Środa , 21 Marca 2018 - 03:43 
Szukaj  
Reklama
Katalog Firm
 · Losowa Firma :
Szkółka Krzewów Ozdobnych - Justyna i Jan Piekiełko · Zobacz więcej informacji o tej firmie w Katalogu Firm
Katalog Firm
Ostatnio do Katalogu Firm dołączyły Firmy :

Widpol S.C. Toczenie CNC, frezowanie CNC, wiercenie, gwintowanie·Zobacz opis tej Firmy
Dom Weselny Zielona Skarpa - Powiat Wadowicki, Andrychów, Sułkowice·Zobacz opis tej Firmy
FOLMAR - Marek Chrapkiewicz - Producent Opakowań Foliowych·Zobacz opis tej Firmy
DRUKPOL - Centrum Obsługi Biurowej·Zobacz opis tej Firmy
Szkółka Krzewów Ozdobnych - Justyna i Jan Piekiełko·Zobacz opis tej Firmy
Zobaczcie

Stowarzyszenie
Uniwersytet
Trzeciego Wieku
w Andrychowie

Krótkofalarski
Klub Łączności
Delta SP9KUP

Licznik
Dzisiaj:129
Miesiąc:19816
Ten rok:71391
Ogólnie:5215287

Od dnia 01.05.2002
Pokaż wszystkie artykuły tego tematu.

 Przemek Walczak zagra z kolegami - zapraszamy na kolejny koncert jazzowy!
09 Października 2012 - 9820 Odsłon

Klub Pod Basztą PRZEMEK WALCZAK QUARTET w składzie: Przemek Walczak - klarnet, Dominik Mąkosa - fortepian, Bartłomiej Chojnacki - kontrabas i Mateusz Maniak - perkusja zagrają 12 października (piątek) o godz. 20.00 w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie ul.Szewska 7. Bilety: 10 zł (przedsprzedaż), 15 zł (w dniu koncertu) do nabycia w MDK tel. 33 875 31 05 i CKiW tel. 33 875 39 45. Przedsprzedaż biletów przez wpłatę na konto nr: 11 8110 0000 2001 0012 3350 0001. Jak czytamy na stronie www.kultura.andrychow.eu - Prezentujemy zespół młodych muzyków Przemek Walczak Quartet, założony w 2012 roku we Wrocławiu z inicjatywy klarnecisty Przemka Walczaka. Tworzą go muzycy, którzy spotkali się podczas studiów we wrocławskiej Akademii Muzycznej w Zakładzie Jazzu. Wcześniej grali ze sobą w różnych składach oraz podczas licznych jam sessions. Należy zwrócić uwagę na to, że mimo młodego "stażu" zespół prezentuje głównie materiał autorski. Zapraszamy! Dodamy jeszcze, że Przemek to absolwent naszego LO, mieszkaniec gminy Andrychów (a konkretnie - Targanic) Obecność obowiązkowa!

Strona gotowa do druku

 Jazz zabrzmi w Miejskim Domu Kultury
03 Kwietnia 2012 - 10237 Odsłon

Klub Pod Basztą Pierwszy koncert jazzowy od momentu gdy "Klub Pod Basztą" nie dysponuje już pomieszczeniami na ulicy Krakowskiej 69 odbędzie się w dość nietypowy dzień - piątek, trzynastego. Do Andrychowa zawitają muzycy z dalekiej Finlandii - DOMINIK BUKOWSKI / JOONATAN RAUTIO JAZZ QUARTET (Polska - Finlandia) w składzie: Dominik Bukowski - wibrafon, Jonatan Rautio - saksofon tenorowy, Piotr Lemańczyk - kontrabas, Wille Pynssi - perkusja. Koncert odbędzie się 13. kwietnia o godzinie 20.00 w Miejskim Domu Kultury. Więcej o koncercie można dowiedzieć się na stronie internetowej www.kultura.andrychow.eu/baszta Zapraszamy na to, w pewnym sensie - kolejne historyczne wydarzenie muzyczne, bo jak sami wiecie - jazz grany jest w MDK bardzo rzadko (ostatnio pół roku temu, podczas wizyty amerykańskiego The Rhine River Ramblers, który przywiózł ze sobą prawdziwego ducha nowoorleańskiego dixielandu). Jakiego ducha przywiozą nam muzycy z Finlandii - zobaczymy!

Strona gotowa do druku

 Klub Pod Basztą zaprasza na kolejny koncert. Tym razem w MDK.
17 Marca 2012 - 10897 Odsłon

Klub Pod Basztą DOMINIK BUKOWSKI / JOONATAN RAUTIO JAZZ QUARTET (Polska-Finlandia) zagrają 13 kwietnia (piątek) o godz. 20.00 w Miejskim Domu Kultury. Zespół zagra w składzie: Dominik Bukowski - wibrafon, Jonatan Rautio - saksofon tenorowy, Piotr Lemańczyk - kontrabas, Wille Pynssi - perkusja. Bilety: 15 zł (przedsprzedaż), 20 zł (w dniu koncertu). Szczegóły www.kultura.andrychow.eu/baszta Zapraszamy!

Strona gotowa do druku

 Umarł król. Niech żyje król.
26 Lutego 2012 - 10961 Odsłon

Klub Pod Basztą Kultura, to bardzo dziwne pojęcie. Podczas przedostatniego koncertu w Klubie Pod Basztą padło porównanie, o ile dobrze pamiętamy, że kultura to nie tylko to, żeby nie mówić brzydkich słów. To bardzo dobra definicja. Nie ogranicza, dając przestrzeń do odkrywania zupełnie nowych "krain", które w Państwie Kultury mogą zdobywać wyłącznie Ci, którzy zamiast siedzieć na stołku przed monitorem i przyjmować oferowane im treści ruszają w podróż w nieznane. Wyruszyliście w podróż w ubiegły piątek wieczorem? Jeśli tak - mieliście okazję uczestniczyć w szczególnym koncercie, ostatnim koncercie w jazzowym Klubie Pod Basztą. Umarł król. Szczegóły w czytaj więcej.

Czytaj więcej... (6066 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Ostatni koncert w jazzowym Klubie Pod Basztą
21 Lutego 2012 - 10597 Odsłon

Klub Pod Basztą Na stronie Klubu Pod Basztą czytamy: JERZY GÓRKA ARTKIESTRA - zespół założony przez perkusistę zespołu GOLEM Jerzego Górkę, w aktualnym składzie pracuje od 2008 roku. Muzyka zespołu tworzy wyraźnie przemyślany koncept, zawiera wiele zaskakujących zwrotów, często bardzo precyzyjnie zaaranżowana, z improwizowanymi solami poszczególnych muzyków, jest fuzją wielu gatunków muzycznych: art-rock, jazz-rock, free, muzyka współczesna. Aktualny materiał koncertowy zawiera utwory z płyty "Struktury" oraz kompozycje zespołu Golem i nowe utwory obecnego kwintetu. Zespół zagra w najbliższy piątek - 24 lutego o godz. 20.00 w składzie: Michał Kołodziejczyk - gitara, Piotr Rupik - klawisze, Łukasz Jura - bas, Szczęsny Skrzypiec - instr. perkusyjne, Jerzy Górka - perkusja. Bilety: 15 zł (przedsprzedaż), 20 zł (w dniu koncertu). Będzie to jednocześnie ostatni koncert w jazzowym Klubie Pod Basztą.

Strona gotowa do druku

 Muzyka electro i dubstep w Klubie Pod Basztą - foto
19 Lutego 2012 - 10569 Odsłon

Klub Pod Basztą Premiera zagranego w piątkowy wieczór w Andrychowie projektu odbyła się w Mannheim, w czasie największego festiwalu basowego "Feel the Bass". Wojciech Pilichowski zagrał tam jako główna gwiazda. TT - Electro Step to najnowszy projekt jednego z najlepszych polskich basistów. Razem z towarzyszącymi mu muzykami przedstawił w Klubie Pod Basztą (i to jak!) aktualne trendy związane z nadal powoli docierającą do Polski współczesną muzyką electro i dubstep. Żywiołowe, rytmiczne granie, kilka mashupów, oraz ciekawych aranżacji własnych kawałków sprzed lat, a także brawurowe wersje electro kilku standardów nie pozostawiło publiczności obojętnej, zwłaszcza, że wszystko to doprawiono solidną perkusją Błażeja Gawlińskiego i fantastycznymi klawiszami Tomasza Świerka, oraz świeżą nutką wokalu Patrycji Zarychty. W międzyczasie, jakby od niechcenia popłynęły jazzowe, stadionowe :) nutki, dając obraz ogromnej przestrzeni w której muzycy grający w projekcie poruszają się jak ptaki w przestworzach. W czytaj więcej - fotki z koncertu.

Czytaj więcej... (1511 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Wojtek Pilichowski TT Electro Step w "Klubie Pod Basztą"
16 Lutego 2012 - 10927 Odsłon

Klub Pod Basztą W najbliższy piątek (17. lutego 2012 r.) o godzinie 20.00 odbędzie się przedostatni koncert w jazzowym "Klubie Pod Basztą". Na scenie zaprezentuje się Wojciech Pilichowski. W projekcie Wojtek Pilichowski TT Electro Step jednemu z najlepszych polskich basistów, kompozytorowi i muzykowi sesyjnemu towarzyszyć będą na perkusji Błażej Gawliński, a na klawiszach Tomasz Świerk. Nowoczesne aranżacje inspirowane muzyką elektro i dub step zarówno swoich utworów jak i standardów dopełni śpiew młodej, utalentowanej studentki wokalistyki wydziału jazzu w Katowicach - Patrycji Zarychty. Artystka na swojej stronie internetowej pisze "moje życie to ta krótka chwila, kiedy mogę grać i zatrzymać czas" Miłośnicy jazzu z okolicy już ostrzą sobie pazurki na ten koncert. Jak wspomnieliśmy, będzie to jednocześnie przedostatni koncert w dotychczasowej siedzibie jazzowego "Klubu pod Basztą" działającego w ramach CKiW. Od 1. marca nowym gospodarzem pomieszczeń po KpB w Pałacu Bobrowskich będzie Andrychowskie Stowarzyszenie Twórców Kultury ASTeK. Animatorzy kultury działający w gminie Andrychów, zarówno z CKiW jak i ASTeK wspólnie zapowiadają, że koncerty jazzowe w ramach sprawdzonej marki Centrum Kultury i Wypoczynku - "Klubu Pod Basztą" nadal będą odbywały się w naszym mieście.

Strona gotowa do druku

 Idzie młode i rozpycha się wyobraźnią
11 Lutego 2012 - 10750 Odsłon

Klub Pod Basztą Co to jest prawda? W czasach, gdy najstarszym filozofom nie śniło się o portalach społecznościowych Arystoteles przybliżył nas do definicji prawdy twierdząc, że "Powiedzieć o tym, co jest, że jest, a o tym, czego nie ma, że go nie ma, jest prawdą". Każdy z nas dobrze wie, że nie ma jednej, jedynej prawdy. Istnieją miliony. Jest ich conajmniej tyle, ile nas samych. Dla każdego jest inna. Nie jesteśmy samotnymi wyspami, szukamy więc ludzi, którzy podzielają nasze opinie o prawdzie. Świat mikro i makro zbudowany jest identycznie. Podobne atomy łączą się, tworząc substancje mające identyczne właściwości. Tłumienie prawdy - wiązań łączących poszczególne grupy społeczne prowadzi do stagnacji i destrukcji, która prędzej czy później uderza w konserwatystów i kłamców twierdzących, że prawda jest wyłącznie jedna. Po latach prosperity - zawsze nadchodzi nowe, młode. Rozpycha się wyobraźnią i chce stworzyć nową materię, nowy jazz, który z definicji jest wolny i nie ograniczają go żadne z zasad. Stąd wiemy, że "Jazz z Klubu Pod Basztą" nigdy nie zginie. Nikt tego nie powstrzyma. Inaczej ludzkość dalej siedziałaby na gałęzi, nie przyjmując postawy pionowej. Reasumując - każdy wie, że atom złota z atomem srebra nie stworzą nowej, samodzielnej substancji. Mogą za to pięknie wyglądać razem - współtworząc kompozycyjnie drogocenną biżuterię. Może z tym złotem i srebrem trochę przesadzilśmy :) Zwykle w przyrodzie, pomiędzy dwoma mniej szlachetnymi metalami, obserwuje się czasem napięcie w wyniku którego może powstać "siła" zdolna zaświecić żarówkę... lub wzniecić pożar. Wszystko zależy od "szefa" laboratorium.

Strona gotowa do druku

 Klub Pod Basztą. Wszystko ma swój koniec - aktualizacja
08 Lutego 2012 - 11810 Odsłon

Klub Pod Basztą Wszystko ma swój koniec, mawiał ponoć kiedyś pewien filozof. Okazało się, że nie jest to prawdą i wkrótce pojawiło się szereg przykładów np. przysłowiowy kij, lub kawałek kabanosa. Najbardziej namieszała proca, bo ta ma aż trzy końce! Tak to już we wszechświecie bywa. Wszystko jest w ciągłym ruchu, większe zwierzątko zjada mniejsze, zmieniają się systemy filozoficzne, władza, upodobania, definicje. Wygląda na to, że od 1 marca przestanie istnieć w dotychczasowej postaci klub jazzowy, jednostka Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie - "Klub Pod Basztą" Czy będzie to rewolucja, czy ewolucja tego miejsca - spróbujemy zastanowić się w czytaj więcej...

Czytaj więcej... (7908 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Wernisaż fotografii Moniki Wiktor
20 Stycznia 2012 - 11713 Odsłon

Klub Pod Basztą Tym razem będzie krótko i na temat. Wszystkie sale Klubu Pod Basztą wypełniły się po brzegi gośćmi wernisażu fotografii Moniki Wiktor. Młoda andrychowianka pierwszy raz zaprezentowała w realu tak duży zbiór swoich prac. Dotychczasowe jej dokonania można było obserwować na blogu latostulecia.blogspot.com Teraz pewnie na jakiś czas pasja zostanie odsunięta na drugi plan, bo do matury coraz bliżej, ale z pewnością cyfrowy zapis chwil nie zniknie zupełnie z horyzontu życia licealistki. Obserwując rozwój jej talentu widać wyraźny postęp w przedstawianych pracach. Zapraszamy do obejrzenia fotek z wernisażu.

Czytaj więcej... (2853 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 SILBERMAN TRIO w Klubie Pod Basztą
19 Stycznia 2012 - 11148 Odsłon

Klub Pod Basztą Tego zespołu z pewnością nie trzeba przedstawiać miłośnikom jazzu w Andrychowie. Jutro 20 stycznia PIĄTEK o godz. 20.00 w Klubie pod Basztą zagra Silberman Trio w składzie: Dorota Zaziąbło - fortepian elektryczny, Wojtek Gąsior - bas, Łukasz Stworzewicz - perkusja. Bilety: 15 zł (przedsprzedaż), 25 zł (w dniu koncertu). Serdecznie zapraszamy na koncert!

Strona gotowa do druku

 Chcesz się rozerwać? Wpadnij na DUM DUM
29 Grudnia 2011 - 11983 Odsłon

Klub Pod Basztą Próbkę możliwości zespołu mieliśmy okazję poznać podczas tegorocznego RockPlacu. Zagrali kilka coverów i to zagrali całkiem nieźle! To jeden z młodszych zespołów andrychowskiej sceny muzycznej. Tak młody, że ich basista - Zbyszek Piekiełko jest prawdopodobnie najmłodszym grającym obecnie w naszej okolicy. Muzyka DUM DUM, bo tak nazywa się zespół ma troszkę wspólnych mianowników z pierwowzorem nazwy. Jest bez wątpienia rozrywająca. Możecie się o tym przekonać już jutro, w piątek, 30 grudnia 2012 r. przychodząc na koncert do Klubu Pod Basztą. Piotrek Piekiełko (śpiew), Zbyszek Piekiełko (bas, śpiew), Tomasz Jończyk (gitara) i Mateusz Orlicki (perkusja) - Zapraszamy o 20.00. Bilety 5 zł.

Strona gotowa do druku

 Muzyczne Konfrontacje Pod Basztą
16 Grudnia 2011 - 14891 Odsłon

Klub Pod Basztą Dzisiaj (16 grudnia 2011 r. o godzinie 20.00) w Klubie Pod Basztą odbędzie się pierwsza z serii muzycznych konfrontacji. Wystąpią zespoły Bastard Billy oraz Patologia. Jak czytamy na stronie www.kultura.andrychow.eu - Bastard Billy to projekt który wyklarował się po długich tułaczkach muzycznych miedzy stylami. W efekcie wyszła mieszanka Hard Rocka i Metalu ze szczyptą Punka. Graliśmy ostatnio w finałowym koncercie Kęckich Nocy Rockowych, zakończenie lata w klubie New Pub na Krakowskiej i wiele innych koncertów które cieszyły się powodzeniem. Zespół Patologia powstał na początku 2011 roku. Zaczęliśmy grać punk rockowe rovery. Po jakimś czasie napisaliśmy kilka własnych piosenek i wystąpiliśmy podczas 18stki naszego basisty. We wrześniu zagraliśmy pierwszą trasę koncertową pod hasłem "Muzyka przeciwko rasizmowi" z zespołem Bunkier, oraz Akopalipsa'89. Wystąpiliśmy w Katowicach, Bytomiu, Bielsku Białej, Rybniku, Polance Wielkiej i Andrychowie. Poza tym wystąpiliśmy na krakowskim OŁ NOŁ PANK SZOŁ, organizowanym co roku przez zaprzyjaźnioną kapele. Planujemy rozwijać i udoskonalać materiał i jak najwięcej koncertować, a w przyszłości nagrać płytę. Gramy nasza muzykę z myślą o zabawie i publiczności- nie bierzemy pieniędzy za koncerty. Zapraszamy. Bilety na Konfrontacje w cenie 5 zł w przedsprzedaży i 7 zł w dniu koncertu.

Strona gotowa do druku

 MARTIN SIMON TRIO "Astro Project"
16 Listopada 2011 - 11140 Odsłon

Klub Pod Basztą 18 listopada (piątek) o godz. 20.00 zagra w Klubie Pod Basztą MARTIN SIMON TRIO "Astro Project" w składzie: Martin Simon - gitary, syntezator gitarowy, Paweł Mazurczak - kontrabas, Adam Rozenman - instrumenty perkusyjne. Bilety: 20 zł (przedsprzedaż), 30 zł (w dniu koncertu). Martin Simon jak informuje strona Klubu Pod Basztą to Słowacki gitarzysta i kompozytor, który łączy w swojej muzyce jego wschodnioeuropejskie korzenie ze współczesnym jazzem, muzyką klasyczną i szeroką paletą etnicznych barw muzyki świata. Po osiedleniu się w Polsce, Simon stworzył nowy zespół, do którego zaprosił dwóch muzyków znanych ze sceny etno-jazzowej w Polsce: Pawła Mazurczaka i Adama Rozenmana. Astro Project nawiązuje do autorskiego repertuaru Simona, wcześniej skomponowanego w duecie z latynoamerykańskim gitarzystą Astorem Escoto (nazywanym też Astro), których wspólny album "Collage" został nazwany przez Music Reviews jedną z najlepszych współczesnych gitarowych płyt dekady. Muzyka tria jest liryczna ale jednocześnie ekspresyjnie ostra.

Strona gotowa do druku

  Muzyczne Konfrontacje Pod Basztą
05 Listopada 2011 - 12026 Odsłon

Klub Pod Basztą Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie zaprasza do wzięcia udziału w Przeglądzie "Muzyczne Konfrontacje Pod Basztą". W Przeglądzie może wziąć każdy bez względu na wykonywany gatunek muzyczny. To nowe wydarzenie ma dać okazję do pokazania się na muzycznej scenie zespołom z Andrychowa i okolic. Miejscem Muzycznych Konfrontacji będzie Klub pod Basztą. Koncerty odbywać się będą od grudnia 2011. W każdej muzycznej konfrontacji zmierzą się ze sobą dwa zespoły, z których tylko jeden będzie mógł przejść do kolejnego etapu. Zwycięzce wybierze jury wraz z publicznością. Szczegóły - tutaj

Strona gotowa do druku


PostNuke Powered Site, GNU/GPL Licence, Administracja : wins@andrychow.pl , Telefon 502 740628
Wszystkie loga, znaki handlowe, treść, fotografie oraz skrypty i moduły na tej stronie należą do ich właścicieli.
Regulamin świadczenia usług :: Polityka prywatności :: Redakcja Za treść ogłoszeń i reklam nie odpowiadamy
Polityka strony dotycząca cookies
Korzystając z niniejszej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki i polityką strony dotyczącą cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce.