Wtorek , 24 Października 2017 - 04:21 
Szukaj  
Reklama
Katalog Firm
 · Losowa Firma :
FOLMAR - Marek Chrapkiewicz - Producent Opakowań Foliowych · Zobacz więcej informacji o tej firmie w Katalogu Firm
Katalog Firm
Ostatnio do Katalogu Firm dołączyły Firmy :

Pompy do wody SPM Jedność·Zobacz opis tej Firmy
Widpol S.C. Toczenie CNC, frezowanie CNC, wiercenie, gwintowanie·Zobacz opis tej Firmy
Dom Weselny Zielona Skarpa - Powiat Wadowicki, Andrychów, Sułkowice·Zobacz opis tej Firmy
FOLMAR - Marek Chrapkiewicz - Producent Opakowań Foliowych·Zobacz opis tej Firmy
DRUKPOL - Centrum Obsługi Biurowej·Zobacz opis tej Firmy
Zobaczcie

Stowarzyszenie
Uniwersytet
Trzeciego Wieku
w Andrychowie

Krótkofalarski
Klub Łączności
Delta SP9KUP

Licznik
Dzisiaj:160
Miesiąc:24798
Ten rok:306244
Ogólnie:5077785

Od dnia 01.05.2002
IV Turniej Fryzjersko-Kosmetyczny "Etno-Trendy"
(Data publikacji 03-Mar-2012, Odsłon: 16554) Strona gotowa do druku

IV Turniej Fryzjersko-Kosmetyczny "Etno-Trendy"

Termin organizowania Turnieju Fryzjersko Kosmetycznego wyraźnie przesuwa sę w kierunku wiosny. To bardzo dobrze! Poprzedni (trzeci) odbył się 2 grudnia 2010 roku. Tegoroczny odbył się 1 marca 2012 r. - również w ParkHotelu Łysoń. Wśród patronów medialnych imprezy kolejny raz znalazł sie nasz portal - www.andrychow.pl

Organizatorem turnieju był kolejny raz - Zespół Szkół imienia Armii Krajowej w Andrychowie oraz Niepubliczne Technikum Usług Fryzjerskich w Wadowicach ZDZ Katowice

Turniej zorganizowano z okazji XX rocznicy powstania Szkół ZDZ w Wadowicach.

Honorowy patronat objęli:

Prezes Zarządu ZDZ Katowice - Jacek Kwiatkowski
Starosta Powiatu wadowickiego - Jacek Jończyk
Burmistrz Andrychowa - Tomasz Żak

W tym roku organizatorzy postawili przed uczestnikami szereg nowych wyzwań. Startujący zmierzyli się w następujących kategoriach :

Forma – inspiracja naturą etno-trendy
Plecionki i warkocze na długich włosach
Trzy techniki wykonania ondulacji wodnej
Modne strzyżenie i modelowanie
Makijaż ekstrawagancki "Czarna perła"
Modelowanie włosów długich
Fryzura damska typu Bob
Fryzura karnawałowa- włosy spięte do góry

Jury oceniało inspiracje, precyzję wykonania, pomysł, stopień trudności, stanowisko pracy, całościowy wizerunek modela/modelki lub główki treningowej (kolor, makijaż, wygląd, ubranie).

Kolejny raz - we współpracy ze sponsorami i ludźmi dobrej woli udało się zorganizować "kolorową" i pełną pomysłów imprezę!

W imprezie uczestniczyło ponad 150 zawodników z 15 placówek południa Polski - szkół oraz salonów fryzjerskich

W szranki stanęli przedstawiciele:

  • Technikum Uzupełniające dla dorosłych w Wadowicach ZDZ Katowice
  • Niepubliczne Technikum w Wadowicach ZDZ Katowice
  • ZS w Częstochowie ZDZ Katowice
  • ZS w Żywcu ZDZ Katowice
  • ZS w Bielsku Białej ZDZ Katowice
  • ZS Budowlano Drzewnych im. AK w Żywcu
  • TEB Edukacja Bielsko – Biała
  • ZS w Pszczynie
  • Powiatowy Zespół Szkół nr 1 im. gen. J. Bema w Pszczynie
  • Powiatowy Zespół nr 10 Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Kętach
  • Śląska Szkoła Nauk Użytecznych w Tychach
  • Salon fryzjerski  Alicja Gielas „AFRODYTA” w Wadowicach
  • Salon Fryzjerski Barbara Wójcik  w Wadowicach
  • Salon fryzjerski CASANDRA w Żywcu
  • Salon fryzjerski Robert Szymonek Wadowice

O randze turnieju świadczyła również lista zaproszonych gości :

  • Andrzej Pająk – senator RP
  • Marek Sowa – Marszałek Województwa Małopolskiego
  • Jacek Jończyk – Starosta Powiatu  Wadowickiego
  • Marta Królik– V-ce Starosta Powiatu Wadowickiego
  • Józef Łasak – Przew. Rady Pow. Wadowickiego
  • Beata Geisler – Sekretarz Powiatu Wadowickiego
  • Jolanta Król – Kierownik Wydziały Edukacji , Starostwa Powiatowego w Wadowicach.
  • Andrzej Szafrański - Kierownik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych w Andrychowie
  • Ewa Filipiak – Burmistrz Wadowic
  • Roman Babski- Przew. Rady Miejskiej w Andrychowie
  • Tomasz Żak – Burmistrz Andrychowa
  • Agnieszka Adamek- V-ce Burmistrz Andrychowa
  • Agnieszka Gierszewska – Dyrektor biura  Burmistrza Andrychowa
  • Kazimierz Szczepański – Przew. Komisji Oświaty Rady Miejskiej w Andrychowie
  • Maria Łopusińska – Komentant Powiatowej  Policji Wadowice
  • Jerzy Pas -  Komendat Komisariatu Policji w Andrychowie
  • Elżbieta Kowalczyk – Dyrektor  Delegatury KO w Wadowicach
  • Waldemar  Siczek - /były Dyr. Szkoły ZDZ w Wadowicach/
  • Aneta Hołdak Nowak – Opiekun Projektu „Szkoła w dobrym stylu”  Zespół Programów Rozwoju Wykształcenia i Kompetencji WUP Kraków
  • Katarzyna Górka –Modernizacja Urząd Marszałkowski Kraków
  • Andrzej Wątroba – Dyrektor hotelu  „Alpin” w Szczyrku
  • Edward Gołębski – przedstawiciel firmy Bergmann region Europa środkowo wschodnia
  • Aleksander Palczewski – Małopolski Kurator Oświaty
  • Grzegorz Baran – Małopolski Wicekurator Oświaty
  • Jacek Kwiatkowski – Prezes Zarządu ZDZ Katowice
  • Janusz Dubiel – Wiceprezes Zarządu ZDZ Katowice
  • Halina Kasznia - Wiceprezes Zarządu ZDZ Katowice
  • Maria Konpisz – Główna Księgowa ZDZ Katowice
  • Barbara Aponiuk – Zastepca gł. księgowego ZDZ Katowice
  • Czyżewski Dariusz, Gaik Grzegorz, Rolka Bożena – Kierownicy ZDZ Katowice
  • Barbara Adamczyk, Maria Kudela – Wizytatorzy ZDZ Katowice
  • Pani  Regina Tołkowicz –MEN
  • Anita i Sławomir Rusinek – Czarny Groń
  • Barbara i Paweł Łuczak – PAWBOL
  • Henryk  Wesołowski- Prezes Cechu
  • Ppłk. Mieczysław Jeweczko
  • Elżbieta Szczygieł
  • Marek Cimmer – Przewodniczący Komisji Oświaty Rady Powiatu Wadowickiego
  • Andrzej Martynuska - Dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie
  • Alina Paluchowska  - Zastępca Dyrektora Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie
  • Krystyna Olesińska - Dyrektor UP Wadowice/Andrychów
  • Hanna Wyka
  • Kazimierz Góralczyk- Prezes Izby Rzemieślniczej B-Biała
  • Wanda Łękawa – Dyrektor ZS w Kętach ZDZ Katowice
  • Alojzy Szczęsniak  - Dyrektor ZS w Suchej – Beskidzkiej ZDZ Katowice
  • Teresa Goryl
  • Aneta Bizoń – Kierownik OKZ Andrychów ZDZ Katowice

Uroczysość rozpoczęła Zofia Wanat - Dyrektor ZS Wadowice ZDZ w Katowicach

Na wstępie zaprezentowano osiągnięcia ZS Wadowice ZDZ Katowice

Sukcesy drużynowe:

  • Uczniowie ZSZ Andrychów II miejsce w Finale Licealiady Powiatu Wadowickiego w piłce siatkowej chłopców
  • Amatorski Turnieju Siatkówki w Andrychowie – zajęcie I miejsca drużyna z przedstawicieli szkoły
  • W Gminnym Turnieju Piłki Koszykowej Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych organizowanym przez Zespół Szkół Nr 1 w Andrychowie nasza drużyna zajęła II miejsce
  • Zawody Miejsko Gminne w Piłce Siatkowej Chłopców  III miejsce 2010

Sukcesy indywidualne:

  • Wojciech Młynarczyk
    udział w konkursie fryzur, makijażu i innych form ekspresji artystycznej pt.: „Moja szkoła w krzywym zwierciadle” „ Twórcze inspiracje 2005”
  • Marta Kaczmarczyk
    II miejsce w V edycji konkursu „najlepsze prace dyplomowe” opracowane w szkołach policealnych Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Katowicach – w zawodzie technik informatyk, praca nt. „ Relacyjne bazy danych na przykładzie  bazy danych Biblioteki Szkolnej ZS w Andrychowie”, 2006
  • Sylwia Golańska
    II miejsce w kategorii fryzura kosmiczno-fantazyjna w IV Międzynarodowym Turnieju Szkolnym dla Fryzjerów w Cieszynie 2007
  • Bartłomiej Nycz
    udział w VII Konkursie Ekologicznym
  • Stefan Urbańczyk-
    I miejsce w Konkursie plastyczno-literackim „ Bohaterom Armii Krajowej” 2009
  • Kinga Cygan
    wyróżnienie w Konkursie plastyczno-literackim „Bohaterom Armii Krajowej” 2009
  • Karolina Lipnicka
    III miejsce w konkursie Bohaterom Armii Krajowej, Katynia 1940, Smoleńska 2010
  • Monika Wieczorek
    I miejsce w V edycji Konkursu na Biznesplan „ Młodzi dla siebie- moje miejsce na rynku pracy” 2010
  • Marcelina Maleta
    II miejsce w Powiatowym Konkursie Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych 2010
  • Maria Kobiałka
    I miejsce na I  Ogólnopolskim Konkursie Fryzjerskim w Wadowicach w kat. klas I
  • Agnieszka Mrowiec
    I miejsce w VIII Międzynarodowy Konkurs Fryzjersko-Kosmetyczny Cieszyn – „ Makijaż Karnawałowy”
  • Kornelia Bednarek - Widlarz 
    III  miejsce w konkursie kosmetycznym  w III TURNIEJU FRYZJERSKO-KOSMETYCZNY Wadowice 2010
  • Aleksandra Dzik
    II miejsce w konkursie kosmetycznym  w III TURNIEJU FRYZJERSKO-KOSMETYCZNY Wadowice 2010,
    III miejsce w VIII Międzynarodowy Konkurs Fryzjersko-Kosmetyczny Cieszyn – 2011
  • Monika Wolas
    I miejsce w konkursie kosmetycznym w   III  TURNIEJU FRYZJERSKO-KOSMETYCZNY Wadowice 2010
  • Kołaczek Honorata
    II miejsce w konkurencji klas II „Hollywood na wesoło”2010 w  III TURNIEJ FRYZJERSKO-KOSMETYCZNY
  • Edyta Rzeszowska
    wyróżnienie w I Edycji Małopolskiego Konkursu Literackiego "Miedzy siecią a re@lem - czym jest dla Ciebie internet"
  • Izabela Marusarz
    Stypendystka Prezesa Rady Ministrów 2010,  wyróżnienie w konkursie literackim: „Jeśli nie w szkole to gdzie” zorganizowanym przez  - Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie w kategorji reportaż/szkoła ponad gimnazjalna.
  • Karina Opychał
    II miejsce w Ogólnopolskim  Konkursie  Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej w Kielcach
  • Bębenek Maria
    III miejsce w konkurencji klas I „Hollywood na wesoło”2010 w  III TURNIEJ FRYZJERSKO-KOSMETYCZNY Wadowice 2010
  • Magdalena Stanaszek
    stypendystka Prezesa Rady Ministrów w 2011,  I miejsce w konkurencji klas I „Hollywood na wesoło” w  III TURNIEJ FRYZJERSKO-KOSMETYCZNY Wadowice 2010
  • Elżbieta Ducha
    I miejsce w I  Międzynarodowym Turnieju Fryzjerskim "W bajkowej krainie"
  • Izabela Janecka
    uczennica I klasy Uzupełniającego Technikum Usług  Fryzjerskich została zwyciężczynią na I Regionalnym Konkursie Fryzjerskim o Puchar Platynowego Grzebienia w Żywcu, Zajęła III miejsce w Pucharze Beskidów, oraz I miejsce w Międzynarodowym Konkursie Fryzjerskim w Cieszynie w 2011r
  • Piotr Gibas
    stypendysta Prezesa Rady Ministrów w roku szkolnym: 2011/2012, 2011/2010, 2009/201specjalna Nagroda za przygotowanie multimedialnej prezentacji „KATYŃ- PAMIĘTAMY” w konkursie „Bohaterom Armii Krajowej, Katynia 1940, Smoleńska 2010” w roku 2010, III miejsce w VI edycji Konkursu „ Młodzi dla siebie-moje miejsce na rynku pracy” , zakwalifikował sie do konkursu województwa małopolskiego "Katyń - Pamiętamy. Małopolska"  Jego praca, jako jedyna , znalazła sie na stronie internetowej www.katynpamietam.pl,
  • Bartosz Nguyen Ngoc
    II Otwarte Mistrzostwa Fryzjerstwa Polskiego - IV miejsce w Poznaniu, IV m. w  Pucharze  Śląska
    WYRÓŻNIENIE  MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO  na Gali kształcenia zawodowego za osiągnięcia edukacyjne.
  • Klaudia Cycoń -
    II miejsce w Mistrzostwach Polski w Poznaniu kategorii „Modelowanie długich włosów” V-ce Puchar Beskidów
    V- ce Puchar Śląska, II m-ce w konkurencji „kok karnawałowy”, II m-ce w konkurencji „strzyżenie męskie”, wielokrotny zwycięzca licznych konkursów i turniejów fryzjerskich.
    WYRÓŻNIENIE  MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO  na Gali kształcenia zawodowego za osiągnięcia edukacyjne
  • Przemysław Kania –
    Uczeń Technikum Uzupełniającego , wielokrotny zwycięzca licznych turniejów i konkursów fryzjerskich.W roku 2011 w Poznaniu był najlepszy w dwóch kategoriach w Polsce i zdobył tytuł MISTRZA POLSKI JUNIORÓW WE FRYZJERSTWIE DAMSKIM

Zespół Szkół im. Armii Krajowej w Andrychowie ZDZ w Katowicach otrzymał tytuł "Szkoły Odkrywców Talentów" przyznawany za osiągnięte wyniki z Ministerstwa Edukacji Narodowej jako jedna z 98 wyróżnionych placówek woj. małopolskiego na 1349 placówek w skali całego kraju. Pamiątkową tablicę upamiętniającą ten zaszczytny tytuł przekazała przedstawiciel Małopolskiego Kuratora Oświaty Pani Urszula Babińska.

Doceniając sukcesy szkoły - Starostwo Powiatowe w Wadowicach ufundowało Puchar Starosty Wadowickiego dla Niepublicznego Technikum Usług Fryzjerskich w Wadowicach ZDZ Katowice - Lidera Kształcenia w zawodzie Fryzjer w roku 2011

Puchar przekazała Pani Wicestarosta - Marta Królik

Przekazano również wyróżnienia dla uczniów, którzy odnieśli szczególne sukcesy.

O znaczeniu i rozwoju szkolnictwa zawodowego, oraz roli ZDZ Katowice - opowiedział Jacek Kwiatkowski – Prezes Zarządu ZDZ Katowice

Jury turnieju w tym roku przyszła z pomocą Komisja konkursowa, która czuwała nad prawidłowym przebiegiem Turnieju, i przestrzeganiem regulaminu zawodów.

Turniej rozpoczął i prowadził Ireneusz Harbuz - przewodniczący komisji sędziowskiej oceniającej prace fryzjerskie.

Nie będziemy Was już męczyć :) opisami - zapraszamy na obejrzenie fotek z Turnieju!

Na początek - najbardziej zakręcone zadanie turnieju :)

Na poprzednich zawodach - była uczestniczką i jedną ze zwyciężczyń. Na tegorocznych - jest w komisji pomagającej jury. Ewelina Łyczko.

Podczas turnieju odbył się pokaz mody przygotowany przez Dominikę Giermańską.

Żywiołowy i dynamiczny pokaz mody spotkał sie z dużym aplauzem publiczności! 

A my - wracamy na sale, gdzie mistrzynie robią fale :)

Czas na kolejna konkurencję!

Jeśli myślicie że to proste, to spróbujcie sobie uzmysłowić, że czas wykonania tego rodzaju zadania to tylko pół godziny!

Kompozycja, pomysł, estetyka wykonania, forma... po prostu - dzieła sztuki!

Korzystając z chwili - malutka sesja zdjęciowa :)

Często, gdy na ulicy widzimy piękną stylizację, fryzurę, makijaż - nie zdajemy sobie sprawy, że za tym wszystkim kryje się utalentowany i pełen artystycznej pasji twórca, który potrafi wydobyć z nas prawdziwe piękno. Takich twórców - artystów i wirtuozów talentu nie brakowało na tegorocznym turnieju.

Oto jeden z nich:

... i jego dzieło!

Czas na wyniki!

Pozwólcie, że pokażemy Wam najpierw fotografie, a potem podamy dokładne "statystyki" turnieju:

LAUREACI IV TURNIEJU FRYZJERSKO-KOSMETYCZNEGO „ETNO-TRENDY” 2012

W KONKURENCJI „FORMA – INSPIRACJA NATURĄ ETNO-TRENDY”

  1. Anna Juraszek  ZS Żywiec ZDZ Katowice
  2. Dorota Gosztyła ZS w Pszczyna
  3. Dorota Cembała TEB Edukacja Bielsko-Biała

W KONKURENCJI „PLECIONKI I WARKOCZE NA DŁUGICH WŁOSACH”

  1. Izabela Janecka Technikum uzupełniające dla Dorosłych w Wadowicach ZDZ Katowice
  2. Klaudia Cycoń Niepubliczne Technikum Usług Fryzjerskich w Wadowicach ZDZ Katowice
  3. Katarzyna Sojka – Salon Fryzur Barbara Wójcik

W  KONKURENCJI  „TRZY TECHNIKI WYKONANIA ONDULACJI WODNEJ”

  1. Maria Bębenek  - Niepubliczne Technikum Usług Fryzjerskich w Wadowicach ZDZ Katowice
  2. Justyna Pachut – Studio Fryzjerskie Casandra Żywiec
  3. Ewa Płonka – ZS Żywiec ZDZ  Katowice

W KONKURENCJI „MODNE STRZYŻENIE I MODELOWANIE”

  1. Klaudia Cycoń Niepubliczne Technikum Usług Fryzjerskich w Wadowicach ZDZ Katowice
  2. Bartłomiej Nguyen Ngoc- Niepubliczne Technikum Usług Fryzjerskich w Wadowicach ZDZ Katowice
  3. Adrian Miarka – ZS w Bielsku Białej  ZDZ Katowice

 W KONKURENCJI MAKIJAŻ EKSTRAWAGANCKI "CZARNA PERŁA”

  1. Marta Jasińska ZS w Częstochowie  ZDZ Katowice
  2. Anna- Maryia Kolchyńska -  ŚSNU Tychy
  3. Agnieszka Mrowiec- Niepubliczna Szkoła Policealna ZDZ Katowice oraz Katarzyna Grębosz SŚNU w Tychach

WYRÓZNIENIA:
Edyta Musiał oraz Kornelia Bednarek –Widlarz NSP w Wadowicach ZDZ Katowice

W KONKURECJI „ MODELOWANIE  WŁOSÓW DŁUGICH”

  1. Klaudia Cycoń Niepubliczne Technikum Usług Fryzjerskich w Wadowicach ZDZ Katowice
  2. Bartłomiej Nguyen Ngoc- Niepubliczne Technikum Usług Fryzjerskich w Wadowicach ZDZ Katowice
  3. Adrian Miarka – ZS w Bielsku Białej  ZDZ Katowice

W KONKURENCJI „FRYZURA DAMSKA TYPU BOB”

  1. Adrian Miarka – ZS w Bielsku Białej  ZDZ Katowice
  2. Beata Bodzioch – Niepubliczne Technikum Usług Fryzjerskich w Wadowicach ZDZ Katowice
  3. Lena Czechowicz-  Niepubliczne Technikum  Usług Fryzjerskich w Wadowach ZDZ Katowice

W KONKURENCJI „ FRYZURA KARNAWAŁOWA- WŁOSY SPIĘTE DO GÓRY”

  1. Klaudia Cycoń – Niepubliczne Technikum Usług Fryzjerskich  w Wadowicach ZDZ Katowice
  2. Izabela Janecka – Technikum Uzupełniające dla Dorosłych w Wadowicach ZDZ Katowice
  3. Agnieszka Rypień – Zespół Szkół Budowlano-Drzewnych Żywiec

Nagroda za ogólny wizerunek postaci otrzymała DOROTA GOSZTYŁA  ZS Pszczyna
Nagrodę Specjalna od Prezesa Cechu Rzemiosł Różnych otrzymała KATARZYNA SOJKA z Salonu Fryzur Barbary Wójcik
Nagrodę specjalna od firmy Kreator Academy otrzymała Marlena Czerwińska

Twarz roku: MARZENA LUZAROWSKA

W RANKINGU SZKÓŁ:

1. Niepubliczne Technikum  Wadowice  ZDZ Wadowice
2. ZS Żywiec ZDZ Katowice
3. ZS Bielsko-Biała ZDZ Katowice

Puchar dla zwycięzców w kategorii szkół ufundował Burmistrz Andrychowa - Tomasz Żak

Sponsorami turnieju były firmy:

  1. Firma NAH - Gliwice – dystrybutor profesjonalnych główek fryzjerskich
  2. Firma BERGMANN- Niemcy- producent i dystrybutor profesjonalnych główek fryzjerskich i akcesoriów fryzjerskich
  3. Firma Kreator Academy-  Ruda Śląska – organizator szkoleń i kursów fryzjerskich
  4. Wydawnictwo SUZI -  Zuzanna Sumirska- Warszawa-  wydawca książek i  podręczników o tematyce fryzjerskiej
  5. ALPAPARF MILANO – przedstawicielstwo firmy na Polskę producent profesjonalnych kosmetyków do włosów
  6. Firma PAESE Cosmetics Polska- producent kosmetyków
  7. Firma BANDI Cosmetics- Warszawa-  producent profesjonalnych kosmetyków do pielęgnacji twarzy
  8. Firma Beapol-dystrybutor profesjonalnych kosmetyków Charmine ROSE
  9. MASPEX Wadowice- jeden z największych producentów produktów spożywczych na Europę Środkową
  10. SKAWA Wadowice- Zakłady Przemysłu Cukierniczego
  11. PAWBOL Wadowice-producent osprzętu elektroinstalacyjnego
  12. Park Hotel Łysoń- kompleks hotelowo-restauracyjny
  13. Restauracja NOVA – Wadowice
  14. Sklep NIKO Professional  Kęty

 

Czego Ci dorośli jeszcze nie wymyślą! :)

Zwycięzcom - gratulujemy wielkiego talentu! Składamy również wyrazy uznania ich pedagogom, którzy potrafili pomóc najlepszym z najlepszych rozwinąć skrzydła wyobraźni.

Wielkie słowa uznania należą się również organizatorom tegorocznego Turnieju, za kolejną udaną imprezę dla młodzieży - promującą pasję i talent.

Do zobaczenia za rok!

Jarosław Skupień

[Powrót do działu Edukacja | Powrót do spisu działów ]

PostNuke Powered Site, GNU/GPL Licence, Administracja : wins@andrychow.pl , Telefon 502 740628
Wszystkie loga, znaki handlowe, treść, fotografie oraz skrypty i moduły na tej stronie należą do ich właścicieli.
Regulamin świadczenia usług :: Polityka prywatności :: Redakcja Za treść ogłoszeń i reklam nie odpowiadamy
Polityka strony dotycząca cookies
Korzystając z niniejszej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki i polityką strony dotyczącą cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce.