Niedziela , 22 Kwietnia 2018 - 01:02 
Szukaj  
Reklama
Katalog Firm
 · Losowa Firma :
Wins Systemy Komputerowe · Zobacz więcej informacji o tej firmie w Katalogu Firm
Katalog Firm
Ostatnio do Katalogu Firm dołączyły Firmy :

Widpol S.C. Toczenie CNC, frezowanie CNC, wiercenie, gwintowanie·Zobacz opis tej Firmy
Dom Weselny Zielona Skarpa - Powiat Wadowicki, Andrychów, Sułkowice·Zobacz opis tej Firmy
FOLMAR - Marek Chrapkiewicz - Producent Opakowań Foliowych·Zobacz opis tej Firmy
DRUKPOL - Centrum Obsługi Biurowej·Zobacz opis tej Firmy
Szkółka Krzewów Ozdobnych - Justyna i Jan Piekiełko·Zobacz opis tej Firmy
Zobaczcie

Stowarzyszenie
Uniwersytet
Trzeciego Wieku
w Andrychowie

Krótkofalarski
Klub Łączności
Delta SP9KUP

Licznik
Dzisiaj:29
Miesiąc:19545
Ten rok:101207
Ogólnie:5245103

Od dnia 01.05.2002
Pokaż wszystkie artykuły tego tematu.

 Gminne zawody sportowo-pożarnicze gmin Andrychów i Wieprz
25 Czerwca 2017 - 3194 Odsłon

Straż Pożarna W niedzielę na stadionie AKS Beskid w Andrychowie odbyły się gminne zawody sportowo-pożarnicze gmin Andrychów i Wieprz. W zależności od stażu w OSP i wieku zawodników rywalizowano w kilku konkurencjach sprawnościowych, walcząc nie tylko z rywalami, ale też z piękną, słoneczną pogodą, która tradycyjnie w dniu zawodów - nie zawiodła. Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii!

Czytaj więcej... (13250 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Siedem nowoczesnych Volvo dla strażaków ochotników
03 Czerwca 2017 - 3677 Odsłon

Straż Pożarna Dawno minęły czasy, kiedy strażacy ochotnicy biegnący w starych, wysłużonych mundurach i gumiakach z wiadrem wody pędzili do pożaru... Prestiż formacji nieustannie się podnosi, sprawiając, że młodzi ludzie coraz lepiej postrzegają służbę ochotniczą i działania w Ochotniczych Strażach Pożarnych. Nowoczesny sprzęt gaśniczy, piękne, wyremontowane budynki OSP, profesjonalne wyposażenie sprawiają, że niemal każdy, komu bliska jest idea OSP może uczestniczyć w działaniach i życiu lokalnej jednostki. Cieszy nas fakt, że także w Gminie Andrychów OSP nie narzeka na przypływ młodzieży. Miło nam poinformować, że strażacy z Małopolski Zachodniej odebrali w naszym mieście siedem nowych wozów strażackich. Wszystkie jednostki zakupiono w ramach programu "Bezpieczna Małopolska - samochody strażackie" i przekazano dla Ochotniczych Straży Pożarnych z gmin: Andrychów, Bukowno, Kęty, Klucze, Trzebinia, Wieprz i Zator. W Gminie Andrychów samochód trafił do OSP w Sułkowicach Łęgu.

Czytaj więcej... (4883 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Bogu na Chwałę, ludziom na ratunek! Uroczyste otwarcie nowej remizy OSP w Targanicach!
14 Maja 2017 - 4324 Odsłon

Straż Pożarna 13 maja 2017 r. w Targanicach - pięknej miejscowości położonej u stóp Jawornicy odbyła się niezwykła uroczystość poświęcenia i oddania do użytku nowoczesnego obiektu - nowych pomieszczeń budynku Ochotniczej Straży Pożarnej. Centralna część miejscowości wzbogaciła się o nową przestrzeń, spełniającą bardzo ważne funkcje dla całej społeczności lokalnej - zwiększająca bezpieczeństwo mieszkańców i ich mienia, oraz zwiększająca komfort dostępu do imprez i wydarzeń kulturalnych, ponieważ w budynku przeprowadzono również remont i modernizację pomieszczeń Wiejskiego Domu Kultury. Trzeba przyznać, że całość robi wrażenie! Nic dziwnego, że gminne uroczystości obchodów Dnia Strażaka zorganizowano właśnie w Targanicach. Na uroczystość przybyli przedstawiciele wszystkich okolicznych jednostek Straży Pożarnej - zarówno ochotniczych jak również JRG z Andrychowa. Muzyczną oprawę oficjalnej części uroczystości zapewniła Orkiestra Dęta OSP Roczyny potwierdzając niezmiennie wysoki poziom swoich umiejętności!

Czytaj więcej... (22109 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Strażacy na start! Gminne zawody sportowo-pożarnicze
30 Września 2016 - 5197 Odsłon

Straż Pożarna Jest coś niezwykłego w zawodach sprawnościowych drużyn strażaków. Zwykle patrząc na tego rodzaju zmagania oprócz emocji związanych z rywalizacją bez trudu dostrzec można, że oprócz współzawodnictwa jest tam coś jeszcze. Właśnie to - poczucie wspólnych działań, przyjaźń, wzajemna pomoc i wspólne przeżywanie radości i porażek - jest czymś co wyróżnia je od typowych zawodów sportowych. Strażacka brać tworzy razem coś niezwykłego. Wiele różnych osobowości - często w różnym wieku i z różnym doświadczeniem pokazuje jak ważne jest współdziałanie i dążenie do celu w grupie. To właśnie ta przyjaźń i działania pozostawiają niezatarte wspomnienia, które będą z nimi już na zawsze. W minioną niedzielę na stadionie AKS Beskid kilkuset strażaków i strażaczek z najlepszych OSP powiatu wadowickiego stanęło na starcie trzynastych powiatowych zawodów sportowo-pożarniczych. Zawody zorganizowano przy współpracy samorządów gminnych i powiatowego. Nad rywalizacją młodszych i starszych czuwali doświadczeni koledzy z ochotniczych straży pożarnych. Mimo, że zawody nie służą bezwzględnej rywalizacji i walki o puchary i medale, lecz są elementem sprawdzianu wartości i poziomu wyszkolenia oraz sprawności - nie zabrakło w nich elementów zaciętej rywalizacji. Zobaczcie jak było!

Czytaj więcej... (8162 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Nowy samochód ratowniczo-gaśniczy dla roczyńskich strażaków!
11 Października 2015 - 6876 Odsłon

Straż Pożarna Po wielu latach starań strażakom z Roczyn udało się dopracować budżet zakupu nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego. Iveco Eurocargo ML 150E28 WS - uterenowiony z napędem 4x4 o wadze 14 ton, ze zbiornikiem na 3500 l wody to samochód nowej generacji z silnikiem euro6. Pierwsze starania czynione były już na jubileusz 100-lecia OSP w 2011 roku. Tego rodzaju zakup to spora inwestycja. Samochód kosztował 639 900 zł. Koszty zakupu pokryły: Urząd Miejski w Andrychowie (320 000 zł), Zarząd Główny ZOSP RP w Warszawie (150 000 zł), KSRG (100 000 zł). W zakup zaangażowano również własne środki finansowe OSP w wysokości 69 900 zł. Strażaków wspomogły lokalne firmy, sponsorzy i społeczność Roczyn. 11 października 2015 r. nowy wóz został uroczyście poświęcony po Mszy Św. przez proboszcza parafii ks. Ryszarda Matuszka i oficjalnie przekazany przed siedzibą straży druhom OSP Roczyny. W uroczystościach uczestniczyły delegacje straży z Gminy Andrychów oraz władze samorządowe i mieszkańcy Roczyn. Matką chrzestną nowego nabytku została radna Rady Miejskiej - Danuta Trojak. Uroczystość uświetniła orkiestra dęta OSP Roczyny. Tego rodzaju wydarzenie było dobrą okazją do przekazania odznaczeń. W godzinach popołudniowych strażacy zaprosili przybyłych gości na poczęstunek, koncert orkiestry i tradycyjny festyn strażacki. Zapraszamy na fotoreportaż!

Czytaj więcej... (4739 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Gratulujemy inicjatywy grupie GPR OSP KĘTY!
02 Października 2015 - 6345 Odsłon

Straż Pożarna Dzięki współpracy Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Krakowie i Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej Ochotniczej Straży Pożarnej w Kętach udało się pierwszy raz w Polsce wykorzystać Regionalny System Ostrzegania do poszukiwań osoby zaginionej w terenie otwartym. 29 września ratownicy Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej Ochotniczej Straży Pożarnej w Kętach zadysponowani zostali do poszukiwań zaginionego dzień wcześniej 41 letniego mężczyzny w Krakowie, w dzielnicy Podgórze. Poszukiwania zakończyły się sukcesem, zaginiony mężczyzna został odnaleziony żywy. Szczegóły: www.gpr.ospkety.pl

Strona gotowa do druku

 Strażacy doskonalili swoje umiejętności w trudnym terenie
16 Lipca 2015 - 8028 Odsłon

Straż Pożarna W dniach 11-13.07.2015 r. przy współpracy z Zahranna Brigada Kynologu Usteckeho kraje Zatec, Svaz Zachrannych Brigad Kynologu - CR strażacy Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej OSP Kęty wraz z psami ratowniczymi ćwiczyli na poligonie gruzowiskowym w Chbanach (Czechy). Swoim doświadczeniem dzielili się z nimi: Ladislav Pozdnicek, Leos i Monika Vokalowie. Zajęcia prowadziła Jagna Jerzyk - ratownik - przewodnik psa ratowniczego FWRG Podhale Polska z siedzibą w Rabce Zdrój. Podczas dwóch dni spędzonych na obiekcie gruzowiskowym zespoły miały okazję zweryfikować swoją wiedzę i umiejętności psów. Okazało się, że niektórzy ratownicy poznali swe psy na nowo. Trening był intensywny i zarazem owocny. Strażacy dziękują instruktorom za cierpliwość, wyrozumiałość i liczne wskazówki. Szkolenie finansowane było ze środków przekazanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Fotorelacja: tutaj

Strona gotowa do druku

 I Ogólnopolski Dzień Psa Ratowniczego
29 Kwietnia 2015 - 7618 Odsłon

Straż Pożarna W dniu 26 kwietnia br. odbył się I Ogólnopolski Dzień Psa Ratowniczego, na który przybyło kilkanaście jednostek poszukiwawczych z całego kraju. Odprawa zespołów miała miejsce się na terenie kompleksu Czarny Groń po czy uczestnicy wyruszyli na Groń Jana Pawła II. Zaproszenie przyjęli ratownicy z Ochotniczych Straży Pożarnych, Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, Polskiego Czerwonego Krzyża, Polskiego Związku Instruktorów i Przewodników Psów Służbowych oraz zespoły cywilne i Policja. Szczegółowy opis wydarzenia dostępny jest na stronie Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej - www.gpr.ospkety.pl W rozwinięciu wiadomości - fotorelacja autorstwa Jerzego Hermy. Zapraszamy do obejrzenia!

Czytaj więcej... (1746 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Piękna pogoda za oknem, ale... czegoś nam tu brakuje!
23 Lutego 2015 - 7354 Odsłon

Straż Pożarna Pogoda za oknem nastraja bardzo optymistycznie! Błękitne niebo i czyste powietrze to w naszych warunkach dość rzadki widok. Lokalni "indianie", którzy co roku sezon wiosenny rozpoczynają od palenia trawy w przydomowych ogrodach i na polach - już prawdopodobnie nie mogą się doczekać, kiedy zapalą pierwsze ogniska, paląc wszystko co się da, począwszy od plastiku a skończywszy na pozostałościach po zimie, "puszczając" na całą okolicę swoje "sygnały dymne". Porządek musi być! Tak jest co roku, więc nie przewidujemy, aby w tym było inaczej. Tak więc - czekamy kiedy krajobraz zasnuje gęsty, biały swąd, a "indianie" ucieszą się, bo w powietrzu będzie "czuć wiosnę"! Mamy nadzieję, że na mapie pożarów traw i nieużytków w tym roku nie znajdzie się jak w ubiegłych latach - Pańska Góra i okolice osiedla. No cóż, strażakom życzymy, by nie będą musieli zbyt często wyjeżdżać do pożarów traw, bo w to, że takie zdarzenia będą, chyba nikt nie wątpi. W końcu... idzie wiosna. Z perspektywy ostatnich lat można dokładnie policzyć, ile kosztowały nas - podatników - wyjazdy strażaków związane z tego rodzaju akcjami. Czy pożarów nieużytków można uniknąć? Olbrzymie połacie niezagospodarowanych terenów "kuszą" potencjalnych podpalaczy. Spacerując w poszukiwaniu budzącej się do życia wiosny, każdy bez trudu zauważy wiele "niczyich" miejsc - potencjalnie niebezpiecznych, szczególnie narażonych na podpalenie.

Strona gotowa do druku

 Ogólnopolskie Warsztaty Ratownictwa Specjalistycznego Kozubnik 2014 r. "3x?"
16 Września 2014 - 8358 Odsłon

Straż Pożarna W dniach 12-14.września odbyły się Ogólnopolskie Warsztaty Ratownictwa Specjalistycznego Kozubnik 2014r."3x?" W warsztatach uczestniczyło 50 ratowników z grup poszukiwawczo-ratowniczych OSP Lipki, OSP Długołęka, OSP Kłodawa, OSP Łódź Jędrzejów, OSP Siedlce, OSP Niebieszczany, OSP Kęty oraz przedstawiciele Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu oraz szefowa zespołu poszukiwawczego - Itaka, Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych. Głównym celem warsztatów było podniesienie wiedzy i doświadczenia ratowników Grup Poszukiwawczo-Ratowniczych jakich metod prócz poszukiwawczych można użyć prócz psów ratowniczych do poszukiwań osób zaginionych w terenie otwartym.

Czytaj więcej... (2345 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Pożar w Targanicach - To było podpalenie!
09 Września 2014 - 8850 Odsłon

Straż Pożarna Znane są przyczyny sławnego, historycznego pożaru, mającego miejsce w Targanicach na początku lat dwudziestych obecnego wieku. To było podpalenie! Udało nam się dotrzeć do fotografii dokumentujących akcję gaśniczą. Cała sprawa owiana jest mgiełką tajemnicy. Jest "szyta grubymi nićmi" - mówią w tajemnicy napotkani przez nas świadkowie wydarzeń. Ludzie boja się mówić. Okazuje się, że w podpalenie mogą być zamieszane znane osobistości Targanic i Brzezinki. Policja, która pojawiła się na miejscu zdarzenia z obawy przed wykryciem sprawców - nie prowadzi jakichkolwiek czynności wyjaśniających. Pikanterii całej sprawie dodaje fakt użycia podczas gaszenia najnowocześniejszego sprzętu gaśniczego dostępnego w regionie. Fotoreportaż w czytaj więcej.

Czytaj więcej... (775 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Wielki wybuch rozgrzanego oleju na Placu Mickiewicza
30 Sierpnia 2014 - 8613 Odsłon

Straż Pożarna Płomień był tak potężny, że niektórym obserwatorom pootwierały się buzie ze zdziwienia! jak, z tak niewielkiej ilości oleju i wody może powstać tak potężny ogień! Podczas zawodów FCC w Andrychowie na Placu Mickiewicza zaprezentowano sposób gaszenia palącego się, rozgrzanego oleju. Pamiętajcie! nigdy nie próbujcie gasić tego typu pożaru za pomocą wody! W czasie, kiedy strażacy prezentowali sprzęt i pokazywali sposoby wydobywania ludzi ze zniszczonych samochodów - ich koledzy walczyli na placu w rywalizacji indywidualnej. Nie było lekko - wręcz przeciwnie. Doping w takich warunkach pewnie też nie jest najlepiej słyszalny. Strażacka profesja nie należy do najprostszych i najlżejszych. Najmłodsi mieszkańcy miasta pewnie jeszcze o tym nie wiedzą. Próbowali swoich sił w tym, z czym strażacy kojarzeni są od wieków - sikając wodą z sikawek do celu. Jak zmienił się przez lata zawód strażaka można było zobaczyć obserwując wykorzystywany przez nich osprzęt. Ręczne motopompy zastąpiły agregaty sterowane numerycznie, a wybór narzędzi pneumatycznych do pracy przy wypadkach samochodowych jest w chwili obecnej - ogromny. Jedna rzecz przez te lata pozostała bez zmian - odwaga strażaków, którzy często z narażeniem własnego życia pomagają nam podczas klęsk żywiołowych, wypadków samochodowych i pożarów. Dziękujemy! i zapraszamy na fotki!

Czytaj więcej... (5162 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Codziennie walczą o nasze życie, wczoraj walczyli o prestiż. Strażacy!
30 Sierpnia 2014 - 8316 Odsłon

Straż Pożarna FCC wyłonił zwycięzców, ale tak naprawdę - zwyciężyli wszyscy, którzy służą społeczeństwu od lat - w Państwowych i Ochotniczych Jednostkach Straży Pożarnej. Strażacy - obdarzeni jako jedna z niewielu grup zawodowych ogromnym społecznym zaufaniem spotkali się wczoraj by walczyć o prestiż. Niektórzy przyszli wprost z pracy, bez chwili odpoczynku, aby na andrychowskiej agorze zmierzyć się z torem przeszkód i własnymi słabościami. W drodze czekało ich gaszenie symulowanego pożaru, ewakuacja poszkodowanego, wyścig na wieżę z dodatkowym obciążeniem, przepychanie młotem ciężaru, wciąganie obciążenia na linie. Powiatowa Komenda Państwowej Straży Pożarnej w Wadowicach kolejny raz zorganizowała u nas turniej realizowany według formuły FCC. Zmagania strażaków dopingowały rodziny oraz mieszkańcy i goście Gminy Andrychów. Zobaczcie jak było wczoraj - mamy dla Was kolejną galerię foto.

Czytaj więcej... (4118 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Pamiętacie to? FCC czyli Firefighter Combat Challenge?
27 Sierpnia 2014 - 8231 Odsłon

Straż Pożarna W najbliższy weekend powtórka! Wielka impreza plenerowa kolejny raz zawita do naszego miasta! FCC czyli Firefighter Combat Challenge - zawody strażaków z całego kraju gościły w Andrychowie w w ubiegłym roku w weekend 27-28 lipca 2013 r. Przypomnijcie sobie jak było - tutaj W tym roku zawody odbędą się w dniach 29-30 sierpnia. Na ogólnopolskie zawody strażaków w formule FCC zaprasza Komenda Powiatowa Straży Pożarnej w Wadowicach.

Strona gotowa do druku

 IV Ogólnopolski Zlot Motocyklowy
19 Lipca 2014 - 10228 Odsłon

Straż Pożarna Motocyklowy Klub Strażaków - Riders of Flames oraz MiniZoo Kucyk w Inwałdzie zaprosiło motocyklistów z całej Polski na IV Ogólnopolski Zlot Motocyklowy. W programie przewidziano koncerty muzyki country, paradę motocykli, ognisko, konkursy i wiele innych atrakcji. Zlot będzie trwał 3 dni. Cruisery, choppery, bobbery, klasyczne, muscle i power bike, naked, crossy, enduro, supermoto, triale, motorowery, skutery i inne rodzaje stalowych rumaków - mające od 2-4 kółek pojawiły się w inwałdzkim zagłębiu turystycznym - ciesząc oko przybyłych uczestników zlotu. Oj... będzie sie tam działo przez weekend! Zapraszamy do obejrzenia czarno - srebrnych cudów! Na miejscu działa kilka stoisk w których można dokupić szereg akcesoriów do "nieziemsko" wyglądających pojazdów!

Czytaj więcej... (2672 bajtów więcej) Strona gotowa do druku


PostNuke Powered Site, GNU/GPL Licence, Administracja : wins@andrychow.pl , Telefon 502 740628
Wszystkie loga, znaki handlowe, treść, fotografie oraz skrypty i moduły na tej stronie należą do ich właścicieli.
Regulamin świadczenia usług :: Polityka prywatności :: Redakcja Za treść ogłoszeń i reklam nie odpowiadamy
Polityka strony dotycząca cookies
Korzystając z niniejszej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki i polityką strony dotyczącą cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce.