Sobota , 24 Lutego 2018 - 01:36 
Szukaj  
Reklama
Katalog Firm
 · Losowa Firma :
Gospodarstwo Agroturystyczne Ukrysi · Zobacz więcej informacji o tej firmie w Katalogu Firm
Katalog Firm
Ostatnio do Katalogu Firm dołączyły Firmy :

Widpol S.C. Toczenie CNC, frezowanie CNC, wiercenie, gwintowanie·Zobacz opis tej Firmy
Dom Weselny Zielona Skarpa - Powiat Wadowicki, Andrychów, Sułkowice·Zobacz opis tej Firmy
FOLMAR - Marek Chrapkiewicz - Producent Opakowań Foliowych·Zobacz opis tej Firmy
DRUKPOL - Centrum Obsługi Biurowej·Zobacz opis tej Firmy
Szkółka Krzewów Ozdobnych - Justyna i Jan Piekiełko·Zobacz opis tej Firmy
Zobaczcie

Stowarzyszenie
Uniwersytet
Trzeciego Wieku
w Andrychowie

Krótkofalarski
Klub Łączności
Delta SP9KUP

Licznik
Dzisiaj:49
Miesiąc:20690
Ten rok:47442
Ogólnie:5191338

Od dnia 01.05.2002
 Przemek Walczak zagra z kolegami - zapraszamy na kolejny koncert jazzowy!
09 Października 2012 - 9534 Odsłon

Klub Pod Basztą PRZEMEK WALCZAK QUARTET w składzie: Przemek Walczak - klarnet, Dominik Mąkosa - fortepian, Bartłomiej Chojnacki - kontrabas i Mateusz Maniak - perkusja zagrają 12 października (piątek) o godz. 20.00 w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie ul.Szewska 7. Bilety: 10 zł (przedsprzedaż), 15 zł (w dniu koncertu) do nabycia w MDK tel. 33 875 31 05 i CKiW tel. 33 875 39 45. Przedsprzedaż biletów przez wpłatę na konto nr: 11 8110 0000 2001 0012 3350 0001. Jak czytamy na stronie www.kultura.andrychow.eu - Prezentujemy zespół młodych muzyków Przemek Walczak Quartet, założony w 2012 roku we Wrocławiu z inicjatywy klarnecisty Przemka Walczaka. Tworzą go muzycy, którzy spotkali się podczas studiów we wrocławskiej Akademii Muzycznej w Zakładzie Jazzu. Wcześniej grali ze sobą w różnych składach oraz podczas licznych jam sessions. Należy zwrócić uwagę na to, że mimo młodego "stażu" zespół prezentuje głównie materiał autorski. Zapraszamy! Dodamy jeszcze, że Przemek to absolwent naszego LO, mieszkaniec gminy Andrychów (a konkretnie - Targanic) Obecność obowiązkowa!

Strona gotowa do druku

 Jazz zabrzmi w Miejskim Domu Kultury
03 Kwietnia 2012 - 9954 Odsłon

Klub Pod Basztą Pierwszy koncert jazzowy od momentu gdy "Klub Pod Basztą" nie dysponuje już pomieszczeniami na ulicy Krakowskiej 69 odbędzie się w dość nietypowy dzień - piątek, trzynastego. Do Andrychowa zawitają muzycy z dalekiej Finlandii - DOMINIK BUKOWSKI / JOONATAN RAUTIO JAZZ QUARTET (Polska - Finlandia) w składzie: Dominik Bukowski - wibrafon, Jonatan Rautio - saksofon tenorowy, Piotr Lemańczyk - kontrabas, Wille Pynssi - perkusja. Koncert odbędzie się 13. kwietnia o godzinie 20.00 w Miejskim Domu Kultury. Więcej o koncercie można dowiedzieć się na stronie internetowej www.kultura.andrychow.eu/baszta Zapraszamy na to, w pewnym sensie - kolejne historyczne wydarzenie muzyczne, bo jak sami wiecie - jazz grany jest w MDK bardzo rzadko (ostatnio pół roku temu, podczas wizyty amerykańskiego The Rhine River Ramblers, który przywiózł ze sobą prawdziwego ducha nowoorleańskiego dixielandu). Jakiego ducha przywiozą nam muzycy z Finlandii - zobaczymy!

Strona gotowa do druku

 Klub Pod Basztą zaprasza na kolejny koncert. Tym razem w MDK.
17 Marca 2012 - 10602 Odsłon

Klub Pod Basztą DOMINIK BUKOWSKI / JOONATAN RAUTIO JAZZ QUARTET (Polska-Finlandia) zagrają 13 kwietnia (piątek) o godz. 20.00 w Miejskim Domu Kultury. Zespół zagra w składzie: Dominik Bukowski - wibrafon, Jonatan Rautio - saksofon tenorowy, Piotr Lemańczyk - kontrabas, Wille Pynssi - perkusja. Bilety: 15 zł (przedsprzedaż), 20 zł (w dniu koncertu). Szczegóły www.kultura.andrychow.eu/baszta Zapraszamy!

Strona gotowa do druku

 Umarł król. Niech żyje król.
26 Lutego 2012 - 10668 Odsłon

Klub Pod Basztą Kultura, to bardzo dziwne pojęcie. Podczas przedostatniego koncertu w Klubie Pod Basztą padło porównanie, o ile dobrze pamiętamy, że kultura to nie tylko to, żeby nie mówić brzydkich słów. To bardzo dobra definicja. Nie ogranicza, dając przestrzeń do odkrywania zupełnie nowych "krain", które w Państwie Kultury mogą zdobywać wyłącznie Ci, którzy zamiast siedzieć na stołku przed monitorem i przyjmować oferowane im treści ruszają w podróż w nieznane. Wyruszyliście w podróż w ubiegły piątek wieczorem? Jeśli tak - mieliście okazję uczestniczyć w szczególnym koncercie, ostatnim koncercie w jazzowym Klubie Pod Basztą. Umarł król. Szczegóły w czytaj więcej.

Czytaj więcej... (6066 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Ostatni koncert w jazzowym Klubie Pod Basztą
21 Lutego 2012 - 10304 Odsłon

Klub Pod Basztą Na stronie Klubu Pod Basztą czytamy: JERZY GÓRKA ARTKIESTRA - zespół założony przez perkusistę zespołu GOLEM Jerzego Górkę, w aktualnym składzie pracuje od 2008 roku. Muzyka zespołu tworzy wyraźnie przemyślany koncept, zawiera wiele zaskakujących zwrotów, często bardzo precyzyjnie zaaranżowana, z improwizowanymi solami poszczególnych muzyków, jest fuzją wielu gatunków muzycznych: art-rock, jazz-rock, free, muzyka współczesna. Aktualny materiał koncertowy zawiera utwory z płyty "Struktury" oraz kompozycje zespołu Golem i nowe utwory obecnego kwintetu. Zespół zagra w najbliższy piątek - 24 lutego o godz. 20.00 w składzie: Michał Kołodziejczyk - gitara, Piotr Rupik - klawisze, Łukasz Jura - bas, Szczęsny Skrzypiec - instr. perkusyjne, Jerzy Górka - perkusja. Bilety: 15 zł (przedsprzedaż), 20 zł (w dniu koncertu). Będzie to jednocześnie ostatni koncert w jazzowym Klubie Pod Basztą.

Strona gotowa do druku

 Muzyka electro i dubstep w Klubie Pod Basztą - foto
19 Lutego 2012 - 10275 Odsłon

Klub Pod Basztą Premiera zagranego w piątkowy wieczór w Andrychowie projektu odbyła się w Mannheim, w czasie największego festiwalu basowego "Feel the Bass". Wojciech Pilichowski zagrał tam jako główna gwiazda. TT - Electro Step to najnowszy projekt jednego z najlepszych polskich basistów. Razem z towarzyszącymi mu muzykami przedstawił w Klubie Pod Basztą (i to jak!) aktualne trendy związane z nadal powoli docierającą do Polski współczesną muzyką electro i dubstep. Żywiołowe, rytmiczne granie, kilka mashupów, oraz ciekawych aranżacji własnych kawałków sprzed lat, a także brawurowe wersje electro kilku standardów nie pozostawiło publiczności obojętnej, zwłaszcza, że wszystko to doprawiono solidną perkusją Błażeja Gawlińskiego i fantastycznymi klawiszami Tomasza Świerka, oraz świeżą nutką wokalu Patrycji Zarychty. W międzyczasie, jakby od niechcenia popłynęły jazzowe, stadionowe :) nutki, dając obraz ogromnej przestrzeni w której muzycy grający w projekcie poruszają się jak ptaki w przestworzach. W czytaj więcej - fotki z koncertu.

Czytaj więcej... (1511 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Wojtek Pilichowski TT Electro Step w "Klubie Pod Basztą"
16 Lutego 2012 - 10628 Odsłon

Klub Pod Basztą W najbliższy piątek (17. lutego 2012 r.) o godzinie 20.00 odbędzie się przedostatni koncert w jazzowym "Klubie Pod Basztą". Na scenie zaprezentuje się Wojciech Pilichowski. W projekcie Wojtek Pilichowski TT Electro Step jednemu z najlepszych polskich basistów, kompozytorowi i muzykowi sesyjnemu towarzyszyć będą na perkusji Błażej Gawliński, a na klawiszach Tomasz Świerk. Nowoczesne aranżacje inspirowane muzyką elektro i dub step zarówno swoich utworów jak i standardów dopełni śpiew młodej, utalentowanej studentki wokalistyki wydziału jazzu w Katowicach - Patrycji Zarychty. Artystka na swojej stronie internetowej pisze "moje życie to ta krótka chwila, kiedy mogę grać i zatrzymać czas" Miłośnicy jazzu z okolicy już ostrzą sobie pazurki na ten koncert. Jak wspomnieliśmy, będzie to jednocześnie przedostatni koncert w dotychczasowej siedzibie jazzowego "Klubu pod Basztą" działającego w ramach CKiW. Od 1. marca nowym gospodarzem pomieszczeń po KpB w Pałacu Bobrowskich będzie Andrychowskie Stowarzyszenie Twórców Kultury ASTeK. Animatorzy kultury działający w gminie Andrychów, zarówno z CKiW jak i ASTeK wspólnie zapowiadają, że koncerty jazzowe w ramach sprawdzonej marki Centrum Kultury i Wypoczynku - "Klubu Pod Basztą" nadal będą odbywały się w naszym mieście.

Strona gotowa do druku

 Idzie młode i rozpycha się wyobraźnią
11 Lutego 2012 - 10459 Odsłon

Klub Pod Basztą Co to jest prawda? W czasach, gdy najstarszym filozofom nie śniło się o portalach społecznościowych Arystoteles przybliżył nas do definicji prawdy twierdząc, że "Powiedzieć o tym, co jest, że jest, a o tym, czego nie ma, że go nie ma, jest prawdą". Każdy z nas dobrze wie, że nie ma jednej, jedynej prawdy. Istnieją miliony. Jest ich conajmniej tyle, ile nas samych. Dla każdego jest inna. Nie jesteśmy samotnymi wyspami, szukamy więc ludzi, którzy podzielają nasze opinie o prawdzie. Świat mikro i makro zbudowany jest identycznie. Podobne atomy łączą się, tworząc substancje mające identyczne właściwości. Tłumienie prawdy - wiązań łączących poszczególne grupy społeczne prowadzi do stagnacji i destrukcji, która prędzej czy później uderza w konserwatystów i kłamców twierdzących, że prawda jest wyłącznie jedna. Po latach prosperity - zawsze nadchodzi nowe, młode. Rozpycha się wyobraźnią i chce stworzyć nową materię, nowy jazz, który z definicji jest wolny i nie ograniczają go żadne z zasad. Stąd wiemy, że "Jazz z Klubu Pod Basztą" nigdy nie zginie. Nikt tego nie powstrzyma. Inaczej ludzkość dalej siedziałaby na gałęzi, nie przyjmując postawy pionowej. Reasumując - każdy wie, że atom złota z atomem srebra nie stworzą nowej, samodzielnej substancji. Mogą za to pięknie wyglądać razem - współtworząc kompozycyjnie drogocenną biżuterię. Może z tym złotem i srebrem trochę przesadzilśmy :) Zwykle w przyrodzie, pomiędzy dwoma mniej szlachetnymi metalami, obserwuje się czasem napięcie w wyniku którego może powstać "siła" zdolna zaświecić żarówkę... lub wzniecić pożar. Wszystko zależy od "szefa" laboratorium.

Strona gotowa do druku

 Klub Pod Basztą. Wszystko ma swój koniec - aktualizacja
08 Lutego 2012 - 11504 Odsłon

Klub Pod Basztą Wszystko ma swój koniec, mawiał ponoć kiedyś pewien filozof. Okazało się, że nie jest to prawdą i wkrótce pojawiło się szereg przykładów np. przysłowiowy kij, lub kawałek kabanosa. Najbardziej namieszała proca, bo ta ma aż trzy końce! Tak to już we wszechświecie bywa. Wszystko jest w ciągłym ruchu, większe zwierzątko zjada mniejsze, zmieniają się systemy filozoficzne, władza, upodobania, definicje. Wygląda na to, że od 1 marca przestanie istnieć w dotychczasowej postaci klub jazzowy, jednostka Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie - "Klub Pod Basztą" Czy będzie to rewolucja, czy ewolucja tego miejsca - spróbujemy zastanowić się w czytaj więcej...

Czytaj więcej... (7908 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Wernisaż fotografii Moniki Wiktor
20 Stycznia 2012 - 11415 Odsłon

Klub Pod Basztą Tym razem będzie krótko i na temat. Wszystkie sale Klubu Pod Basztą wypełniły się po brzegi gośćmi wernisażu fotografii Moniki Wiktor. Młoda andrychowianka pierwszy raz zaprezentowała w realu tak duży zbiór swoich prac. Dotychczasowe jej dokonania można było obserwować na blogu latostulecia.blogspot.com Teraz pewnie na jakiś czas pasja zostanie odsunięta na drugi plan, bo do matury coraz bliżej, ale z pewnością cyfrowy zapis chwil nie zniknie zupełnie z horyzontu życia licealistki. Obserwując rozwój jej talentu widać wyraźny postęp w przedstawianych pracach. Zapraszamy do obejrzenia fotek z wernisażu.

Czytaj więcej... (2853 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 SILBERMAN TRIO w Klubie Pod Basztą
19 Stycznia 2012 - 10861 Odsłon

Klub Pod Basztą Tego zespołu z pewnością nie trzeba przedstawiać miłośnikom jazzu w Andrychowie. Jutro 20 stycznia PIĄTEK o godz. 20.00 w Klubie pod Basztą zagra Silberman Trio w składzie: Dorota Zaziąbło - fortepian elektryczny, Wojtek Gąsior - bas, Łukasz Stworzewicz - perkusja. Bilety: 15 zł (przedsprzedaż), 25 zł (w dniu koncertu). Serdecznie zapraszamy na koncert!

Strona gotowa do druku

 Chcesz się rozerwać? Wpadnij na DUM DUM
29 Grudnia 2011 - 11693 Odsłon

Klub Pod Basztą Próbkę możliwości zespołu mieliśmy okazję poznać podczas tegorocznego RockPlacu. Zagrali kilka coverów i to zagrali całkiem nieźle! To jeden z młodszych zespołów andrychowskiej sceny muzycznej. Tak młody, że ich basista - Zbyszek Piekiełko jest prawdopodobnie najmłodszym grającym obecnie w naszej okolicy. Muzyka DUM DUM, bo tak nazywa się zespół ma troszkę wspólnych mianowników z pierwowzorem nazwy. Jest bez wątpienia rozrywająca. Możecie się o tym przekonać już jutro, w piątek, 30 grudnia 2012 r. przychodząc na koncert do Klubu Pod Basztą. Piotrek Piekiełko (śpiew), Zbyszek Piekiełko (bas, śpiew), Tomasz Jończyk (gitara) i Mateusz Orlicki (perkusja) - Zapraszamy o 20.00. Bilety 5 zł.

Strona gotowa do druku

 Muzyczne Konfrontacje Pod Basztą
16 Grudnia 2011 - 14605 Odsłon

Klub Pod Basztą Dzisiaj (16 grudnia 2011 r. o godzinie 20.00) w Klubie Pod Basztą odbędzie się pierwsza z serii muzycznych konfrontacji. Wystąpią zespoły Bastard Billy oraz Patologia. Jak czytamy na stronie www.kultura.andrychow.eu - Bastard Billy to projekt który wyklarował się po długich tułaczkach muzycznych miedzy stylami. W efekcie wyszła mieszanka Hard Rocka i Metalu ze szczyptą Punka. Graliśmy ostatnio w finałowym koncercie Kęckich Nocy Rockowych, zakończenie lata w klubie New Pub na Krakowskiej i wiele innych koncertów które cieszyły się powodzeniem. Zespół Patologia powstał na początku 2011 roku. Zaczęliśmy grać punk rockowe rovery. Po jakimś czasie napisaliśmy kilka własnych piosenek i wystąpiliśmy podczas 18stki naszego basisty. We wrześniu zagraliśmy pierwszą trasę koncertową pod hasłem "Muzyka przeciwko rasizmowi" z zespołem Bunkier, oraz Akopalipsa'89. Wystąpiliśmy w Katowicach, Bytomiu, Bielsku Białej, Rybniku, Polance Wielkiej i Andrychowie. Poza tym wystąpiliśmy na krakowskim OŁ NOŁ PANK SZOŁ, organizowanym co roku przez zaprzyjaźnioną kapele. Planujemy rozwijać i udoskonalać materiał i jak najwięcej koncertować, a w przyszłości nagrać płytę. Gramy nasza muzykę z myślą o zabawie i publiczności- nie bierzemy pieniędzy za koncerty. Zapraszamy. Bilety na Konfrontacje w cenie 5 zł w przedsprzedaży i 7 zł w dniu koncertu.

Strona gotowa do druku

 MARTIN SIMON TRIO "Astro Project"
16 Listopada 2011 - 10859 Odsłon

Klub Pod Basztą 18 listopada (piątek) o godz. 20.00 zagra w Klubie Pod Basztą MARTIN SIMON TRIO "Astro Project" w składzie: Martin Simon - gitary, syntezator gitarowy, Paweł Mazurczak - kontrabas, Adam Rozenman - instrumenty perkusyjne. Bilety: 20 zł (przedsprzedaż), 30 zł (w dniu koncertu). Martin Simon jak informuje strona Klubu Pod Basztą to Słowacki gitarzysta i kompozytor, który łączy w swojej muzyce jego wschodnioeuropejskie korzenie ze współczesnym jazzem, muzyką klasyczną i szeroką paletą etnicznych barw muzyki świata. Po osiedleniu się w Polsce, Simon stworzył nowy zespół, do którego zaprosił dwóch muzyków znanych ze sceny etno-jazzowej w Polsce: Pawła Mazurczaka i Adama Rozenmana. Astro Project nawiązuje do autorskiego repertuaru Simona, wcześniej skomponowanego w duecie z latynoamerykańskim gitarzystą Astorem Escoto (nazywanym też Astro), których wspólny album "Collage" został nazwany przez Music Reviews jedną z najlepszych współczesnych gitarowych płyt dekady. Muzyka tria jest liryczna ale jednocześnie ekspresyjnie ostra.

Strona gotowa do druku

  Muzyczne Konfrontacje Pod Basztą
05 Listopada 2011 - 11747 Odsłon

Klub Pod Basztą Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie zaprasza do wzięcia udziału w Przeglądzie "Muzyczne Konfrontacje Pod Basztą". W Przeglądzie może wziąć każdy bez względu na wykonywany gatunek muzyczny. To nowe wydarzenie ma dać okazję do pokazania się na muzycznej scenie zespołom z Andrychowa i okolic. Miejscem Muzycznych Konfrontacji będzie Klub pod Basztą. Koncerty odbywać się będą od grudnia 2011. W każdej muzycznej konfrontacji zmierzą się ze sobą dwa zespoły, z których tylko jeden będzie mógł przejść do kolejnego etapu. Zwycięzce wybierze jury wraz z publicznością. Szczegóły - tutaj

Strona gotowa do druku

 Niczym nie skrępowane partie improwizowane ... czyli mamy Faart'a w KpB
02 Listopada 2011 - 6063 Odsłon

Klub Pod Basztą 4 listopada PIĄTEK o godz. 20.00 w Klubie Pod Basztą zagra Faart w składzie: Zbigniew Grobelny - gitara, Bartek Stawowy - organy Hammonda, syntezator, Piotr Janicki - bas, Łukasz Stworzewicz - perkusja. Bilety: 10 zł (przedsprzedaż), 15 zł (w dniu koncertu). Zespół powstał w 2008 roku i grał w składzie Zbigniew Grobelny - gitara, Piotr Janicki - gitara basowa, Bartosz Stawowy - organy Hammonda, syntezator oraz Jerzy Górka - perkusja. W 2011 roku Jerzego Górkę zastąpił Łukasz Stworzewicz. Muzyka zespołu to synteza mocnego rocka, jazzu, funky i bluesa, wzbogacona o niczym nie skrępowane partie improwizowane.

Strona gotowa do druku

 Jutro Sing Sing Penelope w KpB
27 Października 2011 - 5872 Odsłon

Klub Pod Basztą 28 października (piątek) o godz. 20.00 w Klubie Pod Basztą wystąpi Sing Sing Penelope - w składzie: Wojciech Jachna - trąbka, Aleksander Kamiński - saksofon, Daniel Mackiewicz - klawisze, Patryk Węcławek - bas oraz Rafał Gorzycki - perkusja. Bilety: 15 zł (przedsprzedaż), 25 zł (w dniu koncertu) Zapraszamy! Jak informuje Jerzy Górka - Płyta SSP "Electrogride" nagrana z udziałem norweskiej gwiazdy muzyki elektronicznej Pala Nyhusa (Nils Petter Molvaer, Bugge Wesseltoft) została nagrana w ramach projektu "Elektrozgrzyt - spotkania muzyków improwizujących" w kwietniu 2010r i swoją premierę miała w lipcu tego roku. SSP uważane jest za jeden z najważniejszych polskich zespołów jazzowych młodego pokolenia. Zaliczany jest do grona artystów, które przyczyniło się do zmiany pokoleniowej na scenie jazzowej w Polsce. SSP założone zostało w 2001 roku przez muzyków związanych z bydgoskim klubem "MÓZG". Do tej pory nagrało 5 albumów, biorąc udział w najważniejszych wydarzeniach muzycznych w Europie: Jazz Jamboree, Warsaw Summer Jazz Days, Gdynia Summer Jazz Days, Big Jazz Ear - Budapeszt, Construction in Process - Poland 2000, Rok Polski w Austrii, Francji, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Tydzień Jazzu - Berlin 1999, Polski weekend w Patras (Grecja) i wiele innych. Artyści koncertowali w całej Europie od Portugalii po Ukrainę, od Szkocji, Norwegii po Grecję, a także w Indiach i Japonii. Niedawno miał swoją premierę na You Tube film dokumentalny - Elektrozgrzyt - SSP & DJ Strangefruit, który opowiada o kulisach projektu i nagrania albumu - Electrogride, w kontekście katastrofy smoleńskiej.

Strona gotowa do druku

 ADAM BAŁDYCH QUARTET feat. Dana Hawkins (USA)
20 Października 2011 - 6612 Odsłon

Klub Pod Basztą 21. października (piątek) godz. 20.00 Klub Pod Basztą zaprasza na kocert ADAM BAŁDYCH QUARTET feat. Dana Hawkins (USA) w składzie: Adam Bałdych - skrzypce elektryczne, Piotr Orzechowski - fortepian elektryczny, Andrzej Święs - kontrabas, Dana Hawkins - perkusja. Bilety: 25 zł (przedsprzedaż), 35 zł (w dniu koncertu) Koncert promuje nową płytę Adama Bałdycha pt. "Magical Theatre". Podczas koncertów kwartetu w Polsce z zespołem zagra znakomity amerykański perkusista Dana Hawkins. Posłuchaliśmy magicznego fragmentu ... imponujący! Można go znaleźć na stronie : www.adambaldych.com w dziale multimedia

Strona gotowa do druku

 STRANAHAN / ZALESKI / ROSATO TRIO (USA)
13 Października 2011 - 6255 Odsłon

Klub Pod Basztą Już jutro (piątek, 14 października, godz. 20.00) kolejny koncert w Klubie Pod Basztą. Zagrają STRANAHAN / ZALESKI / ROSATO TRIO (USA) w składzie: Glenn Zaleski - fortepian elektryczny, Rick Rosato - kontrabas, Colin Stranahan - perkusja. Bilety: 20 zł (przedsprzedaż), 30 zł (w dniu koncertu). Amerykańskie trio młodych muzyków kontynuuje w Polsce europejską trasę promującą ich album zatytułowany "Anticipation" wydany przez wytwórnię Capri Records. Więcej o muzykach i ich zespole : www.colinstranahan.com

Strona gotowa do druku

 Byliśmy na koncercie The Deers!
30 Września 2011 - 7021 Odsłon

Klub Pod Basztą Sala KpB wypełniona po brzegi! Jesteśmy w większości z Andrychowa - jeden z nas mieszka w Roczynach - mówi po koncercie "Hajer" z The Deers. Graliśmy zawsze tutaj, "Pod Basztą". Były małe rotacje składu na początku, ale po kilku miesiącach uformował sie obecny i tak - gramy razem od dwóch lat. To jest nasz pierwszy, debiutancki koncert. Ćwiczyliśmy razem od podstaw. Po roku - coś ruszyło! Na 11 zagranych kawałków - zagraliśmy dwa covery, reszta jest nasza. Gramy to co nam w duszy gra, uwielbiamy muzykę rockową, bluesową, funk'ową, rocka progresywnego, chcielibyśmy w tych klimatach się obracać, Jesteśmy szczęśliwi, że ktoś nas chciał dzisiaj słuchać! Fotki z koncertu w czytaj więcej ...

Czytaj więcej... (2250 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Koncert The Deers
30 Września 2011 - 7366 Odsłon

Klub Pod Basztą W dniu dzisiejszym (30 września, piątek, godz. 20.00) - w ramach Muzycznych Spotkań Pod Basztą odbędzie się koncert zespołu The Deers w składzie Michał Kołaczyk - gitara, Paweł Kudłacik - gitara, Dominik Żydek - bas, Piotr Pyzio - perkusja. Zapraszamy. Bilety w cenie 2 zł.

Strona gotowa do druku

 Brak chętnych na kawiarnię w Klubie Pod Basztą
26 Września 2011 - 6700 Odsłon

Klub Pod Basztą W dniu dzisiejszym (26.09.2011 r.) unieważniono przetarg nieograniczony ofertowy (pisemny) przeprowadzany w celu wyłonienia najemcy i ustalenia miesięcznej stawki czynszowej za najem lokalu znajdującego się w Klubie "Pod Basztą" w Andrychowie ponieważ nie została złożona żadna oferta.

Strona gotowa do druku

 Tomek Grochot Quintet feat. Maciej Sikała w KpB
15 Września 2011 - 6625 Odsłon

Klub Pod Basztą 16. września (piątek) o godz. 20.00 "Klub Pod Basztą" zaprasza na koncert Tomek Grochot Quintet feat. Maciej Sikała w składzie: Maciej Sikała - saksofon, Dominik Mietła - trąbka, Kuba Płużek - fortepian elektryczny, Henryk Wyszyński - kontrabas, Tomasz Grochot - perkusja. Bilety: 20 zł (przedsprzedaż), 30 zł (w dniu koncertu). Jak informuje szef KpB - Jerzy Górka : Tomasz Grochot - muzyk niezależny o klasycznym wykształceniu (Akademia Muzyczna w Krakowie, klasa prof. Jana Pilcha) i różnorodnych zainteresowaniach, skupionych głównie wokół jazzu i gatunków mu pokrewnych. Muzyk wydał album zawierający własne kompozycje. Album Tomasz Grochot Quintet pt. "My Stories" został nagrany w lipcu 2008 r. z udziałem światowej legendy jazzu, trębacza Eddiego Hendersona oraz znakomitych polskich muzyków. W Klubie Pod Basztą towarzyszyć mu będzie kolejna polska gwiazda saksofonu - Maciej Sikała. Zapraszamy!

Strona gotowa do druku

 Otwarcie sezonu w Klubie Pod Basztą
06 Września 2011 - 6580 Odsłon

Klub Pod Basztą W najbliższy piątek (9 września o godz. 20.00 ) otwiera swoje podwoje na nowy sezon andrychowski Klub Pod Basztą. Zagra formacja PRYNKIEWICZ / KUBISZYN / KONRAD w składzie : Rafał Prynkiewicz - klawisze, Robert Kubiszyn - bas i Cezary Konrad - perkusja. Jak informuje nas Jerzy Górka - Liderem tria jest Rafał Prynkiewicz - absolwent Pomorskiej Akademii Pedagogicznej w Słupsku. Laureat Międzynarodowego Konkursu Kompozytorskiego im. Krzysztofa Komedy w kategorii "Temat Jazzowy", oraz laureat wyróżnienia w Finale IV Warszawskiego Festiwalu Debiutu Pianistów Jazzowych 2006. Towarzyszą mu znani i cenieni muzycy - jedna z najlepszych sekcji rytmicznych w kraju: Robert Kubiszyn (bas) i Cezary Konrad (perkusja), wielokrotni goście Klubu Pod Basztą. Bilety: 20 zł (przedsprzedaż), 30 zł (w dniu koncertu).

Strona gotowa do druku

 Ostatni w tym sezonie koncertowym koncert w Klubie Pod Basztą
14 Czerwca 2011 - 6763 Odsłon

Klub Pod Basztą 17 czerwca 2011 r. (najbliższy piątek) w Klubie Pod Basztą - najlepszym klubem jazzowym Podbeskidzia - odbędzie się Koncert Krystyny Stańko "Secretly" w składzie: Krystyna Stańko - śpiew, Dominik Bukowski - wibrafon, kalimba, Ireneusz Wojtczak - saksofon, klarnet basowy, flet, Piotr Lemańczyk - kontrabas, Marcin Jahr - perkusja - będzie ostatnim w tym sezonie koncertowym. Nowy projekt Krystyny Stańko - "Secretly" to jazzowe opracowania muzyki Petera Gabriela. Premiera koncertowa odbyła się podczas festiwalu Jazz Jantar w listopadzie 2009 roku i spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem. Brzmienie zespołu jest na wskroś jazzowe i wpisuje się we współczesne nurty tej muzyki. Nie brakuje partii improwizowanych, do których twórczość Petera Gabriela jest jak się okazuje wspaniałym tworzywem. Interpretacje Krystyny Stańko i towarzyszących jej artystów nadają jej szczególnej, jazzowej poetyckości, a wspólną cechą pozostaje przestrzeń i magia tej muzyki. Podczas koncertów można usłyszeć ciekawe wersje: SKY BLUE, MERCY STEET, THE RHYTHM OF THE HEAT, RED RAIN i inne. Ciemna, welwetowa barwa głosu artystki, oryginalne instrumentarium, często odważne aranżacje to znak rozpoznawczy tego niezwykłego projektu. "Secretly" jest rodzajem hołdu Krystyny Stańko dla wybitnego twórcy, którego trudno jednoznacznie zdefiniować, który wymyka się jednoznacznym ocenom. Takim artystą jest niewątpliwie Peter Gabriel ! - czytamy na stronie Klubu Pod Basztą. Zapraszamy! Najlepszy Klub Jazzowy Podbeskidzia! Przyjdźcie na ten koncert to przekonacie się sami! My dobrze o tym wiemy. Andrychow.pl od wielu lat jest patronem medialnym Klubu!

Strona gotowa do druku

 W sobotę zagra Silberman Trio
26 Maja 2011 - 7019 Odsłon

Klub Pod Basztą W najbliższą sobotę, 28 maja 2011 r. o godz. 20.00 w andrychowskim Klubie Pod Basztą zagra SILBERMAN TRIO w składzie: Dorota Zaziąbło - fortepian elektryczny, Wojciech Gąsior - bas, Łukasz Stworzewicz - perkusja. Bilety: 20 zł (przedsprzedaż), 25 zł (w dniu koncertu). Jak czytamy na stronie Klubu - SILBERMAN TRIO (to drugi obok kwintetu) autorski zespół perkusisty, kompozytora i lidera - Łukasza Stworzewicza. Muzykę grupy trudno przyporządkować do jakiegoś określonego kierunku muzycznego. Silberman Trio inspiracji do twórczości szuka w muzyce klasycznej, nie tylko jazzowej. Czuje się, w niej wpływ takich kompozytorów jak: Rachmaninoff, Strawiński, Gubajdulina, Chaczaturian, David S. Ware. "Moim zamiarem było stworzenie muzyki bezkompromisowej, która brzmiałaby do końca tak jak ja czuję i słyszę" - mówi Łukasz. Swoją pierwszą płytę trio nagrało w 2008 roku. Szczegóły: http://www.silbermantrio.pl/ Zapraszamy!

Strona gotowa do druku

 Raz z Nowego Jorku, innym razem z Zatora
18 Maja 2011 - 6763 Odsłon

Klub Pod Basztą Dwa tygodnie temu w Klubie Pod Basztą na jednym z czterech koncertów w Polsce wystąpiła formacja zza wielkiej wody - Michael Bates Outside Sources (fotoreportaż) W najbliższy piątek KPB zaprasza na koncert zespołu z najbliższej okolicy - 20. maja (piątek) godz. 20.00 w Muzycznych Spotkaniach Pod Basztą zagra Czaczajan Blues Band (Zator) w składzie: Jerzy Fraś - śpiew, gitara, Sylwester Rabenda - klawisze, Tomasz Owsianka - bas, Jan Wieliczko - perkusja. Przypomnijmy - Muzyczne Spotkania Pod Basztą to cykl koncertów prezentujący amatorskie zespoły z Andrychowa i okolic. Zapraszamy.

Strona gotowa do druku

 Co się dzieje w Klubie Pod Basztą?
04 Kwietnia 2011 - 7711 Odsłon

Klub Pod Basztą 1 kwietnia o godz. 19.00 w Klubie Pod Basztą rozpoczął się cykl "Muzycznych Spotkań Pod Basztą" - koncertów prezentujących amatorskie zespoły z Andrychowa i okolic. Na "pierwszy ogień" poszły Roots Rockets i Bastard Billy. Jedni - grają root reggae, drudzy - hard rock & metal ze szczyptą punka. W kolejnym koncercie cyklu zaprezentuje się Czaczajan blues band z ROK Doliny Karpia w Zatorze. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z koncertu andrychowskich zespołów na stronie Klubu Pod Basztą - tutaj A tymczasem - 9 kwietnia (sobota) godz. 20.00 zespół i muzyk, którego miłośnikom jazzu przedstawiać nie trzeba - napiszemy więc krótko : FUNK DE NITE feat. MAREK RADULI W KLUBIE POD BASZTĄ ! Wszystkim, którzy chcieliby wystąpić na scenie KpB w ramach Spotkań prosimy o kontakt telefoniczny: 33 875 32 48 lub mailowy: baszta@kultura.andrychow.eu

Strona gotowa do druku

 Muzyczne Spotkania Pod Basztą
30 Marca 2011 - 7574 Odsłon

Klub Pod Basztą Przypominamy - w najbliższy piątek 1 kwietnia o godz. 19.00 w Klubie Pod Basztą rozpoczynają się Muzyczne Spotkania Pod Basztą - cykl koncertów prezentujący amatorskie zespoły z Andrychowa i okolicy. Zespoły, które chcą wystąpić w ramach Spotkań prosimy o kontakt telefoniczny: 33 875 32 48 lub mailowy: baszta@kultura.andrychow.eu Na pierwszy ogień idą ROOTS ROCKETS i BASTARD BILLY. ROOTS ROCKETS zagrają w składzie: Beniamin Sobaniec - śpiew, gitara, Sambor Gradzi - bas, Mateusz Styła - gitara, Antek Wieczorek - gitara, Łukasz Suwaj - klawisze, Oskar Żak - perkusja, Artur Sobaniec - trąbka. BASTARD BILLY to grupa w skład której wchodzą Filip Jończy - śpiew, gitara, Antek Serednicki - gitara, Jacek Sordyl - bas, Dariusz Wójcik - perkusja. Bilety: 5 zł (przedsprzedaż), 7 zł (w dniu koncertu). Zapraszamy!

Strona gotowa do druku

 Filip Wojciechowski Quartet
17 Marca 2011 - 7188 Odsłon

Klub Pod Basztą Kolejny, jazzowy koncert w Klubie Pod Basztą. Tym razem wystąpi Filip Wojciechowski Quartet w składzie: Filip Wojciechowski - fortepian elektryczny, Marcin Kajper - saksofony, Paweł Pańta - kontrabas, Paweł Dobrowolski - perkusja. Zapraszamy - 18 marca (piątek) godzina 20.00. Bilety: 25 zł (przedsprzedaż), 35 zł (w dniu koncertu). Kim jest Filip Wojciechowski? Jak czytamy na stronie KpB : Filip Wojciechowski jest świetnym pianistą jazzowym. Na szczególną uwagę zasługują jego swingujące interpretacje utworów Fryderyka Chopina. Swoje pierwsze znaczące sukcesy odnosił w zespole Central Heating Trio, z którym zdobył I nagrodę na konkursie "Jazz Juniors" w Krakowie oraz nagrodę Festiwalu "Pomorska Jesień Jazzowa" - tzw. "Klucz do Kariery" Więcej o koncercie : www.kultura.andrychow.eu/baszta/

Strona gotowa do druku

 Zwykle jazzowo, a chwilowo popowo
08 Marca 2011 - 7515 Odsłon

Klub Pod Basztą 11 marca w piątek o godz. 20.00 Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie zaprasza do Klubu Pod Basztą na koncert formacji USTRONSKY. Wojtek Zięba - sax, Tomek Gajewski - puzon, Tomek Adamczyk - trąbka, Błażej Knopek - piano, Zbigniew Bałdys - gitara, Patryk Bizukojć - bas, Bartek Herman - perkusja i Janek Zahar - wokal. Rock'n roll'owi górale z których większość to absolwenci Instytutu Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach mają już na swoim koncie kilka sukcesów - otrzymali m.in. wyróżnienie w konkursie DEBIUTY 46 KFPP w OPOLU. W andrychowskim KpB zaprezentują materiał przygotowywany na debiutancką płytę, ale nie tylko. Więcej o zespole można zobaczyć na www.ustronsky.pl, a usłyszeć - jak wspomnieliśmy :) 11 marca w piątek o godz. 20.00 w Klubie Pod Basztą

Strona gotowa do druku

 Na krawędzi życia i śmierci
15 Lutego 2011 - 7612 Odsłon

Klub Pod Basztą Pełna sala. Wydarzenie muzyczne. W Klubie Pod Basztą gościliśmy Adam Bałdych Damage Control, grupę będącą w trasie koncertowej pod patronatem TVP oraz Jazz Forum, promującą najnowszą płytę zespołu "Magical Theatre". Jak było na koncercie? Zapraszamy na krótki fotoreportaz i próbę zrozumienia ...

Czytaj więcej... (2288 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Koncert w Klubie Pod Basztą
03 Listopada 2010 - 7308 Odsłon

Klub Pod Basztą W piątek Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie zaprasza do Klubu pod Basztą na koncert "Sławek Pezda Quartet" W kwartecie zagrają : Sławek Pezda - saksofon, Mateusz Gawęda - piano, Piotr Południak - kontrabas, Kuba Janicki - perkusja. Jeśli zastanawiacie się czy na pianie zagra Mateusz Gawęda z Andrychowa - potwierdzimy! Mateusza już wielokrotnie mogliśmy podziwiać na andrychowskiej scenie muzycznej, ale od jakiegoś czasu słuch o nim zaginął. Dlaczego? Jak informuje Jerzy Górka - "Kwartet założony został dwa lata temu przez studentów Akademii Muzycznej w Krakowie. Ich muzyka to połączenie jazzowej tradycji i awangardy. Muzycy udzielają się również w innych zespołach. Każdy z nich ma na swoim koncie współpracę ze znanymi muzykami polskiej oraz zagranicznej sceny jazzowej. - Tak więc Wszystko już jasne. Tym bardziej się cieszymy z faktu, że Mateusz profesjonalnie rozwija swój talent! Zapraszamy! 5 listopada PIĄTEK godz. 20.00. Bilety: 10 zł (przedsprzedaż), 15 zł (w dniu koncertu).

Strona gotowa do druku

 Paweł Kaczmarczyk Quartet
19 Października 2010 - 7383 Odsłon

Klub Pod Basztą Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie zaprasza do Klubu Pod Basztą na kolejny koncert! 22 października PIĄTEK godz. 20.00 (Bilety: 20 zł przedsprzedaż, 30 zł w dniu koncertu) zagra PAWEŁ KACZMARCZYK QUARTET w składzie: Paweł Kaczmarczyk - piano, Jerzy Małek - trąbka, Maciej Adamczak - kontrabas, Dawid Fortuna - perkusja. Jak informuje Jerzy Górka - Szef Klubu Pod Basztą - W styczniowym numerze miesięcznika JAZZ FORUM opublikowano wyniki corocznego plebiscytu czytelników - JAZZ TOP 2009. Tytuł Albumu Roku zdobył Paweł Kaczmarczyk Audiofeeling Band płytą "Complexity In Simplicity". Kaczmarczyk jest pierwszym polskim muzykiem, który nagrał płytę autorską dla prestiżowej wytwórni ACT (obchodzącej w nadchodzącym roku swoje 20-lecie). A jeszcze większą sensację sprawił zwycięstwem jako najlepszy pianista - przerywając kilkunastoletnie panowanie Leszka Możdżera w tej specjalności! Paweł Kaczmarczyk zajął drugie miejsce w kategoriach Muzyk Roku i Kompozytor (w obu przypadkach za Tomaszem Stańko), a jego zespół jako Zespół Akustyczny uplasował się na drugim miejscu ankiety (za Marcin Wasilewski Trio). W Klubie Pod Basztą Paweł Kaczmarczyk zaprasza na koncert poświęcony genialnemu Freddiemu Hubbardowi. Na scenie muzykom towarzyszyć będzie trębacz Jerzy Małek. Sekcję rytmiczną w tym projekcie tworzą muzycy z zespołu Audiofeeling Band. szczegóły: www.pawelkaczmarczyk.com

Strona gotowa do druku

 Koncert i nowa płyta Silberman Quintet
30 Września 2010 - 7796 Odsłon

Klub Pod Basztą www.silbermanquintet.pl zaprasza w zakładce "utwory" do posłuchania jak gra w chwili obecnej zespół w składzie: Adam Bałdych - skrzypce, Piotr Wyleżoł - piano, Grzegorz Bąk - kontrabas, Wojciech Gąsior - bas, Łukasz Stworzewicz - perkusja. To oczywiście nie to samo co koncert w realu. 1 października (piątek) o godz. 20.30 zagra w Klubie Pod Basztą właśnie Silberman Quintet. Jak informuje Jerzy Górka - szef Klubu Pod Basztą - "Łukasz Stworzewicz konsekwentnie rozwija swoją muzyczną drogę jako perkusista i kompozytor, czego owocem jest kolejna płyta nagrana z czołowymi muzykami polskiej sceny jazzowej (Adam Bałdych i Piotr Wyleżoł), płyta autorska, nagrana w kwintecie, będąca kontynuacją tria, z którym rozpoczynał swoją muzyczną przygodę. Autor o swojej muzyce mówi tak : "muzykę silberman quintet można określić jako schizofreniczne skupienie dwóch najistotniejszych dla mnie elementów: serca i bezlitosnej matematyki. Trudno ją przyporządkować do jakiegoś określonego nurtu muzycznego, jej konstrukcja w większej mierze pochodzi z muzyki klasycznej niż jazzowej, ma ona jednak jeden wspólny punkt z muzyką jazzową, jest nim improwizacja. KONCERT PROMUJE NAJNOWSZĄ PŁYTĘ QUINTETU pt. "ARE YOU A WIZARD, SIR? " szczegóły : www.silbermanquintet.pl

Strona gotowa do druku

 Już 1 października będzie jazz
27 Września 2010 - 7157 Odsłon

Klub Pod Basztą 1. października (piątek) o godz. 20.30 Klub Pod Basztą zaprasza na Koncert zespołu SILBERMAN QUINTET w składzie: Adam Bałdych - skrzypce, Piotr Wyleżoł - fortepian, Grzegorz Bąk - kontrabas, Wojciech Gąsior - bas, Łukasz Stworzewicz - perkusja. Bilety: 20 zł (przedsprzedaż), 30 zł (w dniu koncertu). Jak informuje Szef KpB - Jerzy Górka - Łukasz Stworzewicz konsekwentnie rozwija swoją muzyczną drogę jako perkusista i kompozytor, czego owocem jest kolejna płyta nagrana z czołowymi muzykami polskiej sceny jazzowej (Adam Bałdych i Piotr Wyleżoł), płyta autorska, nagrana w kwintecie, będąca kontynuacją tria, z którym rozpoczynał swoją muzyczną przygodę. Jak sam autor mówi o swoim projekcie: "muzykę silberman quintet można określić jako schizofreniczne skupienie dwóch najistotniejszych dla mnie elementów: serca i bezlitosnej matematyki. Trudno ją przyporządkować do jakiegoś określonego nurtu muzycznego, jej konstrukcja w większej mierze pochodzi z muzyki klasycznej niż jazzowej, ma ona jednak jeden wspólny punkt z muzyką jazzową, jest nim improwizacja. Jej charakter odzwierciedlają również słowa Dominica Duval "muzyka jak kolaż piękna, smutna, czasem gwałtowna i brutalna, pełna przeróżnych kolorów, zmienna jak zmienne jest życie". KONCERT PROMUJE NAJNOWSZĄ PŁYTĘ KWINTETU pt."ARE YOU A WIZARD, SIR ?" Szczegóły: www.silbermanquintet.pl

Strona gotowa do druku

 W piątek koncert w KpB
09 Września 2010 - 7487 Odsłon

Klub Pod Basztą Są jeszcze bilety na koncert PILICHOWSKI BAND w składzie: Wojciech Pilichowski - bas, Lena Romul - śpiew, saxofon, Tomasz Świerk - klawisze, Artur Twarowski - gitara, Tomasz Mądzielewski - perkusja. Koncert, który odbędzie się 10 września PIĄTEK o godz. 20.00 to jednocześnie inauguracja nowego sezonu w KpB. Jak informuje Szef KpB Jerzy Górka - Wojtek Pilichowski pracuje jako muzyk od 1992 roku. Pierwszą solową płytę nagrał w 1994. Do tej pory wydał ich osiem (nakład wszystkich przekroczył 80.000 egzemplarzy) oraz cztery szkoły gry na gitarze basowej. Ostatni solowy, koncertowy album ukazał się zarówno w wersji audio jak i DVD. Jako muzyk sesyjny nagrał ponad 120 albumów z czego większość z największymi gwiazdami sceny polskiej, był trzykrotnie nominowany do nagrody Polskiej Akademii Fonograficznej. Przez czytelników magazynu "Gitara i Bas"; siedmiokrotnie wybrany najlepszym polskim basistą, czterokrotny laureat nagrody Play Box - przyznawanej przez Polskie Rozgłośnie Radiowe. szczegóły: www.pilichowski.pl Zapraszamy!

Strona gotowa do druku

 Koncert Pilichowski Band w KpB
31 Sierpnia 2010 - 7492 Odsłon

Klub Pod Basztą Jak to mówią - do trzech razy sztuka. Co nie udało się przez dwa razy - uda się pewnie za trzecim - czyli Pilichowski Band w Klubie Pod Basztą. 10 września (piątek o godz. 20.00) otwarcie sezonu w KpB. Zagra PILICHOWSKI BAND w składzie: Wojciech Pilichowski - bas, Lena Romul - śpiew, saxofon, Tomasz Świerk - klawisze, Artur Twarowski - gitara, Tomasz Mądzielewski - perkusja. Bilety: 25 zł (przedsprzedaż), 35 zł (w dniu koncertu). Jak informuje Szef KpB Jerzy Górka "Wojtek Pilichowski pracuje jako muzyk od 1992 roku. Pierwszą solową płytę nagrał w 1994. Do tej pory wydał ich osiem (nakład wszystkich przekroczył 80.000 egzemplarzy) oraz cztery szkoły gry na gitarze basowej. Ostatni solowy, koncertowy album ukazał się zarówno w wersji audio jak i DVD. Jako muzyk sesyjny nagrał ponad 120 albumów z czego większość z największymi gwiazdami sceny polskiej, był trzykrotnie nominowany do nagrody Polskiej Akademii Fonograficznej. Przez czytelników magazynu "Gitara i Bas" siedmiokrotnie wybrany najlepszym polskim basistą, czterokrotny laureat nagrody Play Box - przyznawanej przez Polskie Rozgłośnie Radiowe.

Strona gotowa do druku

 Ostatni koncert w Klubie Pod Basztą
25 Maja 2010 - 7826 Odsłon

Klub Pod Basztą UWAGA - Koncert został odwołany! Ani się człowiek nie obejrzał a tu muzyczny sezon 2009/2010 zakończony. No ... prawie zakończony, bo w najbliższy piątek 28. maja, godz. 20.00 odbędzie się ostatni koncert sezonu. Zagra grupa PILICHOWSKI BAND w składzie: Wojciech Pilichowski - bas, Lena Romul - śpiew, saxofon, Tomasz Świerk - klawisze, Artur Twarowski - gitara, Tomasz Mądzielewski - perkusja. Bilety: 25 zł (przedsprzedaż), 35 zł (w dniu koncertu). Jak informuje Szef KpB - Jerzy Górka : Wojtek Pilichowski pracuje jako muzyk od 1992 roku. Pierwszą solową płytę nagrał w 1994. Do tej pory wydał ich osiem (nakład wszystkich przekroczył 80.000 egzemplarzy) oraz cztery szkoły gry na gitarze basowej. Ostatni solowy, koncertowy album ukazał się zarówno w wersji audio jak i DVD. Jako muzyk sesyjny nagrał ponad 120 albumów z czego większość z największymi gwiazdami sceny polskiej, był trzykrotnie nominowany do nagrody Polskiej Akademii Fonograficznej. Przez czytelników magazynu "Gitara i Bas" siedmiokrotnie wybrany najlepszym polskim basistą, czterokrotny laureat nagrody Play Box - przyznawanej przez Polskie Rozgłośnie Radiowe. Szczegóły: www.pilichowski.pl Zapraszamy! UWAGA - Koncert został odwołany!

Strona gotowa do druku

 Holendrzy zagrają w piątek
18 Maja 2010 - 7627 Odsłon

Klub Pod Basztą KNALPOT (Holandia) w składzie: Raphael Vanoli - gitara, klawisze, elektronika, Gerri Jäger - perkusja zagrają w najbliższy piątek w Klubie Pod Basztą. Miejmy nadzieję, że goście z krainy tulipanów przywiozą do Andrychowa upragnione słońce. Jeśli nie - z pewnością przywiozą niezłą muzykę! Jak informuje Jerzy Górka - Szef Klubu Pod Basztą działającego w ramach Centrum Kultury i Wypoczynku - Knalpot to Bezkompromisowy holenderski duet, którego totalna muzyka prowadzi w rejony współczesnej europejskiej awangardy - "supernowoczesne" (-: skrzyżowanie jazzowego eksperymentu z elektroniką Zapraszamy - 21 maja Piątek godz. 20.00 Bilety: 15 zł (przedsprzedaż), 20 zł (w dniu koncertu).

Strona gotowa do druku

 Tomasz Grochot Quintet
05 Maja 2010 - 7906 Odsłon

Klub Pod Basztą 7 maja, (piątek) o godz. 20.00 w Klubie Pod Basztą zagra Tomasz Grochot Quintet w składzie: Tomasz Nowak - trąbka, Vitaliy Ivanov - saksofon, Dominik Wania - piano, Henryk Gradus - bas, Tomasz Grochot - perkusja. Jak informuje szef KpB - Jerzy Górka : Tomasz Grochot Quintet to Kwintet znakomitych muzyków w wyjątkowym brzmieniu programu złożonego z oryginalnych kompozycji Tomka Grochota znanego z występów w najróżniejszych formacjach, m.in. z programami Nigela Kennedy'ego: "A Very Nice Album", "Nigel Kennedy plays Jimmy Hendrix" z Jarkiem Śmietaną, "East Meets East" z Kroke. Muzycy zespołu współpracują także z wybitnymi postaciami sceny muzycznej, wśród których znajdują się Eddie Henderson, Gary Thomas, Dave Liebman, Tomasz Stańko, Janusz Muniak, Zbigniew Namysłowski, Bronisław Suchanek, Leszek Kułakowski, Janusz Grzywacz, Marek Raduli, Marek Stryszowski, Krzysztof Ścierański, Adam Pierończyk, Krzysztof Herdzin, Edyta Geppert i wiele innych. Na program koncertu składaja się utwory, dla których inspiracją były niecodzienne przeżycia i podróże Tomka Grochota w niezwykłe miejsca. To bardzo osobiste i pełne głębokich emocji muzyczne opowieści o oczekiwaniu i narodzinach pierwszego, ukochanego synka, trasie koncertowej po Meksyku z Jarkiem Śmietaną, wyprawach nurkowych w świat raf koralowych. Koncert jest przedpremierowym pokazem materiału z płyty Tomek Grochot Quintet pt. "My Stories", nagranej z jedną z najwyvitniejszych gwiazd światowego jazzu Eddiem Hendersonem. Więcej szczegółów - tradycyjnie www.kultura.andrychow.eu/baszta

Strona gotowa do druku

 NEW TRIO (Polska-Rosja)
09 Kwietnia 2010 - 7870 Odsłon

Klub Pod Basztą Jak informuje Jerzy Górka - szef Klubu Pod Basztą - Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie zaprasza dzisiaj na koncert NEW TRIO (Polska-Rosja) w składzie: Mateusz Smoczyński - skrzypce, Jan Smoczyński - organy Hammonda, Alex Zinger - perkusja. Zespół tworzą muzycy występujący z czołowymi postaciami światowego jazzu. Do współpracy przy tym projekcie bracia Smoczyńscy zaprosili jednego z najwybitniejszych rosyjskich perkusistów - Alexandra Zingera. Zespół wykonuje głównie własne kompozycje, utrzymane w stylu postcoltrane'owskim, które dzięki tak bardzo oryginalnej obsadzie - skrzypce, organy Hammonda oraz perkusja - dają niepowtarzalne brzmienie i niespotykany dotąd klimat. Trasa koncertowa promująca najnowszy album, ma być w całości rejestrowana i w przyszłości również wydana. Zapraszamy - Klub Pod Basztą - 9 kwietnia PIĄTEK godz. 20.00. Bilety 25 zł.

Strona gotowa do druku

 Rewelacja w Klubie Pod Basztą
23 Marca 2010 - 7914 Odsłon

Klub Pod Basztą Jak zapowiada Jerzy Górka - Szef Klubu Pod Basztą - 9 kwietnia w piątek o godz. 20.00 Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie zaprasza na prawdziwą jazzową rewelację! Do Klubu przyjedzie NEW TRIO (Polska-Rosja) w składzie: Mateusz Smoczyński - skrzypce, Jan Smoczyński - organy Hammonda, Alex Zinger - perkusja. Zespół tworzą muzycy występujący z czołowymi postaciami światowego jazzu. Do współpracy przy tym projekcie bracia Smoczyńscy zaprosili jednego z najwybitniejszych rosyjskich perkusistów - Alexandra Zingera. Zespół wykonuje głównie własne kompozycje, utrzymane w stylu postcoltrane'owskim, które dzięki tak bardzo oryginalnej obsadzie - skrzypce, organy Hammonda oraz perkusja - dają niepowtarzalne brzmienie i niespotykany dotąd klimat. Trasa koncertowa promująca najnowszy album, ma być w całości rejestrowana i w przyszłości również wydana. - czytamy na stronie Klubu Pod Basztą - www.kultura.andrychow.eu/baszta. Zapraszamy! Bilety: 20 zł (przedsprzedaż), 25 zł (w dniu koncertu)

Strona gotowa do druku

 Będzie nie tylko Kreszendo
10 Marca 2010 - 7915 Odsłon

Klub Pod Basztą Znakomity polski gitarzysta - Jacek Królik po raz pierwszy w Klubie Pod Basztą! 19 marca (piątek) o godz. 20.00 w KPB wystapi KRESZENDO w składzie: Jacek Królik - gitara, Leszek Szczerba - saksofony, Adam Niedzielin - piano, Grzegorz Piętak - bas, Marek Olma - perkusja. Jak informuje szef KPB - Jerzy Górka : W styczniu 2008 r. ukazała się druga płyta zespołu KRESZENDO "Tu i teraz", która jest kontynuacją linii muzycznej jaką zespół obrał na swojej pierwszej płycie "Stało się". Smoothjazzowy charakter z elementami funky i fusion został zawarty w ośmiu kompozycjach z melodyjnymi tematami, bogatą aranżacją i solówkami wykonanymi przez znakomitych instrumentalistów.Więcej o zespole : www.kreszendo.republika.pl. Bilety: 20 zł (przedsprzedaż), 25 zł (w dniu koncertu). Zapraszamy! Ale - zanim w KPB wystąpi Kreszendo - w najbliższy piątek (piątek) 12. marca o godz. 18.00 koncert zespołów amatorskich: CODEGEN (punk, funk), VACUUM (hard rock), SKANDAL (punk), SUPREMIST (trash metal), LUTHIEN (alternatywny metal). Bilety: 7 zł (przedsprzedaż), 10 zł (w dniu koncertu)

Strona gotowa do druku

 Koncert Paulina Bisztyga & Roman Ślazyk
23 Lutego 2010 - 9108 Odsłon

Klub Pod Basztą Lutowe koncerty w Klubie pod Basztą zakończy piątkowy występ Paliny Bisztygi (śpiew) oraz Romana Ślazyka (kontrabas) 26 lutego o godz. 20.00 zagrają koncert będący jednocześnie promocją najnowszej płyty tego duetu zatytułowanej "...zmiłości". Bilety: 15 zł (przedsprzedaż), 20 zł (w dniu koncertu). Zapraszamy! Więcej o artystach : www.paulinabisztyga.com

Strona gotowa do druku

 To będzie specjalny kwartet!
15 Lutego 2010 - 7802 Odsłon

Klub Pod Basztą Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie zaprasza do Klubu Pod Basztą na kolejny koncert. Tym razem zagra a.m. SPECIAL QUARTET w składzie: Leszek Szczerba - saksofony, Adam Mika - gitara, Tomasz Kupiec - kontrabas, Arek Skolik - perkusja. Zespół zagra w najbliższy piątek - 19 lutego o godz. 20.00. Bilety: 15 zł (przedsprzedaż), 20 zł (w dniu koncertu). Jak informuje Szef Klubu Pod Basztą - Jerzy Górka - muzyka zespołu a.m. SPECIAL QUARTET to akustyczny jazz z energetycznymi solami saksofonu Leszka Szczerby i znakomitym pulsem sekcji rytmicznej (Arek Skolik to perkusista Staszka Sojki, Ziuta Gralaka, jeden z najlepiej swingujących perkusistów w Polsce) Próbki muzyczne dostępne są tutaj.

Strona gotowa do druku

 Wisdom w Klubie Pod Basztą
02 Lutego 2010 - 8665 Odsłon

Klub Pod Basztą 12 lutego, w piątek o godz. 20.00 w Klubie Pod Basztą zagra zespół Wisdom w składzie : Jakub Zuber - gitara, śpiew, Paweł Biliński - klawisze, Grzegorz Grychtoł - bas, Piotr Zaczyński - perkusja. WISDOM to zespół grający rocka progresywnego zainspirowany twórczością takich tuzów tego gatunku jak Pink Floyd, Camel, Focus czy polskie SBB. Szczegóły: www.wisdomband.pl. Zapraszamy! Bilety: 10 zł. (przedsprzedaż), 15 zł. (w dniu koncertu).

Strona gotowa do druku

 Kwartet Nicka Schluetera zagra w Klubie Pod Basztą
09 Grudnia 2009 - 7505 Odsłon

Klub Pod Basztą 12 grudnia (w najbliższą sobotę) o godzinie 20.00 Klub Pod Basztą zaprasza na koncert THE NICK SCHLUETER QUARTET (USA). Zespół zagra w składzie : Nick Schlueter (USA) - piano, Geoff Bartholomew (UK) - trąbka, Rob Paterson (UK) - kontrabas, Szymon Fortuna (PL) - perkusja. Jak informuje Szef Klubu Pod Basztą - Jerzy Górka - muzyka zespołu Nick Schlueter Quartet to autorski repertuar członków grupy łączący w sobie polsko-angielsko amerykańskie inspiracje otoczone dużą dawką kolektywnej improwizacji. Energiczna gra w brzmieniu akustycznych instrumentów z elementami funk, fussion, drum&bass. Zapraszamy! Bilety: 20 zł (przedsprzedaż), 30 zł (w dniu koncertu)

Strona gotowa do druku

 A może by tak Go ... ?
02 Grudnia 2009 - 7444 Odsłon

Klub Pod Basztą Na trzech salach Klubu Pod Basztą rozegrano w dniach 26-29 listopada ponad 100 partii Go! Licząc, że każda z nich składa się średnio z 220 posunięć, a każdy ruch, to osobna historia - napisał Jerzy Tomiak - sprawozdanie z andrychowskiego turnieju mogłoby zająć całe miejsce dostępne na serwerze :). Czytelnik może sobie tylko wyobrazić ile dramatów, zaskoczeń, uniesień zwycięstwa i goryczy porażek przelało się przez jeden niezwykły turniej! - kontynuuje. Więcej o turnieju oraz jego wynikach przeczytać można na stronie www.go.andrychow.pl

Strona gotowa do druku

 13 listopada w piątek
09 Listopada 2009 - 7778 Odsłon

Klub Pod Basztą 13 listopada (piątek) o godz. 20.00 Klub Pod Basztą zaprasza na Koncert SCHULTZING (NIEMCY) feat. MATEUSZ SMOCZYŃSKI w składzie: Stefan Schultze - piano, Hanna Jursch - śpiew, Peter Ehwald - saksofony, Peter Schwebs - bas, Timo Warnecke - perkusja oraz Mateusz Smoczyński - skrzypce. Wielokrotnie nagradzana, grająca nowoczesny jazz, niemiecka grupa Schultzing zaprosiła do współpracy wybitnego polskiego skrzypka Mateusza Smoczyńskiego. Piękne kompozycje z ciepłym wokalem Hanny Jursch - gorąco poleca Szef Klubu Pod Basztą - Jerzy Górka. Bilety: 20 zł (przedsprzedaż), 30 zł (w dniu koncertu). Szczegóły : www.myspace.com/schultzing, www.schultzing.com 

Strona gotowa do druku

 "Kamiński, Pater, Urowski, Gorzycki"
18 Października 2009 - 7502 Odsłon

Klub Pod Basztą Klub Pod Basztą zaprasza : 24 października (sobota) o godz. 20.00 zapraszamy na najnowszy projekt z udziałem Rafała Gorzyckiego. "Kamiński, Pater, Urowski, Gorzycki" to zespół utworzony przez gitarzystę Kamila Patera - członka zespołu Contemporary Noise Sextet i saksofonistę Aleksandra Kamińskiego członka trójmiejskiej grupy Lamia Reno, który od 2 lat współpracującego również z Sing Sing Penelope i Contemporary Noise Sextet. Do grupy dołączyli perkusista Rafał Gorzycki (Sing Sing Penelope, Ecstasy Project, Maestro Trytony, Trio Poems) i kontrabasista Paweł Urowski (B.U.M. Trio, Soul Essense, Ecstasy Project, Contemporary Noise Quintet) Po ponad rocznej współpracy w lipcu 2009 r. zespół nagrał płytę pt. "Dziki Jazz" w studiu Electric Eye. Muzyka kwartetu łączy w sobie elementy jazzowej improwizacji i muzyki ilustracyjnej. Bilety: 15 zł (przedsprzedaż), 20 zł (w dniu koncertu)

Strona gotowa do druku

 Dlaczego warto nauczyć się grać w Go?
12 Października 2009 - 7262 Odsłon

Klub Pod Basztą Zanim zmierzymy się z odpowiedzią na to pytanie - chwila refleksji. Każdy z nas, mieszkańców miasta ma wpływ na to jak i z czym będzie się w Polsce kojarzyło słowo Andrychów. Są wśród nas tacy ludzie, którzy dzięki własnej pasji bardzo pozytywnie wpływaja na wizerunek naszego miasta. Na jednej z takich "płaszczyzn" - grze w GO w ciągu ostatnich lat o Andrychowie zrobiło się GOśno! Wróćmy więc do postawionego wcześniej pytania dlaczego warto nauczyć się grać w Go? No właśnie ... hmmm ... dlaczego? Może dlatego, że to właśnie w Andrychowie odbędą się wkrótce aż trzy duże imprezy sportowe związane z Go - Liga Mistrzostw Polski - LMP 2009, Mistrzostwa Polski Juniorów - MPJ 2010 i Turniej Pod Basztą ! Oczywiście jest jeszcze kilka innych powodów - ale o nich, o historii GO i o tradycjach związanych z andrychowskim Go przeczytacie w czytaj więcej ...

Czytaj więcej... (4653 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Otwarcie sezonu w Klubie Pod Basztą
22 Września 2009 - 8357 Odsłon

Klub Pod Basztą W najbliższy piątek - otwarcie sezonu w Klubie Pod Basztą. Na scenie zagra Amc Trio (Słowacja) w składzie: Peter Adamkovic - piano, Martin Marincak - kontrabas, Stano Cvanciger - perkusja. Zapraszamy! 25.09 (piątek) godz. 20.00. Bilety: 15 zł (przedsprzedaż), 20 zł (w dniu koncertu). Więcej o akustycznym jazzie sąsiadów z południa : www.amctrio.sk

Strona gotowa do druku

 Nie w Klubie Pod Basztą
27 Sierpnia 2009 - 8123 Odsłon

Klub Pod Basztą Tym razem nie w Klubie Pod Basztą, a tuż obok - w Parku Miejskim zagra zespół Jerzy Górka Artkiestra. Zapraszamy! Koncert odbędzie się jutro - 28 sierpnia (piątek) o godzinie 20.00

Strona gotowa do druku

 Andrychowskiej Baszcie stuknęło piętnaście
07 Maja 2009 - 7864 Odsłon

Klub Pod Basztą Serdecznie zapraszam na obchody 15-lecia Jazzowego Klubu Pod Basztą w Andrychowie. W dniach 11-17 maja (poniedziałek - niedziela) odbędą się prezentacje video archiwalnych koncertów, które miały miejsce w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku, oraz spektaklu teatralnego (również w wersji video). Od piątku do niedzieli - koncerty jazzowe w ramach II Andrychowskiego Festiwalu Muzyki Okołojazzowej "FESTIWAL 69". Szczegółowy program - w czytaj więcej oraz na stronie internetowej Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie.

Czytaj więcej... (2551 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Koncert JASKUŁKE 3YO
21 Kwietnia 2009 - 7450 Odsłon

Klub Pod Basztą Klub Pod Basztą zaprasza w sobotni wieczór - 25 kwietnia, godz. 20.00 na koncert zespołu JASKUŁKE 3YO w składzie: Sławek Jaskułke - piano, Michał Barański - bas, Krzysztof Dziedzic - perkusja. Jak czytamy na stronie KPB - Sławek Jaskułke to objawienie polskiej pianistyki jazzowej. Lider 3yo i członek zespołu Zbigniewa Namysłowskiego. Występ jego kwintetu na 44 JVC Jazz Jamboree okrzyknięto najlepszym koncertem i największym zaskoczeniem festiwalu. "Młody pianista zaprezentował się jako dojrzały lider i świadomy swych możliwości kreator. Jego koncert był połączeniem rzeczy praktycznie niemożliwych - młodzieńczej pasji i dojrzałego, wyrafinowanego grania. To był (...) najlepszy koncert 44. JVC Jazz Jamboree Festiwal i jego największe muzyczne zaskoczenie." Bilety: 20 zł (przedsprzedaż), 30 zł (w dniu koncertu). Zapraszamy!

Strona gotowa do druku

 Klub Pod Basztą ma Farta
14 Kwietnia 2009 - 7505 Odsłon

Klub Pod Basztą Jak podaje strona internetowa Klubu Pod Basztą : FART to zespół założony i prowadzony przez Piotra Janickiego i Zbigniewa Grobelnego od 2008 roku. Do współpracy zaprosili klawiszowca grającego na syntezatorze i organach Hammonda - Bartka Stawowego (Shamans, Welcome Idiots, Jerzy Górka Artkiestra) oraz perkusistę - Jerzego Górkę (Golem, Tonka Pull, Jerzy Górka Artkiestra). Grają własne, instrumentalne kompozycje oscylujące wokół muzyki blues-rockowej. A kiedy zagrają? 17 kwietnia PIĄTEK godz. 20.00 Klub Pod Basztą. Bilety: 20 zł (przedsprzedaż), 30 zł (w dniu koncertu)

Strona gotowa do druku

 Fenomen Czesława
22 Marca 2009 - 9631 Odsłon

Klub Pod Basztą Jest takie słowo w naszym języku. Fenomen. Coś, co można zaobserwować i określić na podstawie zmysłów, coś rozumiane i poznane przez nasze wewnętrzne ja, chociaż nie do końca dające się opisać i zaszufladkować. Korzystając z języka nauki jesteśmy w stanie opisywać świat fizyczny. Za pomocą poezji przybliżamy się tylko asymptotycznie do ideału naszych rzeczywistych doznań i zmysłów. W sobotni wieczór wystąpił w andrychowskim Klubie Pod Basztą - Czesław, wraz z towarzyszącymi mu Karen i Martinem prezezentując nam swoje muzyczne fascynacje. Jego fenomen, bardzo trudno sklasyfikować. Szczegóły i wywiad przeprowadzony z Czesławem Mozilem - w czytaj więcej ...

Czytaj więcej... (8330 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Silberman Trio w Klubie Pod Basztą
13 Marca 2009 - 7733 Odsłon

Klub Pod Basztą Dzisiaj w Klubie Pod Basztą wystąpi grupa Silberman Trio w składzie: Dorota Zaziąbło - piano, Wojtek Gąsior - bas, Łukasz Stworzewicz - perkusja. Klimat utworów ich twórca, Łukasz Stworzewicz określa jako muzykę bez kompromisów, dokładnie taką jaką w głębi siebie słyszy. "To rytm serca i bezlitosna matematyka". Na jego twórczość wpływ mieli tacy sławni kompozytorzy jak Rachmaninoff, Strawiński, Chopin czy Chaczaturian. W efekcie powstała muzyka będąca konglomeratem uczuć, matematyczno-logicznych struktur muzycznych i radości wspólnej gry. Trudno ją wpisać w konkretny nurt muzyczny, zresztą - sami to sprawdźcie. Dzisiaj, 13 marca, piątek, godzina 20.00. Klub Pod Basztą zaprasza.

Strona gotowa do druku

 Koncert New Bone
19 Lutego 2009 - 7269 Odsłon

Klub Pod Basztą W piątkowy wieczór (20 lutego) Klub Pod Baszta zaprasza o godz. 20.00 na koncert grupy NEW BONE w składzie: Tomasz Kudyk - trąbka, flugelhorn, Marcin Ślusarczyk - saksofon altowy, Paweł Kaczmarczyk - fortepian, Maciej Adamczak - kontrabas, Arek Skolik - perkusja. Po "Something for now" zespół New Bone wydał swoją kolejną płytę "It's Not Easy", która ukazała się nakładem firmy fonograficznej "Gowi Records" w styczniu 2009 r. To właśnie w związku z premierą nowego albumu zespół rozpoczął serię koncertów promujących nową płytę. Zapraszamy. Więcej - tutaj

Strona gotowa do druku

 Czesław Śpiewa w innym terminie
10 Lutego 2009 - 8331 Odsłon

Klub Pod Basztą Jak informuje szef Klubu Pod Basztą - Jerzy Górka - zmienił się termin koncertu Czesław Śpiewa! Koncert, który miał odbyć się 12 lutego w Klubie Pod Basztą odbędzie się w terminie późniejszym - 21 marca.

Strona gotowa do druku

 The Freshmaker & Anna Mysłajek z zespołem w KPB
09 Lutego 2009 - 7299 Odsłon

Klub Pod Basztą Kilka razy mieliśmy okazję słuchać w Andrychowie grupy The Freshmaker. Grali na Piosturze, Dniach Andrychowa, w Klubie Pod Basztą. Wiele razy słuchaliśmy też w naszym mieście Anny Mysłajek. Reasumując - w najbliższy piątek (trzynastego :) o godzinie 20.00 w klimatycznych pomieszczeniach Klubu Pod Basztą, w towarzystwie zapalonych świec i sztucznego dymu całkiem nieźle zapowiada się prawie trzygodzinny koncert grup The Freshmaker i Anny Mysłajek z zespołem. The Freshmaker zaprezentuje większą część materiału przewidzianego na nową płytę w towarzystwie dwóch nowych muzyków - Wojciecha Zięby i Wojciecha Zaborowskiego. Z głośników popłynie znany dobrze ich fanom "brytyjski rock" i melodramatic popular song z walentynkowymi wstawkami. Wielbiciele talentu Anny Mysłajek będą mieli okazję posłuchać fragmentów nowego, autorskiego materiału, który opracowała z zespołem w skład którego wchodzą Grzegorz Marusza - gitara, śpiew, Wojciech Zięba - saksofon, klawisze, akordeon, Daniel Nicieja - bas, kontrabas, Wojciech Kurek - perkusja. Zapraszamy! Bilety: 10 zł (przedsprzedaż), 15 zł (w dniu koncertu)

Strona gotowa do druku

 Czesław Śpiewa Trio w KpB !
11 Stycznia 2009 - 9452 Odsłon

Klub Pod Basztą Rewelacja! 12 lutego (czwartek) to dzień którego nie mogą przegapić miłośnicy multipoezji, tanga, popu, kabaretu i inteligentnego rocka. Właśnie tego dnia czeka ich nie lada gratka. Czesław Śpiewa Trio! (Dania - Polska) Czesław Mozil zagra w andrychowskim Klubie Pod Basztą! Czesław - mistrz ceremonii zagra w towarzystwie żywiołowych muzyków z Kopenhagi - Karen Duelund Mortensen (saksofon) i Martin'a Bennebo Pedersena (akordeon)!

Uwaga! Jak informuje szef Klubu Pod Basztą - Jerzy Górka - zmienił się termin koncertu Czesław Śpiewa, który miał odbyć się 12 lutego w Klubie Pod Basztą. Koncert odbędzie się w terminie późniejszym - 21 marca.

Strona gotowa do druku

 Jerzy Górka Artkiestra - foto
20 Grudnia 2008 - 7673 Odsłon

Klub Pod Basztą Kolejny raz w Klubie Pod Basztą zaprezentowała się andrychowska formacja jazzowa Jerzy Górka Artkiestra. Publiczność oprócz utworów z pierwszej płyty grupy usłyszała trzy nowe kompozycje, nigdy dotąd nie grane w naszym mieście (oczywiście poza próbami :) - gdyż, jak wiemy, Jerzy Górka Artkiestra spotyka się na współnych próbach właśnie w Klubie Pod Basztą) Zespół przywitał się ze słuchaczami jedną ze swoich najnowszych kompozycji "Intro A/7/1". Pierwszy set zakończył się także nowym utworem nazwanym "Struktury" (tak samo zatytułowana jest pierwsza płyta zespołu) Drugi set również rozpoczęli nowym kawałkiem, na tyle świeżym, że jeszcze nie ma swojego tytułu. Grupa od roku koncertuje w stałym składzie. Kolejne dwa koncerty JGA zagra "U Harrisa" w Krakowie oraz w Bielsku (Teatr Polski - "Pod Sceną") Zespół zamierza obecnie więcej koncertować. Planuje również występ (marzec 2009) w krakowskiej "Alchemii". Co dalej? "Planujemy wydać drugą płytę, na którą gromadzimy sukcesywnie materiał" - mówi Jerzy Górka - założyciel formacji. A w czytaj więcej - fotoreportaż z piątkowego koncertu.

Czytaj więcej... (884 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Kolejna odsłona Artkiestry
16 Grudnia 2008 - 7152 Odsłon

Klub Pod Basztą 19 grudnia (piątek) w Klubie Pod Basztą o godz. 20:00 po raz kolejny przed andrychowską publicznością zaprezentuje się Jerzy Górka Artkiestra. W tym roku (sierpień) zespołowi stuknęło 10 lat! Tak, tak. To już 10 lat minęło od czasu, gdy dziesięcioosobowa Artkiestra dała swój "bulwersujący muzycznych ortodoksów" koncert w Klubie 69 Pod Basztą. Co na kolejnym koncercie zaprezentują muzycy? Michał Kołodziejczyk - gitara, Piotr Rupik - klawisze, Łukasz Jura - bas, Szczęsny Skrzypiec - instr. perkusyjne, głos, oraz założyciel - Jerzy Górka - perkusja - zapraszają. Bilety - 10 zł przedsprzedaż, 15 zł. w dniu koncertu.

Strona gotowa do druku

 Będą walczyć na słowa
04 Grudnia 2008 - 7665 Odsłon

Klub Pod Basztą Na XV Ogólnopolskie Basztowe Konfrontacje Recytatorskie KORYFEUSZ 2008 w tym roku zgłosiło się wyjątkowo dużo uczestników. Wśród 35 osób stających do walki o tytuł Koryfeusza 2008 będzie również 8 reprezentantów Andrychowa. Konfrontacje recytatorów rozpoczynają się jutro o godzinie 10.00 w Klubie Pod Basztą. Jest to jedna z niewielu tego typu imprez kulturalnych, na której można posłuchać poezji w wykonaniu recytatorów-amatorów. Szczegóły - www.ckiw.andrychow.pl

Strona gotowa do druku

 Damage Control w Klubie Pod Basztą
05 Listopada 2008 - 7567 Odsłon

Klub Pod Basztą 7 listopada (piątek) o godz. 20.00 - Klub Pod Basztą zaprasza na koncert zespołu DAMAGE CONTROL! w składzie: Adam Bałdych - skrzypce elektryczne, Paweł Tomaszewski - klawisze, Piotr Żaczek - bas, Cezary Konrad - perkusja. Jak informuje strona internetowa www.ckiw.andrychow.pl - Koncert zapowiada się absolutnie rewelacyjnie! Skąd to wiadomo? Niesamowity skrzypek i najlepszy polski perkusista w jednym zespole! Bilety: 25 zł (przedsprzedaż), 35 zł (w dniu koncertu). Zapraszamy!

Strona gotowa do druku

 Full Drive 2 w KPB
26 Września 2008 - 7147 Odsłon

Klub Pod Basztą 27 września SOBOTA godz. 20:00 w Klubie Pod Basztą odbędzie się kobcert "Henryk Miśkiewicz FULL DRIVE 2". Zagrają : Henryk Miśkiewicz - saksofony, Marek Napiórkowski - gitara, Robert Kubiszyn - bas, Filip Woźniak - perkusja, Bilety w cenie 25 zł (w dniu koncertu: 35 zł). Jak podaje strona internetowa www.ckiw.andrychow.pl - Henryk Miśkiewicz jest jednym z najbardziej utytułowanych polskich muzyków jazzowych. Zwycięzca Jazz Top (Jazz Forum) jako najlepszy saksofonista altowy. Zdobywca dwóch Fryderyków ("Lyrics" - płyta roku 2002 oraz muzyk roku 2004). Również wszystkie pozostałe płyty ("More Love", "Kakaruka", "Remembrances", "Lyrics", "Full Drive", "Alltissimonica", "Uniesienie") nominowane były do Fryderyków, nagrodzony Mateuszem (nagroda Pr III Polskiego Radia) i Oskarem Jazzowym za całokształt pracy twórczej (nagroda Stowarzyszenia Łódzkich Melomanów). Zapraszamy!

Strona gotowa do druku

 Jazzowy Andrychów
25 Maja 2008 - 7408 Odsłon

Klub Pod Basztą Strasznie podoba mi się to, że kiedy 15 lat temu otwieraliśmy klub w Andrychowie ciężko było w naszym mieście spotkać zespoły, które potrafiłyby zagrać muzyke na takim poziomie jaką możemy słuchać obecnie. Teraz - po piętnastu latach mamy sześć zespołów! Andrychowskich! (może nie wszyscy są z Andrychowa) ale generalnie mamy sześć andrychowskich zespołów, które grają na całkiem dobrym poziomie i jeszcze najlepsze jest to, że są różnorodne stylistycznie. Każdy zespół znalazł swoją drogę, każdy ma swoje własne wzorce. Strasznie się cieszę że to wypaliło. No cóż - dołączam się do słów Jurka Górki - Szefa "Klubu Pod Basztą" i zapraszam na krótką fotorelację z festiwalu - tutaj

Strona gotowa do druku

 Już jutro Festiwal 69!
21 Maja 2008 - 7442 Odsłon

Klub Pod Basztą W dniach 22-23 maja (czwartek, piątek) o godz. 20:00 Klub Pod Basztą zaprezentuje koncerty zespołów związanych z andrychowskim środowiskiem muzyków improwizujących czyli I Andrychowski Festiwal Muzyki Okołojazzowej - "FESTIWAL 69". Nazwa festiwalu nie bez przyczyny nawiązuje do tradycji pierwszego klubu jazzowego w Andrychowie, który rozpoczął działalność w piwnicach Pałacu Bobrowskich przy ulicy Krakowskiej 69 wiosną 1994 roku pod nazwą Klub 69 Pod Basztą. Obecna działalność "Klubu Pod Basztą" stanowi kontynuację i rozwinięcie tej formy propagowania kultury muzycznej w Andrychowie nie tylko przez zapraszanie znakomitych wykonawców na klubową scenę, ale również poprzez prezentację rodzimych artystów. Zespoły biorące udział w Festiwalu 69 to wykonawcy związani z Andrychowem. Szef KPB - Jerzy Górka ma nadzieję, że w niedalekiej przyszłości skala festiwalu powiększy się, tym bardziej, że w przyszłym Klub obchodzić będzie piętnaste urodziny! Szczegóły Festiwalu : tutaj

Strona gotowa do druku

 Bill Evans "Soulgrass" Band
29 Kwietnia 2008 - 7878 Odsłon

Klub Pod Basztą Wszyscy znawcy tematu zgodnie twierdzą - to będzie wydarzenie! 1 Maja (czwartek) o godz. 20.00 w Klubie Pod Basztą odbędzie się koncert BILL EVANS "SOULGRASS" BAND (USA). Bill Evans'a to jeden z najlepszych saksofonistów świata! współpracownik Milesa Davisa (nagrał z nim 6 płyt), współpracowali z nim również John McLaughlin Machavishnu Orchestra, Herbie Hancock, Lee Ritenour, Mick Jagger. Towarzyszący Evans'owi Mark Egan to wieloletni basista Pat Metheny Group. Zespół zagra kompozycje z ostatnich płyt "SOULGRASS" i "THE OTHER SIDE OF SOMETHING". Zapraszamy! Jest też smutna wiadomość - zostało jeszcze tylko kilkanaście biletów. BILL EVANS "SOULGRASS" BAND (USA) zagra w składzie : Bill Evans - saksofony, klawisze, śpiew, Mark Egan - bas, Christian Howes - skrzypce, Ryan Cavanaugh - banjo, Krzysztof Zawadzki - perkusja. Bilety: 40 zł w przedsprzedaży, 50 zł w dniu koncertu

Strona gotowa do druku

 Artkiestra zagra w Bielsku
16 Kwietnia 2008 - 8212 Odsłon

Klub Pod Basztą Wszystkich fanów Artkiestry zapraszamy na koncert Jerzy Górka Artkiestra w niedzielę 27 kwietnia o godz.19:00 w Rude Boy Club ul. 1maja 20, Bielsko-Biała. Jerzy Górka Artkiestra zagra w składzie: Michał Kołodziejczyk - gitara, Piotr Rupik - klawisze, Łukasz Jura - bas, Szczęsny Skrzypiec - instr. perkusyjne, głos, Jerzy Górka - perkusja. Bilety w cenie 10 zł (w dniu koncertu: 15 zł) do nabycia również w Klubie Pod Basztą.

Strona gotowa do druku

 Elektryczna czwórka z niezłym basem
10 Kwietnia 2008 - 7320 Odsłon

Klub Pod Basztą Jerzy Górka - szef Klubu Pod Basztą zaprasza na kocert P.M. Elektric Quartet - nowy projekt uznanych tarnowskich muzyków, którzy elektryczny jazz wzbogacają o rockową ekspresję i funk. "Pomysł na zespół, w którym bas znajduje się na pierwszym planie tak często, jak pozostałe instrumenty solowe, narodził się w mojej głowie już w 1994 roku. Przyczynili się do tego S.Clarke, J.Patitucci i Chick Corea Elektric Band" mówi Paweł Mazur - basista, lider, autor wszystkich utworów na płycie "The First Day of Life" zespołu P.M. Elektric Quartet. Zapraszamy! Sobota, 12 kwietnia godzina 20.00. Bilety w cenie 20 zł (w dniu koncertu: 30 zł)

Strona gotowa do druku

 W Klubie Pod Basztą powiało wielkim światem
27 Lutego 2008 - 7627 Odsłon

Klub Pod Basztą Ledwo ucichły dźwięki koncertu Lidii Pospieszalskiej z zespołem a tu już kolejny niezwykły koncert w KPB za nami. Kto był na ostatnim koncercie w Klubie Pod Basztą ten dobrze wie, że była to niezwykła porcja muzyki! w najlepszym wydaniu. Na scenie KPB po raz kolejny zawitał zespół Walk Away & Friends. O tym co wyczyniają na scenie Bernard Maseli - wibrafon elektryczny, Tomasz Grabowy - bas i lider grupy - Krzysztof Zawadzki - perkusja - mieliśmy okazję już się przekonać. Tym razem skład Walk Away powiększył się i pod słowem Friends kryły się dwie wybitne indywidualności świata muzyki - Dean Brown - gitara oraz Eric Marienthal - saksofon. Ale o tym jeśli chcecie możecie przeczytać na stronie Centrum Kultury i Wypoczynku - Klub Pod Basztą Mały Andrychów, maluteńki Klub Pod Basztą - a tak wielka i świetna, po prostu światowa muzyka!

Strona gotowa do druku

 Kolejni światowej klasy muzycy w KPB
19 Lutego 2008 - 7619 Odsłon

Klub Pod Basztą Jeszcze nie umilkły echa koncertu Lidii Pospieszalskiej, a tu w Klubie Pod Basztą zapowiada się kolejny świetny koncert! Tym razem - 24.02 (niedziela) godz. 20.00 Koncert WALK AWAY & FRIENDS (USA-Polska) Jak podaje strona internetowa Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie - Eric Marienthal - to jeden z najwybitniejszych saksofonistów świata, multiinstrumentalista (saksofon altowy, tenorowy, sopranowy, klarnet, flet, piccolo, obój) o niezwykle rozległych muzycznych zainteresowaniach, najlepiej porusza się w rejonach fusion oraz nowoczesnego, elektrycznego jazzu. Wieloletni współpracownik Chick Corea Elektric Band. Pozostali muzycy - również niejeden raz dali się poznać w KPB jako nieprzeciętni wykonawcy - jak chociażby rewelacyjnie grający na elektrycznym wibrafonie Bernard Maseli oraz Tomasz Grabowy - bas i Krzysztof Zawadzki - perkusja. Zapraszamy!

Strona gotowa do druku

 Walentynki powinny być 15 lutego
09 Lutego 2008 - 7984 Odsłon

Klub Pod Basztą Mam bardzo mieszane uczucia zapraszając Was na kolejny koncert w Klubie Pod Basztą. Właściwie to piszę to wbrew sobie. Chciałbym aby na koncert zapowiadany na dzień 15 lutego, w piątek o godzinie 20.00 przyszło tylko kilkadziesiąt osób. Dlaczego? Bo po wysłuchaniu fragmentu płyty Lidii Pospieszalskiej - "Inaije", której zapowiedzią jest piątkowy koncert w KPB - chciałbym mieć całą salę KPB dla siebie, a obawiam się, że sala wypełni się nie tylko po brzegi. Na szczęście liczba biletów na koncert jest ograniczona. Na szczęście, bo ta płyta jest po prostu niesamowita. Urzeka po wysłuchaniu zaledwie kilku dźwięków, o tekstach nawet nie wspominam - każdy z nich jest niepowtarzalną zamkniętą całością. To muzyka prawdziwa, poezja prawdziwa, która potrafi wyciszyć, jest jak ciepły koc, który ogrzewa nasze wyziębione chłodem ziemi ciała. Sprawia, że umysł synchronizuje się z odwiecznym porządkiem. Jest jak pierwszy, lekki i jasny podmuch wiosennego wiatru zapisany na pięciolinii. Głos Lidii Pospieszalskiej, aksamitny, delikatny, perfekcyjnie współbrzmiący z towarzyszącą jej rewelacyjną muzyką, to głos obok którego nie można przejść obojętnie. Aż ciarki przechodzą po plecach - właśnie słucham jej fragmentów! To będzie na 100% jeden z najpiękniejszych, klimatycznych i niezwykłych koncertów w tym roku. Bilety w przedsprzedaży 20 zł, w dniu koncertu 30 zł. Już nie mogę się doczekać.

Strona gotowa do druku

 Marcin Jaskółka w Klubie Pod Basztą
04 Lutego 2008 - 9727 Odsłon

Klub Pod Basztą Wszystkich tych, których zaciekawił wywiad z andrychowskim himalaistą młodego pokolenia - Marcinem Jaskółką zapraszamy 7 lutego (czwartek) o godz. 18.00 do Klubu Pod Basztą. Gościem "Klubu Podróżnikaa" CKiW i Koła PTTK "Chałupa" będzie właśnie Marcin Jaskółka. Podczas spotkania opowie z pewnością wiele ciekawych kistorii z wyprawy na Ama Dablam bogato ilustrowanych fotografiami.

Strona gotowa do druku

 The Freshmaker
07 Stycznia 2008 - 8170 Odsłon

Klub Pod Basztą Znany niektórym Andrychowianom z bardzo gorąco oklaskiwanego występu na ostatnim Piosturze zespół The Freshmaker z Oświęcimia grający muzykę, którą określają mianem "britshit melodramatic popular" - wystąpi w Klubie Pod Basztą. Cokolwiek znaczy nazwa granego przez nich stylu - nie jest to poezja śpiewana, wręcz przeciwnie, żywiołowy całkiem nieźle zagrany i rewelacyjnie śpiewany rock. Zespół swoim brawurowym i żywiołowym występem zebrał ogromne brawa uczestników Piosturu także za bezpośredni, sponaniczny występ. Jeśli do tego dodać, że na uwagę zasługują całkiem niezłe teksty to koncert zapowiada się naprawdę nieźle! Zapraszamy - 11.01 /piątek/ godz. 20.00 - Klub Pod Basztą. Bilety: 8 zł (przedsprzedaż), 10 zł (w dniu koncertu)

Strona gotowa do druku

 Rewelacyjny koncert za ... 5 złotych
17 Grudnia 2007 - 8658 Odsłon

Klub Pod Basztą Dzisiaj ... a właściwie to wczoraj, bo jest już grubo po północy ... w Klubie Pod Basztą zagrała grupa "Dzień Dobry". Po raz kolejny okazało się, że do KpB nie trafiają przypadkowi artyści! Rewelacyjny koncert! A więcej o tym jak było na koncercie możecie przeczytać i obejrzeć (jest kilkanaście fotek) - tutaj

Strona gotowa do druku

 W niedzielę "Dzień Dobry"
14 Grudnia 2007 - 7623 Odsłon

Klub Pod Basztą W najbliższą niedzielę - 16 grudnia o godz. 18:00 Klub Pod Basztą zaprasza na koncert grupy "Dzień Dobry". Przyjaciele-muzycy, którzy kilka, kilkanaście lub też kilkadziesiąt lat pojawiali się w świecie dźwięków w różnych konfiguracjach muzycznych - teraz grają razem. Obserwując kierunki w których zmierza muzyka rozpoczęli muzyczną wędrówkę szukając nowej jakości poprzez eksperymenty z instrumentarium akustycznym. Obecnie "Dzień Dobry" pracuje nad płytą z programem autorskim. Inspirację czerpią z wielu kultur i stylów muzycznych m. in z flamenco, tradycyjnej muzyki żydowskiej, muzyki etnicznej. Piotr Mirecki - gitara, cajon, Małgorzata Ciecióra - bas, Krzysztof Maciejowski -skrzypce, Jan Stachura - gitara, Stanisław Joneczko - akordeon. Zapraszamy! Bilety w cenie: 5 zł.

Strona gotowa do druku

 Eksplozja Poezji czyli Koryfeusz 2007
29 Listopada 2007 - 7922 Odsłon

Klub Pod Basztą Jutro (piątek - 30 listopada od godz. 10.00) znany przede wszystkim z koncertów jazzowych andrychowski Klub Pod Basztą gościł będzie siedemdziesięciu uczestników XIV Ogólnopolskich Basztowych Konfrontacji Recytatorskich - Koryfeusz 2007. To prawdziwy rekord! Dwukrotnie więcej niż w roku ubiegłym! Jak wytłumaczyć ten nagły wzrost zainteresowania młodzieży poezją i prozą? ... Poezja to zniesienie wszelkich ograniczeń z wyjątkiem tych, które autor zechce zostawić sam sobie. Poezja jest być może ostatnim obszarem wolności ... pisał kiedyś Mieczysław Jastrun. Zapraszamy! Zapamiętajcie - jutro godzina 10.00 - Wolni ludzie i wiecznie żywa Poezja!

Strona gotowa do druku

 PiKANTiK w KpB
22 Listopada 2007 - 7961 Odsłon

Klub Pod Basztą Klub Pod Basztą zaprasza na kolejny koncert. Jutro - 23 listopada piątek o godz. 20:00 - PiKANTiK, w składzie: Michał Worgacz - gitara, śpiew, Rafał Guzik - klawisze, Piotr Damse - bas, Rafał Regulski - perkusja. Formacja PiKANTiK zadebiutowała w lipcu 2006 r., występując w Niemczech na 17 edycji międzynarodowego festiwalu muzyki Franka Zappy, poprzedzając swoim koncertem występ legendy rocka - Soft Machine, a także Adriana BELEW (gitarzysty i wokalisty znanego m.in. z grupy - King Crimson), z którym muzycy PiKANTiK wspólnie wystąpili na zakończenie festiwalu. Na koncercie w Klubie Pod Basztą zespół zaprezentuje utwory Franka Zappy, King Crimson i Pink Floyd (Info - www.ckiw.andrychow.pl). Bilety dzisiaj w cenie: 15 zł (jutro w dniu koncertu 20 zł)

Strona gotowa do druku

 Kolejny koncert w Klubie Pod Basztą
28 Października 2007 - 9573 Odsłon

Klub Pod Basztą Już w najbliższą środę 31 października o godz. 20:00 w Klubie Pod Basztą odbędzie się koncert grupy Damage Control w składzie: Adam Bałdych - skrzypce elektryczne (w marcu br. zagrał w Klubie Pod Basztą świetny koncert z UP TO DATE), Paweł Tomaszewski - klawisze, Piotr Żaczek - bas, Cezary Konrad - perkusja. Damage Control to nowoczesny kwartet prezentujący wyrafinowane połączenie muzyki jazzowej z fusion. Wirtuozeria, która jest atutem muzyków tworzących zespół sprawia, że koncerty są niezwykłym widowiskiem pełnym energii, młodzieńczej werwy, ale i dojrzałego brzmienia, zyskując popularność i uznanie wśród publiczności jak i krytyków muzycznych. Bilety w cenie 20 zł (w dniu koncertu: 25 zł). Zapraszamy!

Strona gotowa do druku

 Crash Cruise w KPB
27 Września 2007 - 8501 Odsłon

Klub Pod Basztą Po bardzo udanym starcie (koncert Jerzy Górka Artkiestra) wkrótce zapowiada się kolejne "wydarzenie" muzyczne w Klubie Pod Basztą! Po raz kolejny w Polsce (tylko na trzy koncerty w naszym kraju) pojawi się 1 października (poniedziałek) o godz. 20.00 formacja Crash Cruise (Szwajcaria) z rewelacyjnym perkusistą Lucasem Niggli. Wraz z nim zagrają Nils Wogram - puzon, Philipp Schaufelberger - gitara oraz Beat Hofstetter, Sascha Armbruster, Andrea Formenti i Beat Kappeler na saksofonach. Crash Cruise jak informuje strona internetowa CKiW to "joint venture" dwóch renomowanych zespołów pod kierownictwem perkusisty Lucas'a Niggli. To intrygująca struktura złożona z kompozycji, na bazie których muzycy tria ZOOM (Niggli, Wogram, Schaufelberger) oraz kwartetu saksofonowego ARTE (Hofstetter, Armbruster, Formenti, Kappeler) wybierają się w soniczną, improwizowaną podróż, zaskakując formą ekspresji i swobodą eksperymentu. . Bilety w cenie 20 zł (w dniu koncertu: 25 zł). Zapraszamy!

Strona gotowa do druku

 Jerzy Górka Artkiestra
20 Września 2007 - 9230 Odsłon

Klub Pod Basztą Tak, tak! To już jutro 21 września w piątek o 20.00! otwarcie nowego sezonu koncertowego w Klubie Pod Basztą. W pierwszym koncercie sezonu wystąpi grupa szefa KPB - "Jerzy Górka Artkiestra" w składzie: Marek Bakalarski - gitara, Piotr Rupik - klawisze, Łukasz Jura - bas, Szczęsny Skrzypiec - instr. perkusyjne, głos, Jerzy Górka - perkusja. To już trzecia edycja Artkiestry. Tym razem w kwintecie z gitarą zespół zaprezentuje materiał z wydanej przed dwoma laty płyty "Struktury" oraz kilka nowszych kompozycji. Bilety w cenie 10 zł (w dniu koncertu: 15 zł). Zapraszamy!. A dla niezdecydowanych - MP3

Strona gotowa do druku

 Zmiana warty w polskim Go?
18 Września 2007 - 8915 Odsłon

Klub Pod Basztą Są wydarzenia sportowe, które spędzają sen z powiek milionom ludzi, są też takie, których niezwykły dramat i dynamika są głęboko ukryte - w myślach przeciwników zasiadających naprzeciw siebie przed Gobanem. Nie jest to sport widowiskowy :) Nie jest to też gra, która może pociągnąć za sobą tłumy gapiów - gdyż wymaga od kibiców czegoś więcej jak tylko oczekiwania na gol, cios, potknięcie czy daleki skok. Go. Gra niezwykła. A jak było w tym roku na Mistrzostwach Andrychowa? Andrychów to miejsce stworzone do wydarzeń niezwykłych, a położony w samym sercu "Klub pod Basztą" materializuje nasze cuda największe - napisał podsumowując wydarzenia jakie rozegrały się w miniony weekend w KpB - Jerzy "Guma" Tomiak. II Otwarte Mistrzostwa Andrychowa w GO czyli "Turniej Pod Basztą" zaliczany do Grand Prix PSG oraz będący eliminacją do turnieju w Korei - zakończony!. Mistrzem Andrychowa na rok 2007 oraz reprezentantem Polski na koreański KPMC został: Andrzej Zyzak (2dan)! Drugie miejsce zajął Kamil Chwedyna (3dan), a trzecie Radosław Jachym (2dan) z Tych. A jak było na tegorocznym turnieju? Przeczytajcie tutaj - czyli : www.go.andrychow.pl

Strona gotowa do druku

 Ptaszyn w Klubie Pod Basztą
11 Czerwca 2007 - 10185 Odsłon

Klub Pod Basztą Piątkowy koncert w KpB (8 czerwca) na długo zapadnie w pamięci jego uczestnikom. Pierwszy powód to ten, że koncertem tym zakończył się cykl koncertów jazzowych 2006/2007, teraz - przerwa wakacyjna. Ale o wiele ważniejszym jest oczywiście drugi powód - czyli doskonały koncert Kwartetu Jana Ptaszyna Wróblewskiego, który przybył do Andrychowa promować swoją nową płytę "Supercalifragilistic". Fotoreportaż z tego wydarzenia - tutaj

Strona gotowa do druku

 Za-Graal-ją w Klubie Pod Basztą
17 Maja 2007 - 9762 Odsłon

Klub Pod Basztą 18 maja - jutro! piątek godz. 20:00 Muzyczna Uczta! w Klubie Pod Basztą. Wystąpi Zespół "GRAAL" w składzie : Ziut Gralak - trąbka, Piotr Wojtasik - trąbka, Marek Pospieszalski (syn Mateusza) - saksofon, Alek Korecki - saksofon, Włodek Kiniorski - saksofon, Bronek Duży - puzon, Tomasz Leś - gitara, Adam Stodolski - bas, Przemek Borowiecki - perkusja. Wszyscy chętni wiedzą, że bilety jeszcze dzisiaj są w cenie 25 zł (a w dniu koncertu: 35 zł)

Strona gotowa do druku

 Jak na koncertach "The Beatles"!
10 Kwietnia 2007 - 10501 Odsłon

Klub Pod Basztą Atmosfera jak na koncertach "The Beatles" towarzyszyła dzisiaj grupom występującym w Klubie Pod Basztą. Po raz drugi koncert w KpB dały zespoły działające w Klubie Młodzieżowym Ośrodka Wspierania Rodziny. Króciutki fotoreportaż - możecie obejrzeć na stronie OWR - www.owr.andrychow.pl

Strona gotowa do druku

 Up To Date
02 Marca 2007 - 9615 Odsłon

Klub Pod Basztą Założony w 2001 roku na warsztatach jazzowych w Chodzieży zespół Up To Date zagrał do tej pory wiele tras koncertowych oraz wystąpił na kilku znaczących festiwalach (Jazz Juniors, Sax Club, Gdynia Summer Jazz Days, Tennis Jazz Festiwal, Pomorska Jesień Jazzowa). W 2002 r. nagrał pierwsza płytę "Hotel Nadmorski", a ostatnio na rynku pojawił się kolejny album "Imagination". Up To Date gra bardzo energiczną muzykę jazz-rockową, a wybijającą się w zespole postacią jest znakomity skrzypek - Adam Bałdych. 2 marca - piątek czyli dzisiaj - o godzinie 20.00 w Klubie Pod Basztą odbędzie się koncert tej formacji. Oprócz Adama Bałdycha zagrają : Rafał Stępień - klawisze, Jakub Cywiński - bas, Mirosław Hady - perkusja. Zapraszamy!

Strona gotowa do druku

 Koncert zespołów Klubu Młodzieżowego - Foto
28 Lutego 2007 - 9017 Odsłon

Klub Pod Basztą Z pewnością - powód do zadowolenia i dumy mają : Jolanta Urbaniak - szefowa Klubu Młodzieżowego Ośrodka Wspierania Rodziny wraz z Wojciechem Durajem, którzy opiekują się młodzieżą uczestniczącą w zajęciach Klubu Młodzieżowego oraz zespołami rozwijającymi w nim swoje muzyczne fascynacje. W Klubie Pod Basztą - 27 lutego 2007 roku odbył się koncert zespołów działających w Klubie Młodzieżowym działającym w strukturach Ośrodka Wspierania Rodziny. Fotoreportaż, a w nim kilkadziesiąt fotek z tego koncertu - tutaj - czyli na stronie internetowej Ośrodka Wspierania Rodziny.

Strona gotowa do druku

 Destination, The Stairs, Sub Rosa, Sheol i Akwilon
26 Lutego 2007 - 10438 Odsłon

Klub Pod Basztą Jutro (wtorek) - 27 lutego 2007 r. w godzinach 18.00 - 21.00 w Klubie Pod Basztą odbędzie się koncert 5 zespołów z klubu młodzieżowego Ośrodka Wspierania Rodziny - wystąpią : Destination, The Stairs, Sub Rosa, Sheol i Akwilon. Jeśli pamiętacie - niedawno - trzy z wymienionych zespołów wystąpiły w koncercie charytatywnym w Kętach - grając we wspólnym przedsięwzięciu mającym na celu zebranie funduszy dla swoich kolegów, którzy walczą o życie i zdrowie. Zespoły które wystapiły w Kętach zagrały bardzo dynamicznie! Oczywiście nie jest to poziom światowych list przebojów - ale nawet najlepsi kiedyś zaczynali swoją podróż w nieskończoną krainę muzyki. Przyjdźcie - bilety w cenie 3 zł. Zapraszamy!

Strona gotowa do druku

 Balcar i Nie-bo
22 Stycznia 2007 - 9349 Odsłon

Klub Pod Basztą 25 stycznia o godz. 19.00 w Klubie Pod Basztą wystąpi Maciej Balcar - wokalista, kompozytor, autor tekstów, aktor teatralny. W młodości grał z wieloma zespołami bluesowymi, a także z kapelą punk rockową i thrash metalową. W 1998 r. ukazała się jego solowa płyta zatytułowana "Czarno". W 1999 r. wystąpił na płycie zespołu HARLEM. W 2000 r. zaczął występować w chorzowskim Teatrze Rozrywki w roli tytułowej w musicalu "Jesus Christ Superstar". W 2001 roku zastąpił Jacka Dewódzkiego i został nowym wokalistą zespołu DŻEM. W 2004 r. ukazała się pierwsza płyta Dżemu z Maciejem w roli wokalisty. Zagrał rolę Indianera w filmie Jana Kidawy-Błońskiego "Skazany na bluesa" będącym ekranizacją części życia Ryśka Riedla. Tak więc - czwartek - KPB - Maciej Balcar i zespół NIE-BO. Bilety:18 zł (przedsprzedaż), 25 zł (w dniu koncertu).

Strona gotowa do druku

 Siedmiu czyli Septet
16 Stycznia 2007 - 9421 Odsłon

Klub Pod Basztą 19 stycznia (piątek) o godz. 20:00 w Klubie Pod Basztą odbędzie się koncert zespołu SEPTET GROOVE. Jak to mówią anglicy - A septet is a formation containing exactly seven members - co w luźnym tłumaczeniu znaczy, że muzyków w zespole ma być dokładnie siedmiu. Policzmy więc : 1. Wojciech Zięba - saksofon altowy, 2. Paweł Laszczak - saksofon tenorowy, 3. Tomasz Janusz - trąbka, 4. Remigiusz Hadka - gitara, 5. Tomasz Pala - klawisze, 6. Artur Kudłacik - bas, 7. Jarosław Grzybowski - perkusja. Czyli wszystko się zgadza. A jako, że gości zapowiadał będzie jak zwykle Jurek Górka - Szef KpB - to bilety (o ile to ma jakikolwiek związek z rzeczywistością :) będą w cenie 8 zł (w dniu koncertu: 12 zł). Dla niewtajemniczonych - Klub Pod Basztą czynny jest od poniedziałku do piątku w godz. 15.00 - 21.00. Szczegóły - dzwońcie 033 8753248.

Strona gotowa do druku

 Na piątym biegu w KPB
04 Stycznia 2007 - 8963 Odsłon

Klub Pod Basztą Jutro 5 stycznia (piątek) o godz. 20:00 odbędzie sie w Klubie Pod Basztą koncert grupy V SPEED w składzie: Łukasz Płatek - saksofon, Tomasz Kobiela - gitara, Łukasz Bylica - bas, Krzysztof Rozwadowski - perkusja. Bilety w cenie 7 zł (w dniu koncertu: 10 zł). Przypominamy, że Klub Pod Basztą to nie tylko koncerty światowych i lokalnych formacji muzycznych. Można tam przez cały tydzień w miłym otoczeniu pogadać ze znajomymi, wypić sobie herbatkę lub kawę - od poniedziałku do piątku w godz. 15.00 - 21.00. A więcej szczegółów odnośnie koncertów i biletów na koncerty - tel. 0338753248

Strona gotowa do druku

 Koncert Pilichowski Band
08 Grudnia 2006 - 10739 Odsłon

Klub Pod Basztą W sobotę 9 grudnia sobota (godz. 20.00) Klub Pod Basztą zaprasza na koncert PILICHOWSKI BAND w składzie: Wojciech Olszak - klawisze, Kamil Barański - klawisze, Bartek Papierz - gitara, Wojciech Pilichowski - bas, Agnieszka Trzeszczak - perkusja. Bilety w cenie 18 zł (w dniu koncertu: 25 zł) Więcej informacji : 033 875 32 48

Strona gotowa do druku

 Koryfeusze na start!
29 Listopada 2006 - 10565 Odsłon

Klub Pod Basztą 2 grudnia 2006 roku w Klubie "Pod Basztą" odbędzie się konkurs dla recytatorów, twórców zrzeszonych i niezrzeszonych od 16 do 116 roku życia - "Koryfeusz 2006". W tym roku w szranki stanie ponad 40. uczestników, którzy od godz. 10.00 zaprezentują zgromadzonej publiczności i jurorom "żywe słowa" światowej poezji oraz prozy. Wykonawców oceni jury, oraz oddzielnie - publiczność, która przyzna tradycyjnie nagrodę KORYFEUSZA 2006. Zapraszamy!

Strona gotowa do druku

 Rewelacyjny Vandermark 5
29 Listopada 2006 - 10217 Odsłon

Klub Pod Basztą 1 grudnia (ten piątek!) o godz. 20.00 - Koncert zespołu VANDERMARK 5 (USA) w składzie: Ken Vandermark - saksofony, Dave Rempis - saksofony, Fred Lonberg-Holm - wiolonczela, Kent Kessler - bas, Tim Daisy - perkusja. Ken Vandermark - od kilku lat jest jednym z najważniejszych muzyków współczesnego jazzu. Rewelacyjnie sprawny saksofonista (przede wszystkim tenorowy) i klarnecista (przede wszystkim basowy). Vandermark 5 to jeden z najlepszych zespołów jazzowych świata! Bilety: 25 zł (przedsprzedaż), 35 zł (w dniu koncertu)

Strona gotowa do druku

 Koncert w Klubie Pod Basztą - Odwołany
21 Listopada 2006 - 10806 Odsłon

Klub Pod Basztą UWAGA! Koncert 24.11 /piątek/ zespołu SEPTET GROOVE który miał się odbyć o godz. 20.00 w Klubie Pod Basztą został odwołany

Strona gotowa do druku

 Sing Sing Penelope
02 Listopada 2006 - 9992 Odsłon

Klub Pod Basztą Już jutro 3 listopada - piątek - godzina 20.00 w Klubie Pod Basztą kolejna ofensywa Rafała Gorzyckiego i Sing Sing Penelope! Tym razem będzie to koncert promujący najnowszą płytę zespołu: Music for Umbrellas. Zagrają : Tomasz Glazik - saksofony, Wojciech Jachna& - trąbka, Daniel Mackiewicz - klawisze, Patryk Węcławek - bas, Rafał Gorzycki-perkusja. Bilety w cenie 12 zł (w dniu koncertu: 17 zł)

Strona gotowa do druku

 Cząstka Afryki w Andrychowie
02 Października 2006 - 9684 Odsłon

Klub Pod Basztą Już w piątek - cząstka afryki w Andrychowie! Klub Pod Basztą zaprasza 6 października o godzinie 20:00 na koncert West African Project (Mali - Polska) w składzie: Adama Kamissoko - kamalen ngoni, Borys Janczarski - saksofony, Michał Jaros - kontrabas, Kuba Pogorzelski - instr. perkusyjne. Bilety w cenie 15 zł (w dniu koncertu: 20 zł)

Strona gotowa do druku

 Go Go Go ! Ale ale ale !
15 Września 2006 - 9270 Odsłon

Klub Pod Basztą Sucha informacja zabrzmiałaby pewnie tak : 16-17 września w Andrychowie rozegrany zostanie w Klubie Pod Basztą kolejny turniej Gry w GO z serii Pucharu Śląska o Czarny Kamień. System rozgrywek to : 5 rund, McMahon, czas 1h + 30 sec byo-yomi na gracza, reguły japońskie, komi 6.5. Go. Start turnieju - jutro o godzinie 9.30. To tyle suchych faktów. A jeśli chcecie się dowiedzieć co się stało jak "Andorią" rządzili Koreańczycy i o tym kto "wylądował na dywaniku" dyrektora zakładu który dowiedział się, że w Andrychowie gra się w GO - kliknijcie w czytaj więcej. Jeśli natomiast chcecie spróbować GO - dzisiaj o 16.30 w Klubie Pod Basztą będzie można zagrać i nauczyć się podstaw gry w GO. A od jutra - 31 goistów z całej Polski i świata , a wśród nich mistrz Jan Lubos (4 dan) oraz prezes Polskiego Stowarzyszenia GO - Michał Parkoła (2dan) - zmierzą się w KPB w kolejnym turnieju z serii Pucharu Śląska o Czarny Kamień.

Czytaj więcej... (2975 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Zbigniew Jakubek Quartet
07 Września 2006 - 10202 Odsłon

Klub Pod Basztą 8.09 (piątek - jutro!) o godz. 20.00 koncertem Zbigniew Jakubek Quartet rozpoczyna się nowy sezon koncertowy w Klubie Pod Basztą. Zbigniew Jakubek Quartet zagra w składzie : Zbigniew Jakubek - klawisze, Marek Raduli - gitara, Tomasz Grabowy - bas, Artur Malik - perkusja. Bilety: 15 zł w przedsprzedaży, 20 zł w dniu koncertu.

Strona gotowa do druku

 Go - Turniej Pucharu Śląska w Andrychowie
29 Czerwca 2006 - 9951 Odsłon

Klub Pod Basztą 16-17 września (uwaga - termin zmieniono) w Andrychowie rozegrany zostanie w Andrychowskim Klubie Pod Basztą kolejny turniej z serii Pucharu Śląska o Czarny Kamień. Strona www.andrychow.pl objęła patronat medialny nad imprezą. Szczegóły - www.go.andrychow.pl

Strona gotowa do druku

 Marzenia się spełniają
13 Czerwca 2006 - 9389 Odsłon

Klub Pod Basztą Środkowa Azja, dach świata. Dziesięć z czternastu gór na Ziemi, które mają ponad osiem tysięcy metrów wysokości. To tylko sam wierzchołek opowieści i wspomnień z podróży w Himalaje, którymi dzisiaj 13 czerwca /wtorek/ o godz. 18.00 w "Klubie Podróżnika" podzieli się z nami Stanisław Ramian. "Himalaje - spełnienie moich marzeń" - dzisiaj w "Klubie Pod Basztą". Zapraszamy!

Strona gotowa do druku

 Koncert Doroty Miśkiewicz
08 Czerwca 2006 - 8232 Odsłon

Klub Pod Basztą Wypełniona po brzegi sala klimatycznego (nie mylić z klimatyzowanym :) Klubu Pod Basztą, piękna muzyka, żart, luz, odrobinka disco :) i Ona - Dorota Miśkiewicz! Płyta z którą przyjechała do nas nosi tytuł - "Pod rzęsami". Jest to jedna z najciekawszych premier ubiegłego roku w krainie polskiego popu. Album udowadnia, że polski pop może nie tylko podnieść temperaturę na sali o kilkanaście stopni, ale być wytrawnym i delikatnym napojem, zawierającym w sobie tą malutką iskierkę, która sprawia, że nie chce się wyjść, a artyści są wprost zmuszani do kilkakrotnych bisów. Na dodatek - potwierdza się po raz kolejny prawda, że - Kobieta zmienną jest. Nie wierzycie - kliknijcie w czytaj więcej ...

Czytaj więcej... (2195 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Koncert Doroty Miśkiewicz!
23 Maja 2006 - 8791 Odsłon

Klub Pod Basztą Bajka która tam się kończy gdzie zaczyna, dwa początki musi mieć finały dwa, był raz sobie facet, była raz dziewczyna. Nie Ja. Nie żebym Was namawiał, ale 8 czerwca o godzinie 19.00 w Klubie Pod Basztą zaśpiewa tą i inne swoje piosenki - Dorota Miśkiewicz! Fragmentów płyty "Pod rzęsami" możecie posłuchać tutaj Jeśli ktoś z Was wybiera się na ten koncert - radzę kupić bilety wcześniej, bo z tego co mi wiadomo - rozchodzą się jak świeże bułeczki! Bilety w cenie 20 zł (w dniu konceru 25 zł) dostępne w Klubie Pod Basztą.

Strona gotowa do druku

 MUZYKA! Była u nas MUZYKA!
19 Maja 2006 - 8147 Odsłon

Klub Pod Basztą W dniu wczorajszym tj. 18 maja 2006 roku od godz. 20 min. 20 przez prawie dwie godziny, z tradycyjną przerwą papieroskową, przebywała w naszym mieście żywa muzyka, czyniąc mnie najszczęśliwszym mieszkańcem Andrychowa - napisał Jerzy "Guma" Tomiak w kilka godzin po koncercie Lucasa Niggli Big Zoom.

Czytaj więcej... (2931 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 II Ogólnopolski Tydzień Wegetarianizmu
19 Maja 2006 - 8054 Odsłon

Klub Pod Basztą W dniach 15-21 maja tego roku odbywa się w Polsce Tydzień Wegetarianizmu. To już druga tego typu akcja w Polsce. W ubiegłym roku, również w maju przeprowadzono do tej pory wegetariańską akcję w naszym kraju, mobilizując ludzi w kilkudziesięciu miastach. W tym roku do akcji przyłączyło się 136 miast! Także w Andrychowie - dzisiaj, w Klubie Pod Basztą odbędzie się spotkanie w ramach II Ogólnopolskiego Tygodnia Wegetarianizmu - dzisiaj - czyli 19 maja o godz: 18:00. W programie spotkania: wegetarianizm weganizm (czym tak naprawdę są) - przedstawienie zebranym materiałów, projekcja filmów, prelekcja na temat żywności GMO itp. dyskusja i "poczęstunek". Zapraszamy.

Strona gotowa do druku

 Koncert Lucasa Niggli w KPB
16 Maja 2006 - 7841 Odsłon

Klub Pod Basztą Absolutna Rewelacja! Tym razem w czwartek 18 maja o godz. 20:00 Klub Pod Basztą zaprasza na koncert Lucas Niggli Big Zoom (Austria/Niemcy/Szwajcaria). Szczegóły w czytaj więcej ...

Czytaj więcej... (1611 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Do Uzbekistanu
16 Maja 2006 - 8896 Odsłon

Klub Pod Basztą W Uzbekistanie byłem kilkanaście lat temu na zaproszenie esperantystów. Zwiedziłem wiele interesujących miejsc w samej Samarkandzie i nie tylko. Byłem dwukrotnie na ceremonii "obrzezania", zwiedzałem las platanowców, ogrody Timura, widziałem jak kwitnie bawełna. Mam kilka ciekawostek, kilkadziesiąt zdjęć i chciałbym Państwu o mojej podróży opowiedzieć - tak Stanisław Mandrak wspomina swoją podróż. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej - przyjdźcie 16 maja (dzisiaj) /wtorek/ o godz. 18.00 - do "Klubu Podróżnika" w Klubie Pod Basztą. Zapraszamy!

Strona gotowa do druku

 Zabębni że hej!
25 Kwietnia 2006 - 9324 Odsłon

Klub Pod Basztą Zapraszamy na koncert jednego z najlepszych polskich perkusistów Przemka Knopika, który ostatnio wystąpił w KpB jesienią ubiegłego roku w trio z K.Ścierańskim i M.Raduli. Tym razem zaprezentuje on swoje utwory solowe oraz zagra kilka kompozycji "z taśmą". 29 kwietnia Sobota godz. 20:00 - Klub Pod Basztą. Koncert w ramach Motgum Knopik Solo Tour. Bilety w cenie 5 zł (w dniu koncertu: 7 zł)

Strona gotowa do druku

 Saskia Laroo & FunkdeNite
31 Marca 2006 - 8018 Odsłon

Klub Pod Basztą Pełna sala, super koncert! W Klubie Pod Basztą w dniu dzisiejszym grał dla andrychowian zespół Funk De Nite oraz rewelacyjna trębaczka holenderska - Saskia Laroo! Każdy z muzyków występujących dzisiaj Pod Basztą to materiał na oddzielny opis, wielu z nich słuchaliśmy już nie raz w Andrychowie. Przez zespół, od momentu powstania w 1993 roku przewinęło się blisko 20 muzyków. Przez ten czas wystąpili na wielu międzynarodowych i krajowych festiwalach jazzowych. A jak grali u nas - możecie niestety wyłącznie zobaczyć na fotkach w czytaj więcej. Miał być rewelacyjny kocert - i był! Saskia to nie tylko supermuzyk. Oprócz gry - potrafi owinąć sobie publiczność wokół palca swoim humorem i żywiołowością!

Czytaj więcej... (2140 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Funk De Nite + Saskia Laroo
22 Marca 2006 - 7965 Odsłon

Klub Pod Basztą Nie miała dwudziestu lat, kiedy w roku 1978 zdecydowała się na trąbkę (chociaż przedtem i potem nieźle poznała wiele innych instrumentów). Czasem nazywana "Europejską Lady Miles Davis", swobodnie porusza się w różnych gatunkach muzyki rozrywkowej, od akustycznego straight-ahead jazzu poprzez, cool, dixie, bebop, free, bigband, elektryczny fusion i acid jazz. Holenderka - Saskia Laroo! 31 marca - piątek o godz. 20:00 Klub Pod Basztą zaprasza na koncert !

Czytaj więcej... (1060 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Oj ... zagra na klarnecie z Olesiami!
08 Marca 2006 - 7570 Odsłon

Klub Pod Basztą Niemiecki klarnecista Theo Jorgensmann należąc do najwybitniejszych klarnecistów sceny jazzowej, koncertuje na całym świecie i nagrywa dla prestiżowej HatHut Records, a jego ostatni album nagrany w kwartecie "Hybrid Identity" został uznany za jeden z najważniejszych albumów 2002 r. A po co to piszę? Otóż 17 marca ( przyszły piątek ) o godz. 20.00 w Klubie Pod Basztą Koncert Tria Oleś - Jorgensmann - Oleś w składzie: Theo Jorgensmann - klarnet (Niemcy), Marcin Oleś - kontrabas, Bartłomiej "Brat" Oleś - perkusja

Czytaj więcej... (1167 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Tai Chi, Esperanto, Chiny i Bośnia
07 Marca 2006 - 8645 Odsłon

Klub Pod Basztą Jeśli zastanawiacie się co mają ze sobą wspólnego Tai Chi i Chiny - odpowiedź pewnie nasuwa się sama - Tai Chi narodziło się w Chinach. Co ma jednak wspólnego z tym wszystkim Esperanto i Bośnia - to już nie takie proste. Chcecie dowiedzieć się więcej o tym jak Amir jechał z Kopenhagi do Andrychowa - kliknijcie tutaj A swoją drogą Tai Chi bardzo mi się spodobało!

Strona gotowa do druku

 Co nam siedzi w genach?
18 Lutego 2006 - 8899 Odsłon

Klub Pod Basztą 16 lutego odbył się kolejny z serii wykładów Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Klubie pod Basztą. Barbara Brzostowska - nauczycielka Gimnazjum nr 1 w Andrychowie tłumaczyła studentom "Co nam siedzi w genach". Chcecie i Wy dowiedzieć sie paru ciekawostek - kliknijcie w czytaj więcej ...

Czytaj więcej... (4301 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Wykłady regionalne na UTW w Andrychowie
18 Lutego 2006 - 8150 Odsłon

Klub Pod Basztą "W młodości uczymy się, na starość rozumiemy. Pozostaniemy młodymi, dokąd będziemy mogli uczyć się nowych przyzwyczajeń i znosić przeciwności." Maria von Ebner-Eschenbach. W dniu 02 lutego 2006 roku, słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Andrychowie mieli okazję wysłuchać wykładu na temat: "Historii, tradycji i współczesności mojej małej ojczyzny", który wygłosiła mgr Maria Bębenek - nauczycielka historii i wiedzy o społeczeństwie. Jako autorka realizowanego od lat w Zespole Szkół nr 1 im. prof. T. Kotarbińskiego "Programu edukacji regionalnej", nie wahała się ani przez chwilę aby swoimi wiadomościami podzielić się również ze studentami UTW.

Czytaj więcej... (5049 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 A po meczu Złotek - na koncert
08 Lutego 2006 - 7784 Odsłon

Klub Pod Basztą Jak w ciągu dwóch dni zaoszczędzić 7 zł? Wystarczy kupić bilet na rewelacyjny koncert Pi-Er-2 w Klubie Pod Basztą za 18 zł. W sobotę w dniu koncertu trzeba bedzie dać za niego już 25 zł. Pamiętajcie - tuż po meczu Naszych Złotek (który odbędzie się o 17.00) - wszyscy idziemy na koncert do Klubu Pod Basztą - na godzinę 20.00. Jeszcze raz - 11 lutego SOBOTA godz. 20:00 KONCERT Pi-Er-2 w składzie: Marek Raduli - gitara, Wojtek Pilichowski - bas, Tomek Łosowski - perkusja.

Strona gotowa do druku

 Jazz do wyboru
23 Stycznia 2006 - 7170 Odsłon

Klub Pod Basztą W Klubie Pod Basztą wkrótce koncert rewelacja! Dla miłośników Jazzu zagra trio Raduli - Pilichowski - Łosowski czyli "Pi-Er 2". A kolejny z koncertów - zależeć będzie już nie tylko od Jerzego Górki. Szef KPB zwraca się do szanownej publiczności z prośbą o pomoc. Szczegóły w czytaj więcej ...

Czytaj więcej... (588 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Dagestan Rulez
21 Stycznia 2006 - 8631 Odsłon

Klub Pod Basztą Piękne krajobrazy, muzeum pod gołym niebem, 70 narodowości, 70 języków, różne religie i przy tym wszystkim absolutny brak wewnętrznych wojen! Tak jest właśnie w Dagestanie. Na zaproszenie Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie oraz Andrychowskiego Klubu Esperanto "Amikeco" przyjechali do nas Abdurahman Junusow oraz Elmira Kurbanowa. Chcecie dowiedzieć się więcej - kliknijcie tutaj

Strona gotowa do druku

 Nago do klubu pod basztą!
19 Stycznia 2006 - 8265 Odsłon

Klub Pod Basztą Tak. Wiem. Ortografia się kłania :) Powinienem oczywiście napisać tytuł " Na Go do Klubu Pod Basztą". Ale pewnie nikt by wtedy nie przeczytał tego artykułu. A chodzi o to, że w Andrychowie odbywają się w dniach 20-22 stycznia I. Otwarte Mistrzostwa Andrychowa w GO czyli Turniej Pod Basztą (zaliczany do Pucharu Śląska "O czarny kamień"). Szczegóły w czytaj więcej.

Czytaj więcej... (815 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Wydarzenie jakich mało!
19 Stycznia 2006 - 7868 Odsłon

Klub Pod Basztą Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie oraz Andrychowski Klub Esperanto "Amikeco" zapraszają do Klubu Pod Basztą 20 stycznia (piątek - jutro!) o godz. 18.00 na spotkanie w "Klubie Podróżnika" z gośćmi z Dagestanu! W Klubie będziemy gościć dziennikarza - Abdurahmana Junusowa, który poruszy problematykę dotyczącą sytuacji polityczej w Dagestanie, Czeczenii i na Kaukazie ilustrowaną przeźroczami! oraz Elmirę Kurbanową - pieśniarkę śpiewającą utwory dagestańskie, rosyjskie i gruzińskie! Chyba nie muszę dodawać, że dla prawdziwych globtroterów i ludzi ciekawych świata takie spotkanie to nie lada gratka!

Strona gotowa do druku

 Esperanto - za friko
18 Stycznia 2006 - 8874 Odsłon

Klub Pod Basztą Czy w dzisiejszych czasach można nauczyć się języka za darmo? Okazuje sie, że można. W KPB prowadzony jest bezpłatny kurs języka esperanto. Zajęcia odbywają się w "Klubie Pod Basztą" przez trzy soboty w miesiącu. Najbliższe spotkanie 28 stycznia o godz. 11.30 Więcej o "andrychowskim" Esperanto - www.amikeco.andrychow.pl. Zajęcia odbywają sie pod patronatem Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie.

Strona gotowa do druku

 O Czarny Kamień
04 Stycznia 2006 - 7537 Odsłon

Klub Pod Basztą Od 20. do 22. stycznia 2006 r. w Klubie Pod Basztą odbędą się I Otwarte Mistrzostwa Andrychowa w Go - czyli Turniej Pod Basztą. Impreza jest zaliczana do Pucharu Śląska "O Czarny Kamień"

Czytaj więcej... (667 bajtów więcej) Strona gotowa do druku


PostNuke Powered Site, GNU/GPL Licence, Administracja : wins@andrychow.pl , Telefon 502 740628
Wszystkie loga, znaki handlowe, treść, fotografie oraz skrypty i moduły na tej stronie należą do ich właścicieli.
Regulamin świadczenia usług :: Polityka prywatności :: Redakcja Za treść ogłoszeń i reklam nie odpowiadamy
Polityka strony dotycząca cookies
Korzystając z niniejszej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki i polityką strony dotyczącą cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce.