodzącą wraz z dziećmi kładką oraz o bójce do jakiej doszło chwilę później, nocą nocą 6/7 czerwca br. na terenie Parku Miejskiego w Andrychowie. Pierwsze ustalenia wykonane w tej sprawie przez policjantów pozwoliły na "rozliczenie karne" sprawców napaści przy ulicy Krakowskiej. Okazali się nimi nastolatkowie w wieku 15 - 16 lat. Zebrany materiał dowodowy wskazuje, że wcześniej mogło dojść do nieporozumień rówieśniczych pomiędzy kilkoma gimnazjalistami, a jednym z małoletnich dzieci, które 6 czerwca br. przechodziły kładką wraz z kobietą. Materiały skierowano do Sądu Rodzinnego i Nieletnich, który podejmie decyzje w tej sprawie. Tym razem policjanci zatrzymali kolejne osoby podejrzewane o udział w pobiciu do jakiego doszło w parku. To trzech mężczyzn w wieku od 21-39 lat oraz 2 nieletnich.

Wygląda na to, że ich zachowanie powiązane jest z wcześniejszym zdarzeniem do jakiego doszło na kładce przy ulicy Krakowskiej. Decyzją Prokuratury Rejonowej w Wadowicach zatrzymani mężczyźni oddani zostali pod policyjny dozór, sprawę dwóch nastolatków rozpatrzy Sąd Rodzinny i Nieletnich w Wadowicach.

Niezależnie od grupy śledczej w Andrychowie pracują także policjanci prewencji, którzy prowadzą działania zapobiegawcze związane z reagowaniem na wszelkie przejawy zakłócania porządku publicznego

Informację nadesłała rzecznik KP Policji w Wadowicach - Elżbieta Goleniowska-Warchał


Ten artykuł jest od andrychow.pl
http://www.nowiny.andrychow.pl/

Adres WWW tego artykułu to:
http://www.nowiny.andrychow.pl/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=7820

Fatal error: Call to a member function Execute() on a non-object in /includes/pnSession.php on line 393