Wtorek , 22 Maja 2018 - 04:16 
Szukaj  
Reklama
Katalog Firm
 · Losowa Firma :
Gospodarstwo Agroturystyczne Ukrysi · Zobacz więcej informacji o tej firmie w Katalogu Firm
Katalog Firm
Ostatnio do Katalogu Firm dołączyły Firmy :

Widpol S.C. Toczenie CNC, frezowanie CNC, wiercenie, gwintowanie·Zobacz opis tej Firmy
Dom Weselny Zielona Skarpa - Powiat Wadowicki, Andrychów, Sułkowice·Zobacz opis tej Firmy
FOLMAR - Marek Chrapkiewicz - Producent Opakowań Foliowych·Zobacz opis tej Firmy
DRUKPOL - Centrum Obsługi Biurowej·Zobacz opis tej Firmy
Szkółka Krzewów Ozdobnych - Justyna i Jan Piekiełko·Zobacz opis tej Firmy
Zobaczcie

Stowarzyszenie
Uniwersytet
Trzeciego Wieku
w Andrychowie

Krótkofalarski
Klub Łączności
Delta SP9KUP

Licznik
Dzisiaj:166
Miesiąc:21348
Ten rok:130918
Ogólnie:5274814

Od dnia 01.05.2002
 Monitoring wychwycił, a policjanci zatrzymali.
08 Września 2015 - 6099 Odsłon

Policja W nocy z 5/6 września 2015 w Andrychowie policjanci zatrzymali 17-letniego mieszkańca gm. Andrychów podejrzanego o posiadanie marihuany. W ręce funkcjonariuszy wpadł również mężczyzna, który narkotyki nastolatkowi sprzedał. Do zdarzenia doszło około godziny 1:40 gdy operator miejskiego monitoringu na jednej z kamer dostrzegł dwóch nastolatków spożywających alkohol na przystanku autobusowym.

Czytaj więcej... (1055 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Policja zatrzymała fałszywego wnuczka
13 Lipca 2015 - 6961 Odsłon

Policja Wadowiccy policjanci zatrzymali 20-letniego oszusta, który jako fałszywy "wnuczek", wyłudził kilkadziesiąt tysięcy złotych od starszych mieszkańców powiatu wadowickiego. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany. W ciągu ostatnich dwóch miesięcy, na terenie powiatu wadowickiego doszło do kilku prób oraz oszustw tzw. "metodą na wnuczka". We wszystkich przypadkach ofiarami wyłudzeń padały osoby starsze.

Czytaj więcej... (2071 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Akcja profilaktyczna "Bezpiecznie ruszamy na wakacje"
01 Lipca 2015 - 6555 Odsłon

Policja 1 lipca 2015 r. w godzinach południowych na terenie Gminy Andrychów Ośrodek Wspierania Rodziny w Andrychowie wraz z Komendą Powiatową Policji w Wadowicach przeprowadził akcję profilaktyczną "Bezpiecznie wyruszamy na wakacje". Kierowcy otrzymywali materiały edukacyjno-profilaktyczne związane z problematyką bezpieczeństwa na drodze, promujące pozytywne zachowania kierowców, ale też informujące o wpływie alkoholu na kierujących pojazdami. Działania przeprowadzono w ramach kampanii profilaktyczno-edukacyjnych w których Gmina Andrychów uczestniczy już od wielu lat. Funkcjonariusze Policji w uzasadnionych przypadku sprawdzali również trzeźwość kierowców.

Czytaj więcej... (1988 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 15-latek jadąc motorowerem potrącił ośmiolatka.
15 Kwietnia 2015 - 6703 Odsłon

Policja Wczoraj, 14 kwietnia 2015 r. w Andrychowie doszło do zdarzenia drogowego. 15 letni motorowerzysta potrącił 8 letniego chłopca przebiegającego przez ulicę. Na szczęście ośmiolatek nie doznał poważnych obrażeń ciała. Jak wstępnie ustalili policjanci do zdarzenia doszło około 16:30 na ul. Metalowców gdzie 15-letni mieszkaniec Andrychowa kierując motorowerem potrącił 8-letniego chłopca, który z zaparkowanych pojazdów wbiegł na jezdnię uderzając z jadącego motorowerzystę. Nieletni został przewieziony przez Pogotowie Ratunkowe do szpitala w Oświęcimiu gdzie na szczęście okazało się, że nie doznał poważnych obrażeń ciała. W trakcie dalszego postępowania zostaną ustalone dokładne okoliczności tego zdarzenia.

Czytaj więcej... (98 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Akcja "Bus" - posypały się mandaty, zatrzymano dowody rejestracyjne
19 Lutego 2015 - 7009 Odsłon

Policja 18. lutego 2015 r. Wydział Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach przeprowadził działania z zaskoczenia pod nazwą "Bus", których celem było prawidłowość wykonywanych przewozów osób i rzeczy. Policjanci kontrolowali przewóz osób busami. Podczas kontroli zwracali szczególną uwagę na stan techniczny, wymagane dokumenty i uprawnienia, ilość przewożonych pasażerów, oraz stosowania się do rozkładów jazdy. W trakcie tej akcji policjanci dokonali kontroli 26 pojazdów. Nałożono 12 mandatów karnych dla kierowców busów za stan techniczny pojazdów i brak dokumentów, zatrzymano 10 dowodów rejestracyjnych od niesprawnych technicznie autobusów, zatrzymano 1 kierującego samochodem osobowym, który był w stanie nietrzeźwym.

Czytaj więcej... (87 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Pobicie na ul. Włókniarzy. Policja szuka świadków zdarzenia.
12 Stycznia 2015 - 7278 Odsłon

Policja Informacja Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach: 10 stycznia br. około godz. 19:50 w Andrychowie na ul. Włókniarzy młody mężczyzna w wieku 28 lat mieszkaniec Andrychowa został zaczepiony, a następnie pobity przez grupę młodych osób. Pokrzywdzony z urazem głowy został przewieziony do szpitala w Wadowicach, gdzie po przeprowadzonych badaniach stwierdzono u w/w ogólne potłuczenia i w stanie nie zagrażającym żuciu i zdrowiu zwolniony do domu. Wszystkie osoby, które były świadkami lub posiadają jakiekolwiek informacje mogące pomóc w ustaleniu sprawców proszone są o kontakt z Komisariatem Policji w Andrychowie osobisty lub telefoniczny pod nr 33 8753371.

Strona gotowa do druku

 Łańcuch trzeźwości
30 Października 2014 - 7724 Odsłon

Policja Łańcuch trzeźwości to nowa akcja profilaktyczna organizowana przez Ośrodek Wspierania Rodziny w Andrychowie. Kulminację działań przewidziano na 5 listopada 2014 r. W tym dniu wszyscy uczniowie ze szkół gminy Andrychów przybędą do Andrychowa na godzinę 11.00, ustawiając się na chodnikach - po obu stronach ulicy Krakowskiej. Akcja będzie trwała 45 minut i nie spowoduje utrudnień w ruchu - ulica będzie przejezdna. Akcja promuje trzeźwość na drogach. W czasie akcji z obu stron na rogatkach miasta będą stały patrole Policji, sprawdzając prędkość pojazdów, trzeźwość kierowców, oraz informując o akcji. Udział w Łańcuchu Trzeźwości zadeklarowali radni Rady Miejskiej, przedstawiciele Stowarzyszeń promujących trzeźwość oraz przedstawiciele samorządu i pedagodzy. Organizatorzy zapraszają również mieszkańców gminy Andrychów aby przyłączyli się do wspólnej akcji przeciw pijanym kierowcom. W wyznaczonych miejscach, wzdłuż ulicy Krakowskiej uczniowie wraz z pedagogami będą rozdawać ulotki z kampanii "No promil no problem" oraz "Przeciw pijanym kierowcom"

Czytaj więcej... (78 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Akcja Policji i Straży Miejskiej w Andrychowie "ODBLASK ŻYCIA"
30 Października 2014 - 7606 Odsłon

Policja Zmiana przepisów ruchu drogowego od 31 sierpnia 2014 r nakłada obowiązek używania elementów odblaskowych przez pieszych poruszających się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym. Akcja "Odblask Życia" ma na celu kształtowanie świadomości mieszkańców potrzeby bycia widocznym na drodze, świadomości wpływającej na poprawę bezpieczeństwa pieszego. Wiele śmiertelnych wypadków drogowych to wypadki z udziałem pieszych, osób które przechodziły przez przejście dla pieszych, szły poboczem nie tylko w terenie niezabudowanym, ale również w terenie zabudowanym w szczególności w terenie wiejskim. Po zmroku osobę ubraną na czarno, szaro, kierowca widzi często w ostatniej chwili. Szczegóły w czytaj więcej.

Czytaj więcej... (2549 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Bezpieczny powrót do szkoły - akcja Policji
11 Września 2014 - 7471 Odsłon

Policja 15 września 2014 r. w godz. od 8:00 do 13:00 na terenie Gminy Andrychów Ośrodek Wspierania Rodziny w Andrychowie wraz z Komendą Powiatową Policji w Wadowicach przeprowadzi akcję profilaktyczną pod nazwą "Bezpieczny powrót do szkoły" Oprócz tradycyjnych badań stanu trzeźwości kierowców i kontroli prędkości, rozdawane będą materiały edukacyjno-profilaktyczne poruszające problematykę bezpieczeństwa i pozytywnych postaw na drodze, wpływu alkoholu na kierowcę i osoby nieletnie. Działania będą przeprowadzone w ramach kampanii profilaktyczno-edukacyjnej "NO PROMIL - NO PROBLEM" oraz "Przeciw pijanym kierowcom".

Strona gotowa do druku

 Inwazja wnuczków w Wadowicach
10 Września 2014 - 7532 Odsłon

Policja 9. września oficer dyżurny wadowickiej Komendy Policji otrzymał kilka zgłoszeń od mieszkańców Wadowic o próbie wyłudzenia pieniędzy metodą na "wnuczka". Sprawca dzwoniąc na telefon stacjonarny i podając się za członka rodziny syna, wnuka, siostrzeńca, kuzyna (głos w telefonie był zmieniony mówiąc, iż jest chory lub ma anginę) prosił o pilne pożyczenie pieniędzy. Oszust w rozmowie telefonicznej powiedział, że spowodował wypadek samochodowy i potrzebuje pieniędzy. Prosił o różne kwoty pieniędzy lecz osoby do których dzwonił zorientowały się, że ktoś próbuje ich oszukać. W związku z powyższym Policja apeluje o czujność i sprawdzenie czy rozmówcą jest rzeczywiście wnuk lub inny członek rodziny. Jeśli posiadają Państwo telefon z identyfikatorem rozmówcy prosimy o zapisanie numeru telefonu, z którego dzwoni sprawca i natychmiastowe powiadomienie Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach - numer bezpłatny 997 - informuje rzecznik KP Policji w Wadowicach - Elżbieta Goleniowska Warchał

Strona gotowa do druku

 Kolejne zatrzymania w Andrychowie
03 Lipca 2014 - 8471 Odsłon

Policja Policjanci ze specjalnej grupy zajmującej się wyjaśnieniem konfliktów do jakich dochodziło na początku czerwca br. w Andrychowie zatrzymali kolejne osoby podejrzewane o udział w zdarzeniu. Przypomnijmy - prowadzone w tej sprawie postępowania dotyczą m.in. dwóch zdarzeń z 6 czerwca br. Wówczas to policjanci zostali powiadomieni o napaści na kobietę przechodzącą wraz z dziećmi kładką oraz o bójce do jakiej doszło chwilę później, nocą nocą 6/7 czerwca br. na terenie Parku Miejskiego w Andrychowie. Pierwsze ustalenia wykonane w tej sprawie przez policjantów pozwoliły na "rozliczenie karne" sprawców napaści przy ulicy Krakowskiej. Okazali się nimi nastolatkowie w wieku 15 - 16 lat. Zebrany materiał dowodowy wskazuje, że wcześniej mogło dojść do nieporozumień rówieśniczych pomiędzy kilkoma gimnazjalistami, a jednym z małoletnich dzieci, które 6 czerwca br. przechodziły kładką wraz z kobietą. Materiały skierowano do Sądu Rodzinnego i Nieletnich, który podejmie decyzje w tej sprawie. Tym razem policjanci zatrzymali kolejne osoby podejrzewane o udział w pobiciu do jakiego doszło w parku. To trzech mężczyzn w wieku od 21-39 lat oraz 2 nieletnich.

Czytaj więcej... (612 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Andrychów to w tej chwili prawdopodobnie - najbezpieczniejsze miasto w Polsce
01 Lipca 2014 - 8689 Odsłon

Policja Biorąc pod uwagę statystyczną ilość policjantów przypadających na jednego obywatela - jesteśmy jako miasto w chwili obecnej prawdopodobnie najbardziej chronionym miastem w Polsce. Jak informują Nowiny Andrychowskie - "W ciągu kilkunastu dni funkcjonariusze wylegitymowali prawie 1300 osób, skontrolowali kilkaset samochodów, ujawnili sześć osób poszukiwanych i zatrzymali 28 osób - sprawców przestępstw na gorącym uczynku" Istnieje zatem dość wysokie prawdopodobieństwo, że wśród czytających ten tekst znajdzie się wielu mieszkańców, którzy mieli przez ostatnie dni kontakt z funkcjonariuszami Policji. Jeśli nie bezpośredni, to z pewnością - wzrokowy. Zapraszamy do lektury pełnej statystyki w oficjalnym komunikacie Policji przesłanym do redakcji Nowin Andrychowskich na stronie: www.nowiny.andrychow.eu

Strona gotowa do druku

 Rozbój w centrum miasta. Podejrzani błyskawicznie zatrzymani.
26 Czerwca 2014 - 8166 Odsłon

Policja Jak informuje rzecznik Policji Elżbieta Goleniowska-Warchał - W dniu 25.06.2014 r. około godz. 16 na ul Legionów w Andrychowie dokonano rozboju na 75 letnim mężczyźnie. Sprawcy podeszli do idącego ulicą starszego mężczyzny i zaczepili go. Używając wobec niego przemocy zabrali mu portfel oraz dokumenty i uciekli. Policjanci szybko dotarli na miejsce już niedługo po zdarzeniu zatrzymali jedną z osób podejrzanych o dokonanie rozboju, a chwilę później do policyjnego aresztu trafiły kolejne dwie osoby. Są to mieszkańcy Andrychowa ( 1 mężczyzna i 2 kobiety) w wieku od 29 do 57 lat. Policjanci zebrali materiał dowodowy na podstawie którego sprawcy zostaną rozliczeni karnie. Dzisiaj zostaną przesłuchani i doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Wadowicach, gdzie zapadną decyzje co do zastosowania środków zapobiegawczych wobec nich. Za dokonanie rozboju grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności

Strona gotowa do druku

 Policjanci zatrzymali podpalacza
24 Marca 2014 - 8838 Odsłon

Policja Jak informuje rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji - Elżbieta Goleniowska Warchał - W dniu 22. marca br. ok godz. 16:20 dyżurny Komisariatu Policji w Andrychowie został powiadomiony przez CPR o zaistniałym pożarze w rejonie starej cegielni przy ul. Lenartowicza w Andrychowie. Dyżurny jednostki uzyskał również informację, iż jeden z mieszkańców Andrychowa widział sprawcę podpalenia i nadal go obserwuje. Na miejsce niezwłocznie udali się policjanci, którzy dokonali zatrzymania mężczyzny wskazanego przez świadka zdarzenia. Mężczyzna w chwili zatrzymania był w stanie upojenia alkoholowego mając 2,40 promila. Obywatelska postawa świadka zdarzenia pozwoliła na zatrzymanie sprawcy pożaru, który swoim działaniem spowodował pożar realnie zagrażający życiu i mieniu mieszkańców pobliskich domów. Spaleniu uległo ok.5 ha traw, szuwarów, nieużytków, porzuconych śmieci. W akcji brało udział 25 zastępów Straży Pożarnej z jednostek z Andrychowa, Wieprza, Wadowic i Ochotniczych Straży Pożarnych z pobliskich odległości. Ogniem zagrożone były ogródki działkowe na których znajdowały się altanki, skład budowlany, kilkanaście budynków mieszkalnych przy ul. Krakowskiej, pasieka pszczelarska oraz las od strony ul. Granicznej. Sprawca 32 letni mieszkaniec Kęt, bezrobotny, trudniący się pracą dorywczą nie był uprzednio karany. Złożył obszerne wyjaśnieni i przyznał się do zarzucanego mu czynu. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności. W dniu dzisiejszym zostanie doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Wadowicach.

Strona gotowa do druku

 Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności
20 Marca 2014 - 8401 Odsłon

Policja Wczoraj (19. marca) o godz. 11:52 z Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Krakowie przekazano informacje o podłożeniu ładunku wybuchowego. Nieznana osoba telefonicznie twierdziła, że bomba została podłożona na terenie budynku Sądu Rejonowego w Wadowicach. Administrator budynku zarządził ewakuację Sądu i Prokuratury Rejonowej. Na miejsce przybyły służby ratownicze i wspomagające. Przy zabezpieczeniu akcji pracowali Strażacy, załoga Pogotowia Ratunkowego i Pogotowia Energetycznego. Grupa pirotechniczna dokonała sprawdzenia terenu budynku Sądu. Przeprowadzone działania nie potwierdziły faktu podłożeniu ładunku wybuchowego. Jednocześnie z prowadzonymi przeszukaniami terenu policjanci rozpoczęli namierzanie sprawcy fałszywego alarmu. Już wkrótce zatrzymano i przesłuchano na komendzie 23 letniego mieszkańca gm. Wieprz. Za tego rodzaju przestępstwo grozi kara od 3 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Czytaj więcej... (116 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Dni otwartej Komendy - 2014
13 Stycznia 2014 - 6598 Odsłon

Policja W celu zapewnienia bezpiecznego i ciekawego spędzania wolnego czasu w trakcie trwania tegorocznych ferii zimowych Komenda Powiatowa Policji w Wadowicach oraz Komisariaty Policji w Andrychowie i Kalwarii Zebrzydowskiej organizują w dniach 4 i 10 lutego 2014 w godzinach od 9.00 do 13.00 "Dni Otwartej Komendy" dla dzieci szkoły podstawowej. Szczegóły w czytaj więcej.

Czytaj więcej... (889 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Ładunek wybuchowy
03 Grudnia 2013 - 6307 Odsłon

Policja Jak informuje Elżbieta Goleniowska-Warchał - rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach W piątek (29.11.2013 r.) andrychowscy policjanci zatrzymali 24 letniego mieszkańca Bielska Białej w związku z powiadomieniem o podłożeniu ładunku wybuchowego. Mężczyzna ten w dniu 27.11.2013 r. z telefonu komórkowego powiadomił CPR w Krakowie o podłożonym ładunku wybuchowym na terenie Komisariatu Policji w Andrychowie. Dyspozytor przełączył rozmowę do Dyżurnego Komisariatu Policji, jednak rozmówca rozłączył się. W związku z powyższym faktem - dyżurny tej jednostki ogłosił ewakuację budynku. Podjęto decyzję o ewakuacji sąsiednich budynków przylegających do komisariatu Policji. Dokonano zablokowania drogi krajowej nr 52 i zorganizowano objazdy. Na miejsce przybyły służby ratownicze i wspomagające czyli: Straż Pożarna, Pogotowie Ratunkowe, gazowe i energetyczne. Jednocześnie powiadomiony został Burmistrz Andrychowa, który w trybie nagłym powołał Sztab Kryzysowy. Na miejsce ściągnięto grupę pirotechniczną, która dokonała sprawdzenia terenu Komisariatu.

Czytaj więcej... (746 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Wielki protest na ulicach miasta
08 Listopada 2013 - 6481 Odsłon

Policja Kilkuset młodych ludzi protestowało 7. listopada 2013 r. przeciwko lekkomyślnemu zachowaniu kierowców, którzy prowadzą pojazdy pod wpływem środków psychoaktywnych. Pamiętajmy, że oprócz alkoholu na sposób oceny sytuacji przez kierującego pojazdami mechanicznymi mają wpływ lekarstwa, narkotyki, dopalacze, leki itp. Był to protest, ale też próba zwrócenia uwagi na problem i konsekwencje jego lekceważenia. Marsz był częścią kampanii "Odpowiedzialny kierowca" realizowanej w naszej gminie przez Ośrodek Wspierania Rodziny w Andrychowie. Oprócz marszu młodzi ludzie mieli okazję obejrzeć spektakl profilaktyczny, któremu towarzyszyła nadzwyczajna cisza... Młodzi ludzie z uwagą obejrzeli spektakl krakowskiego teatru "Kurtyna" który zaprezentował kulisy wypadku spowodowanego przez pijanego nastolatka. Nawet niewielka ilość spożytego alkoholu ma kolosalne znaczenie w tego rodzaju sytuacjach. Kierowca musi liczyć się z bardzo poważnymi następstwami tego rodzaju wykroczenia, które może zaważyć na całym dalszym życiu - jego, ofiar wypadku a także rodzin sprawcy i ofiar wypadku. Bardzo wymownie brzmi określenie przejścia dla pieszych, jako przejścia na drugą stronę... Często jest ono dla niektórych pieszych dosłownie - przejściem na drugą stronę... Podczas marszu zwracano uwagę na współodpowiedzialność wszystkich użytkowników drogi na bezpieczeństwo - zarówno pieszych jak i kierowców. Zapraszamy do obejrzenia bogatego fotoreportażu dostępnego na stronie internetowej www.owr.andrychow.pl

Czytaj więcej... (2 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Andrychów - wyłudzenia w bankach
06 Września 2013 - 6097 Odsłon

Policja 4. września funkcjonariusze Komisariatu Policji w Andrychowie na terenie jednej z placówek bankowych w Andrychowie zatrzymali na gorącym uczynku 3 osoby usiłujące wyłudzić kredyt w kwocie 30 tys. zł. Przy wymienionych ujawniono i zabezpieczono pieniądze w kwocie 8 tys. 830 zł. pochodzące jak się później okazało z wyłudzonych innych kredytów bankowych na terenie Krakowa i Chrzanowa. Podejrzani w tym jedna kobieta są mieszkańcami Krakowa, Skawiny i Ochojca (42 l. kobieta, 24 i 29 lat mężczyźni). Jeden ze sprawców był już karany za takie samo przestępstwo. Sprawców przesłuchano w charakterze podejrzanych z art. 297 & 1 KK, przyznali się do zarzucanych im czynów i złożyli obszerne wyjaśnienia. W dniu dzisiejszym osoby zostały doprowadzono do Prokuratury Rejonowej w Wadowicach. Informację nadesłała Elżbieta Goleniowska Warchał - rzecznik prasowy KPP Wadowice.

Strona gotowa do druku

 Andrychów - zatrzymani sprawcy kradzieży
30 Sierpnia 2013 - 6367 Odsłon

Policja W nocy z 29/30 sierpnia funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego oraz Kryminalnego z Andrychowa zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn - mieszkańców Andrychów tj. Szymona Ś. lat 30 i Jarosława K. lat 39, którzy dokonali kradzieży rynien miedzianych z terenu kościoła pod wezwaniem św. Macieja w Andrychowie. Skradzione rynny odzyskano, jednak sprawcy w chwili kradzieży dokonali częściowego ich zniszczenia. Wartość skradzionego mienia wynosi 2 tys. zł. Zatrzymani mieszkańcy gm. Andrychów są osobami bezrobotnymi, wcześniej karani za podobne przestępstwa dobrze znani policji. Odpowiedzą za czyn z art. 278 & 1 kk za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności - informuje rzecznik prasowy KPP Wadowice - Elżbieta Goleniowska Warchał.

Strona gotowa do druku

 Policja pomoże maluchom bezpiecznie dojść do szkoły i skontroluje kierowców
27 Sierpnia 2013 - 5912 Odsłon

Policja W związku z rozpoczynającym się rokiem szkolnym w dniach od 2 do 6 września 2013 roku wadowiccy policjanci prowadzić będą na drogach powiatu zintensyfikowane działania pod nazwa "Bezpieczna droga do szkoły". Głównym ich celem będzie zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom poruszającym się po drogach powiatu, korzystającym z zorganizowanych i indywidualnych form dowozu do szkół oraz propagowanie zasad bezpieczeństwa. W rejonach tzw. szkolnych przejść dla pieszych policjanci pomagać będą w przekraczaniu jezdni najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego. W okresie od 30 sierpnia do 1 września funkcjonariusze Ruchu Drogowego w Wadowicach nasilą kontrole między innymi nad odcinkami dróg najbardziej obciążonych ruchem drogowym. Kontrole będą miały na celu eliminowanie kierujących w stanie nietrzeźwości, oraz stosowne reagowanie na wykroczenia stanowiące główne przyczyny wypadków drogowych tj; przekraczanie dozwolonej prędkości, korzystanie z pasów bezpieczeństwa, udzielanie pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniach, stosowanie się do sygnalizacji świetlnej oraz wyprzedzanie w miejscach niedozwolonych.

Czytaj więcej... (1992 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Rozbój na nieletnim
16 Sierpnia 2013 - 6493 Odsłon

Policja Jak informuje rzecznik prasowy KPP w Wadowicach Elżbieta Goleniowska-Warchał - 13. sierpnia 2013 r. w godzinach wieczornych dyżurny policji w Andrychowie otrzymał informację o pobiciu w centrum Andrychowa 12 letniego mieszkańca Andrychowa. Jak ustalili policjanci - sprawca z zamiarem odebrania przemocą nieletniemu roweru służącego do ewolucji "Freestyle" wartości 1500 zł. dokonał kilkukrotnego uderzenia nieletniego pięścią w twarz, a następnie kopaniem w głowę spowodował obrażenia, w wyniku, których nieletni został przewieziony karetką pogotowia do Szpitala Rejonowego w Wadowicach. Sprawca zamierzonego celu nie osiągnął z uwagi, na przechodzące osoby, które zareagowały na powyższy incydent. Wobec sprawcy 16-letniego mieszkańca Andrychowa, uprzednio karanego za inne przestępstwa sprawa zostanie skierowana do Sądu Rodzinnego i Nieletnich w Wadowicach.

Strona gotowa do druku

 Kolejne zderzenie samochodu z pociągiem na ul. Fabrycznej
18 Maja 2013 - 7771 Odsłon

Policja To kolejny wypadek w Gminie Andrychów związany z przejazdem kolejowym. Przed laty tego rodzaju zdarzenia były absolutnie sporadyczne. Teraz media bardzo często informują o kolizji samochodu z pociągiem. Nie trzeba wielkiej wyobraźni, żeby domyślić się, kto w tego rodzaju wypadkach może bardziej ucierpieć. W dniu dzisiejszym ok. godziny 18.00 na niestrzeżonym przejeździe jednokierunkowej ulicy Fabrycznej doszło do groźnego wypadku. To podobno pechowa trasa - mówi napotkana w pobliżu zdarzenia osoba. Maszyniści ponoć nie lubią jeździć tą linią, ze względu na dużą ilość zdarzeń mających miejsce na trasie Kraków - Bielsko Sytuację komplikuje również stosunkowo duży ruch, związany z lokalnym objazdem spowodowanym remontem mostu na ulicy Krakowskiej. Widoczność nadjeżdżającego pociągu na dojeździe do przejazdu kolejowego, jeżeli kierowca nie zachowa należytej ostrożności i zgodnie ze znakami drogowymi nie zatrzyma się sprawdzając, czy nie nadjeżdża pociąg - utrudnia zieleń. Poszkodowany w wypadku kierowca trafił do szpitala. Przyczynę zdarzenia wyjaśnia Policja.

Czytaj więcej... (915 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Wypadek. To jeden z najniebezpieczniejszych punktów na drogach gminy Andrychów
09 Maja 2013 - 6746 Odsłon

Policja Zakręt na ulicy Beskidzkiej - pierwszy za Cmentarzem Komunalnym w Andrychowie jadąc od strony miasta nie od dzisiaj cieszy się złą sławą. Co jakiś czas dochodzi tam do mniejszych lub bardziej poważnych zdarzeń drogowych. Sytuację komplikuje wysoki krawężnik, ostry zakręt i skrzyżowanie z ulicą podporządkowaną. W dniu dzisiejszym ok. godziny 13.00 właśnie tam miał miejsce wypadek w którym uczestniczył samochód osobowy i skuter. Nietrudno sobie wyobrazić, dla którego z prowadzących takie starcie będzie miało groźniejsze skutki. Kierujący skuterem został zabrany do szpitala. Policja wyjaśnia przyczyny wypadku, który miał niecodzienny przebieg. Jednym z jego skutków było zapalenie się skutera. Wraz z nadejściem cieplejszych dni rośnie ilość motocykli, skuterów i rowerów na naszych drogach. Bądźmy ostrożni! Dotyczy to nie tylko kierujących wspomnianymi pojazdami, ale też posiadaczy czterech kółek. W czytaj więcej fotografie z miejsca zdarzenia.

Czytaj więcej... (470 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Niepokojące informacje z Gminy Wieprz
15 Lutego 2011 - 11025 Odsłon

Policja Strona internetowa Urzędu Gminy Wieprz informuje : W związku z mającą miejsce na terenie gminy Wieprz kilkukrotną próbą uprowadzenia uczennic, Wójt Gminy Wieprz wraz z dyrektorami szkół apeluje do rodziców oraz mieszkańców gminy o zwrócenie szczególnej uwagi na drogę dzieci powracających do domu. Niejednokrotnie nasi młodzi mieszkańcy wracają do domu sami poprzez miejsca-drogi wzdłuż których nie ma budynków mieszkalnych, bardzo często są one niedoświetlone. Zwracamy się z prośbą, aby dzieci jeżeli to tylko możliwe nie chodziły w pojedynkę oraz nie korzystały z ofert podwiezienia ich do miejsca zamieszkania przez osoby nieznajome. W razie zaobserwowania niepokojących sytuacji prosimy o natychmiastowe zgłaszanie ich bezpośrednio na Policję!

Strona gotowa do druku

 Wakacje. Niektórzy ich nie mają
08 Lipca 2010 - 10283 Odsłon

Policja Jak informuje strona internetowa wadowickiej Policji : www.wadowice.policja.gov.pl w okresie od 01. czerwca do 07. lipca 2010 r. na terenie powiatu wadowickiego zgłoszono ok 70 wydarzeń - konfliktów z prawem. Szybka wyszukiwarka tekstu w zdarzeniach - Andrychów, Wadowice, Kalwaria dała wynik : 26 - Wadowice, 14 - Andrychów, 6 - Kalwaria. Nie znaczy to oczywiście, że najbardziej niebezpiecznym miastem powiatu są Wadowice, a w Kalwarii możemy czuć się "prawie" bezpiecznie. Wakacje to pora "żniw" nie tylko dla rolników. W trasę wyruszają zwabieni pozostawionym w samochodach sprzętem - włamywacze, w hipermarketach z przewieszonych przez ramię torebek klientek znikają portfele, znikają komórki, a babcie dowiadują się o rzekomych potrzebach finansowych wnuczków. Bądźmy ostrożni - oczywiście na tyle, na ile można, aby nasze ciężko zapracowane pieniądze nie były źródłem wesołych wakacji dla kieszonkowców i złodziei.

Strona gotowa do druku

 Miejsca niebezpieczne
20 Kwietnia 2010 - 10970 Odsłon

Policja Jest kilka miejsc na drogowej mapie Gminy Andrychów, gdzie co jakiś czas zdarzają się "niebezpieczne" sytuacje drogowe. Do takiego właśnie miejsca zaliczyć można skrzyżowanie dróg w okolicy mostu na rzece Wieprzówce. W dniu dzisiejszym zdarzył się tam kolejny wypadek drogowy. Tym razem według relacji naocznych świadków, mimo, że sytuacja wyglądała bardzo poważnie - (jeśli nie liczyć strat materialnych) nic się nikomu nie stało. Prosimy o szczególną uwagę w tym właśnie miejscu. Do skrzyżowania ruchliwej drogi w kierunku Sułkowic i Rzyk oraz Sułkowic Środkowych dołączyła w ubiegłym roku kolejna ulica (wcześniej mniej uczęszczana ze względu na lokalny charakter, a obecnie wyremontowana)

Czytaj więcej... (584 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Jesteś ofiarą przestępstwa lub przemocy?
21 Lutego 2007 - 16373 Odsłon

Policja Dzień 22 lutego 2007 r. w Polsce i Europie został ogłoszony "Dniem pomocy ofiarom przestępstw". W Polsce dzień ten obchodzony będzie po raz piąty. W godzinach 10.00-12.00 w Komisariacie Policji w Andrychowie będzie można zasięgnąć szczegółowych informacji oraz bezpłatnych porad pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej, Ośrodka Wspierania Rodziny oraz Policji w Andrychowie. Porady będą kierowane do ofiar wypadków drogowych, gwałtów, rozbojów, osób zastraszanych, ale również do tych, którzy są ofiarami różnych form przemocy we własnym domu - ofiar przemocy fizycznej, seksualnej, psychicznej, ofiar uzależnień itp. chcesz dowiedzieć się jakie uprawnienia przysługują Ci jako osobie pokrzywdzonej - przyjdź lub zadzwoń. Szczegóły w czytaj więcej ...

Czytaj więcej... (3697 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Poszukiwani świadkowie tragicznego wypadku
11 Grudnia 2006 - 17962 Odsłon

Policja W związku z wczorajszym tragicznym wypadkiem samochodowym na ulicy Krakowskiej (przejście dla pieszych obok piekarni P. Marczyńskiego) Policja w Andrychowie poszukuje osoby, która kierując samochodem (typ kombi, kolor srebrny, popielaty lub biały, z szyberdachem i listwami w dolnej części drzwi) oddaliła się z miejsca wypadku. Wszyscy świadkowie mający jakiekolwiek informacje na ten temat proszeni są o kontakt telefoniczny z Komisariatem Policji w Andrychowie : 033 8753371 lub pod bezpłatny numer 997. Policja przyjmuje również informacje anonimowe.

Strona gotowa do druku

 Fotoradar w akcji
10 Sierpnia 2006 - 16740 Odsłon

Policja Uwaga kierowcy! Ci z was, którzy często zbyt mocno naciskają pedał gazu do końca sierpnia mają duże szanse, że w którejś miejscowości powiatu wadowickiego niespodziewanie "nadzieją" się na fotoradar. Więcej na ten temat w dzisiejszym Dzienniku Polskim.

Strona gotowa do druku

 Komendant w spódnicy
04 Lipca 2006 - 16128 Odsłon

Policja Od wczoraj ponad 200 policjantów z powiatu wadowickiego ma nowego szefa. Stanowisko komendanta powiatowego objęła oficjalnie mł. insp. Maria Łopusińska, która w ostatnich latach była szefem andrychowskiej policji. Szczegóły w dzisiejszym Dzienniku Polskim.

Strona gotowa do druku

 Brawo dla andrychowskiej policji !
16 Maja 2006 - 19017 Odsłon

Policja Jestem pełna podziwu dla naszej policji. W niedzielę widziałam moich znajomych jak wracali do domu. Byli akurat na ulicy Daszyńskiego. Nagle podbiegł do nich od tyłu jakiś chłopak i uderzył dziewczynę tak, że wpadła na żywopłot a z chłopakiem wszczął bójkę. Niespodziewanie podjechało do nich prywatne auto i wysiedli z niego ludzie. Jeden z nich wyciągnął odznakę i zapakował do wozu chłopaka który zaatakował tamtą parę. Byłam pod wielkim wrażeniem! Po raz pierwszy widziałam na własne oczy jak policja robi faktycznie coś pozytywnego.

Strona gotowa do druku


PostNuke Powered Site, GNU/GPL Licence, Administracja : wins@andrychow.pl , Telefon 502 740628
Wszystkie loga, znaki handlowe, treść, fotografie oraz skrypty i moduły na tej stronie należą do ich właścicieli.
Regulamin świadczenia usług :: Polityka prywatności :: Redakcja Za treść ogłoszeń i reklam nie odpowiadamy
Polityka strony dotycząca cookies
Korzystając z niniejszej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki i polityką strony dotyczącą cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce.