andrychow.pl


Ratuj się kto może! Dinozaury w Zatorze!

Artykuły / Nasi sąsiedzi
Data: Środa , 29 Kwietnia 2009 - 15:10


Czy ludziom grozi zagłada? Po bardzo dłuuuuugiej nieobecności "żywe dinozaury" pokazały się w pobliskim Zatorze! Niektóre, ze względu na swoją wielkość przyjeżdżały do parku w kawałkach. Gdzie? Do DinoZatorLandu. Gdyby ktoś chciał zbudować podobny park od "zera" musiałby zaczekać ... kilkaset lat. Tyle bowiem liczą sobie najstarsze drzewa zatorskiego parku dinozaurów - parku rozrywki (którego docelową powierzchnię przewiduje się na ok. 10 hektarów!) będącego rodzinnym przedsięwzięciem Państwa Łysoniów. Szczegóły - fotoreportaż w czytaj więcej ...


Kilkanaście kilometrów od Andrychowa, po przejechaniu malowniczej drogi miliona zakrętów w kierunku na Wieprz, Gierałtowice ... dojeżdżamy do Zatora ... w którym mieści się ...28 kwietnia 2009 roku Ks. Dziekan Czesław Puto, Burmistrz Zatora Zbigniew Biernat oraz Leszek Łysoń oficjalnie otwarli wrota najnowszego turystycznego hitu Gminy Zator.

Na najmłodszych czeka tu sporo atrakcji. Gdzie te czasy, kiedy frajdą było przejechać się na kucyku ..."Nie niszczymy przyrody! Wszystkie drzewa zostaja na swoim miejscu"Oczywiście słów tych nie skierowano na początku budowy do dinozaurów ... lecz do ekip budowlanych pracujących na terenie głównej atrakcji parku - ścieżki edukacyjnej (ok. 40 minut spokojnej wędrówki) wzdłuż której zainstalowano kilkadziesiąt modeli prehistorycznych gadów.Ścieżki parku dinozaurów oraz ekspozycje muzealne uzupełniają tablice informacyjne, dzięki którym można dowiedzieć się podstawowej wiedzy o dinozaurach, budowie ziemi, minerałach i kamieniach ozdobnych, procesach powstawania skał, ich rodzajach itp.Ale jaja ...No i bądź tu mądry ... gdzie głowa, a gdzie ogon :)

Prawdziwą chlubą parku jest największy na świecie ruchomy model dinozaura T-REX.

Największy w Polsce szkielet 9 metrowego JangczuanozauraKilkaset metrów dalej mieści się River Park - ośrodek rekreacyjno-wypoczynkowy. To właśnie od niego oraz wycieczek po świecie rozpoczęło się rodzinne przedsięwzięcie - park DinoZatorLand, reklamowany jako największy Park Ruchomych Dinozaurów w Polsce.W progach River Parku powitał przybyłych gości Leszek ŁysońPodczas spotkania przedstawiono fotohistorię budowy parku.

Kiedy w XVI wieku miasteczko Zator zostało włączone do województwa krakowskiego, odbywały się tu sejmiki szlacheckie. Było to centrum życia politycznego i gospodarczego w tym regionie. Mamy nadzieję, że dzięki poczynionym przez nas inwestycjom miasteczko choć w małym stopniu przywróci swoją dawną świetnośćSądzę, że to przedsięwzięcie będzie oddziaływało na cały region Doliny Karpia, powiatu wadowickiego i powiatu oświęcimskiego - podczas spotkania Burmistrz Zatora Zbigniew Biernat przekazał dla całej rodziny Łysoniów, a w szczególności dla Leszka Łysonia list gratulacyjny.Jak myślicie? Czy mieszkańcy pobliskich aglomeracji, mieszkańcy Śląska i Krakowa będą chcieli wypoczywać w takim właśnie miejscu? Ech ... powiem szczerze - jest tam równie ładnie jak w naszych Beskidach i okolicach Andrychowa ...... tylko tak jakoś bardziej mokro i równo :)Wszyscy się cieszą! No ... prawie wszyscy. Blady strach padł na zatorskiego karpia. Do tej pory myślałem, że o karpiu wiem wszystko. Przyznaje się. Byłem w błędzie. Wędzony karp zatorski! Rewelacyjny smak! To właśnie ten smak i piękna okolica jest prawdziwym złotem "zatorszczyzny"

Otwarcie Parku DinoZatorLand dla turystów odbędzie się 1 maja 2009 r.
Ten artykuł jest od andrychow.pl
http://www.nowiny.andrychow.pl/

Adres WWW tego artykułu to:
http://www.nowiny.andrychow.pl/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=4172

Fatal error: Call to a member function Execute() on a non-object in /includes/pnSession.php on line 393