Sobota , 24 Lutego 2018 - 15:03 
Szukaj  
Reklama
Katalog Firm
 · Losowa Firma :
Gospodarstwo Agroturystyczne Ukrysi · Zobacz więcej informacji o tej firmie w Katalogu Firm
Katalog Firm
Ostatnio do Katalogu Firm dołączyły Firmy :

Widpol S.C. Toczenie CNC, frezowanie CNC, wiercenie, gwintowanie·Zobacz opis tej Firmy
Dom Weselny Zielona Skarpa - Powiat Wadowicki, Andrychów, Sułkowice·Zobacz opis tej Firmy
FOLMAR - Marek Chrapkiewicz - Producent Opakowań Foliowych·Zobacz opis tej Firmy
DRUKPOL - Centrum Obsługi Biurowej·Zobacz opis tej Firmy
Szkółka Krzewów Ozdobnych - Justyna i Jan Piekiełko·Zobacz opis tej Firmy
Zobaczcie

Stowarzyszenie
Uniwersytet
Trzeciego Wieku
w Andrychowie

Krótkofalarski
Klub Łączności
Delta SP9KUP

Licznik
Dzisiaj:530
Miesiąc:21171
Ten rok:47923
Ogólnie:5191819

Od dnia 01.05.2002
 KOŁO PTTK "CHAŁUPA" zaprasza 5 lipca (sobota) na Rajd Rodzinny
02 Lipca 2014 - 7562 Odsłon

Tematy luźne KOŁO PTTK "CHAŁUPA" przy Andrychowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej już po raz siódmy zaprasza całe rodziny do udziału w Rajdzie Rodzinnym "Dbajmy o zdrowie" z metą w Mini Zoo Kucyk w Inwałdzie. Rajd odbędzie się w najbliższą sobotę 5 lipca. Organizatorzy proponują trasy piesze i rowerowe, m.in. trasę: Andrychów Osiedle Lenartowicza (MZK) - Wronowiec - Korcza - Mini Zoo (ok. 4 km). Na mecie zabawy, malowanie twarzy, przejażdżki na kucyku, zwiedzanie zoo, konkursy z nagrodami i wiele innych atrakcji. Wpisowe wynosi 12 złotych. Zapisy w siedzibie ASM przy ul. Włókniarzy 18 (pok. 4, tel. 33 8752975, 602 486 833). Szczegóły na załączonym plakacie.

Czytaj więcej... (61 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 W księgarni zgubiono... sportowe buty
11 Maja 2013 - 8937 Odsłon

Tematy luźne W ubiegłym tygodniu roztargniony klient zostawił u nas używane sportowe buty znanej firmy. Pewnie głowi się gdzie je zgubił pisze do nas właściciel Księgarni "B.Marczyński" przy ulicy Rynek 4. Mamy sposób na to jak odnaleźć młodzieńca! Pochodzi z bajki o Kopciuszku :) Byłby to niezwykle ciekawy i pouczający widok, jak przed księgarnią w centrum miasta ustawia się kilka tysięcy młodych ludzi, aby przymierzyć sportowy pantofelek :) Żarty, żartami, a buty - czekają na właściciela :) w miejscu wspomnianym powyżej.

Strona gotowa do druku

 Długa przerwa i mistrzowie drugiego planu
19 Marca 2013 - 9640 Odsłon

Tematy luźne Jak widać w jednym z filmików zamieszczonych w popularnym serwisie - długa przerwa w czasie lekcji nie musi być nudna :) Uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 w Andrychowie dali prawdziwy pokaz umiejętności tanecznych, ekspresji i dobrego humoru. Zapraszamy do obejrzenia - tutaj Właściwie to każdy z tańczących wymaga oddzielnego komentarza, więc na wszelki wypadek polecamy Wam dokładnie przestudiowanie stylu wszystkich uczestników :)

Strona gotowa do druku

 Stanica Hucuł zaprasza 15 Sierpnia od godz. 13.00 na Piknik Ułański
10 Sierpnia 2012 - 10622 Odsłon

Tematy luźne Stanica Hucuł zaprasza 15 Sierpnia (środa) od godz. 13.00 na Piknik Ułański. W programie: pokazy Kadryla Ułańskiego, rycerstwa z okresu Trylogii i Bitwy pod Grunwaldem, jazda konna, przejażdżki bryczką, Ognisko, Zabawa na świeżym powietrzu, bufet obficie zaopatrzony: grochówka wojskowa z kotła, kiełbaska z grilla itp. Zapraszamy!

Strona gotowa do druku

 Szlachetny moście, nikt się nie dowie jak funkcjonujesz, aż się zepsujesz
10 Sierpnia 2012 - 10060 Odsłon

Tematy luźne My tu sobie parafrazujemy strofy Kochanowskiego, a koniec nadchodzi! W mieście pojawili się pierwsi "aniołowie apokalipsy"! Ludzie udają, że ich nie widzą a oni dają nam widoczne znaki tego, że koniec naszego drogowego raju jest bliski! Znaki te krzyczą do nas! Ludzie! Opamiętajcie się! i zawracajcie! Nie tędy droga! Jak przygotować się na nadchodzący armageddon - w czytaj więcej.

Czytaj więcej... (2116 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Wyjazdowa sesja foto - SkuBany - skuter i Bałkany
18 Lipca 2012 - 10400 Odsłon

Tematy luźne Sezon ogórkowy w pełni, więc tradycyjnie - korzystając z pięknego zachodu słońca i filtrów Photoshopa :) o wdzięcznej nazwie Bobersesion2012 odwiedziliśmy okolice Andrychowa, aby sfotografować udającego się w długą drogę (ok 3000 km) Darka Mandę vel. Bobera88 i jego SkuBany - skuter i Bałkany. Co wyszło z tej niecodziennej sesji... zobaczcie w czytaj więcej :) Andrychow.pl jest patronem medialnym wyprawy. Przy okazji - wielkie dzięki dla Ani za pomoc w czasie sesji foto i stylizację Bobra :)

Czytaj więcej... (1606 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Radio Propaganda w Zatorze
17 Lipca 2012 - 10612 Odsłon

Tematy luźne Koncert formacji RADIO PROPAGANDA zainauguruje tegoroczną działalność Letniej Sceny Muzycznej na Rynku w Zatorze. Radio Propaganda to zespół z Andrychowa. Ich muzyka to energetyczne połączenie rocka, reggae i ska. Na koncert organizatorzy zapraszają w czwartek, 19. lipca o godz. 19:00. Wstęp wolny.

Strona gotowa do druku

 Na gie filmy w lokalnym internecie!
17 Marca 2012 - 10312 Odsłon

Tematy luźne Idzie wiosna! Słoneczko, pogoda, dobry czas na pranie - więc i temat będzie wiosenny. Może nie wszyscy wiedzą, ale mamy w mieście prawdziwego reżysera, którego pseudonim artystyczny rozpoczyna się na "G". Reżyser ten dwoi się i troi, publikując efekty swojej twórczości. Tytuł jednej z ostatnich produkcji rozpoczyna się właśnie na literkę "G", a jej tytuł to "Gaciogate". Czy na "G" filmy reżysera na "G" zrobią furorę? Już pojawiła się prawdziwa lawina krytyki, twierdząca, że te produkcje są "G" warte. Jak potoczą sie dalsze losy i kariera reżysera? Zobaczymy. Gdzie? Najprędzej na Andrychopedii.org. Póki co - czekamy na kolejne na "G" filmy.

Strona gotowa do druku

 Jak będzie brzmiała nazwa nowej ulicy w naszym mieście?
03 Marca 2012 - 10361 Odsłon

Tematy luźne Postanowiliśmy odebrać Andrychopedii kilkuset (a dokładnie 873 użytkowników :) dlatego też niniejszym rozpoczynamy własne próby nie do końca poważnego komentowania rzeczywistości :) Oto pierwsza z nich! Wiele lat temu, na cześć pewnego znanego uczonego (zza naszej wschodniej granicy) - Schodowa, nazwano jedno z najpopularniejszych pomieszczeń w budownictwie wielorodzinnym - klatkę. Od tamtej pory klatka Schodowa jest bardzo popularnym określeniem, zwłaszcza na osiedlach. Kontynuacją tej pięknej tradycji jest propozycja nazwania jednej z najnowszych arterii naszego miasta nazwiskiem kolejnego znanego tym razem - przedsiębiorcy. Wkrótce, jeśli tak właśnie zadecyduje RM (nie mylić ze skrótem pewnego radia) nazwa nowej ulicy będzie brzmiała: Ulica Przemysłowa. Przemysłow znany był przed laty w Andrychowie z wyrabiania różnych rzeczy. Wyrabiał np. silniki, pościel i ciasto na placki. Był też znanym inżynierem, artystą i za granicą. :) Co jeszcze? Patrzymy przez okno i aż chce się żyć! Idzie wiosna!

Strona gotowa do druku

 Who is who in Gmina Andrychów. Maronka.
26 Sierpnia 2011 - 12118 Odsłon

Tematy luźne Ponoć dawno, dawno temu żyła sobie w Beskidzie Małym Maronka. Była legandarną przywódczynią zbójów z Inwałdu, łupiącą na początku XIX wieku podróżnych. Wszystko to działo się na szlakach handlowych, które w większości wyglądały wtedy tak, jak wygląda obecnie nasza BDI. W każdym razie, tłumacząc to na język dzisiejszy - łupiła (być może też łupijała :) turystów i biznesmenów, czarowała (organizowała obowiązkowe promocje i szkolenia), była też ponoć ... paserką, skupującą od pomniejszych band ich łupy. Sprawiedliwość dopadła ją w karczmie nieopodal Andrychowa! Jakie to szczęście, że teraz są zupełnie inne czasy i nikt nie łupi już turystów przejeżdżających przez Inwałd! Strach pomyśleć co by było, gdyby Maronka urodziła się stokilkadziesiąt lat później! zwłaszcza, że okolice Andrychowa to teraz prawdziwe turystyczne zagłębie! Więcej o Maronce przeczytacie w Wikipedii oraz na www.info.kety.pl

Strona gotowa do druku

 W Andrychowie coraz częściej pojawiają się znaki ... na niebie i ziemi
20 Sierpnia 2011 - 12243 Odsłon

Tematy luźne Ogórki w tym roku rosną jak szalone! Najprawdopodobniej, dzieje się to za sprawą obfitych opadów deszczu. Woda leje się z nieba i ziemi (chodzi oczywiście o fontanny, chociaż kampania wyborcza również powoli się rozkręca). Internet straszy nas przepowiedniami i zapowiedziami końca świata. Zabiegani za chlebem powszednim zapominamy o rzeczach dla nas ważnych. Tuż obok mamy tak szczególne miejsca jak Wadowice i Kalwaria. Nie zapominajmy jednak o tym, że i w Andrychowie pojawiło się w ostatnich latach wiele znaków na niebie i ziemi ... więcej w czytaj więcej ...

Czytaj więcej... (1681 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Stary Golf ... nie może, ale może już może
09 Sierpnia 2011 - 13517 Odsłon

Tematy luźne Chwilowo - jak informuje strona www.starygolf.eu - ekipa Starego Golfa odprowadziła wzrokiem swój pojazd na lawecie do mechanika. Usterka nie wydaje się jednak na tyle poważna, by przeszkodzić w dalszej, wakacyjnej trasie. To ponoć tylko pęknięta guma pod gaźnikiem ... cokolwiek więc to znaczy - nie brzmi groźnie :) Na stronie projektu pojawiło się też kilka fotek z wakacji, ale ... najlepiej zobaczcie sami - na ich Facebookowej Tablicy.

Strona gotowa do druku

 Gomasio - sezamie ... jesteś wielki
09 Sierpnia 2011 - 13548 Odsłon

Tematy luźne Podczas jednej z wizyt w gospodarstwie ekologicznym "Brzozowy Gaj" Pawła Kobielusa w Wieprzu mieliśmy niewątpliwą przyjemność spróbowania specjałów wyprodukowanych bez dodatkowych "upiększaczy smaku" Zaskoczył nas trochę ... niezwykły smak ugotowanego orkiszu. Pszenica ta, jako zboże chlebowe była uprawiana od bardzo dawna. Niestety obecnie spotykana jest sporadycznie jako nasiona, częściej jako jeden z dodatków do chleba z ziarnami zbóż. Tym razem jednak nie będziemy pisać o orkiszu, lecz o ... gomasio. W Polsce ten bardzo popularny w innych częściach świata specyfik makrobiotyczny nie cieszy się popularnością. Szkoda, bo nie tylko jest bardzo smacznym dodatkiem do wszelkiego rodzaju potraw z ryżu i warzyw, ale też ... śmiało można nim zastąpić popularną sól :) Dodatkowo - gomasio zwany również solą sezamową jest świetny do kanapek i sałatek. To właśnie u Pawła Kobielusa dowiedzieliśmy się jak zrobić gomasio i z przyjemnością dzielimy się z Wami tym kulinarnym odkryciem. Kliknijcie w czytaj więcej ...

Czytaj więcej... (2261 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Tylko tutaj można znaleźć prawdziwą drogę do domu
04 Sierpnia 2011 - 13995 Odsłon

Tematy luźne Tym razem będzie ogórkowo i sentymentalnie. Polacy w ostatnich latach bardzo często wyjeżdżają za granicę. Oczywiście, nie tylko w poszukiwaniu pracy i chleba. Wielu z nas, opuszczając miejsce w którym mieszkamy, gdzie wychowywaliśmy się, mamy rodzinę i przyjaciół - lubi powracać. Lubi drogę do domu. No właśnie. Droga do domu ... Andrychów jako jedno z niewielu miast w Polsce może pochwalić się tym, że to właśnie u nas jest ... hmmm etalon? lub jak kto woli kwintesencja wyobrażenia prawdziwej drogi do domu. Szczegóły w czytaj więcej ...

Czytaj więcej... (388 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Wakacyjno - ogórkowa platforma Gumowa
03 Sierpnia 2011 - 13333 Odsłon

Tematy luźne Wakacyjno-ogórkowych tematów ciąg dalszy. Dzisiaj - ogórkowo i z przymrużeniem oka. W poszukiwaniu sposobów na rozwiązanie problemów w mieście, przeglądając bezmiar internetu natrafiliśmy na prawdopodobnie pierwszą w Polsce Gumową Platformę Kabaretową, która o dziwo - jest ściśle powiązana z naszym miastem! Zerknijcie tutaj

Strona gotowa do druku

 Andrychowianka została nową miss mokrego podkoszulka?
31 Lipca 2011 - 10457 Odsłon

Tematy luźne Zbliża się godzina 23.00 więc możemy już zaproponować Wam trochę lżejszy temat :). W dniu dzisiejszym, o godzinie 18.00 PM na Placu Mickiewicza (też PM) odbyło się uroczyste pożegnanie Starego Golfa, który, za kilka godzin wyrusza na podbój Europy. W trakcie podróży, zupełnie przy okazji nastąpi przekręcenie wskazań licznika o 10000 km. do przodu. To dość niespotykane zjawisko, ponieważ kierowcy przyjeżdżający do nas z Europy zwykle robią coś zupełnie przeciwnego :) ech ... ta jazda przez 100000 km. na wstecznym ... :), ale wróćmy może do tematu Stary Golf i może. Zanim pożegnaliśmy ekipę SG1 (miłośnicy Science Fiction - prosimy nie mylić skrótów - tu chodzi o Starego Golfa) odbyły się krótkie wybory miss mokrego, starego golfa. Ale o tym dowiecie sie w czytaj więcej ...

Czytaj więcej... (1706 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Temat zupełnie ogórkowy
28 Czerwca 2011 - 7768 Odsłon

Tematy luźne Zbliża się sezon ogórkowy. W warzywniakach pachnie koperkiem, a ogórki coraz częściej i liczniej pojawiają się na sklepowych półkach. Postanowiłem ruszyć w miasto, szukając ogórkowych tematów na nadchodzacy sezon wakacyjny. Takich - z przymrużeniem oka, wesołych, pełnych dystansu do nas samych. Andrychowian RP 2011. Pierwszy z nich dostrzegłem fotografując najdłuższy ... prawdopodobnie budynek w mieście. Szczegóły w czytaj więcej ...

Czytaj więcej... (872 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Mogli siedzieć w domu i oglądać telewizor ... ale nie! Ale nieeeee!
25 Czerwca 2011 - 8212 Odsłon

Tematy luźne Musieli wymyślić coś zwariowanego. Wyprawa Starego Golfa wkracza w przedostatnią fazę. Przez najbliższe dni samochód będzie testowany na drogach całej Polski. Mamy nadzieję ... że ten najtrudniejszy ze sprawdzianów przejdzie bez bólu. W czytaj więcej - niespodzianka i kilka wskazówek na to co zrobić, żeby wyprawa była naprawdę udana :)

Czytaj więcej... (2145 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Doda w wyprawie "Stary Golf i może" ...
08 Maja 2011 - 8085 Odsłon

Tematy luźne Wyprawa nabiera rumieńców! Jak czytamy na stronie Stary Golf i może - właśnie zamknęła się lista uczestników. Czwartym podróżnikiem, a właściwie podróżniczką będzie Ania. Doda w wyprawie "Stary Golf i może" ... "nutkę kobiecości i wrodzoną intuicję ... i jeszcze zaradność" :) Więcej szczegółów o uczestnikach, trasie i głównym bohaterze wyprawy - Starym Golfie - tutaj : www.starygolf.eu

Strona gotowa do druku

 Wyjaśniła się wielka tajemnica piramidy?
04 Maja 2011 - 7622 Odsłon

Tematy luźne Kilka dni temu do redakcji andrychow.pl dotarł zwój emailrusu (emailrus - to taka elektroniczna wersja papirusu) Nie pisaliśmy o tym wcześniej, bo informacja tej wagi musi być dokładnie sprawdzona przed publikacją. Teraz - wszystko stało się jasne i prawie żaden z zakamarków nowej inwałdzkiej budowli nie kryje tajemnic. Okazuje się, że to, co starożytni budowali przez ćwierć wieku naszym fachowcom we współpracy z egipcjanami (wszystkich budowniczych było ok. 30) udało się wybudować w ciągu roku :) Wiadomo - Polak potrafi, zwłaszcza, że swój grosz dorzuciła Unia Europejska. No i proszę - w pobliskim Inwałdzie pojawiła się kopia jednej z największych zagadek historycznych wszechczasów. Główną komorę odtworzono w skali 1:1. Pozostałe wymiary to 13 metrów wysokość i 20 metrów - szerokość boku podstawy. W kopii piramidy jest nawet złoty tron! Ponieważ w chwili obecnej podróż do Egiptu nie należy do najbezpieczniejszych - zapraszamy do Gminy Andrychów. W piramidzie wszystko jest nowe ... no, może za wyjątkiem kopii przedmiotów codziennego użytku Tutenchamona - bo jest wśród nich hebanowy zestaw do gry :) Wieść Gminna niesie, że ponoć w jednej z tajemnych komnat inwałdzkiej piramidy znajduje się zabalsamowany jegomość ... który rzuca klątwy na lewo i prawo. Kto nie boi się ryzyka - zapraszamy! Kopia piramidy Faraona Tutenchamona jak i dziesiątki innych atrakcji turystycznych Gminy Andrychów - zaprasza.

Strona gotowa do druku

 Andrychow.pl pomaga zwiedzać Europę
30 Kwietnia 2011 - 7622 Odsłon

Tematy luźne Miło nam powiadomić, że naklejka z logo portalu andrychow.pl pojawi się podczas nadchodzących wakacji - prawie w całej Europie. Korzystając z możliwości dołączyliśmy do grona naklejkowiczów na starym golfie co może. Dla niedowiarków - załączamy digżart, którego dziwny tytuł ... dwa stare golfy i morze - wyjaśni się po kliknięciu w czytaj więcej ...

Czytaj więcej... (584 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Czy jest coś takiego, co może nas zjednoczyć?
03 Marca 2011 - 8225 Odsłon

Tematy luźne W świecie podziałów i sporów, w czasach powagi i kryzysu, gdy cukier ponownie znika ze sklepowych półek! musi pojawić się coś, co połączy ludzi we wspólnym działaniu. Coś ponadczasowego i ponadpartyjnego, coś co wziesie nasze ciała ku niebu! wysoko ponad szarą codzienność, małostkowe czyny, głupie słowa i zwyczajne ludzkie słabości. Co może stać się lekarstwem dla społeczeństwa? Zbudujmy coś wspólnie! ... taki tam ... przykład w czytaj więcej ...

Czytaj więcej... (166 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Zagłębie rozrywki w Andrychowie?
01 Kwietnia 2010 - 8991 Odsłon

Tematy luźne W dniu dzisiejszym grupa 12 biznesmenów z Andrychowa ostatecznie potwierdziła swoje zamiary zawiązania Spółki z o.o. W ciągu najbliższych kilku lat, w bezpośrednim sąsiedztwie pomnika Grunwaldzkiego przy ulicy Krakowskiej ma powstać ogromny kompleks rekreacyjno sportowy, hotel, sztuczny tor saneczkowy, zimowy tor saneczkowy z wyciągiem, hala sportowa na 2000 miejsc, korty tenisowe i wiele mniejszych obiektów sportowych (planuje się np. pierwszą w okolicy strzelnicę!) Po sukcesach Parku Miniatur i Dinolandii - będzie to kolejny wielki kompleks turystyczny w Gminie Andrychów. Prace projektowe trwają. Szczególne ukształtowanie tego terenu umożliwia realizację bardzo ciekawych koncepcji. Wśród miniatrakcji zapowiedziano np. sztuczny tor wodny, po którym na wzór rollercoasterów będzie można przemieszczać się w wodnym, sztucznym korycie rzeki - pontonami lub kajakami, przewidziano również parkour o powierzchni 400 m2 oraz tor do cyklotrialu o łącznej długości ok. 500 m. "Tak zróżnicowanego i atrakcyjnego miejsca na wypoczynek - na próżno mozna szukać na mapie Polski" - wypowiada się rzecznik prasowy grupy biznesmenów. No cóż - gratulujemy pomysłu! i czekamy na pierwsze obiekty! Czy długo będziemy czekać? Hmmm - zważywszy na to, że artykuł opublikowano 1 kwietnia oraz fakt, że to prima aprilisowy żart - pewnie jeszcze jakiś czas poczekamy :)

Strona gotowa do druku

 Pora na pora
06 Stycznia 2010 - 8516 Odsłon

Tematy luźne Zwykle nie publikujemy tego typu listów do redakcji, ale tym razem anonimowa internautka podzieliła się z nami przepisem kulinarnym, który po wypróbowaniu okazał się całkiem smaczny! trafiając na listę "dobrych zupek na szybko". Jak w tytule - potrzebujemy 2-3 pory, kilka ziemniaków i rosołek, który być może został nam w garnku z ubiegłego dnia. Porę kroimy na talarki, ziemniaki w grubszą kostkę. Wrzucamy to wszystko do rosołku i gotujemy dopóki ziemniaczki nie zrobią się miękkie. Na koniec można dodać mikroszczyptę chili :) Jak wiemy, lub powinniśmy wiedzieć - por zawiera duże ilości soli mineralnych (zwłaszcza wapnia i fosforu oraz wiele witamin). No cóż - smacznego! ... i dziękujemy za nadesłanie przepisu! Zupka jest ... pyszna!

Strona gotowa do druku

 Na czym teraz jeździ Św. Mikołaj?
06 Grudnia 2009 - 11028 Odsłon

Tematy luźne Wadowice, Andrychów i Zator były dzisiaj świadkami prawdziwego boomu na zmotoryzowanych Św. Mikołajów. Kawalkada ponad 100 motocyklistów, których dominującym kolorem kombinezonów były czerwień i biel - zajechała w samo południe na Plac Mickiewicza. Grey wolves - żywiecki klub motocyklowy (a właściwie - jego "wadowicka" grupa) wraz z pasjonatami dwuśladów z naszego powiatu zorganizowały 6 grudnia rajd motocykli w trakcie którego w Wadowicach, Andrychowie i Zatorze rozdawano dzieciom słodycze oraz prowadzono akcję informacyjną związaną z bezpieczeństwem pieszych na jezdni. Fotoreportaż z pobytu Św. Mikołajów w Andrychowie - w czytaj więcej ...

Czytaj więcej... (1642 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Wielki Brat sprawdza jak się jeździ na nartach
10 Stycznia 2008 - 14615 Odsłon

Tematy luźne Po kamerze internetowej zamontowanej na Placu Mickiewicza dostępnej - tutaj i serii kamer monitoringu Andrychowa dostępnych tylko dla nielicznych :) przyszedł czas na kolejną! Teraz, aby sprawdzić warunki narciarskie na stoku Pracicy wystarczy wejść na stronę internetową Ski Centrum Pracica w Rzykach Praciakach - www.pracica.pl i samemu zobaczyć przez oko kamery internetowej jakie są warunki narciarskie na stoku.

Strona gotowa do druku

 Dżemik Pani Mirki
27 Sierpnia 2007 - 11510 Odsłon

Tematy luźne Sezon ogórkowy powoli dobiega końca. Dobre warunki pogodowe w naszym regionie spowodowały duży urodzaj na jabłka, gruszki i śliwki węgierki. Dlaczego wymieniłem akurat te owoce? To proste - w czytaj więcej zamieszczam dla Was przepis Pani Mirki na wspaniały dżemik. Aby go zrobić potrzebne nam będzie jeszcze 10 dkg rodzynek, 60 dkg cukru i dwie szklanki pokrojonych orzechów włoskich. A w czytaj więcej dla zainteresowanych - dokładny przepis.

Czytaj więcej... (1065 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Znaleziono okulary
22 Stycznia 2007 - 13572 Odsłon

Tematy luźne Dnia 18.01.2007 roku na granicy Wieprza i Andrychowa na ulicy Szewskiej (obok numeru 35) znaleziono okulary z oprawkami prostokątnymi, czarne, -9dpi. Informacja w sprawie odzyskania zguby 501 757 998.

Strona gotowa do druku

 Blogujący ogrodnik
16 Sierpnia 2006 - 12142 Odsłon

Tematy luźne Spacerując po naszej Gminie nietrudno zauważyć w ostatnich latach ogromny wzrost zainteresowania właścicieli przydomowych ogródków drzewkami i krzewami ozdobnymi. Czy zakup i zasadzenie to jednak wszystko czego wymaga od nas krzew ozdobny? Porady dla właścicieli ogrodów, opisy roślin, przykłady aranżacji ogrodu i kompozycji kolorystycznych krzewów, pięlęgnacja roślin w różnych okresach wzrostu i porach roku, a nawet porady jak opiekować się krzewami i trawnikami w okresie suszy - wszystkie te informacje możecie przeczytać na internetowym blogu ogrodnika Eryka Stusa. Zapraszamy - tutaj

Strona gotowa do druku

 Najważniejsza jest ... zaprawa
14 Sierpnia 2006 - 17562 Odsłon

Tematy luźne Ponieważ sezon ogórkowy powoli dobiega końca, postanowiłem, że zdradzę Wam kilka z moich, a właściwie naszych rodzinnych tajemnic :). Chodzi o produkcję domowym sposobem pewnego napoju z bąbelkami, który smakuje ... prawie jak ... ale o tym w czytaj więcej ...

Czytaj więcej... (1966 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Wycieczka na Skałkę
31 Lipca 2006 - 13319 Odsłon

Tematy luźne Jeśli macie ochotę odpocząć trochę od zgiełku dnia - proponuję krótką, 2-3 godzinną wycieczkę w góry. Na Skałkę. Jak do niej trafić - zobaczcie w Miasto Online / Turystyka / Wycieczka na Skałkę - lub po prostu kliknijcie tutaj. W artykule fotograficzna mapka wycieczki, oraz panoramy rozciągające się ze Skałki - jednego z kilku "naturalnych" tarasów widokowych w naszej okolicy.

Strona gotowa do druku

 Kryptoreklama
28 Lipca 2006 - 12156 Odsłon

Tematy luźne Tytuł pewnie Was trochę zmylił, choć odzwierciedla zawartość tego artykułu. Chciałbym Was zaprosić do obejrzenia kilku fotek pomieszczeń krypt w podziemiach Kościoła Parafii Św. Macieja w Andrychowie. Dlaczego? Fala upałów jakie w tych dniach nam towarzyszą przypomniała mi, jaki przemiły chłodek panuje w ich wnętrzach. Naturalna klimatyzacja. Krypty miałem okazję obejrzeć 19 czerwca 2006r. podczas spotkania Zespołu Samokształceniowego Dyrektorów Placówek Wychowania Pozaszkolnego Województwa Małopolskiego. Ostatnim punktem tego spotkania była właśnie wizyta (na zaproszenie proboszcza Parafii - ks. Stanisława Czernika) w tym niezwykle urokliwym miejscu naszego miasta. A w czytaj więcej obiecane fotki.

Czytaj więcej... (674 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Zadam Wam bobu!
27 Lipca 2006 - 14955 Odsłon

Tematy luźne Sezonu ogórkowego cd. Być może słyszeliście kiedyś powiedzenie - dać (zadać) komuś bobu. Słowa te znaczą mniej więcej to, by z premedytacją uczynić komuś coś przykrego. O ile zgadzam się z większością ludowych powiedzonek, to tego, przyznam, nie rozumiem. Dlaczego? Ostatnio wpadły w moje ręce młode strąki bobu. Kilkadziesiąt strąków. Po wyłuskaniu ze strąków i ugotowaniu w lekko osolonej wodzie (10-15 min) bób wysypujemy na talerzyk i po zdjęciu cieniutkiej skórki możemy się delektować! powtarzam - delektować tym zapomnianym warzywem. Nic nie stoi na przeszkodzie by podawać go polanym masełkiem z dodatkiem bułki tartej, lub jak niektórzy wolą z podsmażonym na cebulce boczkiem (oczywiście w obu przypadkach z bobu po ugotowaniu trzeba zdjąć skórkę). Jeśli macie trochę miejsca na płycie grilla i garnuszek metalowy z osoloną wodą - smakuje bardzo dobrze jako mała przekąska przed daniem głównym! Rewelacja! Jeśli tylko macie szansę spróbować - polecam!

Strona gotowa do druku

 Lanie wody dla ochłody
24 Lipca 2006 - 13112 Odsłon

Tematy luźne Żar leje się z nieba, sezon ogórkowy, pozwólcie, że i ja poleję trochę wody. Zapraszam Was do obejrzenia kilkunastu fotek w kolejnym albumie supergalerii - Wodospady. Nie są to może "Niagary" - ale są nasze :) Uchwycone w obiektywie Piotra Tomy i moim - wodospady te znajdują się w najbliższej okolicy Andrychowa. Pewnie niejeden z nas chciałby teraz znaleźć się w ich sąsiedztwie, posłuchać szumu płynącej wody i poczuć miły chłodek :) - Zapraszam - tutaj

Strona gotowa do druku

 Dekonstrukcja z pogranicza jawy i snu
17 Lipca 2006 - 13496 Odsłon

Tematy luźne Urodził się w Andrychowie. Żyje nadal. Tworzy swoje rysunki używając czarnego tuszu, śliny i papieru kredowego. Do tworzenia potrzebuje mocnej mrocznej inspiracji. Często jej nie znajduje. Wtedy nie tworzy. Pawk. Paweł Kłaput. Internetowa galeria jego prac jest do obejrzenia tutaj

Strona gotowa do druku


PostNuke Powered Site, GNU/GPL Licence, Administracja : wins@andrychow.pl , Telefon 502 740628
Wszystkie loga, znaki handlowe, treść, fotografie oraz skrypty i moduły na tej stronie należą do ich właścicieli.
Regulamin świadczenia usług :: Polityka prywatności :: Redakcja Za treść ogłoszeń i reklam nie odpowiadamy
Polityka strony dotycząca cookies
Korzystając z niniejszej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki i polityką strony dotyczącą cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce.