Środa , 21 Marca 2018 - 03:58 
Szukaj  
Reklama
Katalog Firm
 · Losowa Firma :
Wins Systemy Komputerowe · Zobacz więcej informacji o tej firmie w Katalogu Firm
Katalog Firm
Ostatnio do Katalogu Firm dołączyły Firmy :

Widpol S.C. Toczenie CNC, frezowanie CNC, wiercenie, gwintowanie·Zobacz opis tej Firmy
Dom Weselny Zielona Skarpa - Powiat Wadowicki, Andrychów, Sułkowice·Zobacz opis tej Firmy
FOLMAR - Marek Chrapkiewicz - Producent Opakowań Foliowych·Zobacz opis tej Firmy
DRUKPOL - Centrum Obsługi Biurowej·Zobacz opis tej Firmy
Szkółka Krzewów Ozdobnych - Justyna i Jan Piekiełko·Zobacz opis tej Firmy
Zobaczcie

Stowarzyszenie
Uniwersytet
Trzeciego Wieku
w Andrychowie

Krótkofalarski
Klub Łączności
Delta SP9KUP

Licznik
Dzisiaj:138
Miesiąc:19825
Ten rok:71400
Ogólnie:5215296

Od dnia 01.05.2002
Pokaż wszystkie artykuły tego tematu.

 Wielki namiot w centrum miasta? To nie cyrk, to teatr!
08 Lipca 2015 - 6863 Odsłon

Super temat Na Placu Mickiewicza stanęła niecodzienna budowla. UBU TOUR to program Narodowego Starego Teatru w Krakowie, który w roku jubileuszy 250-lecia Teatru Publicznego w Polsce postanowił wzorem teatrów wędrujących ruszyć ze swojej siedziby ze spektaklem KRÓL UBU i zagrać go w namiocie poza Krakowem. "Przyświeca nam myśl, żeby teatr narodowy wyszedł poza swoje macierzyste sceny i zbliżył się do ideału bycia i grania wszędzie" - twierdzą organizatorzy przedsięwzięcia.

Czytaj więcej... (1605 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 MOTO-SHOW ANDRYCHÓW - 9. maja 2015
14 Kwietnia 2015 - 6882 Odsłon

Super temat W Andrychowie zapowiada się kolejna ciekawa impreza! 9. maja 2015 na Stadionie "AKS Beskid Andrychów" ul. Kościuszki 1 odbędzie się MOTO-SHOW! W programie zawodów przewidziano Rally Sprint (10:00-16:00), zloty pojazdów zabytkowych i modyfikowanych oraz pokazy driftu (12.30 i 16.30). Po imprezie przewidziano również MOTO-PARTY. Nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych. Będzie strzelnica paintball, ścianka wspinaczkowa 8-metrowa z asekuracją, zjeżdżalnia dmuchawiec, samochód do malowania przez dzieci farbami i wiele innych. Zapraszamy! Szczegóły imprezy: www.motoshowandrychow.pl Andrychowianie pamiętają pewnie tego rodzaju imprezy organizowane przed laty pod nazwą Andrychowski Kręcioł. Gościliśmy też wielokrotnie rajdy pojazdów zabytkowych. Zapowiada się przyjemna, majowa sobota, zwłaszcza, że dla niektórych będzie to z pewnością Dzień Zwycięstwa.

Strona gotowa do druku

 Wielka gratka dla miłośników dziejów Andrychowa - historia Ferdynanda Pachla!
13 Października 2014 - 7500 Odsłon

Super temat Bardzo nam miło poinformować, że na stronie Towarzystwa Przyjaciół Skawiny znajduje się niezwykle bogaty materiał historyczny autorstwa prawnuczki Ferdynanda Pachla - Marty Wołek-Bury. Informator nr 82 na stronach 36-57 zawiera pierwszą część skrupulatnie przygotowanej monografii, ilustrowanej dużą ilością fotografii. Materiał dostępny jest w internecie: tutaj Na stronie znajdziecie link do pobrania pliku (Informatora nr 82 Część II artykułu ukaże się na przełomie roku. Informator w wersji papierowej posiada już m.in. Biblioteka Miejska w Andrychowie i Towarzystwo Miłośników Andrychowa, a kolejne egzemplarze docierają do szkół. Serdecznie polecamy lekturę! To pierwsze tak bogate podsumowanie historii prawdziwego nauczyciela, patrioty, który miłość do ojczyzny otrzymał w darze od ojca - Feliksa (weterana Powstania Styczniowego), którego pamięć do dnia dzisiejszego kultywowana jest w jego rodzinnej Skawinie. W dzisiejszych, pełnych relatywizmu czasach, gdy tak trudno o wzorce do naśladowania, warto zagłębić się w lekturę historii zwyczajnego-niezwykłego człowieka, ojca, brata, dziadka, kompana, zwierzchnika, społecznika i pedagoga. Gwarantujemy, że z każdą przeczytana linijką będzie do Was docierać (jeśli jeszcze jej nie znaliście) - niezwykła historia, po której słowa - Ulica Ferdynanda Pachla już zawsze będą Wam się kojarzyć z nietuzinkową postacią Andrychowskiej Ziemi. Przy okazji gratulujemy autorce artykułu - Marcie Wołek-Bury! i z niecierpliwością czekamy na kolejną część niezwykłej monografii!

Strona gotowa do druku

 Zapraszamy na Dni Andrychowa!
17 Czerwca 2014 - 8140 Odsłon

Super temat Już w nadchodzący weekend odbędzie się największa, miejska impreza plenerowa - IV Festiwal Plackorzy - Dni Andrychowa. Szczegółowy program imprez - Kliknijcie w banerek! Zapraszamy!

Strona gotowa do druku

 Andrychowianka Dominka "Fika" - prosi o Wasze głosy
26 Lutego 2014 - 9065 Odsłon

Super temat Chcecie zrobić kolejny dobry uczynek wieczorem? :) ... i tak do zakończenia konkursu, bo można głosować codziennie? Proszę bardzo! Dominika Fika Giermańska - Andrychowianka - jest uczennicą 3 klasy Technikum Fryzjerskiego ZDZ w Wadowicach. Jak twierdzi - szkoła, daje jej mnóstwo możliwości i bardzo wspiera w realizacji marzeń i dążeniu do celu. Fryzjerstwo połączone z moda, to coś co kocha, bycie świetną stylistką to jej marzenie i plany na już... wcale nie tak odległa przyszłość. Fika kocha udział w sesjach zdjęciowych, pokazach mody i konkursach o takiej tematyce. Obecnie startuje w konkursie współorganizowanym przez jej ulubioną polską blogerkę - MACADEMIAN GIRL, która jest dla niej inspiracją. Konkurs polega na zdobyciu jak największej ilosci głosów. Prosimy Was w jej imieniu o klikanie! Można klikać codziennie. Dominika często uczestniczy w konkursach fryzjerskich. Rok temu zdobyła 3 miejsce w "wieczorowej fryzurze na czerwonym dywanie" oraz 2 w konkursie "Gothic Paradise". Dominika właśnie wróciła ze szkolnych praktyk, które odbyły się w Hiszpanii - pełna pozytywnego nastawienia, nowych doświadczeń, pomysłów oraz wiedzy. Kliknijcie! - www.glamandmatt.pl W czytaj więcej - konkursowe stylizacjie Dominiki.

Czytaj więcej... (261 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Śpiewali kolędy i pastorałki
20 Stycznia 2014 - 9724 Odsłon

Super temat W Miejskim Domu Kultury w Andrychowie odbył się XVI Gminny Przegląd "Śpiewamy kolędy i pastorałki". W uroczysty sposób przegląd otworzył pan Michał Kołodziejczyk, dyrektor Zespołu Szkół Samorządowych w Inwałdzie. Serdeczne życzenia wszystkim uczestnikom złożyła pani Aneta Wądrzyk. Przegląd od szesnastu lat cieszy się dużym zainteresowaniem wśród uczniów i nauczycieli. Jego celem jest popularyzacja kolęd i pastorałek, rozbudzanie zainteresowania muzyką oraz stwarzanie okazji do wspólnego śpiewania. Do przeglądu zgłosiło się ponad 240 uczestników, dzieci i młodzieży ze szkół Gminy Andrychów. Przegląd prowadziły uczennice z Gimnazjum w Inwałdzie, Agata Walczak i Karolina Graca. O piękną dekorację, nagłośnienie i wspaniałą grę świateł zadbali pracownicy Miejskiego Domu Kultury w Andrychowie.

Czytaj więcej... (3799 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Oficjalne wyniki! Rzeką Roku 2013 została nasza Wieprzówka!
30 Września 2013 - 9479 Odsłon

Super temat Konkurs na Rzekę Roku - rozstrzygnięty! Znamy już oficjalne wyniki 1. Ogólnopolskiego Konkursu Rzeka Roku, ogłoszonego przez Klub Gaja. Wygrała nasza Wieprzówka! Do konkursu zgłoszono jej odcinek - pomiędzy Rzykami a Sułkowicami. Internauci oddali na nią 4216 głosów. Konkurs Rzeka Roku jest nowatorską w Polsce formą popularyzowania działań społecznych podejmowanych dla promowania i zachowania walorów przyrodniczych i kulturowych polskich rzek. Nagrody to dwie statuetki Rzeki Roku - dla zgłaszającego rzekę oraz dla samorządu, na którego terenie rzeka-laureatka się znajduje. Ambasadorem konkursu jest podróżniczka i pisarka, Beata Pawlikowska. czytamy na stronie ogłaszającej oficjalny wynik! Podczas głosowania na stronie internetowej plebiscytu odnotowano ponad 41 000 odsłon. W sumie na wszystkie rzeki oddano ponad 12 600 ważnych głosów! Zapraszamy do obejrzenia i lektury podsumowania konkursu na stronie www.zaadoptujrzeke.pl Wielki wspólny sukces! i niebywała - promocyjna moc zwycięstwa dla całego naszego regionu! Wielkie brawa dla wszystkich zaangażowanych we wspólny sukces!

Strona gotowa do druku

 Historia się powtarza! Znowu Dawid wygrał z Goliatem! Wieprzówka - nieoficjalnie - Rzeką Roku 2013!
30 Września 2013 - 9174 Odsłon

Super temat Malutka Wieprzówka, dzieki wspólnej walce ponad 4200 zaangażowanych w głosowanie wygrała z Wielką i Piękną Biebrzą! w konkursie Rzeka Roku 2013! Zwycięstwo jest w chwili obecnej nieoficjalne. Organizatorzy plebiscytu pOdadzą wynik oficjalny w ciągu 12 godzin. Cieszy fakt, że we wspólnĄ akcję głosowania na stronie www.rzekaroku.baobab.nazwa.pl włączyło się wiele osób nie związanych z naszą Gminą, które zachwyciłY się sposobem w jaki staraliśmy się promować naszą rzekę! Piękne fotografie udostępniane przez przyrodników i fotoamatorów, bogata dokumentacja miejsca, znajomość fauny i flory i świadomość potrzeby walki o rzekę - walki rzeczywistej a nie tej konkursowej - przynosi efekty w postaci popularyzacji jej piękna, a co sie z tym wiąże - wielkich walorów przyrodniczych i turystycznych naszej okolicy. Wieprzówka to godny ambasador naszego regionu! Silny - naszą siłą! Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tą akcję, niemal codziennie promując konkurs i naszego wodnego Dawida - Wieprzówkę!

Strona gotowa do druku

 Kiedyś rzeka była żywicielką, teraz może stać się ambasadorem naszego regionu!
18 Września 2013 - 9462 Odsłon

Super temat Opisy finalistek konkursu Rzeka Roku 2013 są świetnym przykładem na to, jak bardzo cywilizacja zmieniła nasze życie. Przed laty rzeki były żywicielkami ludzi. To przy nich budowano grody, powstawały osady przemysłowe. Rzeki dawały wodę do picia, pożywienie, napędzały swoją energią młyny. Czy wystarczająco dobrze traktujemy nasze rzeki? Czy są dla nas na tyle ważne, by poświęcić im większą uwagę? Rzeki, ziemia, lasy... wielu z nas zauważa postępującą dewastację, zanieczyszczenie, zaśmiecanie i lekceważenie kwestii ochrony przyrody, bioróżnorodności, obrony życia dzikich zwierząt, żyjących w naturalnych warunkach. 11 rzek stara się o tytuł rzeki roku 2013. Wśród nich jest nasza Wieprzówka, która w chwili obecnej wygrywa. Aby utrzymać zwycięstwo - nadal potrzebne są głosy internautów. Zapraszamy do głosowania na stronie: www.rzekaroku.baobab.nazwa.pl O wysokiej pozycji Wieprzówki zadecydowało bardzo duże zaangażowanie wielu ludzi, organizacji i środowisk. Wieprzówkę do konkursu zgłosili: Zespół Szkół Samorządowych w Rzykach, Towarzystwo Miłośników Andrychowa i Stowarzyszenie Inicjatyw na Rzecz Środowiska - Montanum.

Czytaj więcej... (744 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Wybuch talentu na szkolnym korytarzu
03 Września 2013 - 10591 Odsłon

Super temat Zapraszamy do obejrzenia galerii fotografii z prawdopodobnie jedynej nie tylko w naszym powiecie galerii sztuki, której "nośnikiem" stały się szafki uczniowskie! Andrychowskie Liceum Ogólnokształcące i jej zdolni, pozytywnie nakręceni uczniowie - zaskoczyli nas w tej dość nietypowej dziedzinie. Nie wiemy jak dokładnie nazywa się gatunek malarski, polegający na zdobieniu szafek szkolnych :) ale cieszy nas niezmiernie, że młodzież właśnie w taki sposób postanowiła włączyć się w historię swojej młodzieńczej Alma Mater. Cieszy nas tym bardziej, że mózgiem operacji jest absolwent LO - Piotr Kubicki z klasy biol-chem. Szafki w obecnym wyglądzie powstały dzięki współpracy tego utalentowanego artysty ze wspaniałymi, niezwykle zdolnymi rysunkowo i malarsko uczennicami: Magdą Ziarko, Karoliną Koziarz i Żanetą Bogacką. Działania twórcze wspierała Dominika Gondko, która zajęła się pomocą i odciażeniem artystów od prac porządkowo-organizacyjnych, które jak się domyślacie w tego rodzaju działaniach i rozmachu przedsięwzięcia były bez watpienia znaczną częścią realizowanego projektu. Szafkami zainteresowało się już Radio Kraków, napiszą o nich również we wrześniowym numerze Nowin andrychowskich, materiał z niezwykłej akcji ma się też pojawić (lub już się pojawił) w Teleekspresie! Pozostaje tylko zadać pytanie: Gdzie była w tym czasie nauczyciele i dyrekcja szkoły! Gdzie byli rodzice! Otóż odpowiadamy. Byli na właściwym miejscu! :) Wielki plus dla wszytkich zaangażowanych w akcję! W czytaj więcej - fotografie niecodziennej galerii sztuki!

Czytaj więcej... (1759 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Burzliwa historia Andrychowa w kamieniu spisana
12 Sierpnia 2013 - 9706 Odsłon

Super temat Przechodząc ulicami Andrychowa ze zdziwieniem odkryłem kolejną tablicę pamiątkową, która nie była mi wcześniej znana. Zrobiłem kilka fotografii i postanowiłem dowiedzieć się więcej o wydarzeniach sprzed lat, które wzmiankowano w tekście pamiątkowej - kamiennej karty historii. Sięgnąłem do wartościowej publikacji ks. Andrzeja Zwolińskiego pt. MIASTO ANKWICZÓW. Z DZIEJÓW ANDRYCHOWA, Kraków 1993, str. 68. "Kolejny strajk w zakładach "Czeczowiczki" rozpoczął się 27 pażdziernika 1926 r. Przystąpiła do niego cała załoga, żądając podwyżki zarobków o 25%. Był to strajk okupacyjny, który trwał 14 dni. Jego organizatorami były lewicowe siły PPS, a czołową rolę odgrywali: Stanisław Sordyl, Antoni Miarka, Józef Sordyl, Władysław Żywioł i inni. Strajk zakończył się zwycięstwem robotników, którzy uzyskali 15-procentową podwyżkę wraz z zapłatą za dni strajkowe. Zwycięstwo włókniarzy spowodowało wzrost nastrojów radykalnych wśród załóg innych zakładów pracy Andrychowa". Warto uważnie czytać materialne dowody historii naszej Małej Ojczyzny; są tam upamiętnione wydarzenia - te wzniosłe i burzliwe; wręcz dramatyczne dla ludzi biorących w nich udział. Nie da się pisać historii w samych barwach jasnych, bądż czarnych - historia ma całą paletę barw, które przekuwają się w wydarzenia pozytywne dla naszej Ojczyzny, ale też wątki tragiczne, które dotknęły wiele pokoleń mieszkańców Andrychowa i naszego kraju.

Czytaj więcej... (1904 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Konkurs o Złotą Czapkę: Gospodynie zgarnęły wszystki trzy Czapki
24 Czerwca 2013 - 9959 Odsłon

Super temat Pierwsze miejsce: Koło Gospodyń Brzezinka za placek z truskawkami, Drugie miejsce: Koło Gospodyń z Targanic Dolnych za sernik z bitą śmietaną, trzecie miejsce - Koło Gospodyń z Targanic Górnych za placek krakowski. Jury III konkursu o Złotą Czapkę za najlepsze wypieki - tradycyjne placki - nie miało łatwego wyboru. W jego skład weszli nie tylko dorośli, ale też młodzież. Wybierano spośród 11 konkursowych placków, które stanęły do rywalizacji. Nagrodzone wypieki już wymieniliśmy. Wyróżnienia w konkursie otrzymali: Oberża w Czarnym Groniu, Małopolska Spółdzielnia Handlowa Wizan w Andrychowie, Firma Cateringowa "Mieszczak" z Targanic, Hotel Spa Kocierz oraz Koło Gospodyń z Andrychowa, Zagórnika i Inwałdu. Wyróżnienie specjalne otrzymała Restauracja Bracia za placki ziemniaczane z sosem borowikowym! Zwycięzcom gratulujemy dobrego smaku! :D W tym roku konkurs miał błyskawiczny przebieg. Tuż przed nim nad Andrychowem przeszedł deszcz, a już niemal kilkanaście minut po rozpoczęciu konkursu o Złotą Andrychowską Czapkę - przepyszne wypieki rozeszły się w degustacjach wśród mieszkańców i gości Gminy Andrychów. Z trudem udało nam się zrobić fotoreportaż :) Zapraszamy do obejrzenia! Nagrody dla zwycięzców konkursu wręczał Burmistrz Andrychowa Tomasz Żak wraz z przewodniczącym Rady Miejskiem Romanem Babskim. W imieniu nagrodzonych za III miejsce Gospodyń z KGW Targanice Górne czapkę odebrały przedstawicielki targanickiej firmy "Mieszczak".

Czytaj więcej... (2542 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Andrychowianin świadkiem na ślubie Anny German?
15 Czerwca 2013 - 11139 Odsłon

Super temat Właśnie skończyłem oglądać bardzo ciekawy wywiad Krzysztofa Niemca z mężem Anny German - Zbigniewem Tucholskim wyemitowany w dniu dzisiejszym (14. czerwca 2013 r.) przez TVP-1. Niedawno TVP-1 wyemitowała serial o trudnym i skomplikowanym życiu piosenkarki, która później stała się gwiazdą estrady polskiej i zagranicznej. Wywiad z mężem piosenkarki bardzo mnie zainteresował. Szczególną uwagę zwrócił fragment, gdy Krzysztof Niemiec zapytał Zbigniewa Tucholskiego, w jakich okolicznościach się oświadczył i jak doszło do ślubu szczęśliwej pary. Wg słów męża Anny German - do sfinalizowania ślubu doszło bardzo spontanicznie; akurat przebywali w Zakopanem. Do zawarcia małżeństwa potrzebowali świadków, których zaprosili na uroczystość wprost z ulicy. Jednym ze świadków był również znajomy Zbigniewa Tucholskiego, który akurat przebywał w Zakopanem - trener siatkówki - Tadeusz Szlagor. Wydaje mi się, że wspomniany świadek to właśnie bardzo znany w naszym mieście, wielokrotny reprezentant Polski w siatkówce - królowej andrychowskiego sportu, trener reprezentacji Polski w latach 1965-73 - Tadeusz Szlagor. pisze do nas Zbigniew Kubień. Czy rodowity andrychowianin towarzyszył wtedy młodej parze będąc świadkiem zawarcia ich małżeństwa - życiowej decyzji, którą po latach mąż Anny German wspomina z tak wielkim wzruszeniem? Postaramy się wkrótce to potwierdzić. Tadeusz Szlagor to jedna z najważniejszych postaci panteonu andrychowskiej siatkówki. Znany i pamiętany w naszym mieście trener i sportowiec, którego imieniem nazwano halę sportową i wmurowano na niej okolicznościową tablicę. W archiwum andrychow.pl odnaleźliśmy materiał zrealizowany podczas tej historycznej uroczystości z dnia 9 maja 2003 roku. Przy okazji - juz 10 lat minęło od chwili nadania imienia Hali Sportowej oraz pierwszego memoriału siatkarskiego dziewcząt szkół średnich im. Tadeusza Szlagora.

Strona gotowa do druku

 Inwazja Paranienormalnych! Żarty się skończyły po dwóch godzinach występu.
10 Maja 2013 - 9425 Odsłon

Super temat Jak zgodnie twierdzili zapytani przez nas uczestnicy - To był jeden z najlepszych występów kabaretowych w naszym mieście". Wczoraj przez dwie godziny, publiczność na sali MDK niemal w każdej sekundzie programu trójki Paranienormalnych ćwiczyła mięśnie brzucha i twarzy. Nie zabrakło też Mariolki, która wpadła na chwilę by zadzwonić ze swojego różowego telefonu do koleżanki Gabryśki. Sala MDK z rzeźbioną boazerią :) i zgromadzona w niej publiczność przeniosła się do wnętrza samolotu tanich linii lotniczych, gabinetu doktora habilitowanego, pralni, obejrzała wieczorek literacki, spotkała się z głosem Roberta M. w jego kulinarnej podróży. Byliśmy też świadkami wnikliwej kontroli wykorzystania funduszy na budowę pewnego specjalnego przybytku konferencyjnego w którym znalazło się 50 łóżek i 2 krzesła :) Jednym słowem - niezwykle udany, dwugodzinny spektakl, który pozwolił oderwać się na parę godzin od normalnego życia i uciec w Paranienormalność :) Zapraszamy na fotki z występu!

Czytaj więcej... (1202 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Polski KrakSat Team zwyciężył na europejskim CanSat 2013! Aktualizacja.
14 Kwietnia 2013 - 9931 Odsłon

Super temat Niektórym - puszka 0,33 litra kojarzy się jednoznacznie. Innym - taka pojemność wystarczy by odnieść sukces na skalę europejską. Wszystko jest kwestią tego, czym ową 0,33 litrową przestrzeń się wypełni! Wielki sukces! Zespół KrakSat Team zdobył I miejsce w konkursie o zasięgu europejskim - CanSat 2013, organizowanym przez ESA. W konkursie mogą uczestniczyć zespoły pochodzące z wszystkich krajów członkowskich. Najogólniej mówiąc rywalizacja młodych naukowców polega na budowie działającego modelu sondy... w puszce 0,33 l. Sonda podczas swojej "podróży" zbiera możliwie jak najwięcej danych i musi spaść na ziemię w sposób kontrolowany. Podczas lotu czujniki znajdujące się w sondzie mierzą takie dane jak temperatura, wilgotność, ciśnienie, promieniowanie elektromagnetyczne w jak najszerszym, możliwym zakresie itp. Później - młodzi naukowcy analizują wyniki i przedstawiają je konkursowemu jury. Zespół KrakSatu to uczniowie V LO z Krakowa oraz uczniowie andrychowskiego Ogólniaka! Michał Gumiela i Antoni Odrobina! Jak czytamy na ich portalu społecznościowym - Podczas CanSat 2013 T-minus Engineering zmontowało cztery rakiety, które wyniosły na wysokość ponad 1000m sondy z czujnikami, zbudowane przez zespoły biorące udział w konkursie. Pierwsza próba krakowskiego CanSatu spaliła na panewce - satelita zmontowany przez zespół młodych naukowców nie został prawidłowo "uwolniony", podobnie jak pozostałe pięć z sześciu CanSatów znajdujących się w rakiecie nośnej. Pierwsze dwie rakiety na skutek awarii mechanizmów zwalniających nie pozwoliły na "uwolnienie" się sond z rakiet i zebranie przez nie danych. KrakSat Team może mówić o dużym szcześciu! Ich CanSat poleciał w ostatniej, czwartej rakiecie i misja zakończyła się wielkim sukcesem. Do startu i umieszczenia w ostatniej rakiecie swoich CanSatów zgłosiło się 8 zespołów. Było tylko 6 miejsc, więc o starcie zadecydowało losowanie. CanSat Kraksatu nie uległ uszkodzeniu po lądowaniu, wszystkie czujniki zadziałały prawidłowo. Zespół przystapił do analizy otrzymanych wyników. Po prezentacjach jury konkursu postanowiło właśnie ich - Zespół KrakSatu ogłosić zwycięzcami! Olbrzymi sukces! Wielkie Gratulacje! Aktualizacja Szczególnie cieszy nas fakt, że zwycięska drużyna KrakSat Team miała dwóch przedstawicieli z Gminy Andrychów! Michała Gumielę i Antoniego Odrobinę, który miał za zadanie testy i przygotowanie spadochronu dla sondy. Był również odpowiedzialny za wykonanie obudowy z włókna węglowego oraz montaż całości. Jak nietrudno się domyślić - było to bardzo odpowiedzialne zadanie. Ważąca 370 g. sonda dzięki jego pracy - została bezpiecznie sprowadzona na ziemię.

Strona gotowa do druku


PostNuke Powered Site, GNU/GPL Licence, Administracja : wins@andrychow.pl , Telefon 502 740628
Wszystkie loga, znaki handlowe, treść, fotografie oraz skrypty i moduły na tej stronie należą do ich właścicieli.
Regulamin świadczenia usług :: Polityka prywatności :: Redakcja Za treść ogłoszeń i reklam nie odpowiadamy
Polityka strony dotycząca cookies
Korzystając z niniejszej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki i polityką strony dotyczącą cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce.