Niedziela , 22 Kwietnia 2018 - 08:47 
Szukaj  
Reklama
Katalog Firm
 · Losowa Firma :
FOLMAR - Marek Chrapkiewicz - Producent Opakowań Foliowych · Zobacz więcej informacji o tej firmie w Katalogu Firm
Katalog Firm
Ostatnio do Katalogu Firm dołączyły Firmy :

Widpol S.C. Toczenie CNC, frezowanie CNC, wiercenie, gwintowanie·Zobacz opis tej Firmy
Dom Weselny Zielona Skarpa - Powiat Wadowicki, Andrychów, Sułkowice·Zobacz opis tej Firmy
FOLMAR - Marek Chrapkiewicz - Producent Opakowań Foliowych·Zobacz opis tej Firmy
DRUKPOL - Centrum Obsługi Biurowej·Zobacz opis tej Firmy
Szkółka Krzewów Ozdobnych - Justyna i Jan Piekiełko·Zobacz opis tej Firmy
Zobaczcie

Stowarzyszenie
Uniwersytet
Trzeciego Wieku
w Andrychowie

Krótkofalarski
Klub Łączności
Delta SP9KUP

Licznik
Dzisiaj:276
Miesiąc:19792
Ten rok:101454
Ogólnie:5245350

Od dnia 01.05.2002
 Inauguracja taka, że HEJ!
05 Października 2017 - 1848 Odsłon

ZHP - Hufiec Andrychów Prawie 1500 zuchów, harcerzy i instruktorów w miniony weekend, 22-24 września 2017 r., zjechało na Podhale, by wziąć udział w Inauguracji Roku Harcerskiego Chorągwi Krakowskiej Związku Harcerstwa Polskiego. Wśród rzeszy małopolskich skautów nie zabrało także 80 reprezentantów z Andrychowa. Tegoroczna Inauguracja odbywała się pod hasłem "INO ROZ", ponieważ taka przygoda zdarza się tylko raz!

Czytaj więcej... (3220 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Lato andrychowskich harcerzy
08 Września 2017 - 2498 Odsłon

ZHP - Hufiec Andrychów Jasne promienie słońca przebijające się przez korony drzew. Przyjaciele, na których zawsze można polegać. Wyzwania, którym trzeba podołać. Szum morza kołyszący do snu. I trzaskający ogień, który tłumaczy całą istotę bycia. To nie fikcyjna opowieść. Taka możliwość przeżycia prawdziwej przygody spotkała 180 uczestników tegorocznego I i II turnusu obozu Hufca ZHP Andrychów w Mrzeżynie - Rogowie.

Czytaj więcej... (5208 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Raz na cztery lata, każdy Zuch jest pępkiem świata!
02 Marca 2016 - 6049 Odsłon

ZHP - Hufiec Andrychów Imieniny Zucha przypadają na 29 lutego, a więc odbywają się co cztery lata. Instruktorzy Hufca Andrychów na co dzień pracujący z zuchami także w tym szczególnym dniu nie zapomnieli o swoich podopiecznych. Przygotowali dla nich coś specjalnego! Zuchowe święto rozpoczęło się o 1100 Mszą Świętą w Kościele pw. Św. Macieja w Andrychowie. Podczas uroczystości najmłodsi członkowie ZHP śpiewali pieśni radośnie gestykulując podczas śpiewu, szczególnie przy znanej i lubianej "Weź do ręki swą gitarę...". Po uroczystości głośno i podniośle wybrzmiała Modlitwa Zucha.

Czytaj więcej... (2447 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Instruktorzy z Hufca Andrychów najlepsi w Chorągwi Krakowskiej!
15 Lutego 2016 - 6191 Odsłon

ZHP - Hufiec Andrychów W sobotę, 6 lutego, w Nowohuckim Centrum Kultury miała miejsce III Gala Plebiscytu TADEK 2015 na najlepszych instruktorów Chorągwi Krakowskiej. Tradycyjna Akademia Dla Ekstra Kadry to święto wszystkich instruktorów z Małopolski w ramach którego docenia się całoroczny trud i zaangażowanie instruktorów harcerskich. Warto wspomnieć, że z tej okazji harcerze występują w strojach wieczorowych, a po Gali odbywa się tradycyjny bal karnawałowy.

Czytaj więcej... (1381 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Ognisko Patriotyczne. Hufiec ZHP Andrychów - bezapelacyjnie najlepszy!
12 Listopada 2015 - 6319 Odsłon

ZHP - Hufiec Andrychów Hufiec ZHP Andrychów od pięciu lat udowadnia, że jest najlepszym Hufcem w Małopolsce. Podczas wczorajszych obchodów Święta Niepodległości kolejny raz pokazał mieszkańcom Andrychowa swoją prawdziwą twarz. Przyjazną, rozśpiewaną, zadumaną, rozsądną, szczerą, myślącą, uśmiechniętą. Kilka miesięcy temu komendant Hufca dh Artur Walkowiak odebrał w imieniu andrychowskich zuchów i harcerzy nowy Sztandar wraz z szarfą. W obecności pocztu sztandarowego Rady Miejskiej Przewodniczący Rady Roman Babski wręczył komendantowi Hufca Andrychów Medal "Zasłużony dla Gminy Andrychów" zgodnie z uchwałą z dnia 9 marca 2015 r. podjętą przez Radę Miejską w Andrychowie. Andrychow.pl od lat śledzi działania andrychowskich zuchów i harcerzy. Jesteśmy pod wrażeniem ich spontanicznych, ale i przemyślanych, pełnych energii działań dla własnej organizacji oraz na rzecz Gminy Andrychów i jej mieszkańców. Wczorajszy wieczór pokazał, że słowo patriotyzm ma dla naszych zuchów i harcerzy wyjątkowe znaczenie. Przygotowany program Ogniska Patriotycznego stanowił swego rodzaju patriotyczną podróż przez historię naszej niepodległości. Podróż ta trwa dla nich nadal. Jest źródłem siły, ale też - przemyśleń nad znaczeniem słów przyjaźń, braterstwo, ojczyzna, patriotyzm. Wielkie brawa należą się wszystkim, którzy przygotowali wczorajszą, pełną wzniosłych, mądrych słów i melodii uroczystość. To kolejne ognisko patriotyczne w historii naszego miasta. Z roku na rok impreza ta zaskakuje ciepłem płynącym z wielkiego ognia, który łączył nas - Polaków - przez cały okres naszej, często tragicznej i burzliwej historii. Szkoda, że blask tego światła nie towarzyszy dorosłym każdego dnia. Ognisko Patriotyczne zorganizowano we współpracy z Urzędem Miejskim w Andrychowie. Nad bezpieczeństwem imprezy czuwała Straż Pożarna OSP Andrychów.

Czytaj więcej... (1322 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Druga Harcerska Akcja Otwartości
05 Października 2015 - 6231 Odsłon

ZHP - Hufiec Andrychów Tytuł "Druga Harcerska Akcja Otwartości" 3/4 DSH "Będziesz?". Krótka zapowiedź na portalu społecznościowym - Powracamy z naszym koncertem! Spotkajmy się, żeby razem wzruszyć się i pośmiać przy harcerskich piosenkach w NIEZWYKŁYCH ARANŻACJACH :D Będziecie mogli usłyszeć je w wykonaniu niezwykle utalentowanych harcerek i pełnego energii chóru. Te dwa elementy oraz fakt, że andrychowscy harcerze kolejny rok z rzędu pokazali, że są najlepszym hufcem w Małopolsce - były swego rodzaju gwarancją dobrej zabawy podczas wspomnianego wyżej koncertu. Byliśmy! Wzruszaliśmy się i śpiewaliśmy pod nosem znane z nocnych ognisk, harcerskie melodie. No cóż - nie zna życia, kto nie służył w marynarce... to znaczy kto nie był harcerzem! :) W pewnym sensie - harcerstwo jest jak teatr amatorski, w którym spektakl trwa 24 godziny na dobę, a sceną jest prawdziwe życie. Zapraszamy na fotki!

Czytaj więcej... (1880 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Solne miasto na trzy dni stało się stolicą małopolskich skautów!
02 Października 2015 - 5917 Odsłon

ZHP - Hufiec Andrychów Trzy dni pełne radości i przygód, uśmiechu i zwycięstw w strugach deszczu, ponad 200 harcerzy, zuchów, wędrowników i instruktorów z Andrychowa. Tak można opisać Inaugurację Roku Harcerskiego ZHP Chorągwi Krakowskiej w Wieliczce, w której w dniach 25-27.09.2015 roku brało udział ponad 1800 harcerzy z Małopolski. Choć Solne Miasto przywitało skautów deszczem, nie zniechęciło ich do przygotowanych
przez organizatorów kreatywnych, harcerskich aktywności dostosowanych do wieku uczestników.

Czytaj więcej... (2130 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Jest Radość! 236 andrychowskich harcerzy podbiło Kraków!
28 Marca 2015 - 7378 Odsłon

ZHP - Hufiec Andrychów Zuchy i harcerze, 236 młodych osób z Andrychowa, 4 radosne autobusy, głowy pełne pomysłów i serca chętne do działania, a to wszystko z powodu Święta Patrona ZHP Chorągwi Krakowskiej, czyli święta wszystkich harcerzy z całej Małopolski. 221 lat temu Tadeusz Kościuszko, patron ZHP Chorągwi Krakowskiej, złożył przysięgę na Krakowskim Rynku. W sobotę, 21.03.2015 roku, harcerze z 20 małopolskich hufców spotkali się w tym samym miejscu w celu uczczenia jego pamięci. To było wielkie święto całej Chorągwi Krakowskiej!

Czytaj więcej... (1411 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Północ we Wrocławiu
03 Marca 2015 - 7137 Odsłon

ZHP - Hufiec Andrychów Harcerze 48 Drużyny Wędrowniczej "Północ" z Hufca Andrychów swoje ferie spędzili we Wrocławiu. Sam pomył wyjazdu zrodził się z chęci odkrycia czegoś nowego i przeżycia przygody w gronie najbliższych przyjaciół. Wrocław obfitujący w zabytki i miejsca związane z kulturą idealnie nadawał się na realizacje jednego z głównych założeń Związku Harcerstwa Polskiego, mającego na celu pomoc we wszechstronnym wychowaniu młodego człowieka. Dzięki kontaktowi z instruktorami Hufca Wrocław andrychowscy skauci zwiedzili okolice Rynku Głównego, Ostrów Tumski, a także Dzielnicę Czterech Wyznań. Poznali historie najważniejszych miejsc w mieście i usłyszeli kilka legend związanych z nimi. Drużyna świetnie bawiła się podczas zwiedzania wystawy multimedialnej w Hali Stulecia, a także w czasie dubbingowania zwierząt we wrocławskim ZOO. Jeden dzień został poświęcony na poznawanie historii Tadeusza Kościuszki- harcerze pogłębili wiedzę na temat jego życia, a także odwiedzili miejsca z nim związane, takie jak Wyższa Szkoła Oficerska, plac Kościuszki, czy Panoramę Racławicką. Ostatniego wieczoru odbyły się warsztaty kulinarne związane z kuchnią orientalną, które zakończyły się uroczystą kolacją, pełną radości i wzruszeń.

Czytaj więcej... (446 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Zimowisko środowiska wodnego Hufca ZHP Andrychów
03 Marca 2015 - 6995 Odsłon

ZHP - Hufiec Andrychów Lew, czarownica, stara szafa, wędrowiec do świtu… Na pierwszy rzut oka - nic specjalnego. Te słowa stały się jednak tematem rewelacyjnej zabawy harcerzy wodnych z Hufca ZHP Andrychów. Już pierwszego wieczoru zuchy i harcerze przeszły przez magiczną szafę - drzwi do krainy zwanej Narnią. Po drugiej stronie czekali na nich: królowa Zuzanna, królowa Łucja, król Kaspian, piratka Lavender, Eustachy, Julka oraz zła nauczycielka Perpetua. Dekoracje, przebrania i charakteryzacja - wszystko to pozwoliło andrychowskim wodniakom przenieść się do Narnii.

Czytaj więcej... (1119 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Andrychowscy harcerze w Krainie Czarów
27 Lutego 2015 - 6970 Odsłon

ZHP - Hufiec Andrychów Od 18 do 22 lutego 2015 harcerze z 1. Andrychowskiego Szczepu Harcerskiego "Bądź Gotów!" spędzili ferie podczas wspólnego zimowiska w Zawoi Wełcza. Te pięć dni minęło pod znakiem zabawy, radości, braterstwa, uśmiechu i zimowego szaleństwa. Tym razem zuchy i harcerze wraz z Alicją przenieśli się w Krainę Czarów. Poznali magiczny świat dziwnych stworów, niezapomnianych przygód i trudnych do rozwiązania zagadek. Quizy, zabawy sportowe, doświadczenia, zajęcia plastyczne i techniczne to tylko niektóre z zadań, z jakimi zmierzyć musieli się andrychowscy skauci. Głównym punktem programu było zimowe szaleństwo. Nauka jazdy na nartach przysporzyła wiele śmiechu i przyjemności, wycieczka do Babiogórskiego Parku Narodowego pozwoliła na pokonanie własnych słabości, a zwiedzanie nowo otwartego Centrum Górskiego "Korona Ziemi" dostarczyło niezapomnianych wrażeń. Zimowe szaleństwo nie miało końca! Piękna pogoda, słońce, mróz i śnieg pozwoliły na niezapomnianą przygodę.

Czytaj więcej... (1036 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Spotkanie opłatkowe andrychowskich harcerzy
18 Stycznia 2015 - 7562 Odsłon

ZHP - Hufiec Andrychów 17 stycznia 2015 r. andrychowscy harcerze uczestniczyli w Spotkaniu Opłatkowym, by złożyć sobie życzenia noworoczne oraz spędzić ze sobą radosny czas. Na początku odbyły się jasełka w wykonaniu zuchów i harcerzy wodnych, wprawiając wszystkich w świąteczny nastrój. Był też czas na składanie sobie noworocznych życzeń, łamanie się opłatkiem, kolędowanie oraz prezenty.

Czytaj więcej... (99 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Harcerze dbają o Polskę i namawiają do głosowania!
12 Listopada 2014 - 7844 Odsłon

ZHP - Hufiec Andrychów Co byśmy zrobili bez naszych świetnych harcerzy! Zapraszamy Was do obejrzenia przejrzystej i zrozumiałej infografiki nadesłanej do nas przez harcerzy Hufca ZHP Andrychów! Inicjatywa godna uwagi! Dziękujemy i zapraszamy do lektury!

Czytaj więcej... (730 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Całkiem niedawno, całkiem niedaleko... ożyła historia
28 Października 2014 - 7979 Odsłon

ZHP - Hufiec Andrychów Młodzi chłopcy z rozwianą czupryną i kaszkietami lekko nasuniętymi na głowy. Młode dziewczyny w warkoczach, lokach, z czerwonymi ustami i w kolorowych sukienkach. Całkiem niedawno, całkiem niedaleko... w Andrychowie pojawili się młodzi ludzie z Szarych Szeregów. W 75. Rocznicę Powstania Szarych Szeregów harcerze z Hufca ZHP Andrychów spotkali się, by wspomnieć tych, którym przyszło żyć w trudnych czasach. Był to niezwykły biwak, pełen historii, zadumy, ale także dobrej zabawy. Był to szczególny czas dla harcerzy z andrychowskiego hufca, który nosi imię "Szarych Szeregów".

Czytaj więcej... (1892 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Hufiec Andrychów najlepszy w Małopolsce! w roku szkolnym 2013/2014!
17 Września 2014 - 7950 Odsłon

ZHP - Hufiec Andrychów Inauguracja - rozpoczęcie roku harcerskiego i podsumowanie minionego. Dla nas to głównie magiczny czas, w którym możemy poznawać siebie nawzajem, zagłębiać się w tajniki harcerstwa i po prostu przeżywać nowe przygody. W tym roku inauguracja odbyła się w Nowym Sączu, pięknym mieście, które zachwyciło nas swym urokiem. Pierwszego dnia po pokonaniu długiej trasy dotarliśmy na miejsce. Podróż była dla nas jak zwykle ekscytująca, bo potrafimy śmiać się dosłownie ze wszystkiego. Trzy autokary harcerzy i zuchów z hufca Andrychów dotarły na inaugurację. Byliśmy najliczniejszą grupą w gronie wszystkich obecnych, których liczba wynosiła 1203. Szczegóły w czytaj więcej.

Czytaj więcej... (3156 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Bądź gotów na... kulturowy zawrót głowy! Obóz harcerski 1ASH "Bądź Gotów!"
01 Sierpnia 2014 - 8176 Odsłon

ZHP - Hufiec Andrychów W dzisiejszych czasach, gdy kultura polska zanika, a nikt już nie pamięta o staropolskich legendach, harcerze z 1ASH "Bądź Gotów!" na prawie trzy tygodnie zanurzyli się w magiczny świat baśniowych historii z Polski. Od 11-29 lipca spędzając czas na bazie Hufca ZHP Andrychów w Rogowie koło Mrzeżyna, dzieci bawiły się i uczyły. Dzięki różnorodnym formom i ciekawym koncepcjom polskie legendy przyprawiły ich o kulturowy zawrót głowy! Szczegóły i piękne fotki z obozu - w rozwinięciu wiadomości.

Czytaj więcej... (2926 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Pomóżcie harcerzowi - wypełnijcie ankietę
07 Lipca 2014 - 7713 Odsłon

ZHP - Hufiec Andrychów Harcerz Hufca ZHP Andrychów - Miłosz Kurek prosi o wypełnienie przez mieszkańców Andrychowa ankiety, będącej dla niego jednym z zadań w próbie harcerskiej. Anonimowa ankieta zawiera pytania czy ankietowane osoby należały do harcerstwa, widziały harcerzy w naszym mieście, słyszały o ich akcjach. Padają też pytania o rozpoznawalność andrychowskiego hufca - gdzie znajduje się jego siedziba, jakie nosi imię, czy planuje się wypoczynek własny lub swoich bliskich na obozie harcerskim. Czy harcerstwo wychowuje młodych ludzi? Z czym kojarzy się harcerstwo w naszym mieście? Zapraszamy do udziału w ankiecie

Strona gotowa do druku

 100 lat ruchu zuchowego w Polsce
29 Czerwca 2014 - 6031 Odsłon

ZHP - Hufiec Andrychów Rok 2014 jest dla zuchów z całej Polski bardzo ważny! To właśnie teraz obchodzimy 100lecie powstania ruchu zuchowego na terenie naszego kraju. Mija sto lat od założenia pierwszej gromady zuchowej w Polsce! Całkiem niedawno i całkiem niedaleko zuchy świętowały swoją rocznicę. 20-21.06.2014 w Wadowicach odbył się zlot zuchowy z okazji 100 lecia ruchu zuchowego w Polsce. Nasi najmłodsi andrychowianie z 4. Wodnej Gromady Zuchowej wzięli udział w wielu ciekawych zajęciach. Po długich przygotowaniach uczestniczyli w Festiwalu Piosenki Zuchowej, w którym zajęli (uwaga!) pierwsze miejsce, a w nagrodę będą mogli wybrać się do miasteczka solnego w Wieliczce. Zuchy odwiedziły również Park Miniatur w Inwałdzie, gdzie bawiły się i uczyły. Także w wadowickim parku czekało na nich wiele ciekawych i kolorowych atrakcji. To była naprawdę świetna zabawa! Podczas zlotu andrychowskim zuchom została wręczona również odznaka 100lecia. Dzieci cały rok dzielnie pracowały i działały wykonując przeróżne zadania, a wszystko to by uzyskać odznakę, którą teraz dumne noszą przypiętą do munduru. Życzymy 200 lat ruchowi zuchowemu, a wszystkim zuchom wspaniałej przygody i niezapomnianego wstąpienia na ścieżkę harcerskiego życia!

Czytaj więcej... (446 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 ZHP Hufiec Andrychów i MonteCassino
18 Maja 2014 - 6479 Odsłon

ZHP - Hufiec Andrychów Mamy dla Was najświeższą relację od naszych harcerzy! Sonia Kurek - rzecznik prasowy Hufca ZHP Andrychów pisze do nas prosto z MonteCassino! i przesyła garść świetnych fotografii. Zobaczcie! POZDRAWIAMY z samych Włoch! Jesteśmy właśnie w samym centrum wydarzeń na MonteCassino. Dziś najważniejszy dzień - oficjalne obchody 70. Rocznicy Bitwy o Montecassino. Jest niedziela, 8:40 rano a andrychowscy harcerze aktualnie biorą udział w próbach i przygotowaniach do głównych uroczystości, które odbywać się będą dziś od godziny 9:50. Jesteśmy tu już czwarty dzień. Po przyjeździe do Włoch (w czwartek) skauci z Andrychowa zwiedzali przepiękną i bajeczną Wenecję. To niezwykłe miasto przywitało andrychowian cudownym słońcem i pogodą tworzącą niesamowitą aurę. Po dziewięciu godzinach w romantycznym włoskim mieście harcerze udali się do hotelu. W piątek harcerze pełnili służbę w miejscach pamięci, przygotowując je do głównych uroczystości. Odwiedzili także Museo Historiale u podnóża Montecassino. Szczegóły w czytaj więcej.

Czytaj więcej... (4426 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Andrychowscy harcerze na obchodach 70. rocznicy Bitwy pod Monte Cassino
13 Maja 2014 - 5527 Odsłon

ZHP - Hufiec Andrychów Pełną parą trwają przygotowania do wyprawy pod hasłem "Uniamo le generazioni/Łączymy pokolenia." Już jutro, wraz z 1400 innymi skautami z całej Polski, w podróż wyruszy także grupa andrychowskich harcerzy. Wszyscy ci młodzi ludzie przekroczą włoską granicę, by uczestniczyć w obchodach 70. rocznicy bitwy o Monte Cassino. Jednakże ta wyprawa to nie tylko patriotyczne uroczystości. Nie zabraknie czasu na zwiedzanie miast północnych Włoch - Wenecji i Werony. Młodzi ludzie przemierzą urokliwe tereny Lacjum, poznają Rzym, a w drodze powrotnej spędzą także trochę czasu w Wiedniu. Podczas wyprawy uczestnicy wezmą także udział w rajdzie Honker, którego trasa biegnie przez tereny, na których siedemdziesiąt lat temu miała miejsce bitwa o Monte Cassino.

Czytaj więcej... (1636 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Harcerskie - wielkanocne śniadanko
25 Kwietnia 2014 - 5286 Odsłon

ZHP - Hufiec Andrychów 22. kwietnia 2014 r. harcerze z Pierwszego Andrychowskiego Szczepu Harcerskiego "Bądź Gotów!" spotkali się na tradycyjnym śniadanku wielkanocnym. Zuchy i harcerze wraz z instruktorami najpierw rozwiązywali zagadki Zająca Wielkanocnego, by później wspólnie zjeść świąteczne smakołyki przyniesione z domów. Nie zabrakło także wielkanocnych zwyczajów takich jak stukanie się jajkiem i szukanie świątecznych słodyczy. Dzieciaki miło spędziły wspólny czas i zintegrowały się. Była to także pierwsza okazja do założenia nowych szczepowych koszulek.

Czytaj więcej... (425 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Swiąteczne Życzenia od Harcerzy!
18 Kwietnia 2014 - 6178 Odsłon

ZHP - Hufiec Andrychów

Strona gotowa do druku

 Nie było zasp, za to był ZAS!
01 Marca 2014 - 6324 Odsłon

ZHP - Hufiec Andrychów Ferie zimowe dawno już za nami. W tym roku zima zaskoczyła chyba wszystkich i śniegu nie było prawie wcale. Jednak pomimo tego, że nie było zasp, odbył się ZAS. Co to takiego? Zimowa Akcja Szkoleniowa Hufca Andrychów. Dlaczego piszemy o tym dopiero teraz? Dlatego, że teraz - podczas Dnia Myśli Braterskiej, druh Komendant wręczył patenty przybocznym i zastępowym, którzy ukończyli szkolenia. Ale od początku. Szczegóły w czytaj więcej.

Czytaj więcej... (3069 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Dzień Myśli Braterskiej
24 Lutego 2014 - 5675 Odsłon

ZHP - Hufiec Andrychów Miłe życzenia napłynęły do naszej redakcji od andrychowskich harcerzy! W dniu 22.02.2014 w związku z Dniem Myśli Braterskiej chcieliśmy Państwu złożyć najserdeczniejsze życzenia. Dużo przyjaźni, miłości, ciepła i dobra, bo w życiu działa się dużo łatwiej, mając obok drugiego człowieka. 100% racji! Dziękujemy! i życzymy literka w literka i kropka w kropkę - tego samego!

Dzień Myśli Braterskiej to najważniejszy dzień dla każdego harcerza. W tym dniu, w rocznicę urodzin założyciela skautingu - Roberta Baden-Powella spotykamy się i wspólnie świętujemy naszą skautową przyjaźń, składamy sobie życzenia i cieszymy się swoją obecnością. To dzień braterstwa i przyjaźni. Tegoroczne DMB dla andrychowskich harcerzy odbyło się pod hasłem: "DMB dlatego RBP", czyli "Dobrze Mieć Braci dlatego Razem Budujemy Przyjaźń!". Harcerze najpierw uczestniczyli w grze miejskiej a następnie wzięli udział w kominku, czyli wspólnym spotkaniu przy płomykach ognia. Tego dnia składaliśmy również życzenia andrychowianom spotkanym w centrum miasta. Nie zapominamy też o naszych przyjaciołach z Ukrainy! Wspieramy ich w dążeniu do wolności i solidaryzujemy się z naszymi skautowymi braćmi! Ten dzień, choć zimowy, jest najcieplejszym harcerskim dniem roku! Z harcerskim pozdrowieniem "Czuwaj!" - pisze do nas Sonia Kurek

Czytaj więcej... (144 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Harcerski intensywny miesiąc
28 Stycznia 2014 - 5892 Odsłon

ZHP - Hufiec Andrychów Ostatni miesiąc w Hufcu ZHP Andrychów to miesiąc spotkań, pracy i kształcenia. Wraz z nowym 2014 rokiem harcerze z andrychowskiego hufca z energią i zapałem zabrali się do intensywnej pracy. W styczniu nie brakowało pracy z dziećmi, nauki nowych umiejętności, szkoleń dla kadry i doskonalenia umiejętności harcerskich liderów. Szczegóły w czytaj więcej.

Czytaj więcej... (2123 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Betlejemskie Światło Pokoju już w Andrychowie!
17 Grudnia 2013 - 6357 Odsłon

ZHP - Hufiec Andrychów Myśl towarzysząca tegorocznemu przekazaniu BŚP to: "Wyjdź z cienia, pokaż dobro!" - właśnie pod takim hasłem odbył się Betlejemski Zlot ZHP w Zakopanem powiązany z przekazaniem BŚP. W wydarzeniu tym uczestniczyli harcerze z Hufca Andrychów i to oni przywieźli Światło bezpośrednio do Andrychowa. Równocześnie nasi harcerze uczestniczyli w Krakowie w wielkim apelu, w mszy świętej i uroczystościach związanych z przybyciem Światła do Polski. Również oni, w specjalnych zniczach przetransportowali Światło z Betlejem do naszego Andrychowa. Obecnie, aż do 24. grudnia 2013 r. trwa akcja roznoszenia BŚP. Dotrzemy z nim do dyrektorów, urzędników, urzędów i wszystkich ważnych instytucji, ale co najważniejsze... dotrzemy z nim do Państwa! Już dziś zapraszamy na miejską Wigilię, która odbędzie się na Placu Mickiewicza w niedzielę 22.12.2013 roku. My też tam będziemy! Specjalnie dla Państwa z Betlejemskim Światłem Pokoju! Niech w te święta towarzyszy Państwu płomyczek z Betlejem i hasło "Wyjdź z cienia, pokaż dobro" Czuwaj!

Czytaj więcej... (618 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Plac Mickiewicza w ogniu!
12 Listopada 2013 - 6763 Odsłon

ZHP - Hufiec Andrychów Wielki ogień zapłonął 11. listopada na Placu Mickiewicza. Andrychowski Hufiec ZHP im. Szarych Szeregów stawił się w komplecie, by wraz z rodzinami i mieszkańcami Andrychowa połączyć się w śpiewie i wspomnieniach czasów walki o niepodległość. Program słowno-muzyczny... to brzmi zbyt sucho. Każdy, kto uczestniczył w spotkaniu czuł, że niska temperatura i scenografia codzienności nie jest przeszkodą. Wręcz przeciwnie. Czuło się świeżość, ogień z ogniska i ten prawdziwy, żywy - przemycony w słowach pieśni sprzed lat, pieśni, które zagrzewały do walki i przetrwania tych, którzy byli przed nami. Nie oddamy w tym artykule atmosfery, która panowała na miejskiej agorze. Imponująco brzmiały głosy zuchów i harcerzy - hufca, który od 3 lat dzierży zaszczytny tytuł najlepszego hufca w Małopolsce. Głosy te, wspierał chór andrychowian, którzy licznie przybyli na Plac. Wzbiły się ku niebu jak iskry z wielkiego ogniska. Niech ogień historii i prawd o tym, jak wielką cenę ma nasza wolność - płonie przez cały rok. Niech wokół niego spotykają się ludzie, którzy potrafią tworzyć krąg nie tylko z okazji narodowych uroczystości. Zapraszamy do obejrzenia kilkunastu fotografii z niedzielnej watry.

Czytaj więcej... (1212 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 III raz z rzędu Hufiec Andrychów najlepszy w Chorągwi Krakowskiej
14 Października 2013 - 6091 Odsłon

ZHP - Hufiec Andrychów Jakoś nam ta informacja umknęła, a warto ją podkreslić! III raz z rzędu Hufiec Andrychów jest najlepszy w Chorągwi Krakowskiej! Wielkie gratulacje! Naszych Harcerzy widać wszędzie! Aktywnie uczestniczą w wielu miejskich imprezach. Wktrótce, w listopadzie poprowadzą tradycyjne - miejskie ognisko patriotyczne. W tym roku harcerskim rozpoczynają też nową kampanię informacyjną w swoich szeregach. Nazywają ją roboczo - Bohater. Planowane jest ogłoszenie konkursu wśród harcerzy na nazwę kampanii. Chcą przypomnieć i uświadomić wielką rolę bohatera ich hufca - Szare Szeregi. Na koniec w maju i czerwcu 2014 r. planowany jest zlot hufca zakończony wręczeniem nowego Sztandaru! Na sztandar harcerze sami zbierają środki. Cały rok prowadzone będą też działania "Szaro-Szeregowe" - mające na celu szersze zapoznanie się harcerzy z historią tej wspaniałej formacji. Wszystkie działania mają być podporządkowane tej tematyce, aby jak najlepiej przekazać młodszym wiedzę historyczną o Bohaterze Hufca. Harcerze mają też nadzieję na czynne uczestnictwo w rajdzie "Arsenał", organizowanym co roku w Warszawie z okazji "Akcji pod Arsenałem". Nic dodać nic ując! Wielkie brawa dla naszych harcerzy!

Czytaj więcej... (2 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Szczepowy dzień integracji
29 Września 2013 - 6263 Odsłon

ZHP - Hufiec Andrychów 21. września 2013 roku skauci z I Andrychowskiego Szczepu Harcerskiego "Bądź Gotów!" spotkali się, by lepiej poznać historię swojego harcerskiego środowiska, razem rozwiązać wiele ciekawych zagadek i wspólnie spędzić sobotnie popołudnie. Dzięki uprzejmości dyrektora andrychowskiego liceum - Pana Pawła Mrzygłoda skauci bawili się na terenie LO Andrychów im. Marii Skłodowskiej-Curie. Na początku odbyło się wspólne tradycyjne powitanie, a następnie gra terenowa zorganizowana przez kadrę. Dzięki niej dzieciaki - podzielone na grupy w których nie pracują na co dzień - mogły lepiej się poznać. Po niemałej dawce zagadek i zadań do wykonania, harcerze wzięli udział w quizie o historii szczepu i drużyn. Szczegóły w czytaj więcej.

Czytaj więcej... (1982 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Nasi harcerze bawią się, pracują i dziękują za pomocną dłoń
26 Września 2013 - 6180 Odsłon

ZHP - Hufiec Andrychów Rok temu we wrześniu Andrychów opanowała harcerska Radość! W 2012 roku Inauguracja Roku Harcerskiego ZHP Chorągwi Krakowskiej odbyła się właśnie w naszym mieście. A teraz... 13-15. września 2013 roku na cykliczną imprezę harcerską andrychowscy harcerze wybrali się do Tarnowa. W tym pięknym mieście poznawali historię Tarnowa i jego bohaterów. Skauci bawili się, rozwiązywali zagadki, wzięli udział w biegu patrolowym, poznawali nowych ludzi i zawiązywali przyjaźnie. Na apelu kończącym Inaugurację Roku Harcerskiego został ogłoszony wynik rywalizacji wszystkich hufców z Małopolski. Pierwsza nagroda przypadła właśnie Hufcowi ZHP Andrychów im. Szarych Szeregów! Po raz kolejny swoją pracą i zaangażowaniem podczas trwania całego roku harcerskiego andrychowscy skauci udowodnili, że działają z pasją i oddaniem. Hufiec Andrychów najlepszym hufcem w Małopolsce! Dziękujemy wszystkim tym, którzy nam pomagają. Pozwalają na rozwijanie skrzydeł i realizowanie marzeń! Wielki ukłon w stronę rodziców, którzy zawsze służą pomocną dłonią! DZIĘKUJEMY!

Czytaj więcej... (511 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Zuchy i harcerze "Już pływają"!
29 Sierpnia 2013 - 6183 Odsłon

ZHP - Hufiec Andrychów Kończą się wakacje, skończyły się także nasze lekcje nauki pływania. Zuchy i harcerze z Hufca ZHP Andrychów wzięli udział w projekcie "Już pływam - nauka pływania". Przez ponad miesiąc, andrychowski basen był miejscem naszej sportowej aktywności, a także wspaniałej zabawy. Początek, dla niektórych był trudny, bo bali się wody i zupełnie nie potrafili utrzymywać się na wodzie. Z każdą lekcją było coraz lepiej. Zuchy pływały z deskami i makaronami, a ich umiejętności rosły z dnia na dzień. Na ostatnich zajęciach pływały nawet w dużym, sportowym basenie! Chociaż lekcji było za mało, żeby nauczyć się doskonale pływać, wszystkie zuchy uczyniły ogromne postępy. Nie boją się już wejść do wody, potrafią pływać z deską, a zdecydowana większość nauczyła się pływać na plecach bez desek i makaronów. Harcerze już na początku mieli większe umiejętności niż młodsze zuszki. Dlatego pan instruktor - Szczęsny Skrzypiec - większość lekcji dla harcerzy prowadził w dużym basenie. Również harcerze poczynili duże postępy i poprawili swoje umiejętności pływackie.

Czytaj więcej... (922 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Szkoła Smoczych Jeźdźców...
06 Sierpnia 2013 - 6058 Odsłon

ZHP - Hufiec Andrychów Smoki, smoczy jeźdźcy, flagi powiewające na wietrze, drzewa tańczące w rytm skandynawskiej muzyki, ciepłe i zimne prądy morskie znad Bałtyku, szwedzka mitologia... w polskim Mrzeżynie! W atmosferze nordyckich legend i tajemniczych opowieści, andrychowskie zuchy i harcerze uczyli się bawiąc i bawili się ucząc, podczas drugiego turnusu obozu Hufca ZHP Andrychów w Mrzeżynie. Zaczęło się od przygotowań i egzaminów wstępnych do Szkoły Smoczych Jeźdźców. Później były się zajęcia sprawnościowe, nauka pierwszej pomocy, majsterkowanie, rozwiązywanie zagadek logicznych i łamigłówek, a to wszystko w skandynawskich klimatach. Nie zabrakło także czasu na zabawę, poranne tańce, ogniska, śpiewy, plażowanie i wycieczki. Uczestnicy obozu zdobywali przydatne doświadczenia, miło spędzając przy tym czas. Szczegóły w czytaj więcej.

Czytaj więcej... (971 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Tygryski w Zakopanem - czyli zuchowe wspomnienia!
31 Lipca 2013 - 6697 Odsłon

ZHP - Hufiec Andrychów Choć za nami dopiero połowa wakacji, to wielu z nas ma już wiele ciekawych tegorocznych letnich przeżyć i wspomnień. Mnóstwo wspomnień mają zuchy z 1 GZ Brykające Tygryski, które z harcerzami z 12 DH Ignis reprezentowały Hufiec Andrychów podczas Zlotu na stulecie harcerstwa na Podhalu. Zlot ten odbywał się w Zakopanem w pierwszym tygodniu lipca. I choć było to już prawie miesiąc temu, nam ciągle wydaje się, jakbyśmy dopiero wczoraj pożegnali Tatry. A to dlatego, że na Zlocie fantastycznie spędziliśmy czas. Park linowy, Aquapark, seans w kinie to tylko niektóre atrakcje, które organizatorzy zaplanowali dla zuchów. Wszystkie były niezmiernie ciekawe i atrakcyjne. Nie mogło zabraknąć typowo góralskich akcentów. Uczyliśmy się śpiewać i tańczyć po góralsku, poznaliśmy niektóre słowa góralskiej gwary i dowiedzieliśmy się, co znaczą poszczególne elementy stroju góralskiego. Dziewczyny już wiedzą, jak po stroju góralskim rozpoznać kawalera, a chłopcy bez problemu odróżnią pannę od mężatki. Wykonaliśmy też własnoręcznie góralskie bransoletki i piękne rysunki na szkle.

Czytaj więcej... (2270 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Ależ to była piękna wędrówka! Nasi harcerze wędrowali szlakami Kurierów Tatrzańskich!
17 Lipca 2013 - 6621 Odsłon

ZHP - Hufiec Andrychów Dobiegł końca I Rajd Szlakami Kurierów Tatrzańskich który odbył się na trasie Zakopane-Budapeszt. Wędrownicy z 1 ASH "Bądź Gotów!" wzięli w nim udział i wspólnie z innymi harcerzami przeszli trasę, jaką kilkadziesiąt lat temu pokonywali Kurierzy Tatrzańscy. W trakcie trwania rajdu udało im się zdobyć najwyższy szczyt Polski - Rysy (2499 m n.p.m.), przejść szczytami górskimi na stronę Słowacji czy też pokonać trasę w Słowackim Raju. Ostatnim punktem było zwiedzenie Budapesztu, który wywarł na nich wielkie wrażenie. Mimo trudu, ciężkich plecaków i wysokich temperatur uśmiech gościł na ich twarzach w trakcie całej wycieczki. Fotki w czytaj więcej!

Czytaj więcej... (272 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Harcerze z "Północy" organizują trasę artystyczno-kryminalną
09 Lipca 2013 - 6339 Odsłon

ZHP - Hufiec Andrychów Pisaliśmy już wcześniej o organizowanej w naszym regionie Wędrowniczej Watrze - imprezie o charakterze ogólnopolskim, w której udział biorą harcerze w wieku 16-21 lat. Pierwsze 3 dni stanowią wędrówki po obszarze wybranego województwa, natomiast kolejne 3 dni to stacjonarny zlot pod namiotami. XI Wędrownicza Watra, która odbędzie się w sierpniu 2013 roku, organizowana będzie przez środowiska harcerskie z województwa małopolskiego. Kilka dni temu opisywaliśmy jedną spośród dziesięciu 3-dniowych wędrówek, którą organizuje V Drużyna Wędrownicza "CHAOS" z Hufca ZHP Kęty (klknijcie - tutaj opis trasy VI. Inną z tras - VIII, artystyczno-kryminalną, organizuje 48 Drużyna Wędrowniczą "Północ" z Hufca ZHP Andrychów. Piszą o sobie tak: Jesteśmy drużyną, która idąc w góry najpierw myśli o tym, żeby zabrać gitarę i śpiewniki, a później pakuje plecaki. Dlatego też zdecydowaliśmy się na szeroko rozumianą specjalność artystyczną (śpiew, taniec, teatr, muzyka). Szczegóły trasy w czytaj więcej.

Czytaj więcej... (1567 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Wspólna fotografia harcerzy początkiem ciekawej historii?
13 Maja 2013 - 6606 Odsłon

ZHP - Hufiec Andrychów Artykuł o ostatnim biwaku Kursu Przewodnikowskiego doczekał się niespodziewanego dalszego ciągu! Uzupełniliśmy go też niniejszą treścią, ale postanowiliśmy również nadać mu samodzielne życie w oddzielnym artykule. Warto! Posłuchajcie! Zainteresował mnie powyższy materiał o harcerzach, bo są chyba w nowym budynku należącym do kompleksu Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie. Nie byłem tam jeszcze, bo budynek prawdopodobnie niedawno został udostępniony do zwiedzania. Niewielu młodych ludzi wie, że w Krakowie, przed wojną istniały Harcerskie Warsztaty Szybowcowe, gdzie harcerze budowali tanim kosztem prawdziwe szybowce szkolne, na których uczyli się latać! Może harcerze z Hufca Andrychów będą jeszcze kiedyś w tym pięknym obiekcie i znajdą więcej informacji na ten temat? Warto naszym harcerzom przypomnieć tą specjalistyczną wiedzę. Może to rozbudzi w którymś z młodych serc w mundurze pasję do lotnictwa? Istnieją poszlaki, że to właśnie andrychowscy harcerze zbudowali szybowiec, którym kiedyś wystartowali z Jawornicy. Czy uda się potwierdzić te informacje? - pisze do nas Zbigniew Kubień. Szczegóły w czytaj więcej.

Czytaj więcej... (815 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Ostatni biwak Kursu Przewodnikowskiego. Aktualizacja
13 Maja 2013 - 7973 Odsłon

ZHP - Hufiec Andrychów W ubiegły weekend odbył się ostatni biwak kursu przewodnikowskiego organizowany przez Hufiec ZHP Andrychów i przyjaciół. Młodzi ludzie z gminy Andrychów pogłębiali swoją wiedzę, by ukończyć szkolenie i stać się instruktorami Związku Harcerstwa Polskiego. Harcerze w wieku od 16 do 20 lat m.in. uczyli się jak pracować z dziećmi metodą harcerską, jak promować harcerstwo, jak powinna funkcjonować drużyna i jakim lidearem w grupie młodych ludzi jest instruktor harcerski. Pierwszy marcowy biwak odbył się w Niepołomicach, drugi - kwietniowy w Andrychowie a zakończenie kursu zorganizowane zostało w Krakowie. Wszystkim młodym ludziom biorącym udział w kursie serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów w pracy z dziećmi i na harcerskiej drodze rozwoju. Czuwaj!

Czytaj więcej... (1807 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Jest Radość w Andrychowie
13 Maja 2013 - 5873 Odsłon

ZHP - Hufiec Andrychów 13 maja 2013 r. Andrychów został opanowany przez harcerską atmosferę. Mieszkańcy mieli możliwość uczestniczenia w grze harcerskiej, podczas której należało odnaleźć miejsca/punkty, w których wykonywano zadania zręcznościowe inspirowane programem "Milion w minutę". Dodatkowym zadaniem było wypełnienie zwiadu - ciekawostek dotyczących naszego miasta. Mimo niesprzyjających warunków, czyli nieustającego deszczu niemal wszystkim uczestnikom udało się ukończyć grę i prawie każdy został nagrodzony. A wachlarz upominków był bardzo szeroki, od gadżetów ozdobionych logiem "jest radość!" do 50 % dofinansowania obozu (które otrzymały aż 3 osoby). Trzeba przyznać, że najbardziej pogodny nastrój tworzy muzyka, ponieważ najradośniejszymi momentami tego dnia były: opanowanie Pałacu Bobrowskich przez tańczących harcerzy i przyłączających się mieszkańców oraz wieńczący imprezę koncert. Dzięki temu dniu mogliśmy naocznie uświadomić sobie jak liczny jest nasz Hufiec i jak różne barwy przybiera. W czytaj więcej - kilka fotografii!

Czytaj więcej... (133 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Jak harcerze z Andrychowa pomagają Syryjczykom?
23 Kwietnia 2013 - 6933 Odsłon

ZHP - Hufiec Andrychów W Syrii, trwająca już od dwóch lat wojna domowa, pochłonęła wiele ofiar i wyrządziła niemierzalny ogrom strat. W wyniku konfliktu zbrojnego cierpią niewinni ludzie, a w nich niemające na nic wpływu dzieci. Panujące warunki nie pozwalają ludziom na godne życie. Obywatelom Syrii potrzebna jest pomoc od zakupu środków opatrunkowych oraz produktów żywnościowych, po kołdry i poduszki. Jako harcerze zorganizowaliśmy zbiórkę wśród naszych gromad i drużyn, ale chcielibyśmy zwrócić się z prośbą również do Państwa. Każdy bowiem może wesprzeć akcję Głównej Kwatery Związku Harcerstwa Polskiego, mającej na celu pomoc Syryjczykom. Prosimy o przekazanie rzeczy (środki opatrunkowe, witaminy, konserwy, poduszki, koce, itp.) do siedziby Hufca ZHP Andrychów przy ul. Metalowców 6 (za kolekturą Lotto), w czasie dyżuru we wtorek 23 kwietnia, w godziniach od 17.00 do 18.30. Za Państwa zaangażowanie w sprawę z góry dziękujemy! Więcej informacji o Akcji ZHP dla Syrii tutaj

Czytaj więcej... (51 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Drużyna z Andrychowa wywalczyła srebro
12 Marca 2013 - 6522 Odsłon

ZHP - Hufiec Andrychów W sobotę 2 marca dziesięcioosobowa reprezentacja Hufca ZHP Andrychów po raz kolejny wzięła udział w XXII Harcerskich Mistrzostwach Polski w narciarstwie zjazdowym. Zawody odbyły się na malowniczym stoku Ski Lubomierz w Gorcach. Nasz sukces to wywalczenie drugiego miejsca zespołowo. Najważniejsza jednak była wspólna zabawa i wspaniale spędzony czas, możliwość sprawdzenia swoich sił w sportowej rywalizacji. Należy dodać, że większość startujących zawodników to profesjonalni narciarze z Harcerskich Klubów Narciarskich. Pomimo silnej konkurencji i trudnych warunków na stoku, udało nam się uplasować na dobrych miejscach. Wyniki naszej reprezentacji w poszczególnych kategoriach - w rozwinięciu wiadomości

Czytaj więcej... (881 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Wytrwaj, nie jesteś sam!
27 Lutego 2013 - 6523 Odsłon

ZHP - Hufiec Andrychów Kolejny Dzień Myśli Braterskiej przeszedł do historii. Kolejny raz skauci na całym świecie obchodzili, w dniu urodzin założyciela skautingu Roberta Baden Powella i jego żony Olave, wielkie święto przyjaźni. Andrychowskie zuchy i harcerze świętowali aż dwa dni. Już w piątek 22 lutego wszyscy przybyli do Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 1 w Wieprzu, aby wspólnie bawić się i razem spędzać czas. Tegoroczny Dzień Myśli Braterskiej był wyjątkowo rozśpiewany i roztańczony. Muzyka bowiem była tematem przewodnim spotkania zuchów i harcerzy z naszego Hufca. Szczegóły w czytaj więcej.

Czytaj więcej... (2211 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Zuchy i sprawa napadu na bank
29 Stycznia 2013 - 6361 Odsłon

ZHP - Hufiec Andrychów Czy bank to dom pieniędzy? Skąd biorą się pieniądze w banku? Czy skarbiec to taki wielki basen z pieniędzmi, czy może raczej taki sejf? Te i wiele innych pytań nurtowało zuchy z 1 GZ "Brykające Tygryski". Dlatego wybrały się do Andrychowskiego Banku Spółdzielczego, aby dowiedzieć się, na czym polega praca banku. Pracownicy Banku opowiedzieli zuchom skąd się biorą pieniądze, co to są lokaty, kredyty, konta i karty. Wszystko to w sposób prosty i przystępny dla zuchów. "Tygryski" dowiedziały się też, że Andrychowski Bank Spółdzielczy jest jednym z najstarszych w Polsce i istniał już wtedy, kiedy nie było komputerów, a o telefonach komórkowych nikt nawet nie myślał. Zuchy zadawały wiele bardzo ciekawych pytań, na które odpowiadali pracownicy Banku. Pytanie, które zuchy zgodnie planowały zadać już od dawna dotyczyło napadu na bank - czy zdarzył się jakiś w historii ABS. Na szczęście nigdy się to nie zdarzyło i mamy nadzieję, że się nie zdarzy. Sprawa napadu została wyjaśniona, pozostała więc kwestia tego, jak wygląda skarbiec. I tu ogromna niespodzianka - zuchy nie tylko usłyszały o skarbcu, ale i zobaczyły go na własne oczy. Niestety, ze względu na bezpieczeństwo nie możemy o tym opowiadać.

Czytaj więcej... (498 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Ferie w Stanicy
29 Stycznia 2013 - 5775 Odsłon

ZHP - Hufiec Andrychów Ferie już za nami. Mimo tego, że harcerze z 1 ASH "Bądź gotów!" nigdzie nie wyjechali nie przeszkodziło im to we wspólnych zabawach na śniegu. W środę 23.01.2013 roku spotkaliśmy się by przeżyć kolejną fantastyczną przygodę. Tym razem miejscem naszego spotkania były Sułkowice, gdzie wzięliśmy udział w kuligu zorganizowanym przez Stanicy Hucuł. Następnie po kilkunastominutowej jeździe rozpaliliśmy ognisko, na którym piekliśmy różne smakołyki. Ostatnim punktem było (oczywiście!) zjeżdżanie na tym, co każdy z nas przyniósł ze sobą z domu. Sanki, popularne łopatki czy nawet reklamówki z sianem wchodziły w grę. Jednak wszystko co dobre szybko się kończy i musieliśmy wracać do domu. Mamy nadzieję, że to nie ostatnia akcja w czasie tegorocznej zimy.

Czytaj więcej... (205 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Dzięki harcerzom z Hufca ZHP Andrychów Światełko z Betlejem dotrze dziś do Andrychowa
16 Grudnia 2012 - 5972 Odsłon

ZHP - Hufiec Andrychów Harcerze z Hufca ZHP Andrychów są zaangażowani w dzielenie się tegorocznym Betlejemskim Światłem Pokoju. Dzięki nim Światełko dotrze dziś prosto z Krakowa do naszych domów, parafii i instytucji publicznych działających na terenie Gminy Andrychów. To My jesteśmy odpowiedzialni za odebranie małego płomyczka z Krakowa i rozesłanie go do wszystkich tych, którzy pargną mieć je na swoim stole w trakcie Świąt Bożego Narodzenia. Hasło tegorocznej akcji to: "Odważ się być dobrym". W czytaj więcej niektóre materiały promocyjne Chorągwi Krakowskiej, a także opis akcji i jej historia. Znajduje się tam również plan dzisiejszych uroczystości w Krakowie.

Czytaj więcej... (5324 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Po prostu. Nasi harcerze chcą do telewizji! Pomagamy!
30 Września 2012 - 6029 Odsłon

ZHP - Hufiec Andrychów Nie robimy tego bezinteresownie! Wręcz przeciwnie! Jeżeli harcerze trafią do PoProstu.TV trafi tam też nasze miasto - Andrychów! :) O co chodzi? Telewizja harcerska PoProstu.TV organizuje konkurs. Do wygrania jest spot reklamowy dla hufca lub relacja z wybranej imprezy harcerskiej. Materiał ukaże się w grudniowym odcinku PoProstu.tv! Jak możesz pomóc harcerzom? Po prostu lajkujcie funpage PoProstu.tv, a w komentarzu pod zdjęciem, wpiszcie nazwę Hufiec Andrychów. Rozsyłajcie też tą informację do jak największej liczby osób ze środowiska! Wygra ten hufiec, którego nazwa zostanie wymieniona NAJWIĘCEJ RAZY. Mamy czas do przyszłej niedzieli, czyli do 7 października. Na wszelki wypadek zróbcie to jednak tuż po przeczytaniu tego artykułu! Wygraną jest wesoły i kolorowy materiał - dużo muzyki, barw, radości i wszystkiego tego, co pojawia się razem z harcerzami! Kliknijcie tutaj - oczywiście pod warunkiem, że jesteście cząstką Wielkiego F. :)

Strona gotowa do druku

 To Marcelina zaprojektowała mural na Placu Mickiewicza!
23 Września 2012 - 7070 Odsłon

ZHP - Hufiec Andrychów Historia miasta, to nie tylko historia ludzi, którzy w nim mieszkają, pracują, bawią się, ale też - są jego gośćmi. Podczas jednej z letnich imprez roku 2012, które odbyły sie na Placu Mickiewicza w Andrychowie - Inauguracji Roku Harcerskiego ZHP Chorągwi Krakowskiej im Tadeusza Kościuszki na murze ogrodzenia posesji Rynek 4 od strony północnej (udostępnionym harcerzom przez właściciela księgarni "B.Marczyński" Pana Andrzeja Marka) powstał świetny mural! Właśnie dowiedzieliśmy się, że autorką projektu oraz koordynatorem prac podczas wykonywania tego dzieła jest harcerka - Marcelina Starzec z Jordanowa. Autorka wkrótce będzie bronić tytuł licencjata Grafiki na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Gratulujemy świetnego pomysłu i życzymy kolejnych równie udanych w portfolio tej młodej artystki! Autorka projektu nie chciała zostawiać podpisu na murze - a szkoda! Malowanie muralu z projektu Marceliny było wspólnym dziełem harcerzy i harcerek. Dziękujemy jeszcze raz za przekształcenie tego miejsca! Dzięki Wam zyskaliśmy bardzo radosne i fotogeniczne miejsce na mapie miasta! W czytaj więcej - fotki murala :)

Czytaj więcej... (501 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Radosne DZIĘKUJEMY!
21 Września 2012 - 6333 Odsłon

ZHP - Hufiec Andrychów Z przyjemnością publikujemy mail otrzymany z andrychowskiego Hufca ZHP. Mail ten dowodzi nie tylko tego, że mamy wspaniałych Zuchów, Harcerzy i Instruktorów ZHP, ale też społeczność, która z chęcią wspiera tego rodzaju inicjatywy! Oto jego treść: Inauguracja Roku Harcerskiego ZHP Chorągwi Krakowskiej "jest Radość!" już za nami. Zuchy, harcerze, harcerze starsi, wędrownicy, instruktorzy i zaproszeni goście wyjechali. Zostały setki zdjęć i niezapomniane wspomnienia oraz wielka Radość. Radość z udanej imprezy, radość ze spotkań, radość, która dała i będzie jeszcze długo dawać siłę. Mamy nadzieję, że trochę radości zagościło też wśród mieszkańców naszego miasta i że pozostanie ona w Andrychowie jak najdłużej. Andrychów odwiedziło ponad 1600 osób. Każda z nich wzięła udział w zorganizowanych zajęciach. Tak wielkiej imprezy nie dałoby się zorganizować bez ogromnego zaangażowania kadry, ale też bez wsparcia różnych osób, firm i instytucji. W tym miejscu Hufiec ZHP Andrychów pragnie złożyć serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji Inauguracji Roku Harcerskiego ZHP Chorągwi Krakowskiej "jest Radość!" wszystkim tym, którzy przyczynili się do naszego wspólnego sukcesu, a w szczególności... lista w rozwinięciu informacji

Czytaj więcej... (3991 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Jest Radość! i są zdjęcia
16 Września 2012 - 8012 Odsłon

ZHP - Hufiec Andrychów Znowu kilka gigabajtów fotek zapełniło nasz redakcyjny komputer. "Jest Radość"! Pod takim hasłem w naszym mieście w weekend 14-16 września 2012 r. odbywała się Inauguracja Roku Harcerskiego ZHP Chorągwi Krakowskiej im Tadeusza Kościuszki. Na zuchów, harcerzy i instruktorów czekał szereg atrakcji i trzy bazy - andrychowskie szkoły, które udzieliły im schronienia. Przez trzy dni odwiedziło nas 1615 zuchów, zuchenek (mamy nadzieję, że tak się nazywa żeńska odmiana zucha :) oraz harcerzy i harcerek. Spotkanie zakończyło się niedzielną Mszą Świętą i apelem w centrum miasta, jakiego jeszcze Andrychów nie widział. Wszyscy równo stanęli w szeregu... no, może poza jedną harcerką, która prezentowała na Placu Mickiewicza najnowszy hit harcerskiej mody. Co prawie dwa tysiące młodych ludzi robiło w Andrychowie i okolicy przez trzy dni? Hufiec Andrychów i organizatorzy inauguracji przygotowali im mnóstwo atrakcji! których w naszej Gminie nie brakuje! Szczegóły i fotki w czytaj więcej.

Czytaj więcej... (7322 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Jest Radość! Harcerze Małymi Agentami?!
12 Września 2012 - 6414 Odsłon

ZHP - Hufiec Andrychów Mali Agenci, to pełen efektów specjalnych film przygodowy określany jako "odmłodzony James Bond", w reżyserii Roberta Rodrigueza. Na jego podstawie instruktorzy Hufca ZHP Andrychów oparli fabułę Inauguracji Roku Harcerskiego Chorągwi Krakowskiej, która odbędzie się w Andrychowie w dniach 14-16 września.
Co zostało zaplanowane w ramach treningu umiejętności małych Bondów? Zobaczcie w czytaj więcej!

Czytaj więcej... (3873 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 W dniach 14-16. września 2012 r. Andrychów przeżyje prawdziwy najazd JestRadośćniaków!
23 Sierpnia 2012 - 6243 Odsłon

ZHP - Hufiec Andrychów "Jest Radość"! Pod takim hasłem w naszym mieście w dniach 14-16 września 2012 r. odbędzie się Inauguracja Roku Harcerskiego ZHP Chorągwi Krakowskiej im Tadeusza Kościuszki. Na zuchów, harcerzy i instruktorów czeka szereg atrakcji. Przez trzy dni odwiedzi nas hohoho... a może jeszcze więcej młodych ludzi. Spotkanie zakończy się niedzielnym apelem w centrum Miasta. Co będą robić w Andrychowie i okolicy przez trzy dni? Gwarantujemy, że atrakcji w naszej Gminie nie brakuje! Szczegóły w czytaj więcej.

Czytaj więcej... (1881 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Jest Radość i deszcz meteorów!
12 Sierpnia 2012 - 5840 Odsłon

ZHP - Hufiec Andrychów Na swoim portalu społecznościowym Jest Radość - harcerze zapraszają, aby właśnie dzisiaj wyjść z domu wieczorem, stać, patrzyć w niebo i łapać wzrokiem spadające marzenia. W nocy z 12 na 13 sierpnia mieszkańcy Ziemi będą świadkami najbardziej widowiskowego deszczu spadających gwiazd. W ciągu godziny można będzie zobaczyć około setki spadających meteorów. W tym roku odbędzie się najjaśniejszy deszcz. Perseidy można obserwować do 24 sierpnia, ale najbardziej "widowiskowa" noc przypada właśnie z 12 na 13 sierpnia. Szacuje się, że podczas "Deszczu Gwiazd" spadnie około 100 meteorów na godzinę! Jest Radość! :) Pokaz z tak wielkim rozmachem zorganizował Hufiec Andrychów! :) To kolejny przykład, że młodzi ludzie potrafią poruszyć niebo i ziemię! :) Zapraszamy!

Strona gotowa do druku

 Bo z harcerzami JEST RADOŚĆ i milion wspomnień!
27 Lipca 2012 - 6937 Odsłon

ZHP - Hufiec Andrychów Tydzień temu harcerze wrócili z obozu harcerskiego. Przesyłają nam fotki i milion wspomnień! W pierwszej połowie lipca harcerze z 1 ASH "Bądź Gotów!" przenieśli się w czasie do roku 2012 p.n.e. i wylądowali w Mrzeżynie / Rogowie. Przez trzy tygodnie obozu wspólnie przeżyli fantastyczną, prehistoryczną przygodę. Już pierwszego dnia nad morzem zostali wprowadzenie do fabuły przez grupę tamtejszych jaskiniowców. Chcecie dowiedzieć się więcej? Kliknijcie w czytaj więcej!

Czytaj więcej... (4545 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 A może na obóz?
01 Lipca 2012 - 6211 Odsłon

ZHP - Hufiec Andrychów Dziś pierwszy dzień wakacji. Wielu z nas ma już swoje wakacyjne plany, ale są może jeszcze tacy, którzy nie zdecydowali się gdzie wybiorą się podczas tegorocznego lata. Wszystkich chętnych andrychowscy harcerze zapraszają na obóz do Rogowa. Nasza baza położona jest w pięknym lesie sosnowym, około 60 metrów od morza. Tak, tak... szum morza słychać w namiotach, a zasypianie przy takiej "muzyce" to niezapomniane przeżycie. Na obozie prócz plażowania i kąpieli w morzu, czeka na Was wiele atrakcji. Ciekawy program, wycieczki i wiele atrakcyjnych zajęć. Wszystko to w radosnej, harcerskiej atmosferze.

Czytaj więcej... (656 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Zuchy, harcerze i... HaReM
01 Lipca 2012 - 6270 Odsłon

ZHP - Hufiec Andrychów W czerwcu w Schronisku Górskim "Głodówka" zuchy, harcerze, harcerze starsi i instruktorzy ZHP Chorągwi Krakowskiej spotkali się na drugim już HaReMie. HaReM, czyli Harcerska Rewolucja Muzyczna to festiwal, którego głównym celem jest propagowanie śpiewu i muzyki wśród gromad zuchowych i drużyn harcerskich. Uczestnicy mają za zadanie zrobić jakąś rewolucję muzyczną i przedstawić znaną harcerską piosenkę w zaskakujący, oryginalny sposób lub stworzyć swoją własne słowa i aranżację. Szczegóły w czytaj więcej.

Czytaj więcej... (2132 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 ZLOT "INTERCAMP 2012"
06 Czerwca 2012 - 6038 Odsłon

ZHP - Hufiec Andrychów 23 maja dziewięcioosobowa drużyna harcerzy i harcerek z Hufca ZHP Andrychów wyjechała na organizowany przez Boy Scouts of America 45 Międzynarodowy Zlot Skautowy Intercamp. Miejscem jamboree była amerykańska baza wojskowa w Vilseck Heringnohe w Bawarii w Niemczech. Andrychowianie byli częścią 330 osobowej reprezentacji Związku Harcerstwa Polskiego. W zlocie wzięli udział także skauci i skautki z Niemiec, Francji, Czech, Belgii, USA, Kanady, Holandii, Wielkiej Brytanii, Danii, Finlandii, Szwajcarii. Tematem zlotu było Rendezvous z Dzikim Zachodem! Szczegóły w czytaj więcej.

Czytaj więcej... (4547 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Ale Heca! Harcerski wehikuł czasu przenosił w czasy hr. Bobrowskiego
01 Czerwca 2012 - 6845 Odsłon

ZHP - Hufiec Andrychów Kolejny Dzień Harcerski odbył się w Andrychowie pod hasłem "Ale heca! Harcerski wehikuł czasu przeniesie Cię w czasy hrabiego Bobrowskiego". Trzeci już raz andrychowscy harcerze zaprosili mieszkańców naszego miasta do wspólnej zabawy. Tym razem, Dzień Harcerski połączony został z Bajkolandią i trwał aż dwa weekendowe dni. W sobotę druhny i druhowie zaprosili rodziny na grę, której celem było zapoznanie mieszkańców Andrychowa z postacią hrabiego Bobrowskiego i czasami, w których żył. Harcerski wehikuł czasu, w rolę którego wcieliła się trampolina zrobił ogromne wrażenie zwłaszcza na najmłodszych uczestnikach gry. Dzieci więc skakały i bawiły się na trampolinie, a rodzice mogli podziwiać na banerach stare fotografie andrychowskich postaci, miejsc i ulic rozwieszone wokół wehikułu. Podczas gry uczestnicy odwiedzili miejsca związane z postacią hrabiego i wykonywali zadania nawiązujące do jego czasów. Był więc młyn, targ, magistrat, było lepienie garnków z gliny i tkanie na krosienkach. Na pewno było też dużo zabawy. Dzięki temu mieszkańcy naszego miasta, mogli w ciekawy i atrakcyjny sposób poznać fragment jego historii.

Czytaj więcej... (2199 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Wizyta u Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego
31 Maja 2012 - 7567 Odsłon

ZHP - Hufiec Andrychów 25 maja Prezydent RP Bronisław Komorowski objął honorowy protektorat nad organizacjami harcerskimi w Polsce i poza granicami Kraju. Podczas uroczystego apelu na dziedzińcu Pałacu Belwederskiego w Warszawie Prezydent wręczył akty nadania protektoratu władzom naczelnym przybyłych organizacji. Po apelu odbył się wspólny, harcerski kominek, podczas którego Prezydent wygłosił gawędę. Były śpiewy, wspomnienia, wspólne rozmowy. Pan Prezydent zaprosił też wszystkich na poczęstunek. W uroczystości wzięły udział reprezentacje Związku Harcerstwa Polskiego, Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej, Związku Harcerstwa Polskiego poza granicami Kraju, Związku Harcerstwa Polskiego na Litwie, Republikańskiego Społecznego Zjednoczenia "Harcerstwo" (Białoruś), Harcerstwa Polskiego na Ukrainie, Stowarzyszenia Harcerskiego i Stowarzyszenia Harcerstwa Katolickiego "Zawisza" FSE. W uroczystościach wzięły udział dwie druhny z Hufca ZHP Andrychów - Elżbieta Płonka i Magdalena Adamus. Jest to ogromne wyróżnienia dla naszego hufca, że wśród nielicznej grupy harcerzy zaproszonych do Pałacu Belwederskiego znalazły się nasze przedstawicielki. Spotkanie z Prezydentem RP na pewno na długo zostanie w ich pamięci.

Czytaj więcej... (1055 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Harcerze i instruktorzy Hufca ZHP Andrychów zapraszają do "Wehikułu czasu"
25 Maja 2012 - 6583 Odsłon

ZHP - Hufiec Andrychów Jutro od godz. 14.00, w ramach Bajkolandii będzie można uczestniczyć w pierwszej w historii miasta GRZE MIEJSKIEJ. Na początku roku 2012 Hufiec ZHP Andrychów wziął udział w konkursie ogłoszonym przez Urząd Miasta. Wówczas wyłoniony został projekt do realizacji, pod hasłem "ALE HECA! HARCERSKI WEHIKUŁ CZASU". Instruktorzy przygotowali tematyczną grę miejską pod hasłem "WEHIKUŁ CZASU - PRZENIEŚ SIĘ W CZASY HRABIEGO BOBROWSKIEGO". Gra przeznaczona jest dla osób indywidualnych oraz dla rodzin. Szczegóły w czytaj więcej.

Czytaj więcej... (776 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Mamy Wicemistrzów Polski!
12 Marca 2012 - 6442 Odsłon

ZHP - Hufiec Andrychów Reprezentacja zuchów i harcerzy z Hufca ZHP Andrychów wczesnym sobotnim rankiem 10. marca 2012 r. udała się do Białki Tatrzańskiej na XXI Harcerskie Mistrzostwa Polski w narciarstwie zjazdowym o Puchar Przewodniczącego ZHP hm. Adama Massalskiego. Na stoku stanęło 11 uczestników w różnych kategoriach wiekowych i pokazało na co stać harcerskich narciarzy z Andrychowa. Nawet najmłodsi nie bali się konkurencji i na stoku dali z siebie wszystko. Z Białki wróciliśmy z trzema tytułami Wicemistrza Polski (druhna Maria Pikoń, druh Karol Pikoń i druh Leszek Mrzygłód) oraz dwoma brązowymi medalami (zuch Natasza Murzyn i druh Sebastian Socała). Nasi reprezentanci dali z siebie wszystko i aż 5 andrychowian stanęło na podium, co dało naszemu hufcowi 4 miejsce w rywalizacji drużynowej. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i mamy nadzieję że w przyszłym roku osiągniecie podobne wyniki! Szczegóły w czytaj więcej.

Czytaj więcej... (363 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 HOT WINTER - Harcerskie Odkrywanie Tajemnic Zimy
25 Lutego 2012 - 6508 Odsłon

ZHP - Hufiec Andrychów Góry, śnieg, góry, śnieg... w takiej atmosferze spędziliśmy 5 ostatnich dni w Bukowinie Tatrzańskiej, gdzie w terminie 18-22.02.2012 obyła się Harcerska Akcja Zimowa zorganizowana przez 1 ASH "Bądź gotów!". - pisze do nas Elżbieta Płonka. O tym jak andrychowscy harcerze wypoczywali w czasie ferii - w czytaj więcej.

Czytaj więcej... (1698 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Dzień Myśli Braterskiej - wielkie święto polskich harcerzy
23 Lutego 2012 - 6313 Odsłon

ZHP - Hufiec Andrychów Jak co roku w lutym zuchy, harcerze i instruktorzy Hufca ZHP Andrychów spotkali się na wspólnej uroczystości. 22 lutego to bowiem wielkie święto wszystkich harcerzy. Tego dnia obchodzony jest Dzień Myśli Braterskiej. Data nie jest przypadkowa, 22 lutego 1857 roku urodził się twórca skautingu Robert Baden - Powell. Gdyby nie on, pewnie nie byłoby teraz harcerstwa w Polsce. BiPi (to najpopularniejszy chyba przydomek Baden - Powella) jest więc dla harcerzy postacią wyjątkową. Szczegóły w czytaj więcej.

Czytaj więcej... (1948 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Kilkunastu andrychowskich zuchów wylądowało na... komisariacie
23 Lutego 2012 - 6831 Odsłon

ZHP - Hufiec Andrychów Nie martwcie się - wszystko w porządku :) "Raz, dwa, raz, dwa, trzy - policjanci, to my!"- swoim policyjnym okrzykiem zuchy z 1 GZ "Brykające Tygryski" rozpoczęły wizytę na Komisariacie Policji w Andrychowie. Czwartek, 23 lutego był drugim, podczas tegorocznych ferii zimowych, dniem otwartym Komisariatu Policji, dniem kiedy można trochę więcej zobaczyć i trochę więcej dowiedzieć się o pracy naszych andrychowskich policjantów. Pan aspirant Rafał Tlałka został przewodnikiem zuchów i oprowadził je po komisariacie. Tygryski zobaczyły miejsca, do których na co dzień nie można wchodzić. Najwięcej emocji wzbudziły cele, w których jak zgodnie stwierdziły zuchy, nikt z nich nie chciałby się znaleźć w innej sytuacji niż podczas zwiedzania. Zuchy zobaczyły też sprzęt używany przez policjantów podczas różnych akcji. Każdy mógł też usiąść za kierownicą policyjnego radiowozu. Szczegóły w czytaj więcej...

Czytaj więcej... (817 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Swój 1% można przekazać również andrychowskim harcerzom!
21 Lutego 2012 - 5902 Odsłon

ZHP - Hufiec Andrychów Powtórzymy się :) Swój 1% można przekazać również andrychowskim harcerzom! Związek Harcerstwa Polskiego Chorągiew Krakowska (Numer KRS: 0000273492) również znajduje się na liście organizacji, które posiadają status organizacji pożytku publicznego i z tego tytułu ma prawo otrzymywać 1% naszego podatku. Podatnicy mogą dokładnie określić do jakiej jednostki - hufca, szczepu, drużyny - ma trafić nasz procent. Przykładowo - Związek Harcerstwa Polskiego Chorągiew Krakowska - Hufiec Andrychów. Wykaz wszystkich OPP w kraju z wyszukiwarką i podziałem na jednostki terytorialne dostępny jest na stronie www.bazy.ngo.pl

Strona gotowa do druku

 Pojechali na wyprawę do Egiptu! Zuchy!
20 Lutego 2012 - 7125 Odsłon

ZHP - Hufiec Andrychów Ferie zimowe już na półmetku. Niektórzy dopiero planują wyjazd na wypoczynek, inni już zdążyli z niego wrócić. Wróciły też zuchy z 1 GZ "Brykające Tygryski" oraz harcerze z PDH "TyBryk". A byli nie byle gdzie... Otóż odwiedzili starożytny Egipt. W takiej bowiem scenerii odbyło się ich zimowisko. Egiptem, na potrzeby zuchów i harcerzy, stała się w dniach 13 - 16 lutego malownicza wioska Koszarawa. Były więc mumie, hieroglify, piramidy i wiele egipskich akcentów. Szczegóły w czytaj więcej.

Czytaj więcej... (1240 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Wielki sztorm. Morskie fale dotarły aż do Zagórnika!
31 Stycznia 2012 - 6883 Odsłon

ZHP - Hufiec Andrychów "A w górach znowu zima, znowu pada śnieg..." - to słowa piosenki, które ostatnio często goszczą w mojej głowie. Jakoś tak widok z okna automatycznie wyzwala te wersy. Inaczej jednak było w miniony weekend, zwłaszcza w Zagórniku. Andrychowskie zuchy i harcerze zrobili zwrot przez sztag, obrali port Zagórnik i ruszyli "ku brzegom przygody". Tam właśnie w Zespole Szkół Samorządowych odbył się Festiwal Piosenki Szantowej. W piątek szkoła wypełniła się marynarzami i piratami, którzy w zgodzie i przyjaźni bawili się w rytm szant. Szczegóły w czytaj więcej.

Czytaj więcej... (1312 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Międzynarodowa Wigilia
31 Grudnia 2011 - 6399 Odsłon

ZHP - Hufiec Andrychów Tegoroczne święta Bożego Narodzenia już za nami. Pozostały wspomnienia spotkań rodzinnych przy suto zastawionych stołach. Czas świąt jest zawsze czasem, w którym spotykamy się z bliskimi, ważnymi dla nas osobami. Wielu z nas zapewne zasiadło w tym roku do więcej niż jednej wigilijnej wieczerzy. Nie sposób bowiem w jeden wieczór spotkać się ze wszystkimi, z którymi chcemy podzielić się opłatkiem. Andrychowscy harcerze, tradycyjnie już, spotkali się na hufcowej Wigilijce. Szczegóły w czytaj więcej.

Czytaj więcej... (2390 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Betlejemskie Światło Pokoju jest już w Andrychowie!
11 Grudnia 2011 - 9985 Odsłon

ZHP - Hufiec Andrychów Jak co roku, tuż przed świętami Bożego Narodzenia swoją niezwykłą wędrówkę rozpoczyna Betlejemskie Światło Pokoju. Światło, które niesie pokój, radość i ideę braterstwa, wszędzie tam, gdzie zapłonie jego płomień. Dzisiaj w wielu serwisach informacyjnych można było usłyszeć, ze Światło z Betlejem dotarło właśnie do Polski. Jest już w Andrychowie! Szczegóły i fotoreportaż - w czytaj więcej ...

Czytaj więcej... (3366 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Głodówka szkoleniowa
30 Listopada 2011 - 6255 Odsłon

ZHP - Hufiec Andrychów Głodówka - strasznie to tylko brzmi (dla niektórych Pań zwłaszcza), bo w rzeczywistości to bardzo przyjemne miejsce, w dodatku z pięknym widokiem na Tatry. Głodówka, o której tu mowa, to schronisko harcerskie na Polanie Głodówka, nieopodal Bukowiny Tatrzańskiej (gorąco zachęcamy do odwiedzenia), w którym w ostatnim czasie zaroiło się od nauczycieli - harcerzy i tych, którzy chcieliby zostać harcerzami. Przez 6 dni, od niedzieli do piątku (w dwóch terminach) swoje szkolenie - kurs drużynowych mieli nauczyciele, który chcieliby prowadzić gromady zuchowe i drużyny harcerskie, krótko mówiąc pracować metodą harcerską. W sumie na Głodówce odbyły się 4 kursy drużynowych - przygotowujące do pełnienia funkcji drużynowego gromady zuchowej, drużyny harcerskiej, starszoharcerskiej i wędrowniczej. Kursy zorganizowane zostały przez Główną Kwaterę ZHP oraz Fundację Harcerstwa Polskiego Schronisko Głodówka, dzięki wsparciu Ministerstwa Edukacji Narodowej w ramach projektu "Harcerski wolontariat". Szczegóły w czytaj więcej ...

Czytaj więcej... (1796 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Czarodziejskie Zuchowe Andrzejki
30 Listopada 2011 - 7092 Odsłon

ZHP - Hufiec Andrychów Dzisiaj 30 dzień listopada - imieniny Andrzeja. Razem z Andrzejami świętują chyba wszyscy, i starsi i młodsi. W końcu wszyscy lubimy się bawić, a Andrzejki są tylko raz w roku. Ale, o ile starsze osoby doskonale znają historię, tradycje i wróżby andrzejkowe, to z młodszymi jest już trochę gorzej. Wiele dzieci doskonale wie, czym jest Halloween, a niestety nie zna naszych rodzimych tradycji.

Czytaj więcej... (2626 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Święto Niepodległości widziane sercem harcerza
12 Listopada 2011 - 6485 Odsłon

ZHP - Hufiec Andrychów Zawsze powtarzamy, że miasto to wspólnota. Wspólnota wszystkich jego mieszkańców, bez względu na poglądy (oczywiście, te - mieszczące się w granicach prawa) i przekonania. Właśnie dostaliśmy piękny email. Jest 12. listopada, godz. 01.21, więc Święto Niepodległości od kilkudziesięciu minut jest już za nami, a właśnie z nim wiąże się wspomniana wcześniej przesyłka - od andrychowskich harcerzy! Co tu dużo gadać! Mamy świetną, mądrą młodzież. Czytając przesłaną treść i oglądając zdjęcia z galerii nadesłane na nasz adres ... jesteśmy dumni z możliwości przekazywania Wam - takich właśnie treści. W czytaj więcej - wspomniany wcześniej email! Przeczytajcie koniecznie i zobaczcie, jak Święto Niepodległości wyglądało okiem i sercem andrychowskich harcerzy!

Czytaj więcej... (3158 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Zmiany na szczytach władzy w Andrychowie?
31 Października 2011 - 7375 Odsłon

ZHP - Hufiec Andrychów Znamy już nowe władze Hufca ZHP Andrychów. W sobotę 22 października odbył się Zjazd Zwyczajny Hufca ZHP Andrychów, czyli zgodnie ze Statutem ZHP, najwyższa władza hufca. Instruktorzy spotkali się, aby porozmawiać o tym, co udało się osiągnąć, zastanowić się nad tym, co należy zmienić i na czym się skupić w naszej służbie, ale przede wszystkim po to, aby wybrać nowe władze hufca. Na zjeździe obecny był pełnomocnik komendanta Chorągwi Krakowskiej, druh hm. Mariusz Siudek, który podziękował dotychczasowemu komendantowi naszego hufca - druhowi phm. Arturowi Walkowiakowi za pracę i szerzenie harcerskich ideałów. Szczegóły w czytaj więcej ...

Czytaj więcej... (1152 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Głodówka i pierwszy śnieg ...
31 Października 2011 - 6757 Odsłon

ZHP - Hufiec Andrychów Za oknem, póki co ładna, ciepła, słoneczna polska jesień. I oby było tak jak najdłużej. Niewielu z nas czeka bowiem na zimę. Ale ona nadejdzie - znowu niespodziewanie i znowu zaskoczy ... W tym roku już zaskoczyła, ale tym razem nie drogowców, a andrychowskich harcerzy. Właśnie to oni wybrali się do schroniska górskiego na Głodówce, by uczestniczyć w Harcerskich Rewolucjach Muzycznych. Pojechali na HaReM dobrze się bawić, pośpiewać i spotkać z innymi. Pojechali w gorących nastrojach i letnich ubraniach, bo kto by w ogóle pomyślał o zimie na początku października (HaReM odbywał się w dniach 7-10 października). A tu ... Szczegóły w czytaj więcej ...

Czytaj więcej... (1641 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Hufiec Andrychów najlepszy!
21 Września 2011 - 7081 Odsłon

ZHP - Hufiec Andrychów Pewnie już o tym wiecie - ale na wszelki wypadek przypomnimy to Wam :) Mamy wspaniałych harcerzy! Działają, pracują, są pełni entuzjazmu, uczestniczą w życiu lokalnej społeczności, w wydarzeniach kulturalnych , sportowych i społecznych naszego miasta. Kilka dni temu ogłoszono wyniki współzawodnictwa hufców Chorągwi Krakowskiej za rok harcerski 2010/2011. Zwyciężył Hufiec Andrychów! Pięknie! Gratulujemy serdecznie . Wielkie brawa! dla tych młodych ambasadorów naszej Gminy! Tak prywatnie :) bardzo podoba nam się hasło harcerzy Hufca Andrychów, które często możemy spotkać na ich banerze! Tu mieszkam, Tu działam! W czytaj więcej - informacja jaką otrzymaliśmy od Izabeli Ziółkowskiej. Warto przeczytać.

Czytaj więcej... (2764 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Szwedzka przygoda andrychowskich harcerzy
31 Sierpnia 2011 - 7376 Odsłon

ZHP - Hufiec Andrychów Po całorocznych przygotowaniach, ich marzenie wreszcie się spełniło! Od 25 lipca aż do 7 sierpnia grupa 9 osób z naszego hufca wyjechała do Rinkaby w Szwecji na 22. World Scout Jamboree, czyli spotkanie skautów ze wszystkich stron świata. Światowe Jamboree Skautowe odbywa się co 4 lata w różnych krajach na całym świecie (w 2015 roku skauci spotkają się w Japonii). Szczegóły w czytaj więcej ...

Czytaj więcej... (1358 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Harcerskie wakacje
31 Sierpnia 2011 - 7905 Odsłon

ZHP - Hufiec Andrychów Wakacje już za nami. Zostały wspomnienia, zdjęcia i nowe przyjaźnie. Dla andrychowskich harcerzy tegoroczne wakacje były bardzo udane. Jeszcze w czerwcu reprezentacja hufca była w Austrii, gdzie spotkała się z tyrolskimi skautami. Innym harcerzom spełniło się wielkie marzenie i wzięli udział w Światowym Zlocie Skautów w Szwecji. Największa jednak grupa zuchów i harcerzy spędziła część wakacyjnych dni na obozie naszego hufca w Mrzeżynie - Rogowie. O tym, co działo się na pierwszym turnusie obozu już pisaliśmy. Teraz czas na podsumowanie drugiego turnusu ...

Czytaj więcej... (2080 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Spotkajmy się w Szwecji
31 Lipca 2011 - 7457 Odsłon

ZHP - Hufiec Andrychów W poniedziałek 25 lipca 9-osobowy patrol andrychowskich harcerzy wyruszył do Rinkaby w Szwecji, aby wziąć udział w 22. Światowym Jamboree Skautowym. Pierwsze takie Jamboree odbyło się w 1920 roku w Londynie. Od tego czasu, co cztery lata tysiące skautów z całego świata spotyka się w jednym miejscu, aby razem bawić się, odpoczywać i przeżywać niezapomniane przygody. Harcerze z Andrychowa weszli w skład liczącego 650 osób polskiego kontyngentu. Przez dwa tygodnie spotka ich na pewno mnóstwo niespodzianek i fantastycznych chwil. Spotkają skautów z całego świata i będą mieli okazać poznać kultury i tradycje rożnych narodów. Trzymamy kciuki za naszych harcerzy i z niecierpliwością czekamy na relację z ich pobytu w Szwecji. Po cichu trochę im zazdrościmy, bo udział w Jamboree jest marzeniem każdego harcerza. Informację nadesłała Iza Ziółkowska

Strona gotowa do druku

 Holland in Poland. Za górami, za lasami ...
31 Lipca 2011 - 7586 Odsłon

ZHP - Hufiec Andrychów Za górami, za lasami, lecz całkiem niedawno, w pobliskiej wsi Targanice, andrychowscy harcerze spotkali holenderskich skautów ... Gdyby była to baśń, tak właśnie zaczynałaby się ta historia. Na szczęście nie ma tu mowy o fikcji, mimo iż fantazji nie brakowało temu spotkaniu. 12. lipca grupa młodzieży z Hufca Andrychów nawiązała nową i obiecującą przyjaźń. Holenderska młodzież goszczona była w targanickiej szkole. Podczas czterodniowego pobytu w naszych okolicach bawili się w parku linowym, spacerowali po mieście, poznawali historię, zwiedzając Auschwitz i integrowali się z tutejszą młodzieżą. Ognisko (choć dość deszczowe), wieczorne spotkanie, wspólnie spędzony dzień miały na celu wzajemne poznanie się i dobrą zabawę. Pomimo różnic - językowych, mentalnych, obyczajowych - holenderscy skauci i polscy harcerze nawiązali nić porozumienia, która, jak wspólnie mają nadzieję, zaowocuje kolejnymi spotkaniami i wyjazdami.

Czytaj więcej... (124 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Harcerskie lato
31 Lipca 2011 - 7717 Odsłon

ZHP - Hufiec Andrychów Wakacje już na półmetku. Jak co roku andrychowscy harcerze spędzają lato nad morzem, na swojej bazie w Mrzeżynie - Rogowie. Zaraz po zakończeniu roku szkolnego, z pełnymi plecakami i uśmiechami od ucha do ucha, drużyny naszego hufca wyruszyły na podbój wybrzeża. Na ta chwilę czekali od dawna. Po pracowitym roku szkolnym i równie aktywnym roku harcerskim, przyszedł czas obozu - gry, zabawy, piosenki, ogniska i wszystko to, czym żyją harcerze. Niestety czas szybko płynie i pierwszy turnus już za nami. W czytaj więcej - wspomnienia uczestników :)

Czytaj więcej... (1716 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Harcerze w Tyrolu
30 Czerwca 2011 - 7715 Odsłon

ZHP - Hufiec Andrychów W dniach 21 - 26 czerwca reprezentacja ZHP Chorągwi Krakowskiej przebywała w Austrii, w Tyrolskim Centrum Harcerstwa IGLS w Innsbrucku. W skład reprezentacji Chorągwi weszły również cztery druhny z Hufca ZHP Andrychów. Wyjazd harcerzy odbył się w ramach współpracy Urzędu Miasta Krakowa oraz Urzędu Miasta Innsbruck. Podczas naszego pobytu w Innsbrucku opiekowała się nami druhna Christine Kronlechner - prezydent Związku Harcerstwa w Tyrolu. Zostaliśmy przyjęci bardzo serdecznie. Organizatorzy zaplanowali dla nas wiele atrakcji. Wzięliśmy udział w kanioningu - trzeba było przejść długi odcinek rzeką, pokonując wodospady, uskoki przy użyciu lin, lub po prostu zeskakując do wody, nawet z wysokości 5 metrów. Niezapomniane wrażenia. Szczegóły w czytaj więcej ...

Czytaj więcej... (1443 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Ekologiczne Zuchy
30 Czerwca 2011 - 8212 Odsłon

ZHP - Hufiec Andrychów Zuchy z Gromady Zuchowej "Brykające Tygryski" wzięły udział w happeningu edukacyjnym - Segregujesz - zyskujesz, zorganizowanym przez Fundację Ekologiczną ARKA. 6 czerwca, na Placu Mickiewicza w Andrychowie ułożyły wielkie puzzle ekologiczne, które przedstawiały krasnoludki wrzucające odpady do odpowiednich kontenerów. Układanie obrazka o wymiarach 7x7 m nie było łatwe, ale wszyscy chętnie wzięli się do pracy i po początkowym chaosie, szybko zaczął się ukazywać właściwy obraz. Przedstawiciele Fundacji przeprowadzili również mini warsztaty ekologiczne. Zuchy dowiedziały się, co się dzieje ze śmieciami, jaki to ma wpływ na nasze środowisko oraz jakie substancje szczególnie długo się rozkładają. Nauczyły się też, dlaczego ważne jest segregowanie śmieci i jak powinno się to prawidłowo robić. Tym samym poznały kolejny sposób na stawanie się coraz lepszymi, do czego zobowiązuje je Prawo Zucha. Szczegóły w czytaj więcej ...

Czytaj więcej... (567 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 II Dzień Harcerski w Andrychowie
30 Czerwca 2011 - 8692 Odsłon

ZHP - Hufiec Andrychów Niedzielny poranek 29 maja przywitał nas piękną, słoneczną pogodą. Po deszczowej sobocie, słońce sprawiło wielką radość wszystkim, a zwłaszcza nam, harcerzom. Tego dnia bowiem odbywał się w naszym mieście drugi już Dzień Harcerski. Tym razem spotkaliśmy się pod hasłem "Andrychów - tu mieszkam, tu działam". Taki też był temat wystawy, którą oglądać mogli wszyscy spacerujący po parku mieszkańcy. Na banerach przedstawiliśmy zdjęcia prezentujące naszą codzienną działalność oraz służbę na rzecz naszej małej ojczyzny. Szczegóły - w czytaj więcej ...

Czytaj więcej... (4241 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Zlot Lwów 100
31 Maja 2011 - 7534 Odsłon

ZHP - Hufiec Andrychów Andrychowscy harcerze wzięli w dniach 20 - 22 maja udział w Zlocie Lwów 100. Aż cztery patrole z Andrychowa weszły w skład reprezentacji Chorągwi Krakowskiej udającej się na Ukrainę. Dlaczego właśnie tam? To właśnie we Lwowie, został wydany pierwszy w historii rozkaz harcerstwa polskiego. 22 maja 1911 roku, twórca harcerstwa, Andrzej Małkowski, swoim rozkazem powołał do życia cztery pierwsze drużyny skautowe. W setną rocznicę tego wydarzenia nie mogło zabraknąć harcerzy w tak ważnym miejscu. Pojechali do Lwowa, aby wspominać początki naszego ruchu i poznać kolebkę polskiego harcerstwa. Zlot Lwów 100 był wspólnym przedsięwzięciem Związku Harcerstwa Polskiego oraz ukraińskiej organizacji skautowej Płast. Obie organizacje rozwijały się bowiem obok siebie. Szczegóły w czytaj więcej ...

Czytaj więcej... (1153 bajtów więcej) Strona gotowa do druku


PostNuke Powered Site, GNU/GPL Licence, Administracja : wins@andrychow.pl , Telefon 502 740628
Wszystkie loga, znaki handlowe, treść, fotografie oraz skrypty i moduły na tej stronie należą do ich właścicieli.
Regulamin świadczenia usług :: Polityka prywatności :: Redakcja Za treść ogłoszeń i reklam nie odpowiadamy
Polityka strony dotycząca cookies
Korzystając z niniejszej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki i polityką strony dotyczącą cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce.