andrychow.pl


"Szyc" Teatru Barakah z Krakowa na scenie w Wadowicach

Artykuły / Nasi sąsiedzi
Data: Sobota , 16 Marca 2013 - 14:16


Najbliższe spotkanie w ramach wadowickiego repertuaru teatralnego "TeatrAkcje" już 24 marca (niedziela) o godz. 17:30 w Wadowickim Centrum Kultury! Po ciepłym przyjęciu spektaklu "Klinika Dobrej Śmierci" (listopad 2011) w wykonaniu Teatru BARAKAH z Krakowa, tym razem WCK oraz Stowarzyszenie "Grupa PRÓG" zaprasza na kolejną produkcję tego zespołu - "Szyc" w reżyserii Any Nowickiej z muzyką Renaty Przemyk!

Spektakl jest współczesną groteską przeplataną songami w brechtowskim stylu. Odważnym, bezceremonialnym językiem opowiada o żydowskiej rodzinie pozbawionej duchowości, skupionej na pożeraniu dóbr materialnych. Autor scenariusza, Hanoch Levin bawi się stereotypami: dla żydowskiej rodziny Szyca człowiek to towar, za którym stoi banknot o określonym nominale. W XXI wieku, uzależnionym od konsumpcjonizmu, sztuka zyskuje nowy wymiar i okazuje się niepokojąco uniwersalna. Śmieszy i bawi, ale zasiewa też w widzu ziarno podejrzliwości wobec samego siebie i motywów, którymi kieruje się życiu.

Jak napisał Łukasz Drewniak w "Dzienniku Gazecie Prawnej": "Szyc" Hanocha Levina, czyli tragikomedia z przyśpiewkami i wojną siedmiodniową w tle, jest jak szmonces, który zmienia się w bluzg. To obsceniczna modlitwa, która obraża i rani wszystkich dookoła."

Spektakl przeznaczony dla widzów pełnoletnich! Bilety w cenie 10zł do zakupienia w sekretariacie WCK.


Ten artykuł jest od andrychow.pl
http://www.nowiny.andrychow.pl/

Adres WWW tego artykułu to:
http://www.nowiny.andrychow.pl/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=6895

Fatal error: Call to a member function Execute() on a non-object in /includes/pnSession.php on line 393