Niedziela , 20 Maja 2018 - 19:31 
Szukaj  
Reklama
Katalog Firm
 · Losowa Firma :
Auto-Serwis TROJAK - Pomoc drogowa, Kompleksowe Naprawy Powypadkowe · Zobacz więcej informacji o tej firmie w Katalogu Firm
Katalog Firm
Ostatnio do Katalogu Firm dołączyły Firmy :

Widpol S.C. Toczenie CNC, frezowanie CNC, wiercenie, gwintowanie·Zobacz opis tej Firmy
Dom Weselny Zielona Skarpa - Powiat Wadowicki, Andrychów, Sułkowice·Zobacz opis tej Firmy
FOLMAR - Marek Chrapkiewicz - Producent Opakowań Foliowych·Zobacz opis tej Firmy
DRUKPOL - Centrum Obsługi Biurowej·Zobacz opis tej Firmy
Szkółka Krzewów Ozdobnych - Justyna i Jan Piekiełko·Zobacz opis tej Firmy
Zobaczcie

Stowarzyszenie
Uniwersytet
Trzeciego Wieku
w Andrychowie

Krótkofalarski
Klub Łączności
Delta SP9KUP

Licznik
Dzisiaj:898
Miesiąc:19793
Ten rok:129363
Ogólnie:5273259

Od dnia 01.05.2002
Pokaż wszystkie artykuły tego tematu.

 KOŁO PTTK "CHAŁUPA" zaprasza 5 lipca (sobota) na Rajd Rodzinny
02 Lipca 2014 - 8442 Odsłon

Tematy luźne KOŁO PTTK "CHAŁUPA" przy Andrychowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej już po raz siódmy zaprasza całe rodziny do udziału w Rajdzie Rodzinnym "Dbajmy o zdrowie" z metą w Mini Zoo Kucyk w Inwałdzie. Rajd odbędzie się w najbliższą sobotę 5 lipca. Organizatorzy proponują trasy piesze i rowerowe, m.in. trasę: Andrychów Osiedle Lenartowicza (MZK) - Wronowiec - Korcza - Mini Zoo (ok. 4 km). Na mecie zabawy, malowanie twarzy, przejażdżki na kucyku, zwiedzanie zoo, konkursy z nagrodami i wiele innych atrakcji. Wpisowe wynosi 12 złotych. Zapisy w siedzibie ASM przy ul. Włókniarzy 18 (pok. 4, tel. 33 8752975, 602 486 833). Szczegóły na załączonym plakacie.

Czytaj więcej... (61 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 W księgarni zgubiono... sportowe buty
11 Maja 2013 - 9785 Odsłon

Tematy luźne W ubiegłym tygodniu roztargniony klient zostawił u nas używane sportowe buty znanej firmy. Pewnie głowi się gdzie je zgubił pisze do nas właściciel Księgarni "B.Marczyński" przy ulicy Rynek 4. Mamy sposób na to jak odnaleźć młodzieńca! Pochodzi z bajki o Kopciuszku :) Byłby to niezwykle ciekawy i pouczający widok, jak przed księgarnią w centrum miasta ustawia się kilka tysięcy młodych ludzi, aby przymierzyć sportowy pantofelek :) Żarty, żartami, a buty - czekają na właściciela :) w miejscu wspomnianym powyżej.

Strona gotowa do druku

 Długa przerwa i mistrzowie drugiego planu
19 Marca 2013 - 10500 Odsłon

Tematy luźne Jak widać w jednym z filmików zamieszczonych w popularnym serwisie - długa przerwa w czasie lekcji nie musi być nudna :) Uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 w Andrychowie dali prawdziwy pokaz umiejętności tanecznych, ekspresji i dobrego humoru. Zapraszamy do obejrzenia - tutaj Właściwie to każdy z tańczących wymaga oddzielnego komentarza, więc na wszelki wypadek polecamy Wam dokładnie przestudiowanie stylu wszystkich uczestników :)

Strona gotowa do druku

 Stanica Hucuł zaprasza 15 Sierpnia od godz. 13.00 na Piknik Ułański
10 Sierpnia 2012 - 11490 Odsłon

Tematy luźne Stanica Hucuł zaprasza 15 Sierpnia (środa) od godz. 13.00 na Piknik Ułański. W programie: pokazy Kadryla Ułańskiego, rycerstwa z okresu Trylogii i Bitwy pod Grunwaldem, jazda konna, przejażdżki bryczką, Ognisko, Zabawa na świeżym powietrzu, bufet obficie zaopatrzony: grochówka wojskowa z kotła, kiełbaska z grilla itp. Zapraszamy!

Strona gotowa do druku

 Szlachetny moście, nikt się nie dowie jak funkcjonujesz, aż się zepsujesz
10 Sierpnia 2012 - 10923 Odsłon

Tematy luźne My tu sobie parafrazujemy strofy Kochanowskiego, a koniec nadchodzi! W mieście pojawili się pierwsi "aniołowie apokalipsy"! Ludzie udają, że ich nie widzą a oni dają nam widoczne znaki tego, że koniec naszego drogowego raju jest bliski! Znaki te krzyczą do nas! Ludzie! Opamiętajcie się! i zawracajcie! Nie tędy droga! Jak przygotować się na nadchodzący armageddon - w czytaj więcej.

Czytaj więcej... (2116 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Wyjazdowa sesja foto - SkuBany - skuter i Bałkany
18 Lipca 2012 - 11280 Odsłon

Tematy luźne Sezon ogórkowy w pełni, więc tradycyjnie - korzystając z pięknego zachodu słońca i filtrów Photoshopa :) o wdzięcznej nazwie Bobersesion2012 odwiedziliśmy okolice Andrychowa, aby sfotografować udającego się w długą drogę (ok 3000 km) Darka Mandę vel. Bobera88 i jego SkuBany - skuter i Bałkany. Co wyszło z tej niecodziennej sesji... zobaczcie w czytaj więcej :) Andrychow.pl jest patronem medialnym wyprawy. Przy okazji - wielkie dzięki dla Ani za pomoc w czasie sesji foto i stylizację Bobra :)

Czytaj więcej... (1606 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Radio Propaganda w Zatorze
17 Lipca 2012 - 11461 Odsłon

Tematy luźne Koncert formacji RADIO PROPAGANDA zainauguruje tegoroczną działalność Letniej Sceny Muzycznej na Rynku w Zatorze. Radio Propaganda to zespół z Andrychowa. Ich muzyka to energetyczne połączenie rocka, reggae i ska. Na koncert organizatorzy zapraszają w czwartek, 19. lipca o godz. 19:00. Wstęp wolny.

Strona gotowa do druku

 Na gie filmy w lokalnym internecie!
17 Marca 2012 - 11172 Odsłon

Tematy luźne Idzie wiosna! Słoneczko, pogoda, dobry czas na pranie - więc i temat będzie wiosenny. Może nie wszyscy wiedzą, ale mamy w mieście prawdziwego reżysera, którego pseudonim artystyczny rozpoczyna się na "G". Reżyser ten dwoi się i troi, publikując efekty swojej twórczości. Tytuł jednej z ostatnich produkcji rozpoczyna się właśnie na literkę "G", a jej tytuł to "Gaciogate". Czy na "G" filmy reżysera na "G" zrobią furorę? Już pojawiła się prawdziwa lawina krytyki, twierdząca, że te produkcje są "G" warte. Jak potoczą sie dalsze losy i kariera reżysera? Zobaczymy. Gdzie? Najprędzej na Andrychopedii.org. Póki co - czekamy na kolejne na "G" filmy.

Strona gotowa do druku

 Jak będzie brzmiała nazwa nowej ulicy w naszym mieście?
03 Marca 2012 - 11214 Odsłon

Tematy luźne Postanowiliśmy odebrać Andrychopedii kilkuset (a dokładnie 873 użytkowników :) dlatego też niniejszym rozpoczynamy własne próby nie do końca poważnego komentowania rzeczywistości :) Oto pierwsza z nich! Wiele lat temu, na cześć pewnego znanego uczonego (zza naszej wschodniej granicy) - Schodowa, nazwano jedno z najpopularniejszych pomieszczeń w budownictwie wielorodzinnym - klatkę. Od tamtej pory klatka Schodowa jest bardzo popularnym określeniem, zwłaszcza na osiedlach. Kontynuacją tej pięknej tradycji jest propozycja nazwania jednej z najnowszych arterii naszego miasta nazwiskiem kolejnego znanego tym razem - przedsiębiorcy. Wkrótce, jeśli tak właśnie zadecyduje RM (nie mylić ze skrótem pewnego radia) nazwa nowej ulicy będzie brzmiała: Ulica Przemysłowa. Przemysłow znany był przed laty w Andrychowie z wyrabiania różnych rzeczy. Wyrabiał np. silniki, pościel i ciasto na placki. Był też znanym inżynierem, artystą i za granicą. :) Co jeszcze? Patrzymy przez okno i aż chce się żyć! Idzie wiosna!

Strona gotowa do druku

 Who is who in Gmina Andrychów. Maronka.
26 Sierpnia 2011 - 12969 Odsłon

Tematy luźne Ponoć dawno, dawno temu żyła sobie w Beskidzie Małym Maronka. Była legandarną przywódczynią zbójów z Inwałdu, łupiącą na początku XIX wieku podróżnych. Wszystko to działo się na szlakach handlowych, które w większości wyglądały wtedy tak, jak wygląda obecnie nasza BDI. W każdym razie, tłumacząc to na język dzisiejszy - łupiła (być może też łupijała :) turystów i biznesmenów, czarowała (organizowała obowiązkowe promocje i szkolenia), była też ponoć ... paserką, skupującą od pomniejszych band ich łupy. Sprawiedliwość dopadła ją w karczmie nieopodal Andrychowa! Jakie to szczęście, że teraz są zupełnie inne czasy i nikt nie łupi już turystów przejeżdżających przez Inwałd! Strach pomyśleć co by było, gdyby Maronka urodziła się stokilkadziesiąt lat później! zwłaszcza, że okolice Andrychowa to teraz prawdziwe turystyczne zagłębie! Więcej o Maronce przeczytacie w Wikipedii oraz na www.info.kety.pl

Strona gotowa do druku

 W Andrychowie coraz częściej pojawiają się znaki ... na niebie i ziemi
20 Sierpnia 2011 - 13082 Odsłon

Tematy luźne Ogórki w tym roku rosną jak szalone! Najprawdopodobniej, dzieje się to za sprawą obfitych opadów deszczu. Woda leje się z nieba i ziemi (chodzi oczywiście o fontanny, chociaż kampania wyborcza również powoli się rozkręca). Internet straszy nas przepowiedniami i zapowiedziami końca świata. Zabiegani za chlebem powszednim zapominamy o rzeczach dla nas ważnych. Tuż obok mamy tak szczególne miejsca jak Wadowice i Kalwaria. Nie zapominajmy jednak o tym, że i w Andrychowie pojawiło się w ostatnich latach wiele znaków na niebie i ziemi ... więcej w czytaj więcej ...

Czytaj więcej... (1681 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Stary Golf ... nie może, ale może już może
09 Sierpnia 2011 - 14392 Odsłon

Tematy luźne Chwilowo - jak informuje strona www.starygolf.eu - ekipa Starego Golfa odprowadziła wzrokiem swój pojazd na lawecie do mechanika. Usterka nie wydaje się jednak na tyle poważna, by przeszkodzić w dalszej, wakacyjnej trasie. To ponoć tylko pęknięta guma pod gaźnikiem ... cokolwiek więc to znaczy - nie brzmi groźnie :) Na stronie projektu pojawiło się też kilka fotek z wakacji, ale ... najlepiej zobaczcie sami - na ich Facebookowej Tablicy.

Strona gotowa do druku

 Gomasio - sezamie ... jesteś wielki
09 Sierpnia 2011 - 14419 Odsłon

Tematy luźne Podczas jednej z wizyt w gospodarstwie ekologicznym "Brzozowy Gaj" Pawła Kobielusa w Wieprzu mieliśmy niewątpliwą przyjemność spróbowania specjałów wyprodukowanych bez dodatkowych "upiększaczy smaku" Zaskoczył nas trochę ... niezwykły smak ugotowanego orkiszu. Pszenica ta, jako zboże chlebowe była uprawiana od bardzo dawna. Niestety obecnie spotykana jest sporadycznie jako nasiona, częściej jako jeden z dodatków do chleba z ziarnami zbóż. Tym razem jednak nie będziemy pisać o orkiszu, lecz o ... gomasio. W Polsce ten bardzo popularny w innych częściach świata specyfik makrobiotyczny nie cieszy się popularnością. Szkoda, bo nie tylko jest bardzo smacznym dodatkiem do wszelkiego rodzaju potraw z ryżu i warzyw, ale też ... śmiało można nim zastąpić popularną sól :) Dodatkowo - gomasio zwany również solą sezamową jest świetny do kanapek i sałatek. To właśnie u Pawła Kobielusa dowiedzieliśmy się jak zrobić gomasio i z przyjemnością dzielimy się z Wami tym kulinarnym odkryciem. Kliknijcie w czytaj więcej ...

Czytaj więcej... (2261 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Tylko tutaj można znaleźć prawdziwą drogę do domu
04 Sierpnia 2011 - 14866 Odsłon

Tematy luźne Tym razem będzie ogórkowo i sentymentalnie. Polacy w ostatnich latach bardzo często wyjeżdżają za granicę. Oczywiście, nie tylko w poszukiwaniu pracy i chleba. Wielu z nas, opuszczając miejsce w którym mieszkamy, gdzie wychowywaliśmy się, mamy rodzinę i przyjaciół - lubi powracać. Lubi drogę do domu. No właśnie. Droga do domu ... Andrychów jako jedno z niewielu miast w Polsce może pochwalić się tym, że to właśnie u nas jest ... hmmm etalon? lub jak kto woli kwintesencja wyobrażenia prawdziwej drogi do domu. Szczegóły w czytaj więcej ...

Czytaj więcej... (388 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Wakacyjno - ogórkowa platforma Gumowa
03 Sierpnia 2011 - 14191 Odsłon

Tematy luźne Wakacyjno-ogórkowych tematów ciąg dalszy. Dzisiaj - ogórkowo i z przymrużeniem oka. W poszukiwaniu sposobów na rozwiązanie problemów w mieście, przeglądając bezmiar internetu natrafiliśmy na prawdopodobnie pierwszą w Polsce Gumową Platformę Kabaretową, która o dziwo - jest ściśle powiązana z naszym miastem! Zerknijcie tutaj

Strona gotowa do druku


PostNuke Powered Site, GNU/GPL Licence, Administracja : wins@andrychow.pl , Telefon 502 740628
Wszystkie loga, znaki handlowe, treść, fotografie oraz skrypty i moduły na tej stronie należą do ich właścicieli.
Regulamin świadczenia usług :: Polityka prywatności :: Redakcja Za treść ogłoszeń i reklam nie odpowiadamy
Polityka strony dotycząca cookies
Korzystając z niniejszej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki i polityką strony dotyczącą cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce.