andrychow.pl


Nasze dzieci nam tego nie wybaczą...

Artykuły / Ostre tematy
Data: Sobota , 01 Grudnia 2012 - 20:39


Na 30 listopada 2012 w Miejskim Domu Kultury przewidziano wielkie przedsięwzięcie - potężne kompendium wiedzy teoretycznej i historycznej, oraz obecnego stanu naszej... żywicielki. Jednego z głównych "dostawców" wody pitnej dla naszego miasta - rzeki Wieprzówki. Wszystko za sprawą spotkania-panelu dyskusyjnego "3 x Wieprzówka" zorganizowanego przez Towarzystwo Miłośników Andrychowa wraz ze Stowarzyszeniem Montanum. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych oraz instytucji dla których przepływająca przez miasto rzeka ma szczególne znaczenie. Mimo, że waga problemu jest olbrzymia - konferencja nie cieszyła się tak dużym zainteresowaniem, na jakie liczyli organizatorzy. Szczegóły w czytaj więcej.

Zaproszono takich znawców tematu jak doc. dr hab. Witold Alexandrowicz i doc. dr hab. prof. Roman Żurek. Nie zabrakło również Jana Zielińskiego - jednego z głównych organizatorów konferencji. Po zakończeniu spotkania, wykładów, ciekawego filmu o Wieprzówce oraz prezentacjach przewidziano dyskusję z przedstawicielami Małopolskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Krakowie. Niestety - nikt z tej instytucji nie pojawił się w Miejskim Domu Kultury, a szkoda, bo z pewnością padło by wtedy wiele pytań.

My zadamy tylko jedno, tym z Was, którzy czytają niniejszy artykuł. Jak myślicie, czy przyszłe pokolenie - nasze dzieci i wnuki wybaczą nam kiedyś naszą ignorancję w kwestii ochrony przyrody i dbałości o środowisko naturalne?

My znamy odpowiedź. Pamiętamy wciąż obraz zielonej, pięknej Wieprzówki, pełnej wody i ryb. Tamten obraz i ten, który widzimy obecnie dają nam bardzo jasną odpowiedź.JS


Ten artykuł jest od andrychow.pl
http://www.nowiny.andrychow.pl/

Adres WWW tego artykułu to:
http://www.nowiny.andrychow.pl/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=6678

Fatal error: Call to a member function Execute() on a non-object in /includes/pnSession.php on line 393