Niedziela , 22 Kwietnia 2018 - 08:53 
Szukaj  
Reklama
Katalog Firm
 · Losowa Firma :
Dom Weselny Zielona Skarpa - Powiat Wadowicki, Andrychów, Sułkowice · Zobacz więcej informacji o tej firmie w Katalogu Firm
Katalog Firm
Ostatnio do Katalogu Firm dołączyły Firmy :

Widpol S.C. Toczenie CNC, frezowanie CNC, wiercenie, gwintowanie·Zobacz opis tej Firmy
Dom Weselny Zielona Skarpa - Powiat Wadowicki, Andrychów, Sułkowice·Zobacz opis tej Firmy
FOLMAR - Marek Chrapkiewicz - Producent Opakowań Foliowych·Zobacz opis tej Firmy
DRUKPOL - Centrum Obsługi Biurowej·Zobacz opis tej Firmy
Szkółka Krzewów Ozdobnych - Justyna i Jan Piekiełko·Zobacz opis tej Firmy
Zobaczcie

Stowarzyszenie
Uniwersytet
Trzeciego Wieku
w Andrychowie

Krótkofalarski
Klub Łączności
Delta SP9KUP

Licznik
Dzisiaj:280
Miesiąc:19796
Ten rok:101458
Ogólnie:5245354

Od dnia 01.05.2002
 Wielki namiot w centrum miasta? To nie cyrk, to teatr!
08 Lipca 2015 - 7136 Odsłon

Super temat Na Placu Mickiewicza stanęła niecodzienna budowla. UBU TOUR to program Narodowego Starego Teatru w Krakowie, który w roku jubileuszy 250-lecia Teatru Publicznego w Polsce postanowił wzorem teatrów wędrujących ruszyć ze swojej siedziby ze spektaklem KRÓL UBU i zagrać go w namiocie poza Krakowem. "Przyświeca nam myśl, żeby teatr narodowy wyszedł poza swoje macierzyste sceny i zbliżył się do ideału bycia i grania wszędzie" - twierdzą organizatorzy przedsięwzięcia.

Czytaj więcej... (1605 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 MOTO-SHOW ANDRYCHÓW - 9. maja 2015
14 Kwietnia 2015 - 7173 Odsłon

Super temat W Andrychowie zapowiada się kolejna ciekawa impreza! 9. maja 2015 na Stadionie "AKS Beskid Andrychów" ul. Kościuszki 1 odbędzie się MOTO-SHOW! W programie zawodów przewidziano Rally Sprint (10:00-16:00), zloty pojazdów zabytkowych i modyfikowanych oraz pokazy driftu (12.30 i 16.30). Po imprezie przewidziano również MOTO-PARTY. Nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych. Będzie strzelnica paintball, ścianka wspinaczkowa 8-metrowa z asekuracją, zjeżdżalnia dmuchawiec, samochód do malowania przez dzieci farbami i wiele innych. Zapraszamy! Szczegóły imprezy: www.motoshowandrychow.pl Andrychowianie pamiętają pewnie tego rodzaju imprezy organizowane przed laty pod nazwą Andrychowski Kręcioł. Gościliśmy też wielokrotnie rajdy pojazdów zabytkowych. Zapowiada się przyjemna, majowa sobota, zwłaszcza, że dla niektórych będzie to z pewnością Dzień Zwycięstwa.

Strona gotowa do druku

 Wielka gratka dla miłośników dziejów Andrychowa - historia Ferdynanda Pachla!
13 Października 2014 - 7772 Odsłon

Super temat Bardzo nam miło poinformować, że na stronie Towarzystwa Przyjaciół Skawiny znajduje się niezwykle bogaty materiał historyczny autorstwa prawnuczki Ferdynanda Pachla - Marty Wołek-Bury. Informator nr 82 na stronach 36-57 zawiera pierwszą część skrupulatnie przygotowanej monografii, ilustrowanej dużą ilością fotografii. Materiał dostępny jest w internecie: tutaj Na stronie znajdziecie link do pobrania pliku (Informatora nr 82 Część II artykułu ukaże się na przełomie roku. Informator w wersji papierowej posiada już m.in. Biblioteka Miejska w Andrychowie i Towarzystwo Miłośników Andrychowa, a kolejne egzemplarze docierają do szkół. Serdecznie polecamy lekturę! To pierwsze tak bogate podsumowanie historii prawdziwego nauczyciela, patrioty, który miłość do ojczyzny otrzymał w darze od ojca - Feliksa (weterana Powstania Styczniowego), którego pamięć do dnia dzisiejszego kultywowana jest w jego rodzinnej Skawinie. W dzisiejszych, pełnych relatywizmu czasach, gdy tak trudno o wzorce do naśladowania, warto zagłębić się w lekturę historii zwyczajnego-niezwykłego człowieka, ojca, brata, dziadka, kompana, zwierzchnika, społecznika i pedagoga. Gwarantujemy, że z każdą przeczytana linijką będzie do Was docierać (jeśli jeszcze jej nie znaliście) - niezwykła historia, po której słowa - Ulica Ferdynanda Pachla już zawsze będą Wam się kojarzyć z nietuzinkową postacią Andrychowskiej Ziemi. Przy okazji gratulujemy autorce artykułu - Marcie Wołek-Bury! i z niecierpliwością czekamy na kolejną część niezwykłej monografii!

Strona gotowa do druku

 Zapraszamy na Dni Andrychowa!
17 Czerwca 2014 - 8409 Odsłon

Super temat Już w nadchodzący weekend odbędzie się największa, miejska impreza plenerowa - IV Festiwal Plackorzy - Dni Andrychowa. Szczegółowy program imprez - Kliknijcie w banerek! Zapraszamy!

Strona gotowa do druku

 Andrychowianka Dominka "Fika" - prosi o Wasze głosy
26 Lutego 2014 - 9344 Odsłon

Super temat Chcecie zrobić kolejny dobry uczynek wieczorem? :) ... i tak do zakończenia konkursu, bo można głosować codziennie? Proszę bardzo! Dominika Fika Giermańska - Andrychowianka - jest uczennicą 3 klasy Technikum Fryzjerskiego ZDZ w Wadowicach. Jak twierdzi - szkoła, daje jej mnóstwo możliwości i bardzo wspiera w realizacji marzeń i dążeniu do celu. Fryzjerstwo połączone z moda, to coś co kocha, bycie świetną stylistką to jej marzenie i plany na już... wcale nie tak odległa przyszłość. Fika kocha udział w sesjach zdjęciowych, pokazach mody i konkursach o takiej tematyce. Obecnie startuje w konkursie współorganizowanym przez jej ulubioną polską blogerkę - MACADEMIAN GIRL, która jest dla niej inspiracją. Konkurs polega na zdobyciu jak największej ilosci głosów. Prosimy Was w jej imieniu o klikanie! Można klikać codziennie. Dominika często uczestniczy w konkursach fryzjerskich. Rok temu zdobyła 3 miejsce w "wieczorowej fryzurze na czerwonym dywanie" oraz 2 w konkursie "Gothic Paradise". Dominika właśnie wróciła ze szkolnych praktyk, które odbyły się w Hiszpanii - pełna pozytywnego nastawienia, nowych doświadczeń, pomysłów oraz wiedzy. Kliknijcie! - www.glamandmatt.pl W czytaj więcej - konkursowe stylizacjie Dominiki.

Czytaj więcej... (261 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Śpiewali kolędy i pastorałki
20 Stycznia 2014 - 10019 Odsłon

Super temat W Miejskim Domu Kultury w Andrychowie odbył się XVI Gminny Przegląd "Śpiewamy kolędy i pastorałki". W uroczysty sposób przegląd otworzył pan Michał Kołodziejczyk, dyrektor Zespołu Szkół Samorządowych w Inwałdzie. Serdeczne życzenia wszystkim uczestnikom złożyła pani Aneta Wądrzyk. Przegląd od szesnastu lat cieszy się dużym zainteresowaniem wśród uczniów i nauczycieli. Jego celem jest popularyzacja kolęd i pastorałek, rozbudzanie zainteresowania muzyką oraz stwarzanie okazji do wspólnego śpiewania. Do przeglądu zgłosiło się ponad 240 uczestników, dzieci i młodzieży ze szkół Gminy Andrychów. Przegląd prowadziły uczennice z Gimnazjum w Inwałdzie, Agata Walczak i Karolina Graca. O piękną dekorację, nagłośnienie i wspaniałą grę świateł zadbali pracownicy Miejskiego Domu Kultury w Andrychowie.

Czytaj więcej... (3799 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Oficjalne wyniki! Rzeką Roku 2013 została nasza Wieprzówka!
30 Września 2013 - 9753 Odsłon

Super temat Konkurs na Rzekę Roku - rozstrzygnięty! Znamy już oficjalne wyniki 1. Ogólnopolskiego Konkursu Rzeka Roku, ogłoszonego przez Klub Gaja. Wygrała nasza Wieprzówka! Do konkursu zgłoszono jej odcinek - pomiędzy Rzykami a Sułkowicami. Internauci oddali na nią 4216 głosów. Konkurs Rzeka Roku jest nowatorską w Polsce formą popularyzowania działań społecznych podejmowanych dla promowania i zachowania walorów przyrodniczych i kulturowych polskich rzek. Nagrody to dwie statuetki Rzeki Roku - dla zgłaszającego rzekę oraz dla samorządu, na którego terenie rzeka-laureatka się znajduje. Ambasadorem konkursu jest podróżniczka i pisarka, Beata Pawlikowska. czytamy na stronie ogłaszającej oficjalny wynik! Podczas głosowania na stronie internetowej plebiscytu odnotowano ponad 41 000 odsłon. W sumie na wszystkie rzeki oddano ponad 12 600 ważnych głosów! Zapraszamy do obejrzenia i lektury podsumowania konkursu na stronie www.zaadoptujrzeke.pl Wielki wspólny sukces! i niebywała - promocyjna moc zwycięstwa dla całego naszego regionu! Wielkie brawa dla wszystkich zaangażowanych we wspólny sukces!

Strona gotowa do druku

 Historia się powtarza! Znowu Dawid wygrał z Goliatem! Wieprzówka - nieoficjalnie - Rzeką Roku 2013!
30 Września 2013 - 9446 Odsłon

Super temat Malutka Wieprzówka, dzieki wspólnej walce ponad 4200 zaangażowanych w głosowanie wygrała z Wielką i Piękną Biebrzą! w konkursie Rzeka Roku 2013! Zwycięstwo jest w chwili obecnej nieoficjalne. Organizatorzy plebiscytu pOdadzą wynik oficjalny w ciągu 12 godzin. Cieszy fakt, że we wspólnĄ akcję głosowania na stronie www.rzekaroku.baobab.nazwa.pl włączyło się wiele osób nie związanych z naszą Gminą, które zachwyciłY się sposobem w jaki staraliśmy się promować naszą rzekę! Piękne fotografie udostępniane przez przyrodników i fotoamatorów, bogata dokumentacja miejsca, znajomość fauny i flory i świadomość potrzeby walki o rzekę - walki rzeczywistej a nie tej konkursowej - przynosi efekty w postaci popularyzacji jej piękna, a co sie z tym wiąże - wielkich walorów przyrodniczych i turystycznych naszej okolicy. Wieprzówka to godny ambasador naszego regionu! Silny - naszą siłą! Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tą akcję, niemal codziennie promując konkurs i naszego wodnego Dawida - Wieprzówkę!

Strona gotowa do druku

 Kiedyś rzeka była żywicielką, teraz może stać się ambasadorem naszego regionu!
18 Września 2013 - 9733 Odsłon

Super temat Opisy finalistek konkursu Rzeka Roku 2013 są świetnym przykładem na to, jak bardzo cywilizacja zmieniła nasze życie. Przed laty rzeki były żywicielkami ludzi. To przy nich budowano grody, powstawały osady przemysłowe. Rzeki dawały wodę do picia, pożywienie, napędzały swoją energią młyny. Czy wystarczająco dobrze traktujemy nasze rzeki? Czy są dla nas na tyle ważne, by poświęcić im większą uwagę? Rzeki, ziemia, lasy... wielu z nas zauważa postępującą dewastację, zanieczyszczenie, zaśmiecanie i lekceważenie kwestii ochrony przyrody, bioróżnorodności, obrony życia dzikich zwierząt, żyjących w naturalnych warunkach. 11 rzek stara się o tytuł rzeki roku 2013. Wśród nich jest nasza Wieprzówka, która w chwili obecnej wygrywa. Aby utrzymać zwycięstwo - nadal potrzebne są głosy internautów. Zapraszamy do głosowania na stronie: www.rzekaroku.baobab.nazwa.pl O wysokiej pozycji Wieprzówki zadecydowało bardzo duże zaangażowanie wielu ludzi, organizacji i środowisk. Wieprzówkę do konkursu zgłosili: Zespół Szkół Samorządowych w Rzykach, Towarzystwo Miłośników Andrychowa i Stowarzyszenie Inicjatyw na Rzecz Środowiska - Montanum.

Czytaj więcej... (744 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Wybuch talentu na szkolnym korytarzu
03 Września 2013 - 10859 Odsłon

Super temat Zapraszamy do obejrzenia galerii fotografii z prawdopodobnie jedynej nie tylko w naszym powiecie galerii sztuki, której "nośnikiem" stały się szafki uczniowskie! Andrychowskie Liceum Ogólnokształcące i jej zdolni, pozytywnie nakręceni uczniowie - zaskoczyli nas w tej dość nietypowej dziedzinie. Nie wiemy jak dokładnie nazywa się gatunek malarski, polegający na zdobieniu szafek szkolnych :) ale cieszy nas niezmiernie, że młodzież właśnie w taki sposób postanowiła włączyć się w historię swojej młodzieńczej Alma Mater. Cieszy nas tym bardziej, że mózgiem operacji jest absolwent LO - Piotr Kubicki z klasy biol-chem. Szafki w obecnym wyglądzie powstały dzięki współpracy tego utalentowanego artysty ze wspaniałymi, niezwykle zdolnymi rysunkowo i malarsko uczennicami: Magdą Ziarko, Karoliną Koziarz i Żanetą Bogacką. Działania twórcze wspierała Dominika Gondko, która zajęła się pomocą i odciażeniem artystów od prac porządkowo-organizacyjnych, które jak się domyślacie w tego rodzaju działaniach i rozmachu przedsięwzięcia były bez watpienia znaczną częścią realizowanego projektu. Szafkami zainteresowało się już Radio Kraków, napiszą o nich również we wrześniowym numerze Nowin andrychowskich, materiał z niezwykłej akcji ma się też pojawić (lub już się pojawił) w Teleekspresie! Pozostaje tylko zadać pytanie: Gdzie była w tym czasie nauczyciele i dyrekcja szkoły! Gdzie byli rodzice! Otóż odpowiadamy. Byli na właściwym miejscu! :) Wielki plus dla wszytkich zaangażowanych w akcję! W czytaj więcej - fotografie niecodziennej galerii sztuki!

Czytaj więcej... (1759 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Burzliwa historia Andrychowa w kamieniu spisana
12 Sierpnia 2013 - 9987 Odsłon

Super temat Przechodząc ulicami Andrychowa ze zdziwieniem odkryłem kolejną tablicę pamiątkową, która nie była mi wcześniej znana. Zrobiłem kilka fotografii i postanowiłem dowiedzieć się więcej o wydarzeniach sprzed lat, które wzmiankowano w tekście pamiątkowej - kamiennej karty historii. Sięgnąłem do wartościowej publikacji ks. Andrzeja Zwolińskiego pt. MIASTO ANKWICZÓW. Z DZIEJÓW ANDRYCHOWA, Kraków 1993, str. 68. "Kolejny strajk w zakładach "Czeczowiczki" rozpoczął się 27 pażdziernika 1926 r. Przystąpiła do niego cała załoga, żądając podwyżki zarobków o 25%. Był to strajk okupacyjny, który trwał 14 dni. Jego organizatorami były lewicowe siły PPS, a czołową rolę odgrywali: Stanisław Sordyl, Antoni Miarka, Józef Sordyl, Władysław Żywioł i inni. Strajk zakończył się zwycięstwem robotników, którzy uzyskali 15-procentową podwyżkę wraz z zapłatą za dni strajkowe. Zwycięstwo włókniarzy spowodowało wzrost nastrojów radykalnych wśród załóg innych zakładów pracy Andrychowa". Warto uważnie czytać materialne dowody historii naszej Małej Ojczyzny; są tam upamiętnione wydarzenia - te wzniosłe i burzliwe; wręcz dramatyczne dla ludzi biorących w nich udział. Nie da się pisać historii w samych barwach jasnych, bądż czarnych - historia ma całą paletę barw, które przekuwają się w wydarzenia pozytywne dla naszej Ojczyzny, ale też wątki tragiczne, które dotknęły wiele pokoleń mieszkańców Andrychowa i naszego kraju.

Czytaj więcej... (1904 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Konkurs o Złotą Czapkę: Gospodynie zgarnęły wszystki trzy Czapki
24 Czerwca 2013 - 10232 Odsłon

Super temat Pierwsze miejsce: Koło Gospodyń Brzezinka za placek z truskawkami, Drugie miejsce: Koło Gospodyń z Targanic Dolnych za sernik z bitą śmietaną, trzecie miejsce - Koło Gospodyń z Targanic Górnych za placek krakowski. Jury III konkursu o Złotą Czapkę za najlepsze wypieki - tradycyjne placki - nie miało łatwego wyboru. W jego skład weszli nie tylko dorośli, ale też młodzież. Wybierano spośród 11 konkursowych placków, które stanęły do rywalizacji. Nagrodzone wypieki już wymieniliśmy. Wyróżnienia w konkursie otrzymali: Oberża w Czarnym Groniu, Małopolska Spółdzielnia Handlowa Wizan w Andrychowie, Firma Cateringowa "Mieszczak" z Targanic, Hotel Spa Kocierz oraz Koło Gospodyń z Andrychowa, Zagórnika i Inwałdu. Wyróżnienie specjalne otrzymała Restauracja Bracia za placki ziemniaczane z sosem borowikowym! Zwycięzcom gratulujemy dobrego smaku! :D W tym roku konkurs miał błyskawiczny przebieg. Tuż przed nim nad Andrychowem przeszedł deszcz, a już niemal kilkanaście minut po rozpoczęciu konkursu o Złotą Andrychowską Czapkę - przepyszne wypieki rozeszły się w degustacjach wśród mieszkańców i gości Gminy Andrychów. Z trudem udało nam się zrobić fotoreportaż :) Zapraszamy do obejrzenia! Nagrody dla zwycięzców konkursu wręczał Burmistrz Andrychowa Tomasz Żak wraz z przewodniczącym Rady Miejskiem Romanem Babskim. W imieniu nagrodzonych za III miejsce Gospodyń z KGW Targanice Górne czapkę odebrały przedstawicielki targanickiej firmy "Mieszczak".

Czytaj więcej... (2542 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Andrychowianin świadkiem na ślubie Anny German?
15 Czerwca 2013 - 11416 Odsłon

Super temat Właśnie skończyłem oglądać bardzo ciekawy wywiad Krzysztofa Niemca z mężem Anny German - Zbigniewem Tucholskim wyemitowany w dniu dzisiejszym (14. czerwca 2013 r.) przez TVP-1. Niedawno TVP-1 wyemitowała serial o trudnym i skomplikowanym życiu piosenkarki, która później stała się gwiazdą estrady polskiej i zagranicznej. Wywiad z mężem piosenkarki bardzo mnie zainteresował. Szczególną uwagę zwrócił fragment, gdy Krzysztof Niemiec zapytał Zbigniewa Tucholskiego, w jakich okolicznościach się oświadczył i jak doszło do ślubu szczęśliwej pary. Wg słów męża Anny German - do sfinalizowania ślubu doszło bardzo spontanicznie; akurat przebywali w Zakopanem. Do zawarcia małżeństwa potrzebowali świadków, których zaprosili na uroczystość wprost z ulicy. Jednym ze świadków był również znajomy Zbigniewa Tucholskiego, który akurat przebywał w Zakopanem - trener siatkówki - Tadeusz Szlagor. Wydaje mi się, że wspomniany świadek to właśnie bardzo znany w naszym mieście, wielokrotny reprezentant Polski w siatkówce - królowej andrychowskiego sportu, trener reprezentacji Polski w latach 1965-73 - Tadeusz Szlagor. pisze do nas Zbigniew Kubień. Czy rodowity andrychowianin towarzyszył wtedy młodej parze będąc świadkiem zawarcia ich małżeństwa - życiowej decyzji, którą po latach mąż Anny German wspomina z tak wielkim wzruszeniem? Postaramy się wkrótce to potwierdzić. Tadeusz Szlagor to jedna z najważniejszych postaci panteonu andrychowskiej siatkówki. Znany i pamiętany w naszym mieście trener i sportowiec, którego imieniem nazwano halę sportową i wmurowano na niej okolicznościową tablicę. W archiwum andrychow.pl odnaleźliśmy materiał zrealizowany podczas tej historycznej uroczystości z dnia 9 maja 2003 roku. Przy okazji - juz 10 lat minęło od chwili nadania imienia Hali Sportowej oraz pierwszego memoriału siatkarskiego dziewcząt szkół średnich im. Tadeusza Szlagora.

Strona gotowa do druku

 Inwazja Paranienormalnych! Żarty się skończyły po dwóch godzinach występu.
10 Maja 2013 - 9699 Odsłon

Super temat Jak zgodnie twierdzili zapytani przez nas uczestnicy - To był jeden z najlepszych występów kabaretowych w naszym mieście". Wczoraj przez dwie godziny, publiczność na sali MDK niemal w każdej sekundzie programu trójki Paranienormalnych ćwiczyła mięśnie brzucha i twarzy. Nie zabrakło też Mariolki, która wpadła na chwilę by zadzwonić ze swojego różowego telefonu do koleżanki Gabryśki. Sala MDK z rzeźbioną boazerią :) i zgromadzona w niej publiczność przeniosła się do wnętrza samolotu tanich linii lotniczych, gabinetu doktora habilitowanego, pralni, obejrzała wieczorek literacki, spotkała się z głosem Roberta M. w jego kulinarnej podróży. Byliśmy też świadkami wnikliwej kontroli wykorzystania funduszy na budowę pewnego specjalnego przybytku konferencyjnego w którym znalazło się 50 łóżek i 2 krzesła :) Jednym słowem - niezwykle udany, dwugodzinny spektakl, który pozwolił oderwać się na parę godzin od normalnego życia i uciec w Paranienormalność :) Zapraszamy na fotki z występu!

Czytaj więcej... (1202 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Polski KrakSat Team zwyciężył na europejskim CanSat 2013! Aktualizacja.
14 Kwietnia 2013 - 10197 Odsłon

Super temat Niektórym - puszka 0,33 litra kojarzy się jednoznacznie. Innym - taka pojemność wystarczy by odnieść sukces na skalę europejską. Wszystko jest kwestią tego, czym ową 0,33 litrową przestrzeń się wypełni! Wielki sukces! Zespół KrakSat Team zdobył I miejsce w konkursie o zasięgu europejskim - CanSat 2013, organizowanym przez ESA. W konkursie mogą uczestniczyć zespoły pochodzące z wszystkich krajów członkowskich. Najogólniej mówiąc rywalizacja młodych naukowców polega na budowie działającego modelu sondy... w puszce 0,33 l. Sonda podczas swojej "podróży" zbiera możliwie jak najwięcej danych i musi spaść na ziemię w sposób kontrolowany. Podczas lotu czujniki znajdujące się w sondzie mierzą takie dane jak temperatura, wilgotność, ciśnienie, promieniowanie elektromagnetyczne w jak najszerszym, możliwym zakresie itp. Później - młodzi naukowcy analizują wyniki i przedstawiają je konkursowemu jury. Zespół KrakSatu to uczniowie V LO z Krakowa oraz uczniowie andrychowskiego Ogólniaka! Michał Gumiela i Antoni Odrobina! Jak czytamy na ich portalu społecznościowym - Podczas CanSat 2013 T-minus Engineering zmontowało cztery rakiety, które wyniosły na wysokość ponad 1000m sondy z czujnikami, zbudowane przez zespoły biorące udział w konkursie. Pierwsza próba krakowskiego CanSatu spaliła na panewce - satelita zmontowany przez zespół młodych naukowców nie został prawidłowo "uwolniony", podobnie jak pozostałe pięć z sześciu CanSatów znajdujących się w rakiecie nośnej. Pierwsze dwie rakiety na skutek awarii mechanizmów zwalniających nie pozwoliły na "uwolnienie" się sond z rakiet i zebranie przez nie danych. KrakSat Team może mówić o dużym szcześciu! Ich CanSat poleciał w ostatniej, czwartej rakiecie i misja zakończyła się wielkim sukcesem. Do startu i umieszczenia w ostatniej rakiecie swoich CanSatów zgłosiło się 8 zespołów. Było tylko 6 miejsc, więc o starcie zadecydowało losowanie. CanSat Kraksatu nie uległ uszkodzeniu po lądowaniu, wszystkie czujniki zadziałały prawidłowo. Zespół przystapił do analizy otrzymanych wyników. Po prezentacjach jury konkursu postanowiło właśnie ich - Zespół KrakSatu ogłosić zwycięzcami! Olbrzymi sukces! Wielkie Gratulacje! Aktualizacja Szczególnie cieszy nas fakt, że zwycięska drużyna KrakSat Team miała dwóch przedstawicieli z Gminy Andrychów! Michała Gumielę i Antoniego Odrobinę, który miał za zadanie testy i przygotowanie spadochronu dla sondy. Był również odpowiedzialny za wykonanie obudowy z włókna węglowego oraz montaż całości. Jak nietrudno się domyślić - było to bardzo odpowiedzialne zadanie. Ważąca 370 g. sonda dzięki jego pracy - została bezpiecznie sprowadzona na ziemię.

Strona gotowa do druku

 Pilota zatrudnię, warunki finansowe świetne, wymagane doświadczenie
05 Kwietnia 2013 - 7537 Odsłon

Super temat Mówią, że nie ma pracy a pieniądze leżą na ulicy! Tak jest! Sprawdziliśmy! To prawda! ale po kolei (jak mawiał pewien nasz znajomy maszynista). W wyścigach samochodowych trudno sobie wyobrazić załogę samochodu bez pilota. To on kieruje jazdą kierowcy, musi w odpowiednim momencie zareagować na niebezpieczne elementy znajdujące się na trasie przejazdu samochodu oraz informować kierowcę w czasie rzeczywistym o tym, jak najszybciej pokonywać najtrudniejsze odcinki drogi. Czy ten specyficzny zawód stanie się popularny w Polsce? Myślimy, że tak! Nawet w tak małych miastach jak Andrychów jest zapotrzebowanie na tego rodzaju usługi. Piloci i kierowcy muszą dobrze dopracować specyficzny język porozumiewania się i podział czynności wykonywanych podczas jazdy w samochodzie. Szczegóły w czytaj więcej.

Czytaj więcej... (1449 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Mamy kolejną wielką Gwiazdę! Kamil Studnicki - Grand Prix 34 PPA
23 Marca 2013 - 8028 Odsłon

Super temat 22 marca 2013, tuż przed północą, decyzją Jury Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki w składzie: Agata Duda-Gracz, Monika Strzępka, Krzysztof Globisz, Jerzy Satanowski, Michał Witkowski - Grand Prix 34. Przeglądu Piosenki Aktorskiej - Tukana Złotego oraz 10 tys. euro - otrzymał KAMIL STUDNICKI! Nagrodę wręczyli: Bogdan Zdrojewski, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Rafał Dutkiewicz, Prezydent Wrocławia. - czytamy na stronie internetowej 34. Przeglądu Piosenki Aktorskiej Brak nam słów! Wielkie Gratulacje! To już kolejna wschodząca Gwiazda na arenie ogólnopolskiej - wychowanek Centrum Kultury i Wypoczynku oraz uczeń Liceum Ogólnokształcącego w Andrychowie!

Strona gotowa do druku

 No pięknie! Kamil Studnicki w siódemce wspaniałych PPA
16 Marca 2013 - 6784 Odsłon

Super temat Andrychowska Kultura i Andrychowskie Liceum Ogólnokształcące może pochwalić się kolejnym - bardzo zdolnym uczniem. Wczoraj, 15 marca 2013 r. Kamil Studnicki dostał się do ścisłego grona siedmiu finalistów 34. Przeglądu Piosenki Aktorskiej. Członkowie Rady Artystycznej PPA: Kinga Preis, Jacek Bończyk, Wojciech Krzak, Krzysztof Mieszkowski, Jerzy Satanowski i Bogusław Sobczuk oraz dyrektor artystyczny PPA Konrad Imiela zakwalifikowali do Finału siedmioro wykonawców: Beatę Banasik, Dominikę Barabas, Annę Markowicz, Karolinę Piechotę, Dominika Rybiałka, Joannę Smajdor i Kamila Studnickiego. czytamy na stronie internetowej festiwalu. Teraz przed Kamilem cały tydzień ekskluzywnych warsztatów mistrzowskich prowadzonych przez Olgę Szwajgier, Mariusza Kiljana i Marcina Partykę. W przyszłym tygodniu na koncercie finałowym "siedmiu wspaniałych" powalczy o Grand Prix festiwalu - statuetkę Złotego Tukana i... drobnostka... 10 tys. euro. Oprócz tego na zwycięzców czekają statuetki - Tukana Publiczności i Tukana Dziennikarzy oraz nagroda Stowarzyszenia Autorów ZAiKS - 10 tys. złotych za najlepsze wykonanie polskiej piosenki. Kamila od kilku lat znamy w Andrychowie głównie z wystepów odbywających się w ramach grupy teatralnej "Na Marginesie" działającej w strukturach Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie pod okiem Katarzyny Przeciszowskiej.

Strona gotowa do druku

 Kamil Studnicki na 34. Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu!
26 Lutego 2013 - 7918 Odsłon

Super temat Piękne wieści dochodzą nas z portalu społecznościowego grupy teatralnej Na Marginesie! Wczoraj wieczorem (25.02) na małej scenie Teatru Capitol we Wrocławiu wystąpił w I etapie 34. Przeglądu Piosenki Aktorskiej podopieczny Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie Kamil Studnicki. Piosenki "Dziwna okolica" M. Dyjaka oraz "Ci ludzie tam" J. Brela otworzyły mu drogę do II etapu przeglądu, który odbędzie się 15 marca. Link do wyników Gratulujemy!

Strona gotowa do druku

 Z Andrychowa na najwyższe miejsce podium w Paryżu, w konkursie o randze światowej
24 Lutego 2013 - 7365 Odsłon

Super temat Jedna z książek którą otrzymałem jako nagrodę w konkursie ma tytuł - "Musimy rozmawiać, bo możemy" - mówi Tomasz Marek, zdolny student V roku Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, andrychowianin, który razem z kolegami i koleżankami z uczelni - Jakubem Bielamowiczem, Martą Warchoł i Karoliną Jackowicz, pod okiem dr Małgorzaty Kożuch zdobyli I miejsce w prestiżowym Międzynarodowym Konkursie Mediacyjnym w Sprawach Gospodarczych - ICC International Commercial Mediation Competition. Jako pierwsi z kontynentu europejskiego i oczywiście pierwsi w Polsce - doszli na samą górę konkursowego podium. Jak było w Paryżu? Jak wyglądał konkurs i przygotowania? Czym jest mediacja i czy w Polsce ma duże szanse na rozwój? Odpowiedzi na pytania otrzymaliśmy wprost od Tomasza Marka, który tuż po powrocie do kraju spotkał się z nami aby udzielić obszernego wywiadu.

Czytaj więcej... (12776 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 To niesamowite! Studenci Uniwersytetu Jagiellońskiego wygrali finał!
13 Lutego 2013 - 6700 Odsłon

Super temat W dniach 8-12 lutego 2013 roku, w siedzibie ICC w Paryżu odbywał się Międzynarodowy Konkurs Mediacyjny w Sprawach Gospodarczych - ICC International Commercial Mediation Competition. ICC - International Chamber of Commerce to Międzynarodowa Izba Handlowa, którą założono prawie 100 lat temu. ICC opracowywuje, przygotowuje i kodyfikuje międzynarodowe przepisy dotyczące handlu. W dniu dzisiejszym w siedzibie ICC odbywały się finały prestiżowgo konkursu dla uniwersyteckich drużyn całego świata. Wśród najlepszych znalazły się drużyny Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Uniwersytetu Warszawskiego. Do ścisłego finału, po raz pierwszy w historii udziałów uczelni z serca Małopolski zakwalifikowali się właśnie jej studenci! W finale, który właśnie się zakończył Drużyna Uniwersytetu Jagiellońskiego - studenci Wydziału Prawa i Administracji w składzie Jakub Bielamowicz, Marta Warchoł, Karolina Jackowicz i Tomasz Marek zwyciężyli z drużyną University of Auckland (Nowa Zelandia). Studentów do konkursu przygotowały Dr Małgorzata Kożuch oraz Maria Kierska. Pewnie z poprzednich artykułów już to wiecie, ale jeszcze raz pochwalimy się, że wśród członków zwycięskiej ekipy jest Andrychowianin - Tomasz Marek! Serdeczne gratulacje!

Strona gotowa do druku

 Gorrące wieści prosto z Paryża! Andrychowianin w półfinale
12 Lutego 2013 - 6205 Odsłon

Super temat W 1/4 finału Międzynarodowego Konkursu Mediacyjnego w Sprawach Gospodarczych - ICC International Commercial Mediation Competition drużyna Uniwersytetu Jagiellońskiego pokonała drużynę Uniwersytetu Warszawskiego! Tym samym zespół studentów przygotowany przez Dr Małgorzatę Kożuch oraz Marię Kierską w składzie Jakub Bielamowicz, Marta Warchoł, Karolina Jackowicz i Tomasz Marek zakwalifikował się do półfinału! Trzymamy kciuki i po cichutku liczymy na świetne miejsce polskiej ekipy! z Andrychowskim Akcentem! W czytaj więcej - malutki prezent od naszej redakcji :) historyczne fotografie pewnej szczególnej księgarni w naszym mieście, w której w najbliższych dniach... będzie gorrrąco!

Czytaj więcej... (318 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Dziadek - Bolesław Marczyński byłby dumny ze swojego wnuka! - aktualizacja
12 Lutego 2013 - 9275 Odsłon

Super temat Przy współpracy American Bar Association od ośmiu lat organizowany jest Międzynarodowy Konkurs Mediacyjny w Sprawach Gospodarczych - ICC International Commercial Mediation Competition. Uczestniczą w nim najlepsi studenci kierunków prawniczych renomowanych uczelni, aby pogłębić wiedzę dotycząca sztuki mediacji, która coraz częściej skutecznie pozwala rozwiązywać spory gospodarcze pomiędzy przedsiębiorcami nie tylko w ramach jednego kraju, ale też takie, które dotyczą różnych krajów i kręgów kulturowych. Organizatorzy konkursu wybrali 66 najlepszych światowych ośrodków akademickich, które z kolei wytypowały czteroosobowe zespoły uczestników konkursu. W dniach 8-12 lutego 2013 roku, w siedzibie ICC w Paryżu drużyny te walczą ze sobą o zakwalifikowanie sie do ścisłych finałów. Skąd taka informacja na portalu andrychow.pl? Małego miasta pięknej Małopolski? Szczegóły w czytaj więcej.

Czytaj więcej... (3005 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Niezwykle prestiżowe "Kryształy soli" dla Stowarzyszenia Gospodyń Wiejskich w Andrychowie!
05 Grudnia 2012 - 6144 Odsłon

Super temat W dniu dzisiejszym (5. grudnia 2012 r.) w krakowskim kinie "Kijów" przedstawiciele samorządu województwa małopolskiego wręczyli nagrody "Amicus Hominum" przyznawane od roku 2006 aby szczególnie wyróżnić osoby prywatne, które działają na rzecz dobra innych i swoją bezinteresowną aktywnością wspierają drugiego człowieka. Jak czytamy na stronie internetowej www.malopolskie.pl - Poprzez Nagrodę samorząd województwa chce podziękować wszystkim tym, dzięki których pracy i zaangażowaniu, inwencji i oddaniu upowszechniane są postawy wzajemnej pomocy, wsparcia i poświęcenia dla dobra drugiego człowieka. Nagroda "Amicus Hominum" jest uzupełnieniem Nagrody Marszałka Województwa Małopolskiego "Kryształy Soli" dla najlepszych organizacji pozarządowych prowadzących działalność pożytku publicznego. Również te organizacje otrzymały w dniu dzisiejszym niezwykłe i jedyne w swoim rodzaju "udokumentowanie" ich działalności oraz poświęcenia w pracy dla lokalnych społeczności. Jedna z pięciu statuetek nagrody "Kryształy Soli" trafiła do Stowarzyszenia Gospodyń Wiejskich w Andrychowie. To pierwsza tego typu, tak zaszczytna nagroda dla organizacji działającej w naszej Gminie! O uroczystości już wkrótce napiszemy znacznie większy materiał. Teraz - cieszymy się razem z gospodyniami Stowarzyszenia Gospodyń Wiejskich - laureata nagrody w kategorii: OCHRONA DZIEDZICTWA KULTUROWEGO

Czytaj więcej... (4288 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Andrychów! Piszemy prawdziwy list do najprawdziwszego Św. Mikołaja z mroźnej Laponii
26 Listopada 2012 - 6737 Odsłon

Super temat Urząd Pocztowy w Andrychowie zaprasza Dużych i Małych (tych drugich - szczególnie) do swojej siedziby przy ulicy Krakowskiej 100 na Wielką Akcję Pisania Listów do Św. Mikołaja. I to nie byle jakiego, tylko najprawdziwszego fińskiego Mikołaja z mroźnej Laponii. W dniach od 26 listopada do 6 grudnia 2012 r. w godzinach 10-15 w andrychowskim Urzędzie Pocztowym będzie funkcjonowało stoisko, przy którym z pomocą profesjonalnych elfów pocztowych będzie można przygotować list do Św. Mikołaja z najskrytszymi życzeniami. Oczywiście grzeczne dzieci mogą spać spokojnie. Dla niecierpliwych podajemy adres, który mogą zapisać na gotowym liście z życzeniami: Santa Claus, 96930 Rovaniemi, Finland. Spieszcie się, Mikołaj już zaprzęga renifery.

Czytaj więcej... (43 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Stało się! Gmina Andrychów ma swoja Pierwszą Wielką Gwiazdę!
01 Października 2012 - 6787 Odsłon

Super temat Znany jest już werdykt XV Edycji Konkursu "Pamiętajmy o Osieckiej" 2012. Jury etapu finałowego, który odbył się w niedzielę, 30 września w składzie: Magdalena Cielecka, Robert Gliński, Piotr Metz, Jan Kanty Pawluśkiewicz, Adam Sławiński po wysłuchaniu 12 artystów postanowiło przyznać I miejsce Pani DOMINICE BARABAS! świetnej wokalistce, która zachwyciła nas już kilka razy podczas Piosturu - najpierw jako uczestniczka, a potem jako Gość Specjalny. A teraz uwaga!!! II miejsce otrzymała Pani JUSTYNA GAJCZAK! i tutaj - wielkie fanfary i słowa uznania dla Justyny - mieszkanki Gminy Andrychów - świetnej wokalistki, która wielokrotnie czarowała swoim głosem ze sceny! III miejsce w konkursie otrzymała Pani BARBARA DOMINIAK. Nie musimy dodawać jak bardzo cieszy nas tak szczególne miejsce w tak niezwykłym konkursie, które należy do mieszkanki naszej Gminy! Dlatego też absolutnie nie zapraszamy Was! :) na najbliższy piątek, kiedy to Grupa Jaka? (w której śpiewa Justyna Gajczak) przedstawi recital po wernisażu wystawy "Kwitnące sukienki" Elżbiety Sordyl. Proszę Państwa - TAK. Stało się. Mamy w Gminie Andrychów Gwiazdę Krainy Łagodności. My wiedzieliśmy to już od dawna. Teraz oficjalnie potwierdziła to Warszawa. Wielkie Brawa Justyna! Wielkie Brawa Darek! (Dariusz Wilk towarzyszy Justynie - akompaniując jej świetnie na fortepianie)

Strona gotowa do druku

 Podaruj trochę ciepła!
27 Września 2012 - 6064 Odsłon

Super temat Potrzebna jest Wasza pomoc aby uchronić zwierzaki przed zimowym mrozem. Niewielkich rozmiarów schronisko w Oświęcimiu, przygarnia ogromną liczbę zwierząt. Ludzie którzy tam pracują są członkami organizacji "OGÓLNOPOLSKIE TOWARZYSTWO OCHRONY ZWIERZĄT - ANIMALS". Dzięki temu mogą jeździć na akcje i pomagać zwierzętom - nie tylko tym domowym, ale także dzikim. Zawsze można liczyć na ich interwencję w sprawie przemocy wobec zwierząt. Również zbłąkane czworonogi dzięki nim mają szanse odnaleźć dom. Schronisko zamieszkuje wiele czworonożnych istot. Szczegóły w czytaj więcej.

Czytaj więcej... (1847 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Pada deszcz, jest ślisko. Kolejne wypadki drogowe.
13 Lipca 2012 - 6855 Odsłon

Super temat Południe, 13 lipca, piątek. Pechowy? Padający deszcz, oraz śliska w porównaniu z ubiegłymi dniami nawierzchnia sprawiły, że wielu kierowców jechało ostrożniej niż zwykle. Niestety. Na rogatkach Andrychowa doszło dzisiaj do dwóch wypadków drogowych. Pierwszy - tuż przy granicy z Wieprzem, drugi - kilka metrów od granicy z Roczynami. W obu wypadkach poszkodowane w nim kierujące pojazdami zostały przewiezione do szpitala. Pierwszy z wypadków wyglądał bardzo groźnie, auto jest niemal doszczętnie zniszczone. W drugim, jak informowali strażacy jadący z góry dostawczy Polonez zderzył sie na łuku drogi z jadącym od strony Roczyn samochodem osobowym. Policja prowadzi czynności wyjaśniające okoliczności powstania obu wypadków. W czytaj więcej fotografie.

Czytaj więcej... (764 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Niezwykła historia o babci, wnuczku, zupie i kurdybanku
10 Lipca 2012 - 6200 Odsłon

Super temat Dzięki uprzejmości Pana Przemysława Płonki mamy dla Was nie lada gratkę! Co znajdziecie w artykule? Dawną sztukę kulinarną, tradycyjną potrawę, ugotowaną w oparciu o lokalne produkty i zapomniane zioła, przepis, który babcia przekazała wnuczkowi, wreszcie ogromną pasję i znajomość tematu oraz swobodę i lekkość z jaką wnuk - Przemysław Mieszko Płonka, obecnie adiunkt na Wydziale Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, najstarszego uniwersytetu w Polsce, jednego z najstarszych w Europie przekazuje kolejnym pokoleniom Andrychowian swoją wiedzę i otrzymany od swojej babci dar - prawdziwy Skarb spod Złotej Górki! Czy Gospodyniom ze Stowarzyszenia Gospodyń Wiejskich w Andrychowie uda się kolejny raz zwyciężyć Małopolski Festiwal Smaku w kategorii "Jak u Mamy"? Ich wersja zupy ziemniaczanej z rondla z kurdybankiem zrobiła furorę na wadowickim rynku zdobywając serca i żołądki publiczności. Mamy nadzieję, że to nie koniec tej niezwykłej historii! której początek dała Helena Płonka, z domu Bartnicka. Gospodynie już teraz zapraszają Pana Przemysława na swoje stoisko podczas Finału Małopolskiego Smaku w Krakowie! A my - zapraszamy Was do lektury: Miasto Online / Kulinaria / Niezwykła historia o babci, wnuczku, zupie i kurdybanku

Strona gotowa do druku

 Na prawo most, na lewo most, a dołem W...
29 Kwietnia 2012 - 6759 Odsłon

Super temat Przechodząc sobie spokojnie przez miasto natknęliśmy się na dobrą ilustrację do tytułu tekstu autorstwa Heleny Kołaczkowskiej, który przed laty znalazł sie dzięki Chórowi Czejanda na listach polskich przebojów muzyki "pop". Kto chciałby zobaczyć sobie tą ilustrację na własne oczy musi się spieszyć. Jak wiadomo - widok "Na prawo most, na lewo most", a dołem W... ieprzówka - nie potrwa długo. Wkrótce ruszają prace z przebudową mostu, które zamienią świetną, taką sobie, złą, trudną, fatalną (niepotrzebne skreślić) sytuację kierowców podczas przejazdu przez Andrychów na prawie dobrą, katastrofalną, tragiczną (również niepotrzebne skreślić) - związaną z drogowym armagedonem, który czeka nas prawdopodobnie już wkrótce i potrwa wiele długich miesięcy. Gdyby nie fakt użycia niecenzuralnego słowa - pewnie dalibyśmy Wam tutaj link do innej, popularnej piosenki, która powstała całkiem niedawno i ma wiele wspólnego ze wspomnianą wcześniej sytuacją, jaka jest obecnie i czekała nas będzie wkrótce na ulicy Krakowskiej. A w czytaj więcej - kilka fotek z ciszy... przed nadchodzącą burzą.

Czytaj więcej... (3552 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Piękne damy w Oberży, czyli Turniej, jakiego jeszcze tu nie było - Foto!
20 Kwietnia 2012 - 7182 Odsłon

Super temat Zespół Szkół im. Juliana Tuwima w Bielsku-Białej zwyciężył, Zespół Szkół nr 3 im. Ks. prof. J. Tischnera w Wadowicach zajął II miejsce, Powiatowy Zespół Nr 4 Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Oświęcimiu był trzeci a Zespół Szkół im. Armii Krajowej w Andrychowie ZDZ Katowice otrzymał wyróżnienie w I Turnieju Hotelarskim, który odbył się w gościnnych progach Oberży "Czarny Groń". Turniej pod honorowym patronatem Burmistrza Andrychowa - Tomasza Żaka oraz Jacka Kwiatkowskiego - Prezesa Zarządu ZDZ w Katowicach zorganizował Zespół Szkół w Andrychowie im. Armii Krajowej ZDZ w Katowicach Niepubliczne Technikum Hotelarskie. W turnieju zmierzyły się pięcioosobowe zespoły składające się z uczniów wytypowanych przez Technika Hotelarskie. Konkurs odbył się 19.kwietnia 2012 r. Imprezę wzbogacili swoją obecnością wprowadzając w klimat dawnej epoki uczniowie Technikum Fryzjerskiego w Wadowicach ZDZ Katowice. Fotoreportaż w czytaj więcej.

Czytaj więcej... (6195 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 I Turniej Hotelarski
10 Kwietnia 2012 - 6562 Odsłon

Super temat Zespół Szkół w Andrychowie im. Armii Krajowej ZDZ w Katowicach Niepubliczne Technikum Hotelarskie organizuje w Oberży Ośrodka Wypoczynkowego "Czarny Groń" I Turniej Hotelarski. W turnieju zmierzą się pięcioosobowe Zespoły składające się z uczniów wytypowanych przez Technika Hotelarskie. Konkurs odbędzie się: 19.kwietnia 2012 r. Rozpoczęcie - godz. 9.30 Turniej ma na celu rozwijanie wśród młodzieży zainteresowań hotelarstwem i turystyką, podnoszenie poziomu umiejętności zawodowych w zawodzie technik hotelarstwa, przygotowanie młodzieży do części praktycznej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe, wymianę doświadczeń a także stworzenie młodzieży możliwości szlachetnego współzawodnictwa i integrację środowiska hotelarskiego. Uczestnicy zmierzą się w trzech konkurencjach: obsługi gościa hotelowego - recepcja, nakrycie stołu - wiosna na staropolskim stole oraz przygotowanie pokoju hotelowego. Szczegółowy regulamin konkursu dostępny jest na stronie internetowej organizatora

Strona gotowa do druku

 Koncert kolęd w wykonaniu Łucji Czarneckiej (sopran)
22 Stycznia 2012 - 7375 Odsłon

Super temat To prawdopodobnie najpiękniejsza scenografia do koncertów kolęd w naszym mieście. W dniu dzisiejszym (22 stycznia 2012 r.) w Kościele Parafialnym Św. Macieja w Andrychowie odbył sie Koncert Noworoczny pod patronatem Burmistrza Andrychowa. Wybrane polskie kolędy zaprezentowała Łucja Czarnecka (sopran), której towarzyszyli Jacek Królik (gitara elektryczna), Tomasz Kupiec (kontrabas) oraz Michał Jurkiewicz (fortepian). Doskonała akustyka miejsca pozwalała w pełni cieszyć się jednym z ostatnich koncertów kolęd - związanych z minionymi świętami Bożego Narodzenia, ponieważ zgodnie z nasza tradycją kolędy śpiewa się do Święta Ofiarowania Pańskiego (2 lutego). W czytaj więcej zapraszamy na krótki fotoreportaż.

Czytaj więcej... (946 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Zlokalizowano przyczynę globalnego ocieplenia na świecie!
18 Stycznia 2012 - 6466 Odsłon

Super temat "Amerykańscy i rosyjscy" naukowcy już wiedzą skąd bierze się globalne ocieplenie! Rozwiązania zagadki poszukiwano przez wiele lat, ale - udało się! Po dziesiątkach tysięcy godzin analizy problemu i obejrzeniu setek kilometrów kwadratowych map fragmentów powierzchni ziemi udało się ekstrahować winnych za obecne zmiany klimatyczne! To co niepokoi najbardziej, to fakt, że właśnie Polska znalazła się wśród czołówki odpowiedzialnych zaistniałej sytuacji. Reasumując - badania wykazały, że globalne ocieplenie spowodowały media, które podgrzewają atmoferę w małych miastach do niewyobrażalnej wręcz temperatury! Ratujmy Ziemię, bo wszyscy zginiemy! :) Patrzmy chłodnym okiem na sytuację wokół nas. Ludzie przecież są z natury dobrzy! Zdecydowanej większości chodzi najzwyczajniej w świecie o to, by posiedzieć sobie spokojnie chociaż przez chwilę przy kominku. Oczywiście, biorąc pod uwagę dobro Ziemi - przy takim, w którym się nie pali.

Strona gotowa do druku

 36 szlachetnych uśmiechów Świętego Mikołaja
10 Grudnia 2011 - 7507 Odsłon

Super temat Uśmiech, łzy, radość, wzruszenie, miłość, szczęście, wrażliwość - wszystko to co w nas najlepsze wyzwala się nie w momencie, kiedy otrzymujemy, lecz wtedy, gdy dajemy drugiej osobie cząstkę nas samych. Jedni dają swój czas, inni pieniądze, jeszcze inni konkretne przedmioty - nieważne czy są to dary materialne, czy niematerialne. Najważniejszy jest fakt zrozumienia, że ludzie to nie zbiór samotnych wysp, lecz wspólnota, która w razie potrzeby - przychodzi z pomocą. Sobota, 10. grudnia 2011 r. była dniem w którym radość dnia codziennego rozświetliły łzy wzruszenia, uśmiechy radości, wypowiadane z najwyższą szczerością słowo - dziękujemy. Dzisiaj sztaby Szlachetnej Paczki w całej Polsce rozwoziły dary otrzymane od Mikołajów XXI wieku, którzy nie stanęli obojętnie w obliczu potrzebujących. Szczegóły w czytaj więcej ...

Czytaj więcej... (3847 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 W tym andrychowskim Banku przechowywano dzisiaj nasze najcenniejsze skarby
10 Grudnia 2011 - 7506 Odsłon

Super temat Jest taki Bank w Andrychowie, który od lat przechowuje w swoich progach to, co ludzie mają najcenniejszego. W tym roku poszerzył swoją ofertę goszcząc kolejne skarby zebrane na Ziemi Andrychowskiej i w jej najbliższych okolicach. W swoich jasnych, czystych i bezpiecznych wnętrzach gości Mikołajów, których wnętrza są równie cenne jak dary, którymi dzielą się z innymi - Wolontariuszy i Sztab Szlachetnej Paczki. Bank ten, udziela swoich pomieszczeń nie tylko wolontariuszom. Z jego gościny i pomocy korzystają również stowarzyszenia - m.in. Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich w Andrychowie, Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku w Andrychowie, Grupa Twórców My. Bank ten od lat współtworzy historię naszego miasta, biorąc czynny udział w jego życiu kulturalnym i gospodarczym, wspierając wszelkie akcje charytatywne i społeczne. Zapamiętajcie dobrze jego nazwę - ABS Bank Spółdzielczy! Bank, który reklamuje się poprzez twarze nas wszystkich! i uśmiech, jaki często na nich gości - właśnie przy jego pomocy! Bank ten poprzez swoje działania czynnie wspiera wszelkie przejawy dobra i kultury, jakie pojawiają się na naszym i nie tylko terenie - skutecznie chroniąc wartości bezcenne dla każdego z nas. O akcji Szlachetnej Paczki napiszemy wkrótce, ale nie mogliśmy się po prostu oprzeć, aby nie napisać o tym, co zobaczyliśmy dzisiaj w samym centrum naszego miasta - widząc w pięknych, zacnych, jasnych pomieszczeniach - szlachetnych i wspaniałych ludzi!

Strona gotowa do druku

 Temat roku. Jaka jest prawda o skali kontaktu z używkami wśród dzieci i młodzieży?
09 Listopada 2011 - 6845 Odsłon

Super temat Ośrodek Wspierania Rodziny w Andrychowie opublikował bardzo ciekawy dokument, będący analizą odpowiedzi blisko 30% respondentów - uczniów szkół podstawowych i średnich (odpowiednich i reprezentatywnych grup), którzy odpowiadali na pytania związane z ich kontaktem z używkami i zagrożeniem nowoczesnymi technologiami rozrywkowo-informacyjnymi. Nikotyna, alkohol, narkotyki, nadużywanie komputerów i internetu. Jaka jest prawda o współczesnym, młodym pokoleniu? Respondentom zadano bardzo wiele pytań. Przeanalizowano ogółem 520 ankiet zawierających łącznie 53560 dystraktorów! Uważamy, że wybiórcze podawanie Wam informacji o wynikach nie ma najmniejszego sensu, poniewaz sprowadza się to do ... przedrukowania wskazanego wcześniej raportu. Zapraszamy zatem do bezpośredniej lektury opracowania. Warto się z nim zapoznać. Obala niektóre mity, ale też ... nie nastraja optymizmem. Jakie wnioski? O ile szkoły podstawowe możemy uznać za prawie bepieczne, jeśli chodzi o kontakt dzieci z wszelkiego rodzaju używkami - o tyle w gimnazjach wyniki ankiety i niektóre odpowiedzi budzą nasz ogromny niepokój! Na pocieszenie możemy dodać, że fakt przeprowadzenia tej ankiety oraz ostatnie akcje informacyjno-edukacyjne przeznaczone dla szerokiego grona wychowawców i opiekunów młodzieży wyraźnie wskazują, że Gmina Andrychów począwszu od Urzędu Miejskiego poprzez wszystkie instytucje odpowiedzialne za działania społeczne - nie przechodzi pobieżnie lecz bardzo poważnie i systemowo podjęła walkę z problemem. Plik "Raportu nt. zagrożeń i postaw młodzieży szkół podstawowych i gimnazjów Gminy Andrychów w zakresie używania środków psychoaktywnych" dostępny jest na stronie internetowej Ośrodka Wspierania Rodziny - www.owr.andrychow.pl - Polecamy zwłaszcza rodzicom dzieci i młodzieży!

Strona gotowa do druku

 Co dalej z ziókami na osiedlu?
30 Września 2011 - 7032 Odsłon

Super temat W połowie maja pisaliśmy o inicjatywie Andrychowskiej Inicjatywy. W "Dniu Dobrych Uczynków" we współpracy z Urzędem Miejskim, obok przedszkola w parku na ul. Lenartowicza założono ogródek ziołowy. W pracach przy sadzeniu ziół, zakupionych przez Urząd Miejski uczestniczyła młodzież i dzieci ze Świetlicy OWR oraz dzieci z osiedla Lenartowicza, oraz wolontariusze z Gminy Andrychów. Zastanawialiśmy się wtedy, czy ogródek przetrwa. Okazuje się, że ... przetrwał! Szegóły w czytaj więcej ...

Czytaj więcej... (610 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Pierwsza Pielgrzymka Jana Pawła II do Ojczyzny - garść niezwykłych wspomnień
15 Września 2011 - 7645 Odsłon

Super temat 7. czerwca 1979 r. Południe. Około godz. 12.00 śmigłowiec o numerze takt. 627 z Papieżem na pokładzie wylądował w Wadowicach. Jako lądowisko posłużyło boisko sportowe. Pisze do nas w swoim najnowszym opracowaniu Zbigniew Kubień, uzupełniając materiał niezwykłymi fotografiami wykonanymi przez Józefa Lukaja z Zawadki. Fotografie te, jak twierdzi autor artykułu - nigdy nie były do tej pory publikowane. Serdecznie dziękujemy Panu Zbigniewowi Kubieniowi za przesłany tekst oraz Panu Józefowi Lukajowi za podzielenie się z andrychowskimi internautami tak pięknym i niezwykłym - historycznym materiałem - garścią wspomnień o Człowieku, który był Solą Tej Ziemi. Zapraszamy do lektury materiału i pbejrzenia pamiątkowych fotografii sprzed 32 lat. Miasto Online / Historia Polski / Pierwsza Pielgrzymka Jana Pawła II do Ojczyzny

Strona gotowa do druku

 Dzisiaj Pożegnanie Wakacji w Czarnym Groniu i 2. dzień Turystycznego Śpiewogrania
27 Sierpnia 2011 - 8121 Odsłon

Super temat Na zakończenie Wakacji większość lokalnych centrów turystyki przygotowała szereg atrakcyjnych imprez kulturalno-rozrywkowych. Andrychów z roku na rok przekształca się w miejsce, które nie zapominając o swoich bogatych tradycjach przemysłowych, oferuje mieszkańcom Gminy i odwiedzającym nas turystom ciekawe formy spędzenia wolnego czasu. Często jednego dnia w różnych punktach Gminy odbywają się ciekawe, rodzinne imprezy kulturalno-rozrywkowe. 27 sierpnia - Ośrodek w Czarnym Groniu zaprasza już od godziny 12.00 na Pożegnanie Wakacji! Podczas imprezy wystąpi Rewia Dziecięco-Młodzieżowa DINO - Grupy Dino Baby, Dino Boys, Małe Dino i Dino. To oczywiście tylko wycinek atrakcji, które czekają tam na dzieci i młodzież. Wieczorem w innym miejscu Gminy Andrychów - Sułkowicach Łęgu kontynować będziemy imprezę pod nazwą Turystyczne Śpiewogranie na Beskidzkiej Polanie. Pogoda sprzyja organizatorom! Na pięknej beskidzkiej polanie zagościła kraina łagodności! Każdy może się przysiąść i wspólnie śpiewać z artystami, których piosenki królują na turystycznych szlakach. W czytaj więcej - krótki fotoreportaż z pierwszego dnia.

Czytaj więcej... (2516 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Niecodzienny gość wylądował. Mamy fotki!
27 Maja 2011 - 9317 Odsłon

Super temat W dniu dzisiejszym do Polski przyleciał Prezydent USA Barack Obama. Przyleciał ok. godziny 17.30. Trzy minuty wcześniej - wielki pasjonat lotnictwa - Jerzy Boć z Warszawy, dzięki któremu już nie jeden raz mieliśmy okazję obejrzeć i przeczytać niezwykle ciekawe uzupełnienia materiałów o historii lotnictwa (autorstwa Zbigniewa Kubienia) - sfotografował i podzielił się z nami fotografiami prezydenckiego Air Force One. Piękne zdjęcia sylwetki i krótki, fachowy opis dotarły najpierw do Zbyszka Kubienia - a następnie do nas! Fotki w czytaj więcej ...

Czytaj więcej... (852 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 W Małopolsce znaleźli ptaszka, mającego ok. ... 30 mln. lat!
26 Maja 2011 - 8147 Odsłon

Super temat Tak, tak! To jest prawdziwa Małopolska jakiej nie znacie. Skąd o tym wiemy? Z serwisu www.malopolska24.pl. Dzięki nawiązanym przez serwis kontaktom z szeregiem instytucji i organizacji działających na terenie Małopolski ma on dostęp do bardzo ciekawych informacji dotyczących Małopolski. Oba serwisy - andrychow.pl i malopolska24.pl łączy nie tylko podobne postrzeganie świata, ale i wspólne korzenie :) - dawne Forum Andrychowskie! Zapraszamy do lektury artykułu o Jamna szybiaku (Passeriformes) sprzed 30 mln. lat!

Strona gotowa do druku

 Sukcesy gimnazjalistów
20 Kwietnia 2011 - 7591 Odsłon

Super temat 19 kwietnia 2011 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Wieprzu odbył się międzygminny etap VI edycji turnieju "I Ty możesz zostać ratownikiem" dla gimnazjalistów. Celem turnieju jest propagowanie wśród uczniów pierwszej pomocy przed medycznej. Głównym organizatorem tego przedsięwzięcia jest Komenda Powiatowa Policji w Wadowicach. W turnieju wzięło udział 13 drużyn. Trzy pierwsze miejsca zajęły drużyny z Gminy Andrychów: I miejsce drużyna z Gimnazjum w Targanicach, II miejsce - Gimnazjum nr 2 w Andrychowie, a III Gimnazjum w Zagórniku.

Czytaj więcej... (590 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Jaskółka w Czarnym Groniu
17 Lutego 2011 - 8979 Odsłon

Super temat Jak informuje strona internetowa współorganizatorów Amatorskich Zawodów o Puchar Burmistrza Andrychowa w Narciarstwie Alpejskim 2010/2011 w konkurencji slalom gigant - Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie - zawody uświetni zjazdem pokazowym Marcin Jaskółka, światowej klasy snowboardzista i specjalista w tzw. freeridingu (jeździe poza utartymi szlakami). Członek Polskiej Kadry Snowboardu oraz zawodnik AZS Zakopane. Szczegóły w czytaj więcej ...

Czytaj więcej... (692 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 OWR zaprasza na ZIMOWISKO 2011
07 Stycznia 2011 - 8681 Odsłon

Super temat Ośrodek Wspierania Rodziny w Andrychowie zaprasza na ZIMOWISKO 2011 - TERMIN: 7-11 lutego. Oferta adresowana jest do dzieci i młodzieży w wieku od 7-16 lat. W programie m.in.: wycieczki: do Teatru Groteska w Krakowie - spektakl "Kot w butach", zwiedzanie teatru zza kulis, spacer po Starym Mieście; na Lodowisko w Wadowicach; warsztaty artystyczne; warsztaty muzyczne; zajęcia integracyjne; bal przebierańców; konkursy z nagrodami. Koszt - 85,00 zł. Zapisy oraz wpłaty do 27.01.2011 r. Ośrodek Wspierania Rodziny w Andrychowie, ul. Metalowców 10, tel. 33 875 24 29 w godz. 10.00-16.00. Uwaga - ilość miejsc ograniczona.

Strona gotowa do druku

 Chłopska Szkoła Biznesu robi się sławna i modna
10 Grudnia 2010 - 8097 Odsłon

Super temat Wieści i informacje o naszej "Chłopskiej Szkole Biznesu" rozchodzą się lotem błyskawicy :) Duży materiał o tym ciekawym przedsięwzięciu pojawił się w poczytnym serwisie "Purpose - Przedsiębiorczość w Kulturze". Serwis ten jest serwisem tematycznym obejmującym zagadnienia z obszaru przedsiębiorczości, kultury i kreatywności. To jednocześnie propozycja dla osób zainteresowanych kreowaniem swojej kariery zawodowej w sektorze kultury i przemysłach kreatywnych - gospodarce opartej na wiedzy. Zapraszamy do lektury : tutaj i tutaj Informacją podzielił się z andrychow.pl - wiceprezes TMA - Jan Zieliński. Dziękujemy!

Strona gotowa do druku

 Ile to wszystko kosztuje?
25 Listopada 2010 - 8316 Odsłon

Super temat Ilekroć przejeżdżam przez centrum Rzyk, przypomina mi się hasło, które ktoś kiedyś namalował na murze sklepu. Policja nam dokucza. Napis dawno zniknął, podobnie jak większość uszkodzeń zamieszczonych w czytaj więcej fotografii odzwierciedlających zniszczenia elementów infrastuktury miejskiej, przystanków, wiat, starej fontanny wymalowanej graffiti. To oczywiście tylko kropla w morzu strat spowodowanych przez ... zresztą - sami zobaczcie ...

Czytaj więcej... (3486 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Kopcą tak, że gór nie widać
21 Września 2010 - 8391 Odsłon

Super temat To prawdopodobnie nasza "najpiękniejsza" tradycja! Idzie jesień. Skąd to wiadomo? Wystarczy spojrzeć na krajobraz w piękne wrześniowe popołudnie. Codziennie w kilku miejscach naszej Gminy nie może obejść się bez tradycyjnego jesiennego rytuału. Porządek musi być! Wszystko co zbyteczne - na stos! To nic, że dym zasnuwa całą naszą "kotlinkę" andrychowską. I nie ma mocnych. Sami swoi. Jesień już wisi w powietrzu. A w czytaj więcej - dzisiejsza fotka okolicznych gór ...

Czytaj więcej... (159 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Wiadomość z najwyższej półki ... skalnej
24 Sierpnia 2010 - 9549 Odsłon

Super temat Tego typu informacje nie trafia się codziennie. Jak dowiedzieliśmy się właśnie z otrzymanego maila do redakcji Andrychow.pl - Snowboardowy projekt na Nanga Parbat zakończony sukcesem! Zjeżdżam Kuluarem Śmierci gdzie średnie nachylenie to 60 stopni a miejscami 65. Jest to pierwszy w historii zjazd z Nanga Parbat. Więcej szczegółów po powrocie do Polski Czytelnicy zapewne domyślają się, że maila otrzymaliśmy wprost od Marcina Jaskółki, co tu dużo kryć - najlepszego andrychowskiego snowboardzisty. Hmmm ... co tam Andrychowskiego - jednego z najlepszych na świecie! Więcej szczegółów o tej wyprawie dowiemy się dla Was już wkrótce, a tutaj przeczytacie więcej na temat planowanej przez Marcina kilka miesięcy wcześniej wyprawy : "Nanga Snowboard Expedition 2010". Dzięki uprzejmości Marcina - andrychow.pl był patronem medialnym wyprawy. Co prawda nie byliśmy na Nanga Parbat i nie robiliśmy zdjęć :) ale zawsze to miło jak w otoczeniu najznamienitszych światowych teamów i znaczących wiele w naszym kraju patronów medialnych - pojawia się nazwa naszej miejscowości. Gratulujemy Marcinowi! dziękujemy, że pamięta o Andrychowie i czekamy z niecierpliwością na więcej informacji z tej niecodziennej eskapady!

Strona gotowa do druku

 W okolicy Andrychowa znaleziono bezcenny skarb!
11 Lipca 2010 - 10945 Odsłon

Super temat Wszyscy wiedzą, że okalające nas góry to nasz wielki atut i bezcenne bogactwo. Podczas wędrówki - tropiciele botanicznych tajemnic Beskidu Małego - znaleźli bezcenny i niepowtarzalny skarb! Wielu współczesnych botaników bezskutecznie starało się go odnaleźć. Spotkanie tej rosliny porównywane jest często do trafienia szóstki w totka! Zapraszamy do lektury nadesłanego do redakcji andrychow.pl przez Dariusza Tlałkę i Dominika Tomę - materiału, wraz z unikatowymi, pieknymi fotografiami o Podejźrzonie marunowym!

Strona gotowa do druku

 Informacja dla mieszkańców i gości przyjeżdżających do gminy Andrychów
06 Lipca 2010 - 8466 Odsłon

Super temat Towarzystwo Miłośników Andrychowa zaprasza do Izby Regionalnej Ziemi Andrychowskiej w Pałacu Bobrowskich. Izba czynna jest w poniedziałki od 10.00-13.00, Środy od 10.00 do 12.00 i od 15.00 do 17.00, Piątki od 10.00 do 12.00 i od 15.00 do 17.00. Szczegóły w czytaj więcej ...

Czytaj więcej... (1165 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Niezłomni kapitanowie, Antarktyka, wiatr i ... silniki z Andrychowa
28 Czerwca 2010 - 12393 Odsłon

Super temat Wystarczy wpisać w przeglądarkę - Kapitan Jerzy Radomski, Czarny Diament - by znaleźć wiele informacji o życiu nietuzinkowego wagabundy, który przemierzył przez ostatnie 32 lata setki tysięcy mil morskich na swoim jachcie - "Czarny Diament" Wśród towarzyszy jego podróży była również cząstka Andrychowa! Silnik wysokoprężny z WSW "Andoria"! Jak się okazuje - silniki z Andorii od lat niezawodnie pracują na najpiękniejszych polskich żaglowcach! Więcej - w tym wywiady z kpt. Jerzym Radomskim, kpt. Andrzejem Mendrygałem (STS "Fryderyk Chopin") i Markiem Klebanem - pierwszym mechanikiem "Pogorii" - udzielone dla adrychow.pl - w czytaj więcej ...

Czytaj więcej... (5617 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Marcin Jaskółka w Jones Team
26 Maja 2010 - 9631 Odsłon

Super temat Andrychowianina - Marcina Jaskółkę spotkał nie lada zaszczyt! Marcina - czołowego polskiego freeridera, który w lipcu wybiera się na Nanga Parbat objęła sponsoringiem firma Jones Snowboard! Ale to nie wszystko! Marcin otrzymał również zaproszenie do Jones Team! - grupy, która jest uznawana za elitarną - bo skupiającą najlepszych freeriderów z naszej błękitnej planety! Gratulujemy i czekamy na film, który Jeremy Jones nagrywał podczas ostatniej zimy ze swoim teamem. O wyczynach Marcina będzie można przeczytać na jonessnowboard.com oraz blogu Jeremy'ego Jonesa - blog.jonessnowboards.com gdzie wśród elity światowego snowboardu również Marcin będzie opisywał swoje byłe i nadchodzące snowboardowe wyprawy i ekstremalne zjazdy. Cóż dodać? Marzenia się spełniają! Kto by pomyślał, że andrychowianin znajdzie się w światowej elicie freeriderów! Wielkie gratulacje!

Strona gotowa do druku

 Gościńcem Kocierskim do Twierdzy Andrychów
22 Kwietnia 2010 - 9208 Odsłon

Super temat Jak decyzje sprzed lat mogły zmienić naszą historię? Okazuje się, że o mały włos Andrychów mógł zostać jednym z głównych elementów wojskowych fortyfikacji. Skąd o tym wiemy? Zbigniew Kubień - jeden z niewielu w naszej okolicy znawców i pasjonatów historii oraz tradycji lotniczych, miłośnik i tropiciel historii górskich szlaków, przekazał redakcji andrychow.pl kolejne niezwykłe opracowanie uzupełnione fotografiami autorstwa Zbigniewa Zaborowskiego i Jarosława Skupnia. Jak poinformował mnie wtedy dr inż.arch. Krzysztof Wielgus - pracownik naukowy Politechniki Krakowskiej, sztabowcy austriaccy poważnie rozważali możliwość wybudowania na bazie Andrychowa i okolicy, twierdzy podobnej do Krakowa i Przemyśla! Naturalną linią obrony miał być Beskid Mały oraz szereg pobudowanych fortów. Planowano rozbudowanie linii kolejowej. Między innymi miała powstać nitka Andrychów - Targanice - Żywiec. Pod Przełęczą Kocierską planowano wybudowanie tunelu kolejowego. Byłyby zatem dwie możliwości dotarcia do Twierdzy Andrychów: gościńcem bądź koleją - pisze w swoim kolejnym niezwykłym opracowaniu Zbigniew Kubień. Zapraszamy serdecznie do lektury - Miasto Online / Turystyka / Gościńcem Kocierskim do Twierdzy Andrychów

Strona gotowa do druku

 W 2009 roku Odys przyjechał na Kocierz
17 Grudnia 2009 - 8946 Odsłon

Super temat 14 grudnia Hotel and SPA "Kocierz" uhonorowano w Krakowie prestiżową nagrodą ODYS 2009. Organizatorem konkursu była Krakowska Izba Turystyki a współorganizatorem Województwo Małopolskie. Co ważne, w tym konkursie z tradycjami, nagrody za najwyższą jakość usług turystycznych świadczonych w Małopolsce przyznawane są już od 15 lat. Trofea przyznaje Kapituła, w skład której wchodzą przedstawiciele małopolskich instytucji: Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, Urzędu Miasta Krakowa, Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie, Kuratorium Oświaty w Krakowie, Organizacji Konsumentów, eksperci, dziennikarze. Do udziału w konkursie zaproszono wszystkie podmioty gospodarcze zajmujące się działalnością turystyczną w regionie Małopolski. Szczegóły w czytaj więcej ...

Czytaj więcej... (1124 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Andrychowskie licealistki coś kręcą ...
06 Sierpnia 2008 - 10958 Odsłon

Super temat Andrychowskie licealistki i gimnazjalistki pod okiem profesjonalistów realizują zdjęcia do filmu dokumentalnego o współczesnej andrychowskiej przedsiębiorczości. Film powstaje w ramach projektu "Muzeobranie" - nowej formuły poznawania swojej małej ojczyzny. Projekt realizowany jest pod skrzydłami Małopolskiego Instytutu Kultury, który wraz z ośmioma muzeami Małopolski (w tym Izbą Regionalną Ziemi Andrychowskiej) starają się uatrakcyjnić zwiedzającym charakterystyczne punkty Małopolski przedstawiając historię regionu za pomocą nowych, ciekawych form prezentacji zebranej wiedzy. Szczegóły w czytaj więcej ...

Czytaj więcej... (2391 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Wieczór Austriacki, Gracja i Talent
13 Stycznia 2007 - 11984 Odsłon

Super temat Jutro w Miejskim Domu Kultury - sztandarowa impreza kulturalna Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie - Wieczór Austriacki. To niezwykle barwne przedsiewzięcie już po raz 12. cieszyć będzie oczy, uszy i ... podniebienia Andrychowian oraz zaproszonych gości. A jak było w tamtym roku - kliknijcie tutaj. A już za tydzień ! równie barwne, pełne uśmiechu, gracji i talentu przedstawienie - bo właśnie za tydzień - 20 stycznia odbędzie się galowy występ mażoretek "Gracja" ze Starej Wsi oraz "Talent" z Roczyn w Miejskim Domu Kultury. Tutaj możecie zobaczyć jak wyglądała kariera obu zespołów, jakie mają do tej pory osiągnięcia i ... co ich czeka w najbliższym czasie.

Strona gotowa do druku

 Czarno-biały Andrychów
20 Września 2006 - 14186 Odsłon

Super temat 16 września w Andrychowie królowały Szachy i GO. W Klubie Pod Basztą rozgrywane były zawody z serii Pucharu Śląska o Czarny Kamień - (tutaj więcej na ten temat) a w Parku Miejskim Klub LKS Halny wraz z CKiW w Andrychowie przygotowali Rodzinny piknik szachowy.

Czytaj więcej... (4795 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Trochę statystyki nie zaszkodzi :)
29 Czerwca 2006 - 13227 Odsłon

Super temat Czy wiecie, że liczba zarejestrowanych użytkowników www.andrychow.pl zbliża się do 1000! Codziennie ok. 10000 stron serwera andrychow.pl jest oglądane przez internautów z naszego miasta, Polski oraz całego świata. Dzienna oglądalność serwisu to 800-1100 osób! Ponad 3500 opublikowanych artykułów na stronie głównej i stron w miasto Online! a roczny transfer danych serwera to ponad 600 GB! Minęło już ponad 4 lata odkąd jesteśmy razem!

Strona gotowa do druku

 Liberator
02 Maja 2006 - 12172 Odsłon

Super temat Pewnie niektórzy z Was usłyszą jutro, jako jedną z wielu, informację w radiu lub telewizji o tym, że w Muzeum Powstania Warszawskiego dobiegła końca budowa repliki bombowca Liberator B-24J. Kopia ta ma właśnie jutro stanąć w jednej z hal muzeum. Co ta informacja ma wspólnego z naszym miastem? Otóż ma. Ma bardzo dużo. Jeśli chcecie wiedzieć co? - przeczytajcie o tym w czytaj więcej ...

Czytaj więcej... (2839 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Ratują i uczą ratować
03 Marca 2006 - 11216 Odsłon

Super temat Hej! Uwaga! :) Ratują i uczą ratować - to nie jest tekst o szkoleniu sprzedawców oferujących towar w systemie ratalnym :) ! Czy chcielibyście kiedyś pomyśleć sobie, patrząc na spotkanego po latach człowieka : to właśnie jemu uratowałem życie! Nie muszę chyba pisać jakie to wspaniałe uczucie. Pewnie każdy z Was spotkał się z sytuacją w której wymagana była natychmiastowa pomoc, często taka pomoc, która ratuje życie. Aby wiedzieć i uczyć zasad udzielania pierwszej pomocy Fundacja WOŚP uruchomiła program edukacyjny skierowany do nauczycieli szkół. Jeśli możecie - poinformujcie nauczycieli o takiej możliwości. Celem programu jest przeszkolenie pedagogów w udzielaniu pierwszej pomocy. Sztab andrychowskiej WOŚP pragnie zaprosić do tego programu wszystkie szkoły, które aktywnie współpracują ze sztabem. Więcej informacji na stronie : www.wosp.andrychow.pl

Strona gotowa do druku

 Czy licznik zwariował :) ?
24 Lutego 2006 - 11625 Odsłon

Super temat Jest piątek, 24 luty godzina 23.59 Licznik strony www.andrychow.pl wskazuje 1111 niezależnych odwiedzin w dniu dzisiejszym, a dzień właśnie się kończy. Przedwczoraj, około godziny 17.00 na stronie przebywało jednocześnie 140 internautów, czy to znaczy, że licznik zwariował? Chyba jednak nie :) ! Moim marzeniem zawsze było włączenie wszystkich w proces tworzenia informacji, zarówno na Forum jak i stronie andrychow.pl Istnieje pojęcie w mediach lokalnych - dziennikarstwa obywatelskiego. Poprzez to, że dzielimy się własną wiedzą i myślami na Forum, poprzez dzielenie się wspomnieniami minionych chwil i fotografiami chwil obecnych - tworzymy razem wspólne, wielkie przedsiewzięcie! Zrozumiałem to, patrząc na kolejne przepiękne fotki jakie otrzymałem niedawno od Jaskina, Piotrka, Bobasa, a ostatnio rewelacyjne wprost ujęcia wschodu słońca na Groniu Jana Pawła II od MichałaB - Musicie to zobaczyć - są tutaj

Strona gotowa do druku

 MKS-y Play-Off On
11 Lutego 2006 - 11246 Odsłon

Super temat Trochę dziwny tytuł, ale biegli w temacie sportu i języka angielskiego wiedzą o co chodzi. Andrychowskie drużyny siatkówki MKS (żeńska i męska) rozpoczęły zmagania w rundzie Play-Off. Panie (jeśli zapomnieliście jak wyglądają - zobaczcie - tutaj) zmierzyły się w sobotę o godzinie 17.00 a w niedzielę o godzinie 11.00 na andrychowskiej Hali Sportowej z LKS Orzeł Kozy (z ostatniej chwili w obu meczach Złotka wygrały 3:0 :) ), a Panów na wyjeździe w Będzinie czekał lider grupy rundy zasadniczej - MKS MOS Będzin. Niestety - oba mecze (sobotni o 18.00 i niedzielny o 12.00) przegraliśmy 3:0)

Strona gotowa do druku

 Zima na Leskowcu - Piotrkowa
07 Lutego 2006 - 12324 Odsłon

Super temat Galeria Nasze Beskidy w Supergalerii powiększyła się o kolejne fotki zimy na Leskowcu. Tym razem zapraszam do obejrzenia pięknych fotek wykonanych przez Piotra Tomę. Czyż ten Leskowiec zimą nie jest piękny? Zobaczcie - tutaj A żeby nie było Wam zimno - w innej galerii - Nasze wyprawy - fotki! z Sydney z pokazu sztucznych ogni w Sylwestra przysłane przez Tadka77 - zobaczcie tutaj

Strona gotowa do druku

 Jaskinowa zima na Leskowcu
07 Lutego 2006 - 12982 Odsłon

Super temat Pewnie wielu z Was wie, jak piękne są okolice Andrychowa zimą. Widziałem juz wiele zimowych fotografii Leskowca, ale fotki jakie zrobił Jaskin z Andrychowskiego Forum podczas wycieczki na Leskowiec - po prostu są przepiękne! Zobaczcie sami - tutaj No i oczywiście w wolnych chwilach - zobaczcie jak wyglądają tamte okolice w Realu !!! :)

Strona gotowa do druku

 Noworoczne Życzenia
01 Stycznia 2005 - 12474 Odsłon

Super temat Minął nam kolejny rok. Jaki był? No cóż, dla jednych lepszy, dla innych gorszy. Jeśli jednak czytacie te życzenia to znaczy, że wielka przygoda jaką jest dane nam życie - trwa dalej. Życzę Wam wszystkim aby spełniły się Wasze marzenia, życzę dużo zdrowia, radości z przebywania w gronie tych na którym Wam zależy i oby ten nowy 2005 rok przyniósł Wam same dobre i szczęśliwe chwile. Admin.

Strona gotowa do druku


PostNuke Powered Site, GNU/GPL Licence, Administracja : wins@andrychow.pl , Telefon 502 740628
Wszystkie loga, znaki handlowe, treść, fotografie oraz skrypty i moduły na tej stronie należą do ich właścicieli.
Regulamin świadczenia usług :: Polityka prywatności :: Redakcja Za treść ogłoszeń i reklam nie odpowiadamy
Polityka strony dotycząca cookies
Korzystając z niniejszej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki i polityką strony dotyczącą cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce.