andrychow.pl


Uratuj komuś życie wspólnie ze strażakami z OSP Targanice Dolne!

Artykuły / Straż Pożarna
Data: Wtorek , 07 Sierpnia 2012 - 22:04


Ochotnicza Straż Pożarna w Targanicach Dolnych (ul. Dobra) postanowiła pięknie i aktywnie włączyć się w dzieło pomocy ludziom potrzebującym krwi i szpiku kostnego. W najbliższą niedzielę właśnie w OSP Targanice Dolne odbędzie się akcja honorowego krwiodawstwa, zbiórka wniosków potencjalnych dawców szpiku kostnego oraz bezpłatne badania wzroku dzieci. Ratownicy Medyczni pokażą jak prawidłowo udzielić pierwszej pomocy. W trakcie pokazu będzie można poznać wnętrze i wyposażenie karetki. Odbędą się również koncerty muzyczne - zagrają zespoły LEE MONDAY oraz THE PRYZMATS. Nic dodać nic ująć - wspaniała, piękna i jakże potrzebna i godna uznania inicjatywa! Program imprezy w czytaj więcej.

Program:

Miejsce akcji: OSP Targanice Dolne, ul.Dobra

Termin: 12. sierpnia 2012 r.

9:00-13:00 Akcja honorowego krwiodawstwa (Honorowe Krwiodawstwo Wadowice)

Chętni do oddania krwi powinni: zjeść LEKKIE śniadanie, zabrać ze sobą DOKUMENT TOŻSAMOŚCI Z NUMEREM PESEL

10:00 - 16:00 Zbiórka wniosków potencjalnych dawców szpiku kostnego (wolontariusze DKMS-służby medyczne)

Każdy może zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku a następnie znaleźć się w bazie DKMS Polska. Zarejestrować może się każdy człowiek pomiędzy 18-55 rokiem życia, ważący minimum 50kg. Wszyscy, którzy chcą się zarejestrować powinni mieć ze sobą DOKUMENT TOŻSAMOŚCI Z NUMEREM PESEL. Rejestracja polega na pobraniu wymazu ze śliny z wewnętrznej strony policzka i zajmuje tylko chwilę. Podczas rejestracji odpowiemy na wszystkie pytania. Zapraszamy również na stronę DKMS :www.dkms.pl W 80% POBIERA SIĘ KOMÓRKI MACIERZYSTE Z KRWI!

10:00 - 14:00 Badanie wzroku dzieci (Klinika OKULUS) - Zapraszamy Rodziców ze swoimi dziećmi w wieku przedszkolnym i szkolnym. BADANIE BEZPŁATNE!

W programie również:

16:00 Pokaz ratownictwa medycznego (Pogotowie Ratunkowe MEDICA) - Ratownicy Medyczni pokażą jak prawidłowo udzielić pierwszej pomocy. W trakcie pokazu będzie można poznać wnętrze i wyposażenie karetki.

17:00 Wręczenie dyplomów dla wolontariuszy i sponsorów
18:00 Koncert zespołu LEE MONDAY
19:00 Koncert składu THE PRYZMATS

Serdecznie zapraszamy!

TWOJA KREW MOŻE URATOWAĆ KOMUŚ ŻYCIE!

Zapraszamy również serdecznie na bezpłatne badanie oczu dzieci. Rodzice często lekceważą ten problem, nie mają czasu lub pieniędzy, żeby z dziećmi pojść do okulisty!

Koncerty odbywające się w ramach akcji będą bezpłatne. Będzie to jednocześnie podsumowaniem akcji, atrakcja i pewnego rodzaju podziękowaniem tym, którzy zdecydowali się oddać krew. Akcja odbywać się pod hasłem "Strażacy Ludziom", bo to właśnie Strażacy będą pomagać nie tylko przez organizację akcji, ale też przez uczestnictwo w niej - oddanie krwi.

Więcej informacji odnośnie akcji: Tel. 502091552 lub 888683920

Informację nadesłała
Agnieszka Sordyl
Ten artykuł jest od andrychow.pl
http://www.nowiny.andrychow.pl/

Adres WWW tego artykułu to:
http://www.nowiny.andrychow.pl/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=6367

Fatal error: Call to a member function Execute() on a non-object in /includes/pnSession.php on line 393